Skocz do zawartości
ONE

FIFA 11

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA!!!

Jest możliwość rozegrania ligi naszego forum w grę Fifa 11!!!

Dużo już osób pisało jakby to bardzo chciało zagrać w takiej lidze!

Macie teraz okazję wykazać się umiejętnościami na tle innych graczy!!!

Więcej info: http://www.ps3site.pl/forum/topic/44249-fifa-11/page__st__20

Pytania na PW, aby nie zagracać tego tematu!!!

P.S.

Wszelkie szczegóły dotyczące turnieju zostaną podane za kilka dni jeśli oczywiście będą chętni!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj swiatopoglad nie obejmuje grania tych samych druzyn przeciw sobie.

na turniejach często grają te same drużyny, przecież w trakcie turnieju zawodnicy nie będą rzucać monetą, bo jeden i drugi chce grać Barcą lub Chelsea ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arcadowe karne ? że są głupie ?

Właśnie teraz dopiero potrzeba umiejętności aby dobrze strzelać.

Proste pytania ile razy w poprzednim systemie karnych nie udawało wam się trafić w bramke ? bo mi 99% wchodziło. A czy w rzeczywistości 99% karnych jest celnych ?

Lekkie utrudnienie i już problem.

Co do podań. Za łatwe ? hehe to wyłączcie sobie full asysty i wtedy pogadamy. To tak jaby jezdzic w F1 z full asysta, wciskasz gaz i auto same jedzie a warto sprobowac zagrac bez niczego i zakretu sie dobrze nie przejedzie.

Zatem najpierw ustawcie gre jak sobie chcecie pograjcie sporo i wtedy mozna sie wypowiadac. No ale po co :) lepiej 3 minuty zagrac i styrać gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem prawie 4 godziny w demo, żeby nie oceniać gry po 1 meczu. Tak jak pisałem o sędziach tak tego nie mam zamiaru zmienić. Idę sam na sam z bramkarzem a ten cofa akcję na środek boiska, zamiast stosować przywilej korzyści. O grze ciałem też pisałem, też nie zmienię zdania. Zauważyłem jeszcze pewien mankament. Grając Barcą i słysząc o nieziemskim Messim spodziewałem się, że bez problemu będzie brał na szybkość rywala (taki Pepe nie dorównuje mu pod tym względem). Tymczasem ich szybkość jest porównywalna, do tego jak Pepe weźmie na ciało Messiego to nie ma szans go przejść. Za to Zlatan jest aż nadto zwrotny, ale co kto woli. Bramki dość ciężko się strzela, ale to na +. Tyle, nie mam zamiaru już tutaj pisać, bo zaraz będzie że fan PESa i takie tam... Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem na auto i zagrałem jeden meczyk, grało mi sie zdecydowanie gorzej tzn. nudno i schematycznie. Bedzie możliwość grania na manualu w rankingowych meczach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem prawie 4 godziny w demo, żeby nie oceniać gry po 1 meczu. Tak jak pisałem o sędziach tak tego nie mam zamiaru zmienić. Idę sam na sam z bramkarzem a ten cofa akcję na środek boiska, zamiast stosować przywilej korzyści. O grze ciałem też pisałem, też nie zmienię zdania. Zauważyłem jeszcze pewien mankament. Grając Barcą i słysząc o nieziemskim Messim spodziewałem się, że bez problemu będzie brał na szybkość rywala (taki Pepe nie dorównuje mu pod tym względem). Tymczasem ich szybkość jest porównywalna, do tego jak Pepe weźmie na ciało Messiego to nie ma szans go przejść. Za to Zlatan jest aż nadto zwrotny, ale co kto woli. Bramki dość ciężko się strzela, ale to na +. Tyle, nie mam zamiaru już tutaj pisać, bo zaraz będzie że fan PESa i takie tam... Pozdrawiam.

będę się czepiał, dzisiaj miałem sytuację że obrońca zatrzymał niefortunnie piłkę ręką, i co? ano nic ... ani karnego, ani wolnego, mieliście może coś podobnego? ... aha, i takie jeszcze jedno spostrzeżenie, odnośnie samej grafiki, zawodnicy wyglądają jak figury woskowe, nie wiem może wybrzydzam, ale mi np. to przeszkadza, i te tragiczne miny zawodników (czasami reagują tak jak w tej reklamie KARMEL _ CZEKOLADA)... bez wątpienia najlepszą grafikę w grach sportowych ma NBA2k11, zawodnicy animacje, mistrzowskie wykonanie ... w Pesie faktycznie drażnią schodki i niska rozdzielczość, ale są przynajmniej fotorealistyczne tekstury, i na zbliżeniach piłkarze wyglądają jak żywi, a nie jak woskowe portrety pamięciowe. Który to już raz EA zrobiła kolejną grę na tym samym enginie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę się czepiał, dzisiaj miałem sytuację że obrońca zatrzymał niefortunnie piłkę ręką, i co? ano nic ... ani karnego, ani wolnego, mieliście może coś podobnego? ... aha, i takie jeszcze jedno spostrzeżenie, odnośnie samej grafiki, zawodnicy wyglądają jak figury woskowe, nie wiem może wybrzydzam, ale mi np. to przeszkadza, i te tragiczne miny zawodników (czasami reagują tak jak w tej reklamie KARMEL _ CZEKOLADA)... bez wątpienia najlepszą grafikę w grach sportowych ma NBA2k11, zawodnicy animacje, mistrzowskie wykonanie ... w Pesie faktycznie drażnią schodki i niska rozdzielczość, ale są przynajmniej fotorealistyczne tekstury, i na zbliżeniach piłkarze wyglądają jak żywi, a nie jak woskowe portrety pamięciowe. Który to już raz EA zrobiła kolejną grę na tym samym enginie?

znowu PES to PES tamto, gwoli ścisłości grafika w PESie jest beznadziejna (chyba, że na 19" monitorze), brak AA, a może wybrzydzam ale piłkarze w PESie wyglądają jak roboty tłoczone z metalu, a twarze są od 3 edycji te same. Fakt Fifa jest przesłodzona ale przynajmniej widzę te tekstury, a nie jeden wielki piksel jakim jest np. piłka. Polecam następnym razem takie wywody umieszczać w odpowiednim do tego temacie.

Edytowane przez Sammy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę się czepiał, dzisiaj miałem sytuację że obrońca zatrzymał niefortunnie piłkę ręką, i co? ano nic

a włączyłeś w opcjach przed meczem zagrania ręką? :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam

Zmieniłem na auto i zagrałem jeden meczyk, grało mi sie zdecydowanie gorzej tzn. nudno i schematycznie. Bedzie możliwość grania na manualu w rankingowych meczach?

No i właśnie. W trybie kariery jest liga mistrzów i europejska z prawdziwego zdarzenia, czy tylko zwykłe nie licencjonowane puchary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie w Fifie Ligi Mistrzów i LE bo Pes wykupił je na 15 lat i ma na nie monopol (tylko oni mogą żywać rzeczy związanych z LM i LE)

Co do meczów w wyszukiwaniu rywala będziesz mógł sobie ustawić jakiego przeciwnika szukasz czy takiego co gra na auto czy na manualu. Zresztą tak też było w Fifa 10, a takie samo pytanie padło kilka stron wcześniej... :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie w Fifie Ligi Mistrzów i LE bo Pes wykupił je na 15 lat i ma na nie monopol (tylko oni mogą żywać rzeczy związanych z LM i LE)

Na 15 lat?! :-O

Edytowane przez Cycorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przynajmniej czytałem kiedyś ale nie wiem na 100% czy to prawda  :thumbsup:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę się czepiał, dzisiaj miałem sytuację że obrońca zatrzymał niefortunnie piłkę ręką, i co? ano nic ... ani karnego, ani wolnego, mieliście może coś podobnego? ... aha, i takie jeszcze jedno spostrzeżenie, odnośnie samej grafiki, zawodnicy wyglądają jak figury woskowe, nie wiem może wybrzydzam, ale mi np. to przeszkadza, i te tragiczne miny zawodników (czasami reagują tak jak w tej reklamie KARMEL _ CZEKOLADA)... bez wątpienia najlepszą grafikę w grach sportowych ma NBA2k11, zawodnicy animacje, mistrzowskie wykonanie ... w Pesie faktycznie drażnią schodki i niska rozdzielczość, ale są przynajmniej fotorealistyczne tekstury, i na zbliżeniach piłkarze wyglądają jak żywi, a nie jak woskowe portrety pamięciowe. Który to już raz EA zrobiła kolejną grę na tym samym enginie?

Moze bys najpierw wlaczyl zagrania reka w opcjach? Bo u mnie zagrania reka sa i sedzia nie puszcza plazem kontaktow pilki z gornymi konczynami.

Figury woskowe to tylko i wylacznie w przypadku zawodnikow slabo odwzorowanych. Ja swoj tv ustawilem pod fife i ww efekt wystepuje przy zawodnikach o generowanych twarzach. Kazdy zawodnik, ktory bral udzial w nowej sesji zdjeciowej ma twarz odwzrorowana jak najbardziej reczywiscie(na interview widzialem i kazdy taki zawodnik mial wykonanych sporo zdjeci z roznych ujec). A efekt plastiku wzgledem 10 zostal znacznie poprawiony - przydalo by sie tylko lepsze oswietlenie.

EA wymienia silnik regularnie, nie sadze zeby Ci to przeszkadzalo. Konkurecja obecnie wymienila silnik(a raczej wyglada to na gruntowa przebudowe) od niepamietnych czasow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EA wymienia silnik regularnie, nie sadze zeby Ci to przeszkadzalo. Konkurecja obecnie wymienila silnik(a raczej wyglada to na gruntowa przebudowe) od niepamietnych czasow.

Przecież ten silnik na HD-geny jest od 2006roku (wersja na Xboxa360) potem jest tylko poprawiany. Wersja na PC jest natomiast na nowym dla tej platformy silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten silnik na HD-geny jest od 2006roku (wersja na Xboxa360) potem jest tylko poprawiany. Wersja na PC jest natomiast na nowym dla tej platformy silniku.

EA mniej wiecej co 4 lata wymienialo silniki, a fifa na PC to fifa 10 z konsoli wiec podmiana silnika nie utworzony nowy :)

Ale na tej generacji nie sadze zebysmy dostali za rok nowy silnik, z reszta nie ma juz takiej potrzeby budowania silnika od nowa, bo gry sa juz dosc zaawansowane i lepiej doszlifowac to co mamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ładnego gola strzeliłem ! A co! Gram na ustawieniach (wszystko) na semi, potem będę się przerzucał na manuala (moze) .

http://www.ea.com/intl/football/videos/ugc/37007045

Zauważyłem, że ciężej strzelić gola z dystansu, ale za to dośrodkowania są bardziej efektywne, a raczej główką jest łatwiej trafić - podobnie jak w realu. Teraz Defensive Midfielder jak Song czy Mascherano są bardzo przydatni drużynie i zbierają często Man of the Match. Już za tydzień premiera ( w polskich sklepach ofc ) :woot:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat grałem w pes-a ale to co konami zrobiło z tą serią to brak słów.Fifa na manualu miażdży(to już prawię perfekcja a w końcu to demo i pełna będzie poprawiona)realistyka nie do opisania.Prawdziwy symulator piłkarski grafika,zachowanie piłkarzy,animacje, bajka.

Ps:Nie sądziłem że to kiedyś napiszę ale dość żenady ze strony Konami

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się oszukiwać, że twarze są dobrze zrobione w FIFIE, bo NIE SĄ (w każdym razie nie w demie).

Specjalnie wczoraj (bo może ja czegoś nie widzę) strzeliłem gola Krystynką (Ronaldo), zrobiłem replay, zbliżenie na jego przepiękną gejowską twarzyczkę i spytałem żony kto to.

Żona może ekspertem w dziedzinie piłki nie jest, ale Ronaldo kojarzy - tutaj oczywiście go nie rozpoznała.

Co kto lubi, ja akurat na to nie zwracam uwagi, na kamerze coop mało co widać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest najwazniejszy gameplay, fajnie ogladac ladne powtorki ale jednak wazne sa dla mnie zagrania, strzaly, fizyka gra, zachowanie pilkarzy bez pilki no i animacje przy podaniach strzalach czy faulach. Im bardzo staje sie gra symulacja tym lepiej.

Grafika ?? hmmm na PS4 dopiero zobaczymy grafike :P mam nadzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włączyć zagrania ręką? za późno, nima już dema ;) ... co do grafiki, to jak ktoś lubi, dla mnie fotorealistyczne tekstury nawet przy niskiej rozdzielczości są o niebo lepsze niż świecące się ryje. Co do tak szczegółowego odwzorowania twarzy jaki opisujesz, to nie daję ci wiary, znaczy skoro w Fifie się w tym roku postarali, to co zrobili w Pesie chyba staneli na głowie i zastepowali z sukcesem oczywoście ... jeżeli ty nie widzisz różnicy w podobieństwie gwiazd, to ci dam takie porównanie, w Pesie wygladają identycznie, w Fifie tylko jak ich bracia, ... podobni lecz nie kropla w krople, ...

... Smalec za ta kalibracją specjlanie pod grę to nieźle odpłynąłeś, ty to może kup se specjalnego Tvka, na którym będziesz grał tylko w tą najlepszą na śweicie grę, co? nie będzie łatwiej, potem wiesz jak będziesz chciał oglądać tv albo jakiś film, żebyś nie musiał od nowa wiesz grzebać - przynajmniej rozważ taką opcję, przecież gra jest warta każdych pieniędzy! :thumbsup: ...

Spoko, porownaj sobie modele twarzy zobaczysz, ze sa dobrze odwzorowane - tak jak mowilem do uzyskania lepszego efektu trzeba lepszego oswietlenia i podkolorowania zacienionych miejsc jak w pesie. Pozatym w pesie twarz tworzy gownie tekstura, zawodnicy czesto nawet nie maja galek ocznych i powiek tylko sa namalowane na plaskim modelu, a niektorzy dalej maja na glowie makaron...

xaviz.png

Chyba jednak nie odplynalem widzisz czasami jest tak, ze pod jedna gre trzeba zmienic ustawienia TV... Mialem ustawione pod MGO i DS i w tych grach kolory byly ok. Przez co fife mialem pod wzgledem barw zwalona, wiec sobie zmielilem pod ta gre, bo zapewnie niedlugo bede spedzial przy niej sporo czasu(tak to juz jest z tymi dobrymi grami)... Gry sportowe jesli masz pod nie ustawione dobrze parametry to kazdy film bedzie dobrze wygladal i u mnie tak jest. Plus moj zaden najwspanialszy na swiecie TV ma taki parametr jak "Kolor twarzy" i niezaleznie od innych ustawien gemby beda mial dobry odcien... Nie wiem jak masz ustawione parametry, moze jedziesz na fabrycznych.

Lepiej idz zaskakiwac sie do temtu PES, moze znowu strzelisc gola pieta. Bo w tej grze nawet ustawien nie potrafisz wlaczyc i narzekasz...

Powodzenia w zyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znowu zaczyna się wojenka pes vs fifa tu nie porównujemy tych gier na żaden sposób i nie prowokujemy następne porównania i prowokacje zostaną nagrodzone Warnem

Malakay i reszta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-4812-1254771613,1955.png

Słowo się rzekło! Ktoś jeszcze? To jest przykład że o pobłażliwości jeśli chodzi o offtop itp. w tym dziale nie ma mowy

Post zostaje w celu do przemyśleń co po niektórych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×