Skocz do zawartości
Patricko

Paddock

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie małe porównanie, w TDU Lotus Elise prowadził się jak gokart, w GT5 lata bokami bez asyst :P Teraz niewiem jak ma byc ;D

Co ty piszesz za głupoty? Wystarczy dokupić mu modyfikowane zawieszenie odpowiednio ustawić i git ! Ja mam trzy wersje lotusa elise :

- bez modyfikacji, bez rewelacji ale i tak świetnie się prowadzi

- modyfikacje osiągalne dla zapalonego kowalskiego - tu już prowadzi się prawie idealnie

- z modyfikacją wyścigową i tutaj to auto jest IDEALNE !

Jedynie co mi przeszkadza to, to że czy będziemy tuningować Ferrari czy Suzuki Wagon to i tak koszt całego tuningu wyniesie nas tyle samo, no chyba że w Wagonie nie można turbo zainstalować.

No i np. kupiłem dzisiaj Toyotę Celice, w opisie jest napisane, że w tym aucie nie ma specjalnie modyfikowanego zawieszenia (choć auto jest sportowe), gdyż było inaczej spawane technologicznie - punktowo czy jakoś tak, już nie pamiętam i zainstalowanie takich części spowodowało by rozsypkę auta. Mówię ok, trudno nie obniżę go, po czym wchodzę do sklepu i mam możliwość zakupu nowego zawieszenia down.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D takie tematy na forum gt5 nie mają większego sensu, ludzie patrzą na nią niemal bezkrytycznie a gra ma masę błędów i niedoróbek wystarczy pierwszy lepszy przykład od takie lamborghini bez dłubania w setupie jest nie do jazdy.... szczególnie murcielago mrozi krew w żyłach a z drugiej strony GT-R tym autem już na sportowych miękkich jeździ się jak po torach

Gówno wiesz i gówno się znasz... (bez obrazy) :P

Sam plułem na ta grę póki w nią nie zagrałem...fakt jest sporo niedoróbek których nie powinno być tym bardziej że gra była w produkcji 6 lat jednak to co GT5 oferuję nie znajdziesz w żadnej innej grze wyścigowej! Nie ma drugiej tak realistycznej gry wyścigowej!

Pokaż mi inną taką grę w której model jazdy jest tak idealnie odwzorowany jak w GT5

Pokaż mi inną taką grę w której samochody są tak idealnie odwzorowane jak w GT5

Pokaż mi inną taką grę w której podejście do wyścigów jest tak realistyczne jak w GT5

Pokaż mi inną taką grę w której zarabiamy pieniądze w wyścigach, sprzedajemy i kupujemy auta, robimy tuning, musimy korzystać z warsztatu ponieważ każdy samochód wymaga napraw, wymiany oleju, spadają KM, silniki się zacierają...itd

Pokaż mi inną taką grę w której prowadzisz własną stajnie wyścigową, gdzie zdobywamy licencje, gdzie na bieżąco aktualizowane są zawody sezonowe - gra jest ogromna i tętni życiem.

Pokaż mi drugą taką grę! Powiesz Forza? i ja Cię wyśmieje, byłem posiadaczem X360 przez 4lata grałem we wszystkie Forzy ale to co zobaczyłem w GT5 przeszło największe moje oczekiwania.

Oczywiście nie jest to gra dla wszystkich - jeżeli ktoś lubi serie NFS i szuka tego samego w GT5 to grubo się przejedzie, ta gra wymaga czasu , odpowiedniego podejścia, trzeba nauczyć się prowadzić każdy samochodów, trzeba do każdego zakrętu odpowiednio się przygotować, trzeba mieć całe otoczenie na uwadze - bez tego nie zdziałamy nic - co najwyżej będziemy się obijać o każdą napotkaną bande. I tak właśnie jest że wiele osób kupiło tą grę i okazało się że to nie jest gra dla nich bo jest za trudna i nie do opanowania- gra ląduję na allegro a oni wypisują że gra jest do dupy - bzdura!

Gran Turismo jest taką grą która albo się kocha albo nienawidzi - Ci którzy grali w poprzednie części będą zachwyceni - inni zaś srogo się zawiodą.

Edytowane przez DragonSoul
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sporo pograłem i mam wyrobioną opinię. Pierwszy raz miałem styczność z Gran Turismo u mojego brata w Niemczech. Grałem wtedy w GT5 Prologue i od razu sie zakochałem. Fakt na początku mi nie szło. Kiedy wróciłem do Polski od razu, spontanicznie kupiłem kierownicę Logitech drivingForce GT (kupiłem ją w styczniu 2009) za 380zł (nówka ze sklepu). Chciałem od razu dokupić PS3 z GT5 Prologue niestety miałem nieoczekiwane wydatki. Potem mój zapał spadł i grałem na DFGT w różne wyscigówki na PC. We wrześniu 2010 przypadkowo natrafiłem na informację, że niedługo ma sie ukazać GT5. Szybko poprzeglądałem sklepy w poszukiwaniu taniego PS3 i kupiłem. Następnie w dniu premiery kupiłem GT5. No i się zaczęło. Z początku nie szlo mi, jednak po 30min było już świetnie. Na początku nie rozumiałem sensu grania w B-speca. Jednakże kiedy doszedłem do zawodów wytrzymałościowych nie miałem specjalnego wyjscia. No i zacząłem grać w B-speca, żeby zdobywać fajne samochody. Następnie odkryłem to forum i zacząłem grać w sieci. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są zawody sezonowe. Osobiście uważam GT5 za najlepszą grą wyscigową, a grałem w bardzo wiele gier wyscigowych.

I jeszcze jest jedna sprawa. Na co dzień jestem piratem (tak, nie wstydzę sie tego, po prostu nie mam kasy na gry) . Gram w pirackie gry na PC. Ale dla Gran Turismo zrobiłem wyjątek. Fakt koszt PS3 i Gran Turismo wyniósł ponad 1400zł ale nie żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jest jedna sprawa. Na co dzień jestem piratem (tak, nie wstydzę sie tego, po prostu nie mam kasy na gry) . Gram w pirackie gry na PC. Ale dla Gran Turismo zrobiłem wyjątek. Fakt koszt PS3 i Gran Turismo wyniósł ponad 1400zł ale nie żałuję.
Dżizas, jak czytam takie posty, to mi rower po balkonie jeździ... Byś się nawet człowieku nie przyznawał... Bo chwalić to się nie masz czym.

Ja jestem złodziejem samochodów, bo lubię sobie pojeździć fajnymi brykami, ale nie mam na nie kasy... Litości...

Sorry, nie wytrzymałem....

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

to jest gra zrobiona przez kierowców dla kierowców, braki w grafice czy dźwięku nie są istotne przy takim modelu jazdy i FF.

Samochody prowadzę już ponad 20 lat, przejechałem pond 1 mln. km (nie, nie jestem kierowcą tira ani taksówkarzem) i jak siadam za kierownicą w GT5 to czuję, że jadę samochodem. To jest genialne do tego stopnia, iż po dwóch godzinkach śmigania np. Gallardo z widokiem z kokpitu, wsiadam do swojego samochodu w realu i w trakcie jazdy sprawdzam czy przypadkiem nie jadę na ręcznym, bo coś mi bryka nie ciągnie, nie hamuje lub g.... układa się w zakrętach. Takie same wrażenia mam jak zabieram auto małżonki na krótki wypad (celem przepalenia nagarów, sprawdzenia stanu zawiechy i hamulców itp.) po tym jak jeździłem swoim samochodem. Kierowcy, którzy po dłuższej jeździe mocniejszym autem przesiadają się za kierownicę słabszego wiedzą o czym piszę. Jeśli ktoś uwielbia samochody i ich prowadzenie, to rozmyte lekko tekstury i ząbkowane cienie nie będą mu przeszkadzały. Ja to kocham, więc GT5 jest dla mnie rewelacyjne, a dodatkowo zamiast wsiadać w prawdziwy samochód i jechać przed siebie (tak dla radochy), odpalam GT5 > testy i śmigam fajnymi brykami, czysta oszczędność bo prąd jest tańszy od wachy. Jeśli oczekujecie super grafiki, zapachu spalonej gumy i full realizmu to:

1. Prawko,

2. 0,00 promila,

3. bryka i można pośmigać po polskich dziurach, a dla wymagających: Tor w Poznaniu + trochę kasy + np. wypożyczone w/w Gallardo = 100% satysfakcji lub zawał serca (kiedyś też była możliwość pośmigania na Miedzianej, nie wiem jak jest teraz).

Pozdrawiam i szerokości thumbsup.gif

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozdro4all :ok:

Edytowane przez bratt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro nie wiesz, czy warto, to po jaką cholerę ją kupowałeś? A skoro już kupiłeś, to może sam spróbuj i się przekonaj czy warto, czy nie warto... Ja pitole, skąd się tacy ludzie biorą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D takie tematy na forum gt5 nie mają większego sensu, ludzie patrzą na nią niemal bezkrytycznie a gra ma masę błędów i niedoróbek

Na tym właśnie polega jej zajebistość, że ma jakieś tam swoje minusy (z resztą która część nie miała), a i tak odpala się ją chociażby po to żeby wyprowadzić na spacer jakiegoś potwora na Route 7 i się wyluzować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bedzie GT academy w Polsce?I czy trzeba miec kolekcjonerska wersje bo mam zwykla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz udzial Mato?Tzn. o Twoj czas to bylbym spokojny,tylko czy zamierzasz wyjechac na szkolenia wyscigowe juz po zakwalifikowaniu i zostac real profesional?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest głowny powód dla którego będę walczył o jak najlepsze miejsce w GTAcademy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moja wiedza na temat akademi opiera sie wylacznie o filmy z GTTV-_GTacademy 2008 i tam kwalifikowalo sie 25 osob z calego globu,oreintujesz sie moze jakie czasy robili ludzie w tej 25-ce i jak one sie mialy do Twoich best lapow?

Edytowane przez Gawron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprawdz to :)

Moje czasy wtedy były bardzo ale to bardzo słabe... To były moje początki z GT i nie ogarniałem jeszcze tego dobrze :D

Teraz jestem pewny że było by znacznie lepiej :)

Edytowane przez GTPL_X-Mato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ta akademia z 2008?Chyba nie bo nie kojarze japonczykow na filmie.A co do porownan to chodzi mi o Twoje dzisiejsze czasy w porownaniu z tamtymi ktore daly tej 25-ce awans.Ten ranking z linka to z jakiego toru?Jaki woz i warunki mocowe,opony,pobawie sie w wolnej chwili z tymi czasami.

A i sa zsumowane 2 czasy race i road-jak to rozumiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie to ta akademia z 2009r. :)

Jezdziło się wtedy po torze Indianapolis Motor Speedway (tor drogowy) dwoma nissanamy 370Z (Jeden tuningowany a drugi "czysty")

Tym tuningowanym jezdziło się na oponach chyba R1/R1 (w GT5 wyścigowe twarde) a nie tuningowanym na N3/N3 (w GT5 komfortowe miękkie). Tylko że w GT Academy była inna fizyka więc czasy mogą się różnić...

Edytowane przez GTPL_X-Mato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ,dzieki,wlasnie zauwazylem ze kolega Daraq1 z ktorym wczoraj ganialismy tez bral udzial a nawet kolega Bumier,BoBaN ,WGP Lelek,Seba023,Czarek i jeszcze kilka ksywek znajomych.

A jak to sie jechalo online,czy zdjecia jakies z czasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ,dzieki,wlasnie zauwazylem ze kolega Daraq1 z ktorym wczoraj ganialismy tez bral udzial a nawet kolega Bumier,BoBaN ,WGP Lelek,Seba023,Czarek i jeszcze kilka ksywek znajomych.

A jak to sie jechalo online,czy zdjecia jakies z czasem?

A ja się pytam jaki to ma związek z zawodami sezonowymi ? ^^

Swoją drogą jeśli ten patch na wprowadzić możliwość sterowania B-Specem z kompa/telefonu oraz GT Academy to... łał. -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam jaki to ma związek z zawodami sezonowymi ? ^^

Swoją drogą jeśli ten patch na wprowadzić możliwość sterowania B-Specem z kompa/telefonu oraz GT Academy to... łał. -.-

A zwiazek jest taki ze jezeli kolega jest na tyle laskaw by odpowiedziec na istotne pytania to mozemy chyba wybaczyc maly off top?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Aha ,dzieki,wlasnie zauwazylem ze kolega Daraq1 z ktorym wczoraj ganialismy tez bral udzial a nawet kolega Bumier,BoBaN ,WGP Lelek,Seba023,Czarek i jeszcze kilka ksywek znajomych.

A jak to sie jechalo online,czy zdjecia jakies z czasem?

Na potrzeby GT Academy stworzono powiedzmy demo GT5 które nazwano GT Academy

To demo było do pobrania z PSS i wazyło około 200 MB

Były w nim 2 próby czasowe i wyniki z oby prób były zsumowane w ostatecznym wyniku.

Edytowane przez GTPL_X-Mato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w GT5 tez bedzie specjalne demko ktore automatycznie wysle wyniki tak jak sezonowki?Wypas,trzymam za Ciebie kciuki bo osobiscie to chyba nie zejde z czasem do tych wymasterowanych hehehe.Konkurencja jest duza,ale sprobowac bedzie mozna.Tylko z tymi komfortowymi oponami to przesadzili.:biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Raczej nie będzie demka :)

Mamy takie cos jak zawody sezonowe i pewnie tam zostaną umieczone te próby czasowe...

Przykłądem jest aktualne wyzwanie GT academy w USA

Oni mają te próby czasowe w zawodach sezonowych :)

GT academy w USA jest podzielone na 3 rundy :)

Jak się kończy pierwsza runda to się zaczyna drugu i tak do trzeciej (nie są wszystkie na raz dostępne)...

Edytowane przez GTPL_X-Mato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A zwiazek jest taki ze jezeli kolega jest na tyle laskaw by odpowiedziec na istotne pytania to mozemy chyba wybaczyc maly off top?

Niby które z tych pytań były istotne ? I dla kogo istotne ? Bo, mnie szczerze mówiąc mało obchodzi jak wyglądało GT academy w prologu czy w demie GT5. :| I kto jakie czasy kręcił oraz kogo znajomego wyszukałeś na liście.

Edytowane przez marek1234itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I sam bijesz piane kolego,jak Cie to wali to nie czytaj,posty przeniesiono wiec stul wargi.A mnie wali co Ciebie wali lub nie wali wiec sie kolega odwali!Ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×