Skocz do zawartości
ONE

Journey

Rekomendowane odpowiedzi

Cena 47 zł dla plusowiczów którzy wszystko mają taniej...ciekawe po ile będzie dla gawiedzi :/

O ile dobrze zrozumiałem to cena będzie taka sama dla wszystkicha, a "plusem" dla plusowiczów jest to że mogą grę kupić tydzień wcześniej przed wszystkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otasz dobrze mówi, ja tak samo czekam z niecierpliwością na udostępnienie Podróży wszystkim, biorę z miejsca i zamykam się sam z konsolą w pokoju, bez czegokolwiek innego w tle. I jak DJYano twierdzę że nie ma sensu oglądać filmików polegających na pokazaniu całej gry, bo po co niby ktoś ją miał wtedy kupować? Dla trofeów? Głupota i coś, czego nie zrozumiem. Ja tu podrzucę filmik który może przedstawić zalety i wady, bez żadnych spoilerów:

Pozdrawiam, kilka dni i ja zaczynam swoją podróż, a wtedy się wypowiem na jej temat bardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że dla tych którym szkoda tyle kasy na tak krótki gameplay. No i nie wszyscy są napaleni

na tą gierke ale z racji hypu chcieliby obczaić o co te halo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Journey to śliczna pozycja. Gameplayu tam niewiele, ale wrażenia są świetne, oprawa mistrzowska, zarówno grafika jak i dźwięk. Poziomy są przepiękne. Do tego ten wyjątkowy online, kompletna anonimowość, po prostu spotykamy towarzysza i wędrujemy z nim dalej, a że jest tylko jeden gest, trzeba samemu interpretować, co towarzysz chce nam przekazać. Na końcu po napisach pokazuje się, kogo spotkaliśmy po drodze, ja spotkałem 7 osób. Bardzo fajny zestaw trofeów i mocno czuć Flower, w końcu ten sam zespół.

47 złotych to dużo, ale uważam, że warto - dla poznania czegoś nowego i pokazania, że gracze wspierają takie unikalne inicjatywy. thatgamecompany, to bardzo utalentowana załoga ze świeżymi pomysłami i na pewno będę wyczekiwał ich kolejnych produkcji. A samą Podróż odbędę jeszcze na pewno nieraz.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 złotych to dużo, ale uważam, że warto - dla poznania czegoś nowego i pokazania, że gracze wspierają takie unikalne inicjatywy.

Wiesz, można też utwierdzić twórców w przekonaniu, że ich dążenia do skracania czasu gier do poziomu filmu może się udać bez straty dla ich zysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, cześć i czołem. Nadszedł w końcu dzień zakupu. Jestem świeżo po końcu i powiem tak - Jestem w szoku, gra (O ile można tak to nazwać) jest czymś cudownym, brak mi konkretnych słów by wyrazić to co czuję po tej przepełnionej emocjami Podróży. Jeśli są wątpiący ludzie jak drk2. Zapewniam was że 47 złotych za taki kawałek prawdziwej sztuki działającej na emocje jest odpowiednią ceną, bawić się będziecie przednio bez problemu. Jestem pewny że ludzie którzy grali w to, są takiego samego zdania. Dla mnie 100% trofeów w tej grze jest prawie że musem, także ten czas się wydłuża. Jest ktoś chętny spróbować za tydzień "się znaleźć" i pozdobywać resztę trofeów które nie wpadły podczas zwykłego przechodzenia? (Mi wpadło tylko jedno)

Przy okazji, byłem bardzo mile zaskoczony kiedy poziom przybierał coś na wzór schematu "pod wodą". Gdy materiał przybierał kształt meduz wodnych musiałem szczerze przetrzeć oczy. I taka ciekawostka - Nie wiem czy ktoś był "uderzany" przez tą wielką rybę z okiem które nas poszukiwało, ale ja owszem, na dodatek kilka razy. Każde uderzenie w jakimś stopniu zmniejsza nam szal - Smutłem za pierwszym razem)

Edytowane przez Chmurowaty
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj robilem trofik zwiazany z ukonczeniem gry we dwoje - powiem wam ze nigdy nie czulem czegos podobnego w zadej grze ... gdy mierzylismy sie razem z ogromem i niszczaca sila mrozu i na koniec upadlismy obok siebie z wycienczenia az sciskalo w gardle ... by po chwili leciec razem ku gorze i wejsc razem popiskujac do siebie z zadowolenia w ta jasna nicosc ... qrwa bezcenne ...

ps

potem dwa trofiki za przejscie razem z innym graczem oraz drugie za przejscie z jednym graczem przez wiekszosc gry ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak słów aby to opisać, brak skali aby to ocenić. Coś absolutnie przezajebistego. Najlepiej zainwestowane 47 zł w życiu

Pierwszy raz w życiu popłakałem się na grze..

i ten co-op mistrzostwo świata.

Ludzie biegnijcie po zdrapki, wyciągajcie karty kredytowe ta gra jest warta absolutnie każdych pieniędzy.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać ta gra to must-have dla szanującego się gracza (Nim zacznie się jakiś flame, to tylko personalna opinia z którą ktoś się może zgadzać lub nie, na tym skończmy ten temat). Ja dodam do tego że faktycznie co-op jest świetnie zrobiony, dostrzegłem to dosłownie 5-10 minut. Spotkałem kogoś (Dobrze powiedziane, "kogoś") a że ja miałem dłuższy szal, to raz podskakiwałem, raz załadowywałem szal drugiej osobie, by ta dostała się do symbolu powiększającego go - Prawdziwa kooperacja, bez żadnej komunikacji prócz wciskania kółka. Drugi przykład - W pewnej lokacji był jeszcze jeden symbol który ja znalazłem, partner pobiegł dalej. Przytrzymywałem kółko i puszczałem, by pokazać mu że to jest ważne, zauważył to po chwili i wrócił po owy symbol, kolejny raz, bez żadnej komunikacji - Widać nie potrzeba słów by się porozumieć, co dla mnie jest kolejnym atutem. Troszeczkę oszukałem i przestawiłem datę, przez co trofeum za "powrót po tygodniu" wpadło, więc jakby ktoś chciał nazajutrz można wypróbować czy da się znaleźć drugą osobę, czy po prostu wrzuca gra losowo - No i zrobić reszte trofeów z kooperacją. Majstersztyk, po prostu.

Edytowane przez Chmurowaty
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podróż to fantastyczna gra pełna emocji i ekspresji, wystarczy ją kupić i to przeżyć ;)

Edytowane przez Panczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem swoją podróż... I powiem wam że to co przeleciało przez moją głowę po napisach końcowych, jest nie do opisania... Każdy sam to poczuję ale to jest właśnie to "coś" składnik każdej prawdziwej sztuki. Powiem wam że takich chwil jest mało w życiu, jedną jaką pamiętam porównywalną do "tego czegoś" z podróży, ostatnim razem czułem kiedy oglądnąłem film Matrix czy inne filmy np. reżyserii Tarantino (Pulp Fiction, a coo! ;)). Teraz wiem że sztuka tkwi w grach komputerowych. A jedną z nich jest właśnie Podróż ;)

Jeżeli chodzi o cenę - powiem tak... Jeżeli jestescie przysłowiowym "Dawać nooby wbijać na serwa rozjeb** was w coda !" to napewno nie zrozumiecie przekazu gry i się nią nie "nagracie", a cena w okolicach 50zł może być dla Was poprostu śmieszna.

Ale jeżeli wymagasz czasem od gier czegoś magicznego (czego nigdy nie znajdziesz w grach CoD, Saints Row czy GTA) i nie grasz po to żeby się "wyżyć" tylko poprostu "chłoniesz granie w gry" to jest to pozycja dla Ciebie obowiązkowa !

Jeżeli ludzie mieli by możliwość codziennego wchłaniania tego co dzieje się po napisach w "podróży", a ogólnie wcześniej wspomniane to "coś" było by dostępne w sklepach, to ja napewno byłbym takim "ćpunem" :D

Edytowane przez PancziPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu gry przeczytałem kilka recenzji i wiele totalnie mija się z prawdą.

Recenzenci grali w pierwszych dniach marca przy niedziałającym lub prawie niedziałającym online.

Rozpisują się o poczuciu samotności, co jest totalną bzdurą.

Oczywiście można unikać innych i grać samemu, każdy może grać jak chce, ale to co-op jest sensem tej gry.

Gracze mimo swojej anonimowości oraz ograniczonych do :cicle: gestów tworzą związek tak silny, że stanowią jedność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tą grę i faktycznie jest świetna. Ale obawiam się że jeśli za jakiś czas będę chciał zagrać w tą grę a nie będzie już innych graczy to podróż samotnie nie będzie już takim doznaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całość psuje nieco przewidywalne zakończenie. No i ten durny napis na końcu: Thank For Playing Podróż. Plus cena 47zł zdecydowanie za wysoka.

Faktycznie gra daje po uczuciach i emocjach bardziej od większości gier AAA. Piasek i śnieg chyba lepszy niż w Uncharted a już z pewnością zimno czuć lepiej niż w U2 czy Skyrim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całość psuje nieco przewidywalne zakończenie. No i ten durny napis na końcu: Thank For Playing Podróż. Plus cena 47zł zdecydowanie za wysoka.

Jak dla mnie to zakończenie nie było przewidywalne, ale nie ma co dyskutować na temat fabuły bo by trzeba wszystkie posty z nią związane w spoilery dawać, a z 10 takich pod rząd by nie było raczej miło odbierane. Cena jest kwestią umowną, jednemu pasuje, drugiemu nie, mi ta cena odpowiadała, gorzej gdyby gra była po 60 złotych. Co do napisu na końcu - Wystarczyło zmienić język w XMB a byłoby "Thank you for playing Journey". Takie dopatrywanie się błędów na siłę według mnie, ale cóż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A według mnie takie usprawiedliwianie niedoróbek w tłumaczeniu jest nie poważne :laugh: Poza tym o jakiej fabule mowa? Przecież w tej grze nie ma żadnej fabuły. Dla mnie ta gra to swoista alegoria ludzkiego życia które jest podróżą do celu. A zakończenie jest dokładnie takie jakie powinno być.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy idzie jednocześnie podróżować z dwoma graczami ? Bo mi się jeszcze nie zdarzyło zawsze tylko z jednym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tylko z jednym.

Właśnie przeszedłem kolejny raz grę ale tym razem w co-op. Było fajnie ale koleś parł do przodu jak czołg. Grę zrobiliśmy w godzinę a nie o to tu chodzi. Pamiętam jak grałem pierwszy raz. Znalazłem orba i zagwozdka jak zawołać drugiego gracza. Zacząłem naciskać kółko jak opętany i podskakiwałem. Podbiegł, podniósł orba i trzy razy nacisnął kółko. Podziękował a ja miałem banana na twarzy. Co-op w tej grze to zupełnie inne doznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gry z PSS są w języku polskim np taki journey?

Edytowane przez mati9106

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na PSS nie ma podanej info czy gra jest w j. polskim czy jest? Dzięki za szybką odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jest napisane, ale dość często informacje są błędne. Dużo gier wydawanych na płycie w PL w PSS jest po angielsku lub co gorsza zdarza się np po rosyjsku.

Najlepiej zajrzyj do tematu:

http://www.ps3site.pl/forum/topic/65009-wersje-jezykowe-gier-na-ps-store/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×