Skocz do zawartości
Natsu

Ni No Kuni: Wrath Of The White Witch

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie jest to kolejna gra (po Soulsach), o której zaczynam znowu myśleć i po ludzku tęsknić :)

Coś czuję, że w okolicach jesieni splatynuję drugi raz.

Najlepszy jRPG ery PS3…

Square, obudźcie się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po raz pierwszy odpaliłem Ni No Kuni..

 

Jestem zachwycony! :) Pierwsze skojarzenie - pokemony. 

Akurat w poksy przegrałem mase czasu w dzieciństwie (hehe - chodzenie do kolegi żeby zagrał na dyskietkę poksy red, yellow, silver :D ) i tutaj czuję się jak w domu. 

Wiadomo - trochę miejscami gra jest przegadana ale bardzo mi się podoba po przegranych pierwszych 2h.

Sam świat narysowany jest prześlicznie. 

Będzie w dalszym etapie możliwość samodzielnego łapania familiarów? Odbywa się to za pomocą jakiegoś czaru czy też coś na styl pokebolla? ;) 

Ile możemy trzymać maxymalnie familiarów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie można, trzymać z tego co pamiętam to około 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można samemu łapać. Pokonuje się je i liczy na szczęście, że będzie chciał zostać twoim familiarem. Przy sobie można mieć chyba maksymalnie 18, w schowku 400 miejsc chyba było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Będzie w dalszym etapie możliwość samodzielnego łapania familiarów? Odbywa się to za pomocą jakiegoś czaru czy też coś na styl pokebolla? ;)

Ile możemy trzymać maxymalnie familiarów? 

 

 

Oczywiście. Początkowo, może to sprawiać trudność. Pamiętam, że jak ja na początku grałem, chciałem mieć koniecznie własnego familiara, a nie tych przydzielanych przez grę. Trzeba liczyć na szczęście. Odbywa się to na takiej zasadzie, że walczysz tak długo, z danym stworkiem, aż nad jego głową wyskoczy ikonka serduszka, wtedy szybko przełączasz się na Esther i wybierasz skill z harfą (czy jakoś tak...?) i stworek jest Twój. Tylko trzeba próbować! =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8h gry za mną - pierwsze dłuższe posiedzenie z grą było wczoraj, pierwsze złapane familiary, mnóstwo walk. Trochę się zrobił burdel jak doszła Esther bo nie do końca kumam jeszcze jak dobrze ogarnąć całe party - chodzi głównie o taktyki. Jest jakiś sposób aby szybciej ustawić taktykę Esther a nie poprzez przełączanie się na nią? 

 

Jeszcze pytanie o familiary - mam pokazane, że w "rezerwie" mogę mieć maksymalnie 3 stwory. Da rade później jakoś powiększyć te sloty? Czy np. po złapaniu familiara nie muszę go wrzucać do rezerwy i zostanie przeniesiony on do tego stwora w kanałach i będę miał zaliczony jako złapany ? :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W taktykach możesz odgórnie ustawić na czym dana postać ma się skupić w walce.

Nie wiem czy już doszedłeś do miejsca, gdzie zdobywa się All out Attack/Defence.

Przy odpowiednio podpakowanej drużynie powyższe kliknięcia w odpowiednim czasie bardzo przyspieszają walkę i są bardzo przydatne.

 

Co do familliarów jest tak jak piszesz.

Trójka w rezerwie [nie ma więcej slotów] jest do podmiany w dowolnym momencie.

Resztę podmieniasz u tego stworka z kanałów :)

Oczywiście przy zapełnionych wszystkich slotach nowy familliar trafia do tej obszernej bazy gdzie łącznie można mieć z tego co pamiętam 400 sztuk.

Genialna gra, platyna zrobiona i było to bardzo przyjemne 100 godzin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend grałem mało ale udało mi się zdobyć kociołek ;) receptury jakoś z czasem się zdobywa czy samemu trzeba kombinować co z czym połączyć?

W kociołku będe mógł stworzyć Sundropy, Planetdropy itp? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wersje kolekcjonerska z książką to właśnie w książce są receptury, jak nie masz to w książce w grze są receptury a tak to możesz je zdobywac albo mieszać na ślepo ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O panie czyli na chybił trafił, tak myślałem. 

Szukanie w tej księdze w grze jest trochę uciążliwe no ale spróbuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewt. odpal na necie rozpiskę wsio receptur i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie familiary najlepiej dobrać dla Swaina? Trochę wczoraj eksperymentowałem - zostawiłem mu tego co ma na poczatku, dodałem Zomboatswain tylko jest jakiś mało ruchliwy ;) ogólnie rzecz biorąc Swain najbardziej odstaje od reszty. Olivier ma Mighy Mite'a, Cutpurrse'a i Dragette'a. Strasznie wolno ten smok leveluje ale ma dobre jeb.. dmuchnięcie ogniem ;)

 

A i jeszcze pytanie - zwiększanie serduszek u familiarów też jest robione na chybił trafił? Czy dorwę gdzieś spis co kto lubi? Mite lubi czekoladę - tylko to wiem :P

 

Generalnie rzecz biorąc w jakim momencie fabuły jestem? 

 

Dotarłem do Hamelin i przebrałem się za świnię.

Edytowane przez majkelx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie w połowie fabuły.

 

Ja miałem u każdego taki sam zestaw czyli DPS,Tank i Healer. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Mite'a można nazwać tankiem czy bardziej dps'em? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tym i tym ;D ja polecam posiadanie Dinocerosa w późniejszym etapie gry. Dasz po jednym na każdego członka drużyny i będziesz miał tank/dps który kosi nawet GOTW w 2 minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas w tej grze leci jak chory - 22h na liczniku

 

aktualnie odkryłem łódź podwodną piratów i historia zaczyna coraz bardziej intrygować - coś czuję, że ten tytuł sklasyfikuję w top 3 moich gier na ps3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam smoka :biggrin: dawno nie miałem tyle frajdy z samego latania i zwiedzania jak tutaj. 

Znalazłem również Dinocerosa tyle, że złapanie go to jakaś masakra. 

 

Mam nadzieję, że obecnie jestem chociaż w połowie fabuły:

Muszę polecieć do 3 różnych punktów na mapie i odkryć te kamienie

Edytowane przez majkelx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to jesteś jakoś w połowie :)

Dinoceros... upgrade'uj go jak najszybciej.

Złapanie go to poprostu mozolne powtarzanie tej samej czynności, ale chyba za to kochamy rpgi? :P

Jeśli celujesz w platynkę [na co namawiam] to przygotuj się na mozolny farming i wszystkie subquesty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Dinoceros rzadko się spawnuje, przynajmniej takie mam wrażenie ;) no ale dzisiaj go powinienem złapać. 

 

Niektóre subquesty  są typowe dla gier rpg czyli przynieś podaj pozamiataj - czasem wnerwiaja no ale cóż.. taki urok tego gatunku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dinoceros... upgrade'uj go jak najszybciej.

Złapanie go to poprostu mozolne powtarzanie tej samej czynności, ale chyba za to kochamy rpgi? :P

 

 

Mnie się udało go za pierwszym razem złapać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak latałem za nim nad świątynią to miałem spawn 3xdinoceros na przejście. Więc nie było tak źle...cały myk polega na tym żeby obejść miejscówkę, teleportować się do świata normalnego i wrócić znowu do świata fantasy. Tak samo farmiło się Totoro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie mam 38 poziom i pytanie - gdzie najlepiej pogrindować? na tych Toko dam radę? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toko jakoś specjalnie silny nie jest, raczej szybki. Musisz po prostu wykorzystać od razu okazje do ubicia go. Przykładowo: gdy podejmiesz z nim walkę, pojawi się w asyście np. dwóch innych mobków. Wtedy się nie zastanawiaj, tylko od razu uwal Toko jakimś potężnym ciosem.. Ja raz miałem takie szczęście, że walczyłem z dwoma Toko + inny mobek.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to one podczas walki mogą dać nogę?  :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jako jedyne zwiewają i to nawet zaraz na starcie walki, jeśli nie zaskoczyłeś je atakując od tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×