Skocz do zawartości
radpns

Gry: nowe czy używane?

Rekomendowane odpowiedzi

E tam, z tym kodem to będzie tak jak teraz w MoH jest. Jest kod onlinepass i jak sprzedam grę to już nikt nie pogra sobie natomiast ja odinstalowując i instalując mogę grać (sprawdziłem) kod jest zapisany do profilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pogra dopoki nie kupi oniline passa na swoje konto. Tak samo jest w kilku innych grach i to powoli staje sie norma. Ceny tez nie sa tragiczne wiec nie jest zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje tylko nówki. Zawsze czekam na jakieś promocje i można trafić taniej niż używki na allegro.

Dwa moje ostatnie zakupy to:

GoW 3 za 55

Dirt 2 59,90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko używki :whistling: Nowe gry to rzadkość u mnie i na palcach jednej ręki można je policzyć :teehee:

Gier jest tyle że nie muszę rzucać się na nówki w dniu premiery, spokojnie można grać w bardzo dobre tytuły które mają po rok a nawet dwa na karku :)

Ostatnie zakupy:

AC2 - 60zł

RDR - 100zł

GOW 1,2,3 - 120zł za wszystkie

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poleciałem odruchem pawłowa :laugh: jak kupiłem konsolke od razu "MUSIAŁEM" kupić jakieś giery i mam w zasadzie wszystkie nówki.

Ostatni zakup to:

GTA IV

BUZZ Świat Quizów

No i najważniejszy KILLZONE 3 za 360 zł. (z Sharp Shooterem) Tamtych cen nie podaję bo kupowałem w Empiku (jak większość) a wszyscy znają ceny empikowe :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wiedziałem że będę kupował Ps3 to już dużo wcześniej kopałem w Allegro i łapałem co ciekawsze okazję :)

Jak przytargałem konsolę to miałem w domu jakieś 5-6 gier już, do tego wraz z konsolą dostałem 4 gry więc miałem niezły start w przygodę po tytułem: "playstation" :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Empiki i inne tego typu sklepy to zuo. Ostatnio na amazonie wyrwalem ME2 za 110zl juz z dostawa gdzie allegro mi oferuje ceny rzedy 140-150zl. Nowe biore wtedy gdy cena jest porownywalna z cena uzywki. Zazwyczaj trafiaja sie takie okazje na amazonie. Szkoda tylko, ze Singularity nadal jest dosc drogie :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Empiki i inne tego typu sklepy to zuo. Ostatnio na amazonie wyrwalem ME2 za 110zl juz z dostawa gdzie allegro mi oferuje ceny rzedy 140-150zl. Nowe biore wtedy gdy cena jest porownywalna z cena uzywki. Zazwyczaj trafiaja sie takie okazje na amazonie. Szkoda tylko, ze Singularity nadal jest dosc drogie :confused:

Zgadzam się. Lepiej poczekać maksymalnie tydzień, i mieć gry nawet o połowę tańsze niż przepłacać. Z pomocą przychodzą sklepy, które zajmują się tylko sprzedażą gier/konsol. Tam gry też nabędziemy taniej niż w sieciach sklepowych, ale i tak nic nie pobije internetu whistling.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Lepiej poczekać maksymalnie tydzień, i mieć gry nawet o połowę tańsze niż przepłacać. Z pomocą przychodzą sklepy, które zajmują się tylko sprzedażą gier/konsol. Tam gry też nabędziemy taniej niż w sieciach sklepowych, ale i tak nic nie pobije internetu whistling.gif

Nie mogę się nie zgodzić. Z kupowaniem gier w dużych sieciach trzeba bardzo uważać. W hipermarkecie w moim mieście na dziale z grami na konsole do dziś leży Dermon's Souls za 189zł i GOW Trilogy za 229zł. Jeśli ktoś jest nieświadomy ceny gier to może nieźle przepłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kij ma dwa końce, syf i moloch w marketach może też czasem zrobić dobrze konsumentowi. Swojego czasu w Auchan w Cz-wie była wyprzedaż na dziale RTV, stały kosze z filmami DVD od 9zł i grami PC od 19zł. Z nudów czekając na żony przekopaliśmy je z moim bratem; Braciak wykopał Singstara Polskie Hity z mikrofonami na Ps3 za 40zł :mellow: Gra na 100% znalazła się tam przypadkiem, mimo wszystko przy kasie nie robiono problemów :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami nie wiedzą co mają i sprzedają to albo drożej, albo taniej niż powinni. ;)

EMPIK jest dziwną siecią, gdzie czasem można kupić coś taniej niż gdziekolwiek indziej (poza internetem), choć zazwyczaj ich ceny są przegięciem pałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia priorytetów opanowania kombinatoryki cierpliwości

czyli taki MIX

wyznaczasz co bardziej potrzebujesz a co mniej (chcesz)

nie napalać się na pseudo okazje

kupować jak najtaniej żeby jak mniej stracić keszu

jak się trafi okazja kupować używki lub nowe w promocjach

nie wszystkie na raz bo gry to nie towar który zyskuje na wartości wręcz przeciwnie

raczej z umiarem

jeśli jest różnica miedzy używaną a nową i nie wymaga pass keya albo nie ma multi

brać używkę ze sklepu <zawsze masz gwarancję że będzie działać >

chyba że kupisz u lichwiarzy

można byłoby wymieniać a wymieniać

te zasady nie obowiązują jeśli masz full keszu

wtedy robisz jak chcesz

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brać używkę ze sklepu <zawsze masz gwarancję że będzie działać >

chyba że kupisz u lichwiarzy

Gwarancje? Jaką? Rozróżnisz lichwiarzy od tych pierwszych? Pytam, bo za diabła nie mam zaufania do polskich używek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancje? Jaką? Rozróżnisz lichwiarzy od tych pierwszych? Pytam, bo za diabła nie mam zaufania do polskich używek.

chyba nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami nie wiedzą co mają i sprzedają to albo drożej, albo taniej niż powinni. ;)

EMPIK jest dziwną siecią, gdzie czasem można kupić coś taniej niż gdziekolwiek indziej (poza internetem), choć zazwyczaj ich ceny są przegięciem pałki.

W dniu premiery kupiłem Fifę 11 na PS3 za 169 zł w markecie z elektroniką Saturn w Warszawie(Złote tarasy). Ceny na alledrogo rozpoczynały się od 179 zł+ koszty przesyłki wtedy.

Warto polować na okazję, słyszałem, że w dniu premiery Killzone 3 w Empiku był za 179 zł.

Aha i duże markety nie mają jednolitych cen. Przykład-> w dniu premiery PL Little big planet 2 zakupiłem(niestety) w Saturnie grę za... 229 zł, w drugim Saturnie znalazłem tą grę za 199 zł, ale już mi się nie chciało uruchamiać machiny oddawania :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za diabła nie mam zaufania do polskich używek.

A ja zlego slowa nie powiem na gry uzywane. Juz 20 wymian za mna i do tej pory same lustra sie trafialy, pudelka w stanie idealnym i to samo z ksiazeczkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, kupiłem GoW Collection za 150 zł a jakiś czas potem w tej cenie było Trilogy za 130 chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje wszystkie nowe i się nie wymieniam zawsze lubiłem kolekcionować gry na pc czy na ps3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje wszystkie nowe i się nie wymieniam zawsze lubiłem kolekcionować gry na pc czy na ps3 ;)

Tez zaczalem kolekcjonowac i starannie dobieram tytuly (obecnie juz 15 gier), ale jakiegos cisnienia na nowe nie mam. Jesli moge zaoszczedzic na tym to chetnie to zrobie. Zdarzaja sie mega okazje ( Killzone 3 za 130zl na amazonie), ale rzadko. Na jakis czas skup gier wstrzymany. GT5 i ME2 do skonczenia + licencjat do napisania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, kupiłem GoW Collection za 150 zł a jakiś czas potem w tej cenie było Trilogy za 130 chyba.

xD

Ja kupuję używki, ew. jak trafi się okazja to nowe. Na początku chciałem się wymieniać, jednak okazałem się z natury kolekcjonerem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow < 9 gier, naprawdę jesteś zawziętym kolekcjonerem. Moje 5 klaserów znaczków wysiadają

rispekt-wall-2.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam się. Nie stać mnie osobiście by kupować a reszte zostawiać na pułce by potem sobie do nich wracać :) Jedynie te wyjątki potrafię kupić w dniu premiery. Choć są takie gry, zapowiada się taka gra którą już na pewno zostawie se na PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow < 9 gier, naprawdę jesteś zawziętym kolekcjonerem. Moje 5 klaserów znaczków wysiadają

rispekt-wall-2.jpg

Gier dokładnie jest 8, ale weź pod uwagę to, że konsolę mam od Bożego Narodzenia, także do końca roku powinno być około 25-30 tytułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam od tego czasu +/- miesiąc i mam jakieś (liczę) 23oryginały z KZ3 na czele (bo najnowsza) Ale jedno trzeba przyznać, nie każdego stać na oryginały, i są na PS3 za drogie. Jak na pieca kosztowały 150 - 200 zeta to sam krzyczałem że za drogie a teraz na PS3 tyle kosztują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam od tego czasu +/- miesiąc i mam jakieś (liczę) 23oryginały z KZ3 na czele (bo najnowsza) Ale jedno trzeba przyznać, nie każdego stać na oryginały, i są na PS3 za drogie. Jak na pieca kosztowały 150 - 200 zeta to sam krzyczałem że za drogie a teraz na PS3 tyle kosztują.

Ta, tylko na PS3 kiedyś kosztowały po 300 zł nawet :D, stopniowo powinny spadać do 150 zł bo np w stanach kosztuje nówka 50 dolców co przy dzisiejszym kursie jest 150 zł. Ale co tam, ja nie kolekcjonuje gier i nie zamierzam. Staram się patrzeć na półkę swoich gier i jak stwierdzę, że jakaś gra poszła w niepamięć to ją sprzedaje. Po co ma mi się kisić na półce i tak marne szanse na drugie podejścia :).

Standardowo np kupie nówkę za 199 zł, pogram z miesiąc-dwa, zależy od tytułu i sprzedaje. Jak będę chciał wrócić, np bo wyjdzie fajne DLC to idę do punktu, który handluje używanymi grami i sobie nabywam egzemplarz już po niższej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×