Skocz do zawartości
DaraS

Fallout: New Vegas

Rekomendowane odpowiedzi

ok, dzieki! w fallouta 3 gralam na x'ie i tam nie bylo zadnych problemow. i dzieki za podpowiedz z tym drugim save'm - faktycznie pomoglo - gralam ponad 2h i sie ani razu nie przywiesilo :) takze gra nie wyladuje w koszu, uf ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! Wykonuje misje dla Yes Man. Mam nawiazac znajomosc z kilkoma grupami (ncr, brotherehood of steel, legion itd). Została mi tylko jedna grupa do ktorej musze dostrzec - Great Khans mieszczaca się w Red Rock Canyon. Czy jest jakis sposob na dotarcie tam bez narazania się na ataki setek cazadarów? :/ Próbowałem juz chyba roznych dróg ale z tymi cazadorami to jest jakkies przegiecie. Wybije jedna grupę, pojawia się druga chmara, wybije ja pojawia się trzecia i tak w kolko. Probowalem przedzierac sie ze stealh boyem i tez nie na wiele sie to zdaje. Zaciąłem się w tym miejscu i od tygodnia tkwie w tym samym punkcie. Jeden atak cazadora zabiera mi pol energii nie wspominajac juz o tym, ze po kazdym ukaszeniu jestem zainfekowany trucizną (mam odtrutki ale nie nieskonczona ilosc :/) HELP!

Nie mam mapy 'przy sobie', ale z tego co kojarzę to zbyt wielu cazadorów nie było po drodze do great khanów (kojarzę dużo skorpionów + zniszczone miasteczko rodem z westernów). Może próbujesz iść na skróty, dlatego zalecam drogę od strony goodsprings cementary (chyba zresztą innej nie ma). Niestety Cazadory to podłe bestie, które nieraz doprowadzały mnie do nerwicy. Sposobem na nie jest lekka zbroja, smg z amunicją na stwory bez armora i strzelanie w skrzydła w ciągłym ruchu. Walka w stylu tanka kończy się tragicznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem swój egzemplarz gry, pograłem 3godz. i muszę powiedzieć że jestem totalny newbie. Nie wiem w ogóle co jest grane, gdzie iść, co robić itp. lol Ale gierka całkiem fajna. Spodobało mi się celowanie i dźwięki broni. Dajcie jakieś wskazówki dla nowego :) Idem dawać czadu dalej :) Nocka dzisiaj będzie długaaaaaaa... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki? Ciężko powiedzieć, bo Fallout to praktycznie masa możliwości (no, do pewnego stopnia), także tylko i wyłącznie od Ciebie zależy jak zrobisz niektóre questy, itd.

Moja rada co do przypisywania skilli i perków. Tutaj radzę rozwagę, bo potem można żałować. Najważniejsze skille to Guns, Lockpick, Repair, Science, Speech i ewentualnie Medic.

Potem możesz jeszcze Bartera dorzucić.

Ze SPECIAL to już wg własnego uznania, ale nie pomijaja ENDURANCE, jako, że potem będzie mógł kupować implanty zwiększające daną umiejętność SPECIAL, a ich ilość zależy tylko i wyłącznie właśnie od współczynnika END.

Również radzę zbierać książeczki, które dodają tymczasowo +10 do danego skilla (x2 jeśli masz perka na to), oraz książki które na stałe podwyższają dany skill (x2 jeśli masz perka).

Są one poukrywane wszędzie, dlatego musisz zaglądać do każdej mysiej dziury. Niektóre są naprawdę sprytnie pochowane.

Kilka wskazówek jeśli grasz na trybie Hardocre.

  • Co do broni to radzę nosić tylko kilka, jako że waga jest tutaj kluczową sprawą. Ja noszę snajperkę, karabin, granaty i rewolwer. Ja już mam te najlepsze wersje broni (np. Gobin Campaign Sniper Rifle czy Ratslayer).
    Ewentualnie broń jeśli robisz trofea (młot, kastety, itd.). Ja te trofea zrobiłem, także już noszę tylko to co jest najskuteczniejsze albo najbardziej mi się podoba.
    Naboje również noś tylko do tych broni, które używasz. Ponieważ w trybie Hardcore one ważą, a chowając je do swojego domku możesz zaoszczędzić sporo wagi.
  • Ulepszenia do broni możesz kupować tylko i wyłącznie u sprzedawców. Nigdzie indziej ich nie znajdziesz. Także jak widzisz coś ciekawego to kupuj, bo zawsze się przyda.
  • Również zbieraj wszystkie owoce z kwiatów, które możesz napotkać + zawsze mieć pod ręką kilka Purified Water. Jakieś steki również czy iguana na patyku.
    Potrzebne to jest, żebyś nie zgłodniał oraz nie wycieńczył się za bardzo na pustyni. Na spanie są takie specjalne roślinki (Coyote Chew coś tam), które zmniejszają Sleep, ale można się od nich uzależnić, dlatego przy okazji warto mieć Fixera, który uwalnia Cię od nałogu.
  • Jak najszybciej również dorwij domek w Novac lub ewentualnie w kasynie Lucky 38 (najlepszy apartament w całej grze bodajże).
    Co do Novac to prosta sprawa, idziesz i kupujesz po prostu pokój za 100 kapsli, lub robisz questa i go dostajesz. Na początku w zupełności wystarczy.
    Co do Lucky 38 to na YouTubie możesz zobaczyć jak go zdobyć zaraz po rozpoczęciu gry, jest trochę zachodu, ale wg mnie warto, bo lokal pierwsza klasa.
  • Kompanów również jak najszybciej zdobądź. Mogą nosić Twoje rzeczy, czyli masz tak jakby x3 więcej miejsca na rzeczy.
    Równocześnie możesz mieć tylko jednego człowieka i jednego robota jako kompana. Nie możesz mieć dwóch ludzi, albo dwóch robotów.
    Również jeśli masz już człowieka kompana, a znajdziesz kogoś innego, to nie dołączy do Ciebie dopóki obecnego kompana nie "zwolnisz" z obowiązków.
    Oni przeważnie są potem w miejscach, gdzie ich spotkałeś, lub jeśli masz apartament Lucky 38, to wszyscy potem tam idą, co jest bardzo wygodne, bo masz wszystkich w jednym miejscu.
    W trybie Hardcore kompani mogą umrzeć, także lepiej uważać i nie zapędzać się za bardzo w niektóre miejsca.
    Co do kompanów na pierwszej lepszej stronie znajdziesz opis gdzie ich szukać, itd.
  • Z przeciwników to radzę uważać na latające Cazadory (takie motyle). Bardzo wkur...ące, a do tego odbierają sporo energii oraz zatruwają.
    Jak widzisz kilka naraz to lepiej odpuść sobie, dopóki nie będziesz miał lepszych broni/większego levela.
    Z innych przeciwników to w sumie nie znalazłem nic tak denerwującego jak te Cazadory. Może ewentualnie Super Mutanty oraz Nightkiny, ale one nie są aż takie trudne.
  • Jak coś to mam poradnik w PDF'ie do całego Fallouta New Vegas (rzecz jasna po polsku). Jak jesteś chętny to daj znać na PW, dam Ci linka i sobie pobierzesz jeśli się gubisz w świecie Fallouta.

To chyba tyle z tych najważniejszych. Jakby coś to pytaj na forum.

PS.

Jeśli wciągnie Cie świat Fallouta, to koniecznie zakup sobie potem Fallout 3 GOTY. Budowa i struktura gry jest taka sama. Także jak odnajdziesz się w New Vegas, to w F3 nie będziesz miał już najmniejszych problemów, a warto!

Edytowane przez Patricko
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za rady. Przydadzą się na 100%. Na Hardcore nie gram. A i zaczynam grę od nowa bo za duży bałagan zrobiłem na początku gry bo wszystkich zabiłem hehe.

1. Idę szukać kompanów :)

Ps. No i uczyć się angielskiego bo masakra hehe

Poradnik jak możesz podeślij mi na emaila arka1984@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony z tego Fallouta, gram w trybie Hardcore, nie jest wcale taki trudny, wystarczy dbać o to by mieć przy sobie wodę, albo chociaż jedzenie zmniejszające poziom dehydracji. Questy są ok, fajnie, że zadbano o różnorodność kompanów, frakcje to według mnie też atut tej części. Denerwują oczywiście zwiechy, ale cóż, taki już "urok" tych Falloutów w 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam odwieczny problem z f3 i vegas, po przejciu +- 2/3 gry system zaczyna sie zawieszac i co jakies 2h musze resetowac konsole (czasami czesciej), czy to Wam tez sie zdaza?

co ciekawe to jedyne dwie gry ktore sprawiaja problem

gram na slimie aktualizowanym na biezaco

ps. sorak za dublowanie, nie doczytalem wczesniej :sick:

Edytowane przez madafaka77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - na ile starczyłaby mi gra? Fallout 3 przeszedłem, ale nie robiłem zbyt wiele misji pobocznych, bo nie bawią mnie one zbyt (chociaż chyba sobie przedłużę w ten sposób NV, bo F3 w 2-3 dni przeszedłem, a może mniej nawet). Dialogów nie pomijam. I czy historia jest ciekawa mniej więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam odwieczny problem z f3 i vegas, po przejciu +- 2/3 gry system zaczyna sie zawieszac i co jakies 2h musze resetowac konsole (czasami czesciej), czy to Wam tez sie zdaza?

co ciekawe to jedyne dwie gry ktore sprawiaja problem

gram na slimie aktualizowanym na biezaco

ps. sorak za dublowanie, nie doczytalem wczesniej :sick:

Ja mam fat'a i zdarzyło mi się dosłownie kilka zawieszek w fnv, natomiast w f3 ani razu. Może problem jest w tym, że masz zapełniony do końca dysk twardy (chociaż nie wiem czy ma to jakieś znaczenie).

Co do trybu hardcore, to wcale nie jest taki trudny. Ja przeszedłem na poziomie hard w trybie hardcore. Very hard w trybie hardcore może być już niezłym wyzwaniem, chociaż pewnikiem sprowadzi się do omijania niektórych przeciwników (np. wspomnianych cazadorów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do trybu hardcore, to wcale nie jest taki trudny. Ja przeszedłem na poziomie hard w trybie hardcore. Very hard w trybie hardcore może być już niezłym wyzwaniem, chociaż pewnikiem sprowadzi się do omijania niektórych przeciwników (np. wspomnianych cazadorów).

Dokladnie - ja wlasnie robie na max ustawieniach - i tylko pierwsze 10-15h daje popalic (na sam widok casadora to odstawialem pada, wiedzac, ze zaraz ide do piachu biggrin.gif ) - potem, kiedy mamy odpowiednie perki i giwery to czysta przyjemnosc.

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie gdzie na początku można znaleźć jakiegoś dobrego kompana :D? Karmę mam świetną, więc z tym nie ma problemu, a nie bawi mnie łażenie po największych zadupiach :). I jeszcze pytanie, kiedy mniej więcej trafia się do New Vegas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vegas?

To zależy od Ciebie, ja tam trafiłem po 60 paru godzinach gry.

Można dużo wcześniej, jeśli rzucisz się w wir wątku głównego i olejesz zadania poboczne.

W sumie cała gra zajęła mi 71 godzin (dwa i pół miesiąca),

ale gdy zająłem się wątkiem głównym miałem już odkrytą mapę, i załatwione 99% misji pobocznych

(okazało się że niektóre wiążą się potem z wątkiem głównym).

Vegas miałem "na kolanach" - niezłą zadymę tam zrobiłem zanim zacząłem kończyć wątek główny (załatwiłem sprawy mięsne itp.)

i szybciutko zakończyłem grę zadaniami głównymi wybierając wątek..... nie ważne, ale żadnych bogów, żadnych panów tam nie było.

Uważaj które zakończenie wybierzesz, potem już nie będzie odwrotu, podążanie jednym z wątków anuluje pozostałe zadania.

Szczerz mówiąc faza końcowa tej gry to wada tej gry, przynajmniej grając tak jak ja

idziesz kończyć wątek główny, masz 30 level, ponad 40 000 kapsli, unikatowe giwery,

super ubranko, wypasłeś na maksa kompana,

a oni tam ci proponują po kilkaset kapsli za misję w stylu: podaj, przynieś, pozamiataj :verymad:

Po dobrego kompana idź do NOVAC i poszukaj Boone,

jedyne ograniczenie tej postaci to,

to że nienawidzie tych od Cesara - jeśli chcesz robić coś dla nich to będziesz musiał go zostawiać

i nie lubi walczysz z NCR, w pewnym momencie mi się postawił mi się jak ich dziesiątkowaliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę :). Aha, i mam problem - chcę wejść do New Vegas, ale potrzebuję 2000 kapsli, skąd mam je wziąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz filmik dzięki któremu zdobędziesz najlepszy apartament w grze, a jest on właśnie w New Vegas.

Poradnik pokazuje jak go zdobyć zaczynając bezpośrednio grę, a wnioskuję, że już trochę jesteś dopakowany więc nie powinno być problemu z tym:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra gra, wciągająca, oferująca sporą ilość mniej lub bardziej ciekawych questów, podobnie jest z miejscówkami nie które dają radę inne są tylko zapychaczami.

Samo Vegas jest rozczarowujące, ale w sumie czego się spodziewać, w końcu świat jest spustoszony itp. itd. Kompani i frakcje na +, ale o tym już pisałem. Fajne zakończenie, chodzi mi tutaj o pomysł i jego realizację, a nie jakąś konkretną ścieżkę, chociaż ta, którą wybrałem bardzo mi się podobał, końcówka super. Teraz czas odkryć inny zakończenia i opowiedzieć się po innych stronach barykady.

Zwiechy i przycięcia da się przeboleć, gra mimo to dostarcza sporo zabawy no i zajmuje naprawdę dużo czasu - za obecną cenę, brać w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie gdzie można kupić dobrą zbroję? Bo męczę się z ciężką i w dodatku popsutą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować jak można znaleźć ;P

Sprawdź u Gun Runnners (w New Vegas) Ja używałem Combat Armor, Reinforced II, według mnie całkiem nie zły wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wszystko fajnie, gra swietna ale juz 3 razy mi konsole zawiesila :confused: mam dopiero 11lvl i nie wiem ile razy bede musial robic reset w trakcie gry :confused:

Edytowane przez NFL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo. Ja swoją kopię sprzedałem, bo wieszanie konsoli co 2h mi się średnio podobało. Myślałem, że patch 1.02 sporo poprawił i chciałem wrócić do New Vegas, ale widzę, że na razie nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo. Ja swoją kopię sprzedałem, bo wieszanie konsoli co 2h mi się średnio podobało. Myślałem, że patch 1.02 sporo poprawił i chciałem wrócić do New Vegas, ale widzę, że na razie nie ma sensu.

W 3 bylo to samo ale można się przyzwyczaić. Ja ci polecam dołączyć do bractwa stali u Sprzedawczyni w ich bunkrze jest T-51 (czy Tb-51)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W New Vegas jest bractwo stali? Widocznie jeszcze ich nie znalazlem. No niestety zwiechy przeszkadzaja bardzo. Wczoraj rowno 4x konxola zawieszona. 3x przez fallouta i raz przez bc.

Ten Boon to rzeznik jest. Gdyby nie on to bym sie meczyl bardzo na pustyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Nuff said. :teehee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawil sie patch 1.03. Jak by ktos znalazl info co on poprawia (zakladam, ze niewiele bo wazy 21mb) to niech wstawi liste zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne kilka zmian pod dodatek, który prędzej czy później pojawi się w końcu na PS3.

Ale mimo wszystko jakieś zmiany na pewno również wprowadził, ale listy jeszcze nie znalazłem.

Tutaj powinna być najszybciej owa lista zmian:

http://fallout.wikia.com/wiki/Fallout:_New_Vegas_patches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem sam przechodzic bez zadnych podpowiedzi ale musze zapytac. Gdzie mam zaniesc zwloki tego rangera? Nie ma strzalki, jedynie podane info zeby isc na polnosc od torow ale trafic nie moge :confused:

Kolejna przygoda z NV. Tym razem wywalilo mnie do XMB. Nowy patch, nowe przygody :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×