Skocz do zawartości
kill

Kup Pan Cegłe!

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam juz sily na walke z oszustami. Juz raz mnie oszukano na gre, koles po prostu sprzedawal dziesiatki gier na aukcjach ale nic nie wysylal... poszedlem na policje (z reszta nie tylko ja) i po jakims czasie zlapali idiote, a allegro zwrocilo mi pieniadze, ale teraz mi sie zwyczajnie nie chce. Mam tylko szczera nadzieje ze sony cos z tym zrobi... Chociaz dziwne ze facet ma ponad 300 pozytywow, byc moze sam nei wiedzial ze to podrobki, ale z drugiej strony, co mnie to obchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej aukcji z padem można powiedzieć tylko, cytując pewną kultową, polską komedię:

"a taki byl ladnyyy, amerykanskyy" :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odeślij, uratujesz choć trochę kaski.

Nie wiem czy to pytanie nie kieruję w złą stronę,ale może zrobić jakiś poważny artykuł na temat tych padów na głównej stronie ps3site ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum i portal to co innego, laczy je tylko nazwa i Bogu dzieki !!

Co do Padow to jestem ciekaw czy Sony Ci cos odpisze, moim zdaniem powinienes od nich dostac w prezencie nowego za zgloszenie sprawy, jesli oczywiscie tego nie oleja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony ma to gdzieś bo i tak tracą na tym grosze a walka z tym byłaby niewspółmierna do korzysci jakie by zyskali eliminując te podróby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony ma to gdzieś bo i tak tracą na tym grosze a walka z tym byłaby niewspółmierna do korzysci jakie by zyskali eliminując te podróby

Tracą grosze??? Zobacz ilu ludzi kupuje ten szajs. SONY traci miliony bo gdyby nie te podróby wszyscy kupowaliby oryginalne DUAL SHOCKI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tracą grosze??? Zobacz ilu ludzi kupuje ten szajs. SONY traci miliony bo gdyby nie te podróby wszyscy kupowaliby oryginalne DUAL SHOCKI.

Dla nich to grosze.

Wiesz ile musieliby wydać na walkę z tym g**wnem? ;)

Po prostu nie kupuj tego syfu tak mozesz z tym walczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Po prostu nie kupuj tego syfu tak mozesz z tym walczyć

Amen,

Na otarcie łez garść rymów częstochowskich; :unsure:

Był kraj nad rzeką Wisłą

z ludem zwanym Polakami

Pełny pięknych widoków

z dziurawymi drogami

Mieszkali w nim ludzie

szczęśliwi i weseli

Niestety pieniędzy

zbyt dużo nie mieli

Szukali towarów

w okazyjnej cenie

niestety przy okazji

wyłączając myślenie

Przez takie działania

pieniądze tracili

gorzkimi żalami

forum śmiecili

Pozostaje więc jedynie

mądra znana rada

nie kupisz przyjacielu

za siedem dych Pada

Zweryfikuj sprzedawce

wszystkie jego asy

poczytaj komentarze

przed przelaniem kasy

A morał z tej historii

Jest znany szerszej braci

Chytry i głupi

dwa razy płaci

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie sony sie strasznie przejelo ;)

"Witam,

dziękuję za kontakt z firmą Sony Europe.

Szanowny Panie, pragnę poinformować, że w sprawach związanych z produktami oferowanymi przez Sony Computer Entertainment należy kontaktować się z infolinią Playstation pod numerem:

0 801 230 000, która czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00-21:00. oraz w soboty 09:00-15:00.

lub

pod adresem e-mail: playstation@teleinvention.pl

Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej Sony Computer Entertainment Polska pod adresem:

http://pl.playstation.com/ .

Z poważaniem,

Marcin Białas

Dział Obsługi Klienta

Sony Europe Limited (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce

ul. Ogrodowa 58, 00-876 Warszawa

0 801 500 500 lub 48 22 33 88 700

"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie sony sie strasznie przejelo ;)

"Witam,

dziękuję za kontakt z firmą Sony Europe.

Szanowny Panie, pragnę poinformować, że w sprawach związanych z produktami oferowanymi przez Sony Computer Entertainment należy kontaktować się z infolinią Playstation pod numerem:

0 801 230 000, która czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00-21:00. oraz w soboty 09:00-15:00.

lub

pod adresem e-mail: playstation@teleinvention.pl

Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej Sony Computer Entertainment Polska pod adresem:

http://pl.playstation.com/ .

Z poważaniem,

Marcin Białas

Dział Obsługi Klienta

Sony Europe Limited (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce

ul. Ogrodowa 58, 00-876 Warszawa

0 801 500 500 lub 48 22 33 88 700

"

A ja dostałem takiego maila od Allegro i chyba coś zaczyna się dziać :)

Witam.

Dziękuję za wiadomość.

Jak już został Pan poinformowany w toku dotychczasowej korespondencji aukcje tego typu są usuwane po otrzymaniu oficjalnego zgłoszenia od firmy Sony.

Z dostępnych mi danych wynika, że trwające aukcje Użytkowników, których Pan zgłosił zostały przekazane do weryfikacji przedstawicielowi firmy Sony.

Jedna ze wskazanych aukcji została usunięta.

Pragnę także podkreślić, że cena nie jest wyznacznikiem oryginalności oferowanych przedmiotów.

Pozdrawiam,

--

Wioleta Biernaczyk

Kierownik Sekcji

Dział Współpracy z Klientem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym taką refleksje napisać odnośnie Kup Pan Cegłę! Mimo, iż nie gram od dawna na PS3, to często zaglądam na ten temat z czystej ciekawości, aby zobaczyć jakie oszustwa są na allegro. Muszę przyznać, że najbardziej, co mnie oburza to podróbki padów od PS3. Tu nie chodzi już o sam fakt, że ktoś sprzedaje buble, ale bardziej chodzi o to, że na aukcjach pisze "oryginalny pad PS3". To jest po prostu czyste przestępstwo i za takie coś sprzedawcy powinni iść do więzienia na minimum 30 lat!!! I niestety takie pady są antyreklamą dla marki SONY, bo "zielony klient" stwierdzi pewnie: "ale kiepskie pady SONY produkuje" itp itd. Ale prawda jest taka, że nic się nie da zrobić, bo gdy rzeczywiście będą usuwane aukcje tanich padów do PS3, to sprzedawcy zaczną wystawiać te Pady na droższe ceny.

I zgadzam się ze wszystkimi, że faktycznie lepiej kupić drożej i mieć pewność, że nie będzie problemu ;)

I z góry przepraszam za off-topic, ale jest jeden wyjątek, gdzie znacznie taniej kupisz i faktycznie jest ta rzecz oryginalna.

_________________________________________________________________________

Kody zdrapki Xbox Live (po zakupie kod przesyłany na e-mail)

http://www.gamecodes.pl/xbl.html

Analogicznie patrząc na ceny zdrapek Xbox Live, na PSN powinno być mniej więcej tak:

Zdrapka 100 złotych >>> 50 złotych

_____________________________________________________________________

I z mojej strony ogromny respekt dla osób, które walczą z oszustami na allegro. Bo aż dziw mnie bierze, że chce Wam się poświęcać czas, żeby szukać oszustów na allegro i chodzić na policję. Tacy ludzie powinni być świętymi!!!

Edytowane przez Mkkala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pytanie nie kieruję w złą stronę,ale może zrobić jakiś poważny artykuł na temat tych padów na głównej stronie ps3site ?

Dobry pomysł, powinien być artykuł na głównej "HOT", przynajmniej by w ten sposób ukróciło się sprzedaż oszustom z allegro - też mam zamiar kupić pada i w tym przypadku na allegro nie kupię bo skąd mam mieć pewność, że ktoś nie będzie sprzedawał podróbek jako oryginalnych za 150 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, powinien być artykuł na głównej "HOT", przynajmniej by w ten sposób ukróciło się sprzedaż oszustom z allegro - też mam zamiar kupić pada i w tym przypadku na allegro nie kupię bo skąd mam mieć pewność, że ktoś nie będzie sprzedawał podróbek jako oryginalnych za 150 zł.

Jest jeden sposób aby nie trafiać na podróbki.Jeśli już kupować na allegro to tylko w poważnych sklepach.Żaden chyba poważny sklep nie bawi się w podróbki.Tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden sposób aby nie trafiać na podróbki.Jeśli już kupować na allegro to tylko w poważnych sklepach.Żaden chyba poważny sklep nie bawi się w podróbki.Tak mi się wydaje.

O właśnie, a może zróbmy temat, niech administrator/moderator stworzy temat, w której na pierwszej stronie będzie lista sklepów allegro, gdzie bez obaw można kupować gry itd itd? Myślę tak właśnie sobie, że najlepiej uświadamiać klientów, gdzie kupować, żeby przeciwdziałać oszustom ;)

Sklepy, które polecam, to takie, w których sam kupowałem gry.

http://allegro.pl/my_page.php?uid=15215023

http://allegro.pl/my_page.php?uid=9574762

http://allegro.pl/my_page.php?uid=1562274

I niestety chyba żaden z tych sklepów nie oferuje Padów do PS3 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, a może zróbmy temat, niech administrator/moderator stworzy temat, w której na pierwszej stronie będzie lista sklepów allegro, gdzie bez obaw można kupować gry itd itd? Myślę tak właśnie sobie, że najlepiej uświadamiać klientów, gdzie kupować, żeby przeciwdziałać oszustom ;)

Sklepy, które polecam, to takie, w których sam kupowałem gry.

http://allegro.pl/my...hp?uid=15215023

http://allegro.pl/my...php?uid=9574762

http://allegro.pl/my...php?uid=1562274

I niestety chyba żaden z tych sklepów nie oferuje Padów do PS3 :P

Faktycznie powinien pojawić się taki osobny dział gdzie użytkownicy mogliby sprawdzić listę bardzo rzetelnych sklepów i fajnie byłoby gdyby trzeba byłoby spełnić jakieś warunki aby na taką listę trafić (np.0 negatywnych komentarzy,albo mniej drastycznie np. max 5 negatywnych komentarzy i minimum 500 aukcji).Ważne jest aby to były sklepy ,a nie sprzedawcy nieprowadzący zarejestrowanej działalności,bo chyba chcielibyśmy mieć pewność że gdy kupimy jakiś sprzęt to dostaniemy normalny paragon i gwarancję, której nie zapewni drobny handlarz sprowadzający gry z UK.Po prostu gdy kupię pada czy konsolę nie chce się modlić aby mi nie padła,bo kupiłem ją bez paragonu czy podbitej gwarancji,a chcę mieć komfort grania że gdy powstanie jakiś problem to mogę ten sprzęt bez trudu zareklamować.Co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie powinien pojawić się taki osobny dział gdzie użytkownicy mogliby sprawdzić listę bardzo rzetelnych sklepów i fajnie byłoby gdyby trzeba byłoby spełnić jakieś warunki aby na taką listę trafić (np.0 negatywnych komentarzy,albo mniej drastycznie np. max 5 negatywnych komentarzy i minimum 500 aukcji).Ważne jest aby to były sklepy ,a nie sprzedawcy nieprowadzący zarejestrowanej działalności,bo chyba chcielibyśmy mieć pewność że gdy kupimy jakiś sprzęt to dostaniemy normalny paragon i gwarancję, której nie zapewni drobny handlarz sprowadzający gry z UK.Po prostu gdy kupię pada czy konsolę nie chce się modlić aby mi nie padła,bo kupiłem ją bez paragonu czy podbitej gwarancji,a chcę mieć komfort grania że gdy powstanie jakiś problem to mogę ten sprzęt bez trudu zareklamować.Co wy na to ?

W przypadku tych sklepów, które podałem, jest tam kilka negatywów, które prawdopodobnie wynikają z pojedynczych pomyłek sklepu lub z "dzikości klientów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro to ina bajka, wystarczy sprawdzić komentarze sprzedającego i już wiadomo. Jeżeli dalej nurtują was pytania, zadawajcie je w - Gdzie kupić, co wybrać itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również dołączę się do tematu bo to co możemy kupic na allegro pod nazwą "oryginalny pad ps3" to jest kpina.

90% podrabianych padów jest zapakowanych w CZERWONY blister,wszystkie podróby kupuje się w Hong-Kongu a tam w sklepie typu polskiego MediaMarkt wszystkie pady są czerwonym blisterze.

Jednak na europe Sony wypuszcza pady zapakowane w blister koloru czanego,po otwarciu nalezy jeszcze sprawdzić czy na końcu kodu(CECH.....E) znajduje się literka E.

Jeżeli pudełko mamy czarne a na końcu literke E to oznacza że zaplaciliśmy za niego min. 149zł i posiadamy oryginał:)

Jako ciekawostke powiem że pady sprzedawane na allegro w HK kosztują 19$ ale tam oficjalnie sie mówi że są to zamienniki a na zdjęciach nie ma znaczka Sony.

Mysle że kogoś uchronie przed podróbą swoim postem:)

Edytowane przez mckaczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie literki pomagają określić gdzie "powinien" być dystrybuowany produkt?

Bo na padzie, który był w pudełku z konsolą jest na końcu CECH "E", a na drugim padzie, co jest pewne oryginalnym "U", to znaczy, że ten pierwszy powinien być w Europie i jest, a drugi w Stanach/UK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nadmienić, że często, sprzedawcy sprzedający podrabiane pady sprowadzają je np. z Chin, i wtedy lokalizację (mówię o allegro) podają jako INTERNET, cała Polska. Wtedy nie radziłbym kupować :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jest tak a bardziej sam jestem tego przykładem, po prostu z nie wiedzy. Człowiek Który chce kupić pad, widzi fajna cena ludzie kupują zero negatywów komentarz w stylu Wszystko OK. I mówi kupuje, jednak jak sie potem okazuje jest to zupełnie inny sprzet niz sie spodziewaliśmy, Trzeba sie albo pytać ludzi czy na Rynek taki czy inny. Ponieważ tak jak piszecie sprowadzają z chin i mówią ze z polski. Najlepiej po naklejce z Tyłu Chińskie zazwyczaj mają dużo napisów i końcówkę U i biała naklejkę. A oryginalne czarną i E. I trzeba po prostu sie dowiadywać zeby potem sie nie rozczarowac.. I najgorsze chyba co może być ze piszą ze w 100% oryginalny ze od Sony i ogólnie. No jest to straszna zaraza...bo weż teraz kupuj człowieku nawet te pady po 150zł... to kto wie czy nie jest to podróba.. Teraz tylko albo w sklepach coś w stylu media markt albo sprawdzone sklepy internetowe.

Edytowane przez mateusz0601

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro to ina bajka, wystarczy sprawdzić komentarze sprzedającego i już wiadomo. Jeżeli dalej nurtują was pytania, zadawajcie je w - Gdzie kupić, co wybrać itd.

Akurat już była akcja z gościem co miał 500 komentarzy (czy więcej) i sprzedawał startery move'a za stówę.

A ja tam polecam Cyrkland. Dosyć niskie ceny używek, sam już planuje zakup FC2 za niecałe 30zł i F3GOTY za 60. :) Ponad 4000 komentarzy mówi za swoje.

http://allegro.pl/my_page.php?uid=487821

Jak ktoś miał do czynienia z tym sklepem, to niech powie co i jak, bo ja dopiero zamierzam się do kupna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat już była akcja z gościem co miał 500 komentarzy (czy więcej) i sprzedawał startery move'a za stówę.

A ja tam polecam Cyrkland. Dosyć niskie ceny używek, sam już planuje zakup FC2 za niecałe 30zł i F3GOTY za 60. :) Ponad 4000 komentarzy mówi za swoje.

http://allegro.pl/my....php?uid=487821

Jak ktoś miał do czynienia z tym sklepem, to niech powie co i jak, bo ja dopiero zamierzam się do kupna.

Trzeba przyznać że sprzedawca jest uczciwy to fakt,ale rozbawiła mnie ''zakładka o mnie''

WITAJ NA STRONIE CYRKLAND GAMES

SPRZEDAJEMY GRY W CAŁEJ EUROPIE

( UK, FRANCJA, WŁOCHY, HOLANDIA, NIEMCY, POLSKA I ROSJA)<br style="color: rgb(255, 22, 208); ">ORAZ INDIE

MOŻESZ LICZYĆ NA NAJNIŻSZE CENY NA ALLEGRO.PL PONIEWAŻ POSIADAMY CENY HURTOWE

JESTESMY PRZEDSTAWICIELEM ANGIELSKIEJ FIRMY NA ŚRODKOWĄ I WSCHODNIA EUROPE

SPRZEDAJEMY GŁÓWNIE GRY DO SKLEPÓW I FIRM W CAŁEJ POLSCE

Gość ma jednak dość bujną wyobraźnię :) Po pierwsze jest znany w Szczecinie już od kilku lat.Handluje używkami kupowanymi w brytyjskich sklepach i sprzedaje je po allegro oraz z ''torby'' w szczecińskich sklepach i na targowiskach.Nie prowadzi legalnej działalności i można co najwyżej u niego grę kupić,bo jest uczciwy choć cwaniakowaty.Czasami u niego kupuję,ale jak jadę do Szczecina 2 razy w tygodniu i chcę się umówić na odbiór osobisty to i tak trzeba dopłacić za wysyłkę.Przedstawiciel angielskiej firmy ? No uśmiałem się do łez :) Sprzętu u niego nie kupiłbym nigdy ze względu że nie można dostać paragonu,ani żadnej gwarancji.Nie sprzedaje praktycznie nówek,tylko to co uda się wyszarpać na promocji w UK.Generalnie gość warty polecenia ze względu na uczciwość,ale cała reszta to już jego fantazja :)

Edytowane przez ars
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie cegła, to hurtownia cegieł . electroworld, warszawa, ostrobramska. takie "nowości" jak killzone3 czy gow3 po 241 zeta. samobójców zapraszam na zakupy !!! ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×