Skocz do zawartości
ONE

Patche

Rekomendowane odpowiedzi

2.01 waży 112 MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się El Capitan... Fajny prezent gwiazdkowy by był. :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcji jest kilka...dostaniemy większy patch (poprawiający różne błędy), dostaniemy DLC, albo dostaniemy jedno i drugie. Wtedy zastanawia mnie co będzie w DLC. Z chęcią zobaczyłbym nową masę zawodów, bo nie samym multi człowiek żyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, chciałem dzisiaj pośmigać w GT5 po kilkumiesięcznej przerwie a tutaj aktualizacja ponad 1GB i takie pytanie do ludzi, którzy cały czas grają w Gran Turismo - co ta aktualizacja tak na prawdę daje? Dzięki za odpowiedź. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, chciałem dzisiaj pośmigać w GT5 po kilkumiesięcznej przerwie a tutaj aktualizacja ponad 1GB i takie pytanie do ludzi, którzy cały czas grają w Gran Turismo - co ta aktualizacja tak na prawdę daje? Dzięki za odpowiedź. :)

No jeśli nie masz jeszcze SPEC 2.0 to zmienił dużo :) Także warto go pobrać.

Kokpity w każdym aucie to chyba największa zmiana. Ale te "kokpity" to pozostawiam bez komentarza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pobieram patch 2.02 [246mb], wie ktoś co on zawiera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Większe zmiany i nowe funkcje]

- Przedstawiamy nowy Pakiet Samochodów Nr 2 dostępny jako zawartość do pobrania (DLC)

Nowy Pakiet Samochodów Nr 2 zawiera dodatkowe samochody do Gran Turismo 5. Będzie on dostępny w ramach PlayStation®Store od 21 grudnia 2011. Cena dodatku DLC wynosi €3.99.

W ramach pakietu dostępne są 4 nowe samochody, w tym ulepszony R35 GT-R w wersji 2012, Mini MINI COOPER S, Volkswagen Golf VI R oraz Volkswagen Scirocco R.

- Dodano możliwość zmiany kół w samochodach standardowych

W ramach ulepszania samochodów standardowych, które rozpoczęło się od dodania uproszczonego widoku w ramach aktualizacji do wersji 2.00, dodano możliwość zmiany kół w samochodach standardowych.

W dziale Samochód, Części i Naprawy wybierz koła, które chcesz zamontować w swoim samochodzie, aby uczynić go lżejszym i bardziej stylowym.

- Zawartość do pobrania może być dostępna dla wielu użytkowników dzięki Aktualizacji Rodzinnej

Aktualizacja Rodzinna sprawi, że Pakiet Torów oraz Pakiet Samochodów Wyścigowych (włącznie z zawartością zakupioną w ramach Pakietu Zbiorczego), dostępne od października 2011, będą osiągalne dla wszystkich kont zarejestrowanych w ramach jednego systemu PS3™. (Planowana data premiery: 21 grudnia 2011)

Ulepszenie to wnosi wiele istotnych zmian, dlatego prosimy o dokładne przeczytanie poniższego FAQ.

- FAQ odnośnie Aktualizacji Rodzinnej

- Samochody zakupione w ramach dodatku DLC pojawią się Salonach Samochodowych

Samochody zakupione w ramach dodatku DLC pojawią się Salonach Samochodowych.

Po zakupieniu Pakietów Samochodowych możesz zakupić dodatkowe samochody do pobrania z poziomu gry za pomocą kredytów.

- Do kart ustawień dodano możliwość kopiowania

W dolnym lewym rogu ekranu ustawień pojawił się przycisk „kopiuj”.

Ustawienia zapisane jako A, B lub C mogą być skopiowane do rubryki A, B lub C. Korzystaj z tej funkcji w przypadku nanoszenia drobnych poprawek w gotowych ustawieniach.

[Prezenty]

- Toyota GT 86 '12 — prezent dla każdego

Wszyscy gracze, którzy zainstalowali aktualizację do wersji 2.0 otrzymają w ramach świątecznego prezentu Toyotę GT 86 '12.

- Darmowe kupony do wykorzystania w dziale Samochód, Części i Naprawy

Dodano darmowe kupony, w zamian za które można umyć samochód, zmienić olej oraz zmodyfikować silnik lub odnowić nadwozie.

Pośród wszystkich osób, które pobiorą aktualizację 2.02, rozdanych zostanie 10 darmowych kuponów.

- Prezent dla nabywców dodatku DLC

Klienci, którzy kupią więcej niż jeden spośród dodatków, które ukazały się w październiku 2011, otrzymają od nas dodatkowy samochód, Gran Turismo Racing Kart 125 SPL oraz pięć nowych kart pozwalających na odnowienie samochodu.

Nowe karty odnowienia samochodu mogą być użyte dzięki opcji Kupony Specjalne, dostępnej w ramach listy przedmiotów. Umożliwiają one przywrócenie samochodu do stanu fabrycznego (jeszcze przed dotarciem się silnika). Nie wpłynie to w żaden sposób na części, w jakie wyposażony jest samochód, a także na jego kolor.

* Prezent ten dostępny jest po zakupie Pakietu Torów, Pakietu Samochodów Wyścigowych, Pakietu Strojów, Pakietu Farby oraz Pakietu Zbiorczego.

* Prezent ten zostanie udostępniony wyłącznie raz dla danego konta.

[inne poprawki]

- Wciśnięcie przycisku □ na ekranie wyboru kuponu na samochód w dziale Dostawa Samochodu umożliwia teraz wykorzystanie wszystkich kuponów na samochód jednocześnie. (Liczba kuponów, które można otrzymać jednocześnie, ograniczona jest do 100.)

- Dopasowano tempo zużywania się opon

- W dziale Samochód, Części i Naprawy dodano opcję podglądu dzięki któremu widać, jak zmiana oleju, modyfikacja części aerodynamicznych, silnika oraz modyfikacje wyścigowe wpływają na liczbę Punktów Osiągów oraz moc silnika przed wprowadzeniem tych zmian jak i po nim.

- Na ekranach zawodów A/B Spec, Zawodów Specjalnych oraz Zawodów Sezonowych, na którym znajdują się przyciski [Garaż] oraz [Lista Kierowców]. Naciśnięcie przycisku □ spowoduje przejście do [Garażu], a naciśnięcie przycisku △ pokaże listę kierowców.

- Dodano opcję określenia Maksymalnej Liczby Uczestników, dostępną w ramach Ustawień Pokoju w dziale Moja Poczekalnia.

- Na ekranie wyboru zawodów w ramach zawodów sezonowych dodano symbol ☆, wskazujący liczbę złotych trofeów zdobytych w ramach danych zawodów.

- Poprawiono efekty dźwiękowe podczas wyścigu

- Poprawiono działanie elementów wspomagania kierownicy (w przypadku korzystania z niektórych kontrolerów podczas jazdy gokartem). Dotyczy to kierownic o kącie obrotu wynoszącym 200 stopni, w tym kierownic GT Force®、Driving Force™、GT Force®RX、Driving Force Wireless™. Ustawienia [Rodzaju Sterowania] (Amator/Profesjonalista) dostępne w Opcjach Gry zostaną zignorowane, a kąt skrętu kontrolera będzie miał teraz bezpośredni wpływ na kąt skrętu opon samochodu.

[Naprawa znanych problemów]

- Naprawiono błąd, w wyniku którego na niektórych torach możliwe było przejechanie pit stopu bez postoju po wjeździe do alei serwisowej przy niskiej prędkości.

- Naprawiono błąd w obliczaniu punktów osiągów dla zawodów Red Bull X2010 oraz X2011.

- Naprawiono błąd, w wyniku którego przywracane były ustawienia domyślne tylnego spoilera oraz aerodynamiki, na skutek przełączania pomiędzy kartami ustawień.

- Naprawiono błąd, w wyniku którego w określonych przypadkach nie można było wyłączyć autopilota po wjechaniu do alei serwisowej podczas wyścigu wytrzymałościowego na torze Tsukuba. Poprawiono także trasę dojazdu do pit stopu oraz ocenę prędkości.

- Poprawiono stabilność w przypadku trybu wieloekranowego.

[Jak sprawdzić aktualną wersję oprogramowania]

Aby sprawdzić aktualną wersję oprogramowania, naciśnij przycisk „Instrukcja” na dole głównego ekranu menu. Numer wersji znajduje się w lewym górnym rogu spisu treści instrukcji.

Jeżeli numer wersji zaczyna się od „Ver. 2.02”, grasz w najnowszą wersję gry.

Jeżeli nie, naciśnij przycisk PS i wyjdź z gry. Gra zaktualizuje się automatycznie, kiedy uruchomisz ją ponownie na swoim systemie PS3™ podłączonym do Internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zwiększyli trochę szum podczas jazdy, tzn opory toczenia i wiatru - ich dźwięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zmieniać koła w standardach? W końcu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Kupiłem sobie GT5 jako jedną z pierwszych gier na ps3 no i dzisiaj pierwszy raz odpaliłem i wywaliło komunikat o patchach. Myślę, spoko, 1192MB szybko pobierze skoro mam neta 10Mb/s a tu lipa. Pobiera z szybkością 1% na 15 minut... Da się to jakoś przyśpieszyć tudzież pobrać patche na kompa i przez pendrive albo dysk przenośny zainstalować na ps3? Jest to w ogóle "legalne"? I jeśli tak to mogę prosić o jakąś stronę z patchami do downloadu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to nie, musisz czekać aż Ci się ściągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

[Naprawa znanych problemów]

Ja dodam od siebie jeszcze jedną poprawkę z ostatniej aktualizacji, nie publikowaną przez producenta.

PRZYWRÓCONO OBSŁUGĘ kierownic Ferrari Thrustmaster F-430 FFB !!!!! Kierownica (po kilkumiesięcznej przerwie) znów jest obsługiwana przez GT5 - w dodatku znacznie lepiej niż przed przerwą... warto było poczekać ....

Pozdrawiam Wszystkich Fanów GT5 i Ferrari....

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś taki błąd, że przy szybkiej grze i podzielonym ekranie w wyścigu nie za każdym razem pojawia się grafika z czasem okrążenia lub nie pojawia się grafika z prędkościomierzem lub nic się nie pojawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się dopiszę. Co gorsza dziś mi się ujawnił dodatkowo błąd z przeskakującym samochodemverymad.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zmieniać koła w standardach? W końcu :).

Tak, jak najbardziej. Myślę, że to nie koniec ulepszeń standardów... Wraz z kolejnymi aktualizacjami GT5 z pewnością czkać nas będzie więcej tego typu drobnych miłych niespodzianek.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie ściągam patch 2.03 225MB wiecie może co wnosi nowego do gt5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glownie wsparcie dla jutrzejszego DLC. Pelna lista zmian ponizej:

-12 new My Home theme colors and 12 new wallpapers for [GT Mode] have been added to the game. Please find these from the [My Home Settings]-[My Home Design] menu on the left side of the screen.

-Tire wear speed prediction has been added to the pit stop decisions in B-Spec, to prevent tires from wearing out completely during long races.

-Regenerative braking (which recovers energy by converting kinetic energy into electricity) in electric cars have been made stronger to extend driving distance.

-Electric cars will now also creep forward (as in standard automatic cars) when the brake is released without pressing the accelerator.

-Regarding the Chaparral 2J race car’s performance points, the increased performance factor due to the downforce produced by the fan is now calculated.

-A issue has been corrected where the car would pit in unintentionally during the last lap of a B spec race.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0.4 mi się ciągnie właśnie. 79 MB. To tak, gwoli informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×