Skocz do zawartości
Patricko

Paddock

Rekomendowane odpowiedzi

Mozliwe, ze to bylo w factory driverze... tam to ostre czasami zadania dawali. Troche czlowiek sie tam pomeczyl. Gdyby zrobili reedycje z grafika hd, place kazde pieniadze za takie cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Need For Speed Porsche 2000... Pamiętam jak z kumplem pocinałem w to całymi, dosłownie całymi dniami na PSX. Nie można nas było oderwać od tego tytułu. Ta gra za dzieciaka ukształtowała moje pojęcie o motoryzacji. A wyzwania tam na prawdę były wymagające i trzeba było się solidnie napocić, aby wygrać niektóre wyścigi. Przejście gry przez wszystkie ery samochodów Porsche, ciułanie kasy, żeby w końcu kupić furę która dorówna AI. Ah, piękne czasy :) A te znaki drogowe, które rozpadały się na drobny mak w trójkąty gdy się w nie wjechało :D Aż łezka się w oku kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy daloby rade cos pociorac w tego nfs'a online... bede musial obadac sprawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy daloby rade cos pociorac w tego nfs'a online... bede musial obadac sprawe :)

Da radę, bo ja z kumplami jeździłem wiele razy. Wystarczy, że ktoś zahostuje grę. Ostatnio po sieci śmigałem w to chyba w 2003 roku i to ja nawet hostowałem wyścigi. A wbijało po 6 ludzi. Wtedy to była gratka.

Co do zadań w Factory Driver to nic nie mówicie :D Ile ja się napociłem, by niektóre zadania zaliczyć. Ta gra po prostu kształtowała gracza.

Najbardziej w pamięci utkwiło mi zadanie na ulicach Industry, nocą. Trzeba było pokonać trasę w pewnym czasie i pozbywać się policji, która co raz skądś wyjeżdżała i ścigała. Tak długo się tam męczyłem, że mogłem jechać z zamkniętymi oczyma, tak znałem trasę... każde wrzucenie i zbicie biegu. I uwaga... ja grałem w to na klawiaturze ! :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę czy nie zacząć działać w rfactor z modem f1.

Gra widzę ładnie wygląda, praktycznie darmowa, kierownica z ps3 się nada, jakiś wymagań gra wielkich nie ma.

Coraz bardziej o tym myślę, oczywiście ps3 nie sprzedam, tylko do innych tytułów konsola posłuży.

Strasznie patrzymy na f1 względem ps3 i taka firma codemasters to wykorzystuje

jak mam ci, polecić a kompa masz na tyle sprawnego, żeby polatać to poczekaj na rFactora 2, a jak kom leciwy, to Rfactor 1 z modem F1RFT_2011 lub moim ulubionym JPM-2012tu masz linka jak wygląda chłopakom pokazywałem na naszym forum ligowym, jednak przekonać kogoś jest ciężko,

może być nuta na dłuższą metę :P ale nie jest zła :P tu masz Bolid 2012 po wgraniu Moda Kers i DRS
tu przed wgraniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a tak wyglada f1 na rfactor2 becie :) oczywiscie gralem na nizszych detalach i nagrywalem z nizsza jakoscia :) ale czuc ze bolid prowadzi sie bardziej realistycznie i trzeba sie naglowic zeby dobrze zbalansowac bolid.. bo na poczatku glupie przyspieszenie czy hamowanie wprawia w poslizg :P

Edytowane przez lukian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rFactor to jest sim pełną gębą więc porównania do arcade w postaci F1 2012 są trochę bez sensu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam dalej uwazam ze to nie arcade tylko simcade ;) gdyby cm przysiadlo do tej gry to naprawde bylaby super ;) ale Anthony Davidson nie potrafi im powiedziec czego zmiana powoduje zmiany w kierowaniu bolidem. Chociaz tutaj widac ze jak brake bias przesuniecie na tyl to nic sie nie dzieje, a przy blokadzie tylnych kol powinno Cie obrocic

- nie w CM, aczkolwiek w rf obroci ;)

Edytowane przez lukian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się podepnę, nie mam pojęcia skąd wziąść tego moda i fizyke ale wygląda genialnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że gdyby CM zrobili sima, to gra wiele by na tym straciła. Czym bliżej arcade, tym lepiej.

Nawet nie piszę tylko o CM, bo oni by i tak to schrzanili, ale o jakimkolwiek producencie gier.

Edytowane przez MilczaR-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć sporo racji Milczar. W prawdziwym świecie dostaje się dużo więcej feedbacku nt zachowania auta i tego co się z nim aktualnie dzieje. W grze często wystarczy odrobinę za mocno wcisnąć hamulec na zakręcie i już mamy spina - w realu poczułbyś, że tracisz przyczepność. Kto nie wierzy, niech przejedzie się na gokarty. Albo po prostu wsiądzie w prawdziwe auto. Jakiś czas temu czytałem wywiad z Giermaziakiem o grach video i mówił on wprost, że w grach dużo łatwiej popełnić błąd niż w realu. Tak więc nie sugerowałbym się do końca tym, że gra jest tym bardziej realistyczna im trudniej prowadzi się samochód oraz że w realu jest jeszcze trudniej utrzymać auto na drodze niż w analogicznej sytuacji w grze.

Przykład - w GT5 jadąc rekreacyjnie setką po torze ulicznym zdarza mi się stuknąć o barierkę czy źle ocenić prędkość przed zakrętem, nie wyhamować i złapać spina. W realu nie mam w ogóle takich sytuacji i podejrzewam, że wy również.

Poza tym obraz 2D na telewizorze również nie ułatwia życia.

Edytowane przez sharent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W realu nie jeździsz takimi furami i z takimi prędkościami, to po pierwsze. A po drugie, od wyczuwania co dzieje się z samochodem masz FF. Oczywiście tylko wtedy kiedy jest dobrze zrobiony jak w GT5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze nigdy nie da soe zrobic gry idealnie odpowiadajacej realnemu sciganiu samochodem. Za duzo zmiennych jest by to wszystko moglo zostac zsymulowane.

W grach kierujacy opiera sie glownie na wzroku i sluchu, a w realu to czujesz calym cialem ze ci tyl odjezdza, albo przod traci przyczepnosc. O ile na pc da rade jeszcze podpiac dp niego pare urzadzen ktore pozwalaja lepiej poczuc gre o tyle w przypadku konsol noe ma takiej opcji i sens budowania sobie specjalnego stanowiska do jazdy zupelnie znika. Jak czasami ogladam co ludzie sobie pobudowali do jazdy ( 3 monitory, butt kicker, systemy audio, kierownice za mega gruba kase, jakies silowniki zeby poczuc sily g) to uwazam ze za duzy poziom wczucia w jazde i wiem ze ja bym sie do takiego czegos nie nadawal :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W realu nie jeździsz takimi furami i z takimi prędkościami, to po pierwsze. A po drugie, od wyczuwania co dzieje się z samochodem masz FF. Oczywiście tylko wtedy kiedy jest dobrze zrobiony jak w GT5.

Przeczytaj powoli mojego posta jeszcze ze 3x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obadałem dzisiaj tego moda RFT 2010 bo nigdy w rFactora nawet nie grałem. Jeździło się całkiem przyjemnie, ale nie miałem większych problemów z opanowaniem bolidu. Trzeba było tylko uważać z przepustnicą, bo auto bardzo łatwo jest obrócić. Poza tym, hmmm, odniosłem wrażenie, że ta gra ma już swoje lata i opinia, że jest to mega dokładny i prawdziwy symulator jest nieco na wyrost. Model jazdy wydał mi się dosyć sztuczny i uproszczony momentami. Ciężko w sumie to ubrać w słowa, ale wydaje mi się, że obecna fizyka w grach jest bardziej zaawansowana. Czekam z niecierpliwością na Project CARS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj MOD dla mistrzów, tylko nie mogę znaleźć download linka.

Grałem na tym modzie i szczerze powiem że pod względem fizyki jazdy i tego jak wygląda jest ok ale AI troche za wolne jak dla mnie i sobie odpuściłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<p>

Obadałem dzisiaj tego moda RFT 2010 bo nigdy w rFactora nawet nie grałem. Jeździło się całkiem przyjemnie, ale nie miałem większych problemów z opanowaniem bolidu. Trzeba było tylko uważać z przepustnicą, bo auto bardzo łatwo jest obrócić. Poza tym, hmmm, odniosłem wrażenie, że ta gra ma już swoje lata i opinia, że jest to mega dokładny i prawdziwy symulator jest nieco na wyrost. Model jazdy wydał mi się dosyć sztuczny i uproszczony momentami. Ciężko w sumie to ubrać w słowa, ale wydaje mi się, że obecna fizyka w grach jest bardziej zaawansowana. Czekam z niecierpliwością na Project CARS.

masz rację, ale to i tak gra na innym poziomie, polecam moda od nich 2012. puki jako Demo ale pięknie wykonane modele Bolidów, prowadzenie prawie jak w F1 2012 od CM a stąd możesz pobrać http://www.racingzone.hu/rft-2012-demo tylko z ciekawości oczywiście, i jak znajdziesz sobie trochę czasu, uruchom sobie rFactora 2 znajdziesz na chomikach, tam jest mega trudno już jechać :P co wcale jak dla mnie tej gry nie czyni jakiejś mistrzowskiej, ale ciekawość się czasem opłaca, jednaj najlepiej mi się jeździło w iRacing, jak kiedyś znajdziesz polecam, graficznie podobny do rFactora, jednak istnieją mody w super jakości, jednak tam wszystko jest płatne co dyskwalifikuję to grę może nie od razu, ale jak się podliczy wszystko co by się chciało mieć, to myślę że wiele innych przydatnych rzeczy dla domu można by za to mieć.PS Polecam to oglądnąć tak z ciekawości, i jeszcze w minimum 720P

Edytowane przez frater25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w zwyczaju tego robić, ale....poważnie?

Poprawiłem, żeby cię w oczy nie bolało, poważnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 20 min zaprasza na mój nowy filmik z wrc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer Evo IKS :D Widzę, że wziąłeś sobie do serca tłumaczenie F1 2012 :P

Nie no śmiechy, fajny filmik. Zazdroszczę Ci tego sprzętu do nagrywania. Jak będę miał trochę kaski to będę musiał zainwestować.

Już czekam na Twój filmik z dzisiejszego Interlagos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×