Skocz do zawartości
ONE

Tomb Raider

Rekomendowane odpowiedzi

Gra w tą grę ktoś jeszcze? Poszukuję osób które nie mają pucharka za wygranie na mapach rankingowych. Potrzeba do tego w sumie 4 osób.

Nie potrzebujesz 4 osób.

Jeśli zależy ci na tym trofiku to odpal każdy tryb rankingowy. Podczas gry odłącz Internet na chwilę - automatycznie zaliczy ci zwycięstwo.

Powtórz operacje w każdym trybie i masz trofika.

 

pozdro

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im większy level, tym więcej punktów potrzeba. Twórcy przewidzieli, że multi umrze (już pewnie umarło, nie?) więc poziom i surowce można zbierać grając w multi... samemu ;)

Surowce gdzie można samemu zbierać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdziekolwiek :) Najlepiej odpalić sobie Rescue prywatny na mapce Plaża. Pierwsza runda, jako Rozbitkowie - noszenie apteczek i zbieranie XP. Kolejna runda, jako Solarii - bieganie po mapie i rozwalanie pojawiających ciągle się skrzynek z surowcami. I tak po trzy razy (jeśli wybierze się maksymalną liczbę rund).

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pykam sobie w tego nowego Tomb Raidera którym Sony mnie uraczyło w ramach Plusa i kilka myśli mi się kołata po głowie...Krótko mówiąc Uncharted ma wreszcie mocnego konkurenta, co może zaowocować wreszcie jakimś konkretnym krokiem naprzód w U4. Powiedziałbym wręcz że nowy TR jest zwyczajnie ciut lepszą grą niż U2(moim zdaniem najlepsza odsłona Uncharted). Obie gry mogą pochwalić się rewelacyjną oprawą A/V, przygodowym klimatem i bardzo zbliżoną mechaniką walki. Jednak TR dodaje do tej mieszanki klasycznie metroidvaniowy design świata, korespondujące z tym designem umiejętności, przyjemną i sensowną(z punktu widzenia gry - nagrody w postaci XP/"śrubek") eksplorację i trochę więcej(choć wciąż za mało) zagadek - czyli elementy których od zawsze brakowało mi w serii Naughty Dog. Co mi nie do końca przypasiło to sekcja "zadymowa" - jakoś nigdy nie leżała mi Lara-komando z karabinem w garści, kładąca pokotem zastępy wrogów(mimo że taka konwencja jest w serii obecna w sumie już od 3, a nawet 2 części) i mam nadzieję że w dalszej części gry nie będzie jej już za dużo. Póki co jestem na jakichś 60%(plaża) i pod dużym wrażeniem - oby więcej TAKICH restartów.

Edytowane przez Danny Boy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zakończyłem TR. Dla mnie jedna z najlepszych gier 2013 roku :)

I powiem tak. Gdyby nie Lara to pomyślałbym, że gram w Uncharted. TR bardzo ale to bardzo mocno wzorowany jest na U.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zakończyłem TR. Dla mnie jedna z najlepszych gier 2013 roku :)

I powiem tak. Gdyby nie Lara to pomyślałbym, że gram w Uncharted. TR bardzo ale to bardzo mocno wzorowany jest na U.

Kilka (naście?) stron temu napisałem podobnie, to był wielki krzyk i lament, że jak to, że jak Lara miała wielkie kwadratowe cycki to Nathan biegał jeszcze w pieluchach. Generalnie był ostry pojazd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pojazd się należał bo jeśli już coś jest na czymś wzorowane to U(i to baaaaardzo mocno) na serii Tomb Raider... Że nowy TR WZORUJE się na serii Uncharted można by mówić wtedy gdyby gra była w 100% liniowa, wypełniona po brzegi wstawkami filmowymi, pozbawiona elementów około-RPGowych i ogólnie trzymała gracza za rączkę wszędzie poza walką ;)

 

Jeśli już można mówić że TR się na czymś WZORUJE to chyba na klasycznych metroidvaniach, bo reszta cech upodobniających go do Uncharted(klimat z pod znaku Indiany Jonesa) jest w serii od zawsze, albo nie ogranicza się do serii Uncharted (filmowość)

Edytowane przez Danny Boy
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pojazd się należał bo jeśli już coś jest na czymś wzorowane to U(i to baaaaardzo mocno) na serii Tomb Raider... Że nowy TR WZORUJE się na serii Uncharted można by mówić wtedy gdyby gra była w 100% liniowa, wypełniona po brzegi wstawkami filmowymi, pozbawiona elementów około-RPGowych i ogólnie trzymała gracza za rączkę wszędzie poza walką ;)

 

Jeśli już można mówić że TR się na czymś WZORUJE to chyba na klasycznych metroidvaniach, bo reszta cech upodobniających go do Uncharted(klimat z pod znaku Indiany Jonesa) jest w serii od zawsze, albo nie ogranicza się do serii Uncharted (filmowość)

Hmm w TR ma tak naprawdę iluzoryczną wolność. Owszem można podróżować między obozami, możesz dość swobodnie biegać po terenie ale akcja jest liniowa na maksa. Wstawek filmowych też jest dużo. U mógłby wzorowany jedynie na TR związku z grobowcami, okultyzmem, i ewnetualnie skakaniem. Ale to wszystko ND zrobiło na swój sposób. I niestety w TR to widać aż nad to. Serio jeśli zamiast Lary dać Nathana zmienić tytuł na Uncharted to dużej różnicy by nie było. Ta sama epickość, tak samo gumowy kręgosłup i kości głównego protagonisty, podobna konstrukcja leveli. I mówię to ze swojej gry. Wcześniej w TR nie grałem i nawet o nim umyślnie nie czytałem, więc na niczym się nie wzoruje. Unchartedy dawno już ograne miałem. I to nie jest zła gra bo TR jest jedna z najlepszych gier ad 2013 ale jest strasznie podobna do Uncharted.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w dyskusję nie wchodzę i wam radze to samo, bo będzie bezowocna.

Powiem tylko, że o ile moje wcześniejsze określenie, że "nie sposób nie porównać TRa do U" było jak najbardziej na miejscu i tego będę się trzymać, tak rozumiem, że określenie "TR wzoruje się na U" może kogoś swędzić. Świąd wynikać będzie z tego, że TR jako seria był wcześniej niż U.

 

Dobra, koniec. Mam nadzieję, że jałowa dyskusja na temat podobieństw się nie wywiąże, a jak się wywiąże to uda mi się w niej nie uczestniczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Serio jeśli zamiast Lary dać Nathana zmienić tytuł na Uncharted to dużej różnicy by nie było. Ta sama epickość, tak samo gumowy kręgosłup i kości głównego protagonisty, podobna konstrukcja leveli. I mówię to ze swojej gry. Wcześniej w TR nie grałem i nawet o nim umyślnie nie czytałem, więc na niczym się nie wzoruje. Unchartedy dawno już ograne miałem. I to nie jest zła gra bo TR jest jedna z najlepszych gier ad 2013 ale jest strasznie podobna do Uncharted.

Podobna konstrukcja leveli? Dużej różnicy by nie było? Strasznie podobna? My graliśmy w tą samą grę? Porównujesz chodzenie po sznurku z Uncharted, gdzie ani na krok nie możesz zboczyć z ustalonej ścieżki, gdzie gra spuszcza cię ze smyczy tylko w niewielkich killroomach(w których strzelamy się "jednorazowymi pukawkami"), do tego z brakiem jakichkolwiek umiejętności które możnaby zastosować do interakcji ze środowiskiem do współczesnej wersji metroidvanii z całym dobrodziejstwem inwentarza(krzyżujące się ścieżki, odkrywanie coraz to nowszych skilli które pozwalają docierać w miejsca uprzednio niedostępne ) ? Jak jedno do drugiego jest podobne to ja chyba w inne Uncharted grałem(żeby nie było, serię Naughty Dog bardzo lubię) Bo jak dla mnie to podobna w obu grach jest tematyka i te gumowe kości, będące zresztą atrybutem praktycznie każdego bohatera gier przygodowych. Bo już porównywanie filmowości serii U do TR jest śmieszne bo w serii z Natem stanowi ona trzon konstrukcji gry(ma być liniowo, ale za to non-stop dialogi między bohaterami i efekciarskie akcje żywcem rwane z filmów), a w TR sprowadza się do parunastu cut-scenek (wow! - niespotykana rzecz w grach wideo) i kilku segmentów ucieczkowo-wybuchowych i tu w sumie mogę się dopatrzyć podobieństw czy swojego rodzaju cytatów z konkurencji - zgoda. Ale stanowią one ile? 3% całej gry?

Edytowane przez Danny Boy
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie gry są niezle. Każda ma cos czego drugiej brakuje. Nie warto sie sprzeczać, lepiej zaczekać na TR2 i U4 ;).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzeczanie się to ulubione zajęcie rodzaju ludzkiego - stąd popularność forów internetowych ;) Zresztą ja nie ujmuje nic jednej ani drugiej serii, po prostu zaznaczam że nie powinno się patrzyć na nowego TR jako wariację na temat Uncharted, bo ta gra ma do zaoferowania baaardzo wiele rzeczy których w U ze świecą szukać. I to właśnie obecność tych rzeczy tak mnie cieszy i sprawia że wyżej oceniam jednak TRa niż dowolną odsłonę Uncharted. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie było, to nowemu TR bardziej do Uncharted niż do klasycznych TR'ów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie było, to nowemu TR bardziej do Uncharted niż do klasycznych TR'ów. 

 

Jak już kogoś naśladować,to tylko tych najlepszych  :thumbsup: 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość zabitych przeciwników w TR a w klasycznych TR... ale inne gry TPP wymuszają pewne standardy. Swoją drogą co do porównania TR do serii Uncharted, to według mnie to dwie różne gry. TR to taki sandbox, z skakaniem, strzrelaniem. szukaniem różnych pierdółek, rozwojem postaci, a druga pozycja to strzelaj przed siebie, skacz śledź fabułę i zbieraj szczękę po obejrzeniu efektownych scenek wybuchów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Uncharted'a jeszcze nie grałem, ale po kilku akcjach Lary również zbierałem szczękę z podłogi, ba...złapałem się na tym, że autentycznie zacząłem podziwiać tą drobną i młodziutką dziewczynę :) Fajnie i ciekawie poprowadzona fabuła w moim odczuciu jednak zabiła ducha sanbox'a (właściwie elementy sandbox'owe), ale według mnie to akurat dobrze, że twórcy poszli w kierunku dynamicznej akcji i w znacznej części gry prowadzą nas ustalonym przez nich korytarzem, popychając nas ciągle do przodu i nie dając nam tym samym zbyt wiele chwili na złapanie oddechu.

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo jest ognisk w których możesz się przemieszczać - wtedy możesz sobie spokojnie zapolować dla dodatkowego expa i surowce lub pozbierac brakujące przedmioty i porobić wyzwania. :D

Myślę że dzisiaj skończę i się zabiorę za clean up :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ciężko sprawdzić w sklepie?

14gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo. Minimum zaangażowania i myślenia i można samemu sobie sprawdzić z poziomu konsoli, komputera czy nawet telefonu.

...Ale lepiej klepać posty.

W każdym razie, gra ma dużo technicznych niedociągnięć.

Zwłaszcza głos.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W każdym razie, gra ma dużo technicznych niedociągnięć.

Zwłaszcza głos.

Że co?

 

Trzy razy musiałem sprawdzić, czy jestem w dobrym temacie.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakładanie się ścieżek dźwiękowych w filmach. Zacinanie się dźwięku i powtarzanie w kółko.

Zmieniająca się ścieżką dźwiękową na angielską.

Znikające tekstury ( strzelał do mnie sam łuk).

Takie tam różne pierdoły. Gra i tak mi się podoba. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Pisze w sprawie trofeum

Poruszyć niebo i ziemię
Znajdź wszystkie dokumenty, relikty i geoskrzynki. poniewaz mam z nim problem. Zebralem wszystkie dokumenty, relikty i geoskrzynki a trofeum nie wpadlo :( cos zrobilem zle czy moze jest ono zbugowane ??  Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam wszystkich Pisze w sprawie trofeum

Poruszyć niebo i ziemię
Znajdź wszystkie dokumenty, relikty i geoskrzynki. poniewaz mam z nim problem. Zebralem wszystkie dokumenty, relikty i geoskrzynki a trofeum nie wpadlo :sad: cos zrobilem zle czy moze jest ono zbugowane ??  Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

 

Bankowo masz 100% w całej grze? Jedna z lokalizacji nie wyświetla się na mapie (bunkier bodajże), więc może ją pominąłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×