Skocz do zawartości
Patricko

Paddock

Rekomendowane odpowiedzi

Temat PS3 a 100Hz został już chyba rozwałkowany, ale im więcej o tym czytałem, tym mniej wiem, bo opinie są mocno podzielone, a dla mnie PS# to w zasadzie przede wszystkim F1 i inne wyścigówki to zwracam się o praktyczną opinię użytkowników "ściganek", a w szczególności F1.

Do tej pory gram na PS3 w F1 CE, mam TV LCD 32" Sharpa 60HZ i podczas gry (choć już trochę się do tego przyzwyczaiłem) jest mocno widoczne tzw. zmużenie, zwłaszcza przy pokonywaniu zakrętów - próbowałem już różnych ustawień, ale nie widać zmian.

1) Czy gdyby TV LCD byłby 100Hz byłaby różnica, czy w przypadku PS3 te 100Hz w TV nie ma żadnego znaczena? Ma ktoś porównanie tej samej gry (ściganki) na PS3 na TV 60Hz i 100Hz?

2) Czy są jakieś możliwości ustwienia w PS lub TV, aby ograniczyć to smużenie?

Jak patrzę na filmiki, np. z nowej F1 2010 to tego efektu nie ma.... (ale to chyba nie od gry zależy) - pomóżcie proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smużenie to wina tylko i wyłącznie Twojego TV. Na tą przypadłość cierpią właśnie TV LCD, szczególnie te starszej daty.

Nie wiem, czy 100HZ coś by Ci dało szczerze mówiąc. Chociaż fakt jest faktem, że przy 100Hz nie męczą się tak oczy.

Smużenie głównie zależy od jakości matrycy, nie od odświeżania, nawet 100Hz na Twoim TV niewiele by dało.

Ja sam gram na plazmie w 100Hz i jest pięknie. Mam ten TV już od dobrych kilku lat i nie mam zamiaru go zmieniać na żaden inny.

Podłącz sobie konsolę pod jakąś plazmę (jeśli masz możliwość) i zobaczysz różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat PS3 a 100Hz został już chyba rozwałkowany, ale im więcej o tym czytałem, tym mniej wiem, bo opinie są mocno podzielone, a dla mnie PS# to w zasadzie przede wszystkim F1 i inne wyścigówki to zwracam się o praktyczną opinię użytkowników "ściganek", a w szczególności F1.

Do tej pory gram na PS3 w F1 CE, mam TV LCD 32" Sharpa 60HZ i podczas gry (choć już trochę się do tego przyzwyczaiłem) jest mocno widoczne tzw. zmużenie, zwłaszcza przy pokonywaniu zakrętów - próbowałem już różnych ustawień, ale nie widać zmian.

1) Czy gdyby TV LCD byłby 100Hz byłaby różnica, czy w przypadku PS3 te 100Hz w TV nie ma żadnego znaczena? Ma ktoś porównanie tej samej gry (ściganki) na PS3 na TV 60Hz i 100Hz?

2) Czy są jakieś możliwości ustwienia w PS lub TV, aby ograniczyć to smużenie?

Jak patrzę na filmiki, np. z nowej F1 2010 to tego efektu nie ma.... (ale to chyba nie od gry zależy) - pomóżcie proszę

wypada się tylko zgodzić z Patricko.

na tym polega różnica między LCD a plazmą.

dlatego wybierałem plazme żeby nie denerwować się później przy grach.

PS szczerze powiem, że nawet starszej daty projektor radzi sobie lepiej od LCD jeśli chodzi o PS3. czasami wolę nawet pograć na projektorze, który już umiera (prawie 3 tyś godzin) :( niż na tv.

Edytowane przez kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 witam

jestem pierwszy raz na forum

mam pytanie czy ktos ma kierownice THRUSTMASTER Rallye GT i czy pracuje ona z ps3 a jezeli dziala to jak sie sprawuje w grach wyscigowych

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli działa z DIRT2 to jest duże prawdopodobieństwo, że będzie działać również z F1 2010.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką kamerkę preferujecie? Wg mnie fajne wrażenie robi ta całkiem ze środka, ale chyba zupełnie nie nadaje się do jazdy (moja opinia), bo kąt widzenia jest tragicznie mały (nie widać samochodu, który jest obok) i trochę za nisko umieszczona (nawet jak na rzeczywiste warunki). Wg mnie najlepsza jest ta kamerka z nad kasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem PS3 do plazmy, choć jednej z pierwszych o niskiej rozdzielczości i jakiejś specjalnej różnicy w smużeniu nie ma, sprawdzę jeszcze u kolegi na nowej plaźmie 100Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też będę najprawdopodobniej jeździł na tej kamerce z nad kasku :) Jakoś mi najbardziej odpowiada i fajnie to wygląda :)

Edytowane przez idziko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że kierowca f1 też ma ograniczone pole widzenia. jak już kila postów wyżej pisałem - mi brakuje widoku "z maski". Dziwie się, że go nie ma:(. Dla mnie to największa wada tej gry.  A jeśli chodzi o widoki dostępne w grze - wybieram ten z kokpitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smużenie na plazmie? Pierwsze słyszę o czymś takim. Plazmy właśnie znane są z tego, że nie mają problemu smużenia.

Co rozumiesz poprzez smużenie? Bo może jest jakaś zbieżność pojęć tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ostatnio Massa na Spa z powodu ograniczonej widocznosci startowal z ponad metr blizej niz powinien xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy sklepy typu saturn/mm beda mial gre dopiero w piatek? a moze juz w czawrtek? albo dopiero w poniedzialek. Ja mi sie nie uda w piatek to moze w sobote na gielde skocze i tam kupie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem posty o kamerze tutaj.

@kazior

Te duże markety jak Saturn i MM powinny mieć w dniu premiery. Ale znając ich to pewnie będą mieli cenę 240zł...

Ja tam wolę na pre-order spokojnie poczekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

właśnie przeczytałem kilka Waszych postów. Wracam do kółka po latach ;))) Ostatnio na poważnie to był GPL pare latek temu. Mam pytanie kiedy i gdzie najszybciej dostanę to nadchodzące cudo i czy w wersji PL ?. Nie orientujecie sie czy może w Media Markt będzie dostępne już w piątek ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tato - przeniosłem Twój post do Paddocku.

Co do Twojego pytania to odpowiedź jest wyżej. Ja bym proponował Ci złożyć pre-order w ultimie.

I tak, gra będzie w wersji PL, pełne tłumaczenie razem z dubbingiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ultima.pl/

Sklepik internetowy, bardzo dobry. Mają dobrą cenę i dostarczają przeważnie dzień przed premierą, albo i w dzień premiery.

Chociaż niektórzy mają obawy, że może dopiero na poniedziałek dojść.

Mają zarówno wersja PL jak i ANG. Ja tam mam pre-order złożony już od około miesiąca.

Wcześniej jak u nich zamawiałem to gry zawsze przychodziły na wyznaczoną datę, albo przed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kazior skocz sobie w piątek na chmielną do sklepu "świat gier". Tam mają mieć tą grę. I to w bardzo przystępnej cenie. A z tego co widzę to jesteś z Warszawy więc masz blisko. Polecam ten sklep. Kupowałem tam kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kazior skocz sobie w piątek na chmielną do sklepu "świat gier". Tam mają mieć tą grę. I to w bardzo przystępnej cenie. A z tego co widzę to jesteś z Warszawy więc masz blisko. Polecam ten sklep. Kupowałem tam kilka razy.

po raz kolejny, niezla reklame robisz.... a ja kiedys czytalem gdzies opinie ze jest to jeden z gorszych sklepow :] ze czesto gadaja ze maja a pozniej sie czeka niewiadomo ile :] jak kupowalem dirta 2 i szukalem by od razu rano wziac z poleczki :]

Edytowane przez BrzozaLuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupie w sklepie dla idiotów - jeśli będa mieli poniżej 200zł. Bad company 2 w dniu premiery mieli za 169zł (MM Lublin) także mam nadzieje na przyzwoitą cenę i w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×