Skocz do zawartości
DaraS

Mass Effect 3

Rekomendowane odpowiedzi

info odnośnie wersji językowej. NIE BĘDZIE DUBBINGU !!! Tylko napisy...

http://www.shadowbroker.pl/news/2011/09/pre-order-kolekcjonerki-juz-dostepny-w-polsce-zdradza-szczegoly-wersji-jezykowej-me3/#more-4157

Rozumiem że wielu graczy nie będzie z tego faktu zadowolona ale jak dla mnie jest to wspaniała wiadomość. Browar dla EA za to że nie będę zmuszony słuchać tandetnie podłożonych polskich głosów. Preorder już poleciał. Czekałem z nim do ogłoszenia wersji językowej :tongue: ( jeszcze by doszło do tego że grę musiałbym ściągać z zagranicy)

W grze będzie 40000 linijek tekstu

http://www.ps3site.pl/w-mass-effect-3-naczytamy-sie-naprawde-sporo/85753

To chyba jest wystarczająca liczba, od dłuższego czasu zastanawiałem się jak to będzie z tymi dialogami, powtarzane na okragło przez Bioware że Mass Effect 3 bedzie "war story " powodowało że widziałem przed oczami łażenie od punktu a do b i strzelanie na okrągło

Ktoś może wie ile linijek tekstu byo w jedynce albo dwójce. Tak dla porównania ponieważ przy dragon age 1 i 2 takie porównanie było

Edytowane przez hitokiri pl
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wie ile linijek tekstu byo w jedynce albo dwójce. Tak dla porównania ponieważ przy dragon age 1 i 2 takie porównanie było

Wedlug wiki nieco ponad 25 tys. mial Mass Effect 2. Dla porownania Skyrim ma miec okolo 60 tys :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze kilka lat temu, większość pierdziała że na rynek nie wychodzą gry w ojczystym języku. Widać należy złożyć specjalne podziękowania ministerstwu edukacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne plotki o multi w ME3- LINK.

EDIT: Plotki się potwierdzają...LINK

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bioware zamiast skupiać się na dopieszczaniu i urozmaicaniu singla robi multiplayer który pewnie będzie dodany na siłę.

Mam głęboko całe to multi i mam nadzieję że nie odbije się to jakościowo na singlu

EDIT

Mike Gamble na twiterze zapewnia że wszelkie nowe funkcje dodane do gry nie odbędą się kosztem niesamowitej historii w singlu

https://twitter.com/#%21/GambleMike/status/123453974908108800

oj Bioware mam nadzieję że tak będzie, mocno liczę że zamknięcie tej trylogii spełni oczekiwania

EDIT 2

Casey Hudson potwierdził że będą to co-op multiplayer missions

http://twitter.com/#!/CaseyDHudson

Pytanie tylko czy będą to osobne misje coś jak spec ops w CoD czy będzie można dołaczyć do kampanii czyli coś jak w Resident Evil 5

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ciekawie ciekawie.... bardzo chce zobaczyc jak to zostanie rozwiazane. Fajnie by bylo jakbysmy mogli latac po tej galaktyce i widziec statki innych graczy.... ale to moze jak zrobia MMO w universum ME ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik odnośnie multiplayera. Pokazano na nim kilka screenshotów z rozgrywki wieloosobowej

http://www.shadowbroker.pl/news/2011/10/casey-hudson-o-multi-w-mass-effect-3-w-bioware-pulse-me3/

A tutaj więcej szczegółowych informacji na temat multiplayera i singla (aktualizacja 12.10)

http://www.shadowbroker.pl/news/2011/10/galaktyka-w-ogniu-wojny-i-szczegoly-trybu-multi-w-mass-effect-3/#more-4305

W przeciwieństwie do większości ja dalej nie jestem przekonany. Na szczęście będzie to tylko nie obowiązkowy dodatek i nie wymagany do osiągnięcia najlepszego zakończenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka ciekawych informacji z tweeterów:

- wcześniej podawano że każda klasa będzie miała określoną ilość slotów na broń. Najnowsze informacje są takie że każda klasa będzie mogła zabrać ze sobą wszystkie bronie ale będzie "duża kara" jeśli zdecydujemy się na to grając inną klasą niż Soldier

- najwyższy level do zdobycia to 60, importując sejwa zaczynamy z tym samym levelem co skończyliśmy ME2

- dla każdego typu uzbrojenia są specjalne i unikatowe bronie ale zabierając takową z każdego typu nie uniknie się pewnych konsekwencji

- kamuflaż infiltratora można w każdej chwili wyłączyć

- ulepszenia Normandii dokonane w ME2 będą miały znaczenie w ME3

Info o multi z jakiegoś magazynu, przetłumaczone z sociala

http://social.bioware.com/forum/1/topic/323/index/7649262/90

- kazda postać będzie mogła zabrać ze sobą tylko dwie bronie . Nieistotne jaka to klasa

- maksymalny poziom to 20

- drzewka rozwoju postaci są podobne do tych z singla

- mozna użyć 3 mocy w tym samym czasie

-nie mozna wchodzić do menu żeby np zmienić broń czy odpalić moc. Broń zmienia się prztrzymując kwadrat

-bedą pasywne zdolności jak "wytrzymałość dla większego zdrowia czy "siła" dla większych obrażeń w walce wręcz

-każda rasa będzie posiadała inne ruchy i animacje

-zdolność kroghann czyli kroghańska szarża będzie wygladała jak umiejętnośc Grunta z ME2

- dwie ukonczone mapy na których grano to "slums" i "Noveria"

- trzy poziomy trudności (brąz, srebro, złoto)

- będą główne i poboczne cele

-poboczne cele będą z ograniczonym czasem czyli rozbrajanie bomby czy hakowanie komputera

- mozna wskrzeszać członków drużyny

-dostajemy kredyty i doświadczenie za zabójstwa, asysty i wykonywanie zadań

- nie będzie trybu gracz vs gracz jak wspomniał Casey Hudson "nie ma to sensu jeśli historia ma być wiarygodna"

-trwają poprawki nad optymalizacją widoku z trzeciej osoby ponieważ grając jako kroghan zajmuje on cały ekran

-co-op jest opcjonalny i nie wymagany do uzyskania najlepszego zakończenia

- "war assets" to żołnierze, bohaterowie i zasoby z każdej rasy która da ci wsparcie

-za zdobyte kredyty można kupić nowe uzbrojenie i ulepszenia

- towarzyskie gry są planowane (facebook itp) aby zwiększyć twoją "gotowość"

-różne aplikacje na smartfony i tablety równie zwiększą twoją "gotowość"

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tryby rozgrywki w single player !!!

http://www.ps3site.pl/mass-effect-3-i-trzy-tryby-zabawy-dla-pojedynczego-gracza/90250

Wszystko ładnie pięknie kazdy może wybrać sobie styl jaki preferuje w grze ale czy to nie narzuci zbyt dużych ograniczeń. Jesli ktoś się przyjrzy co jest napisane w tym okienku z "action mode" to tryb ten ma poziom normal i automatycznie ustawione odpowiedzi podczas konwersacji.

Ja na bank wybiorę tryb RPG ale chce mieć wpływ na wszystko czyli dialogi, poziom trudności i rozwijanie postaci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe natomiast czym będzie się różnił RPG od Story Mode? Wydaje się, że różnice mogą być minimalne, ale to się okaże. Najprawdopodobniej wybiorę to drugie przy pierwszym starcie gry. W każdym razie Edycja Kolekcjonerska już zamówiona :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zdziwi mnie to jak w story mode nie będziemy mogli rozwijać postaci ani upgradować bronie. Wszytko będzie automatycznie. W końcu to story mode gdzie głównie będzie liczyć się historia

Dobrze że jest to na razie w formie beta testów może jeszcze zrobią "custom mode" gdzie można samemu wszystko ustawić po swojemu

EDIT

Na socialu pewna osoba znalazła co zwiera każdy z trybów gry i wydaje mi się że można spać spkojnie

action mode: poziom trudności normal i automatyczne odpowiedzi podczas dialogów

story mode: wybór odpowiedzi podczas dialogów i minimalna trudnośc walk (gra będzie chyba ustawiona na easy)

RPG mode: wybór odpowiedzi podczas dialogów i normalny poziom trudności

źródło

http://saveandquitgaming.com/xbox-360/mass-effect-3-to-have-three-different-singleplayer-modes/

EDIT 2

http://www.youtube.com/watch?v=8kHZxIBrVYU&feature=player_embedded

oglądajcie póki dostepne. demo mass effecta 3. Przedłuzona wersja gameplaya z ziemi. Jest tam tez świetny fragment utworu mansella i drobny spojler

pokazano co się stało z dzieciakiem z szybu wentylacyjnego

Chociaż w sumie wspominano o tym nie raz ale na wszelki wypadek wrzucam w spojler jeśli ktoś chciałby obejrzeć ta scenę w samej grze

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Action mode jest nastawiony na skuszenie grających w CoD'a gimbusów, którzy nie są w stanie zrozumieć nic więcej poza "tu karabin, ty zabić wszystkich" - krótko mówiąc tryb dla idiotów, którzy nie powinni dotykać gier RPG. Story mode zapowiada się na kaszanę, gdyż nie oferuję, żadnego wyzwania, równie dobrze można by puścić film i niech gracz ogląda - poroniony pomysł. Jedynie RPG mode, który ma być normalną grą jest poprawny - odpalamy grę w tym trybie i ustawiamy najwyższy poziom trudności i zabawa się zaczyna.

Ten dzieciak to albo halucynacja Sheparda, albo naprawdę słaby chwyt pisarski BioWare. Mam nadzieję, że to ta pierwsza możliwość, gdyż inaczej poziom pisarski w BioWare sięgnął dna.

Muzyka poprawna, acz brakuje IMO czegoś naprawdę epickiego, co przyprawiałoby słuchacza o gęsią skórkę. Jak na przykład

z ME lub
z ME2.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik z początkiem gry gdzie Sheparda stawia się przed sadem. Nie jest to chyba spojler ponieważ od dawna już to wiadomo. Każdy ogląda na własną odpowiedzialność. Ja tylko tak przeskakiwałem wolę jednak poczekać na pełna wersję gry.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PCmfFToDZz4

Tutaj też dużo screenshotów w dość dobrej jakości z tego dema

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=451016

Ashley wygląda okropnie :pinch:

Co do utworu jest dobry chociaż zbyt mocno... Mansellowy. Nie mam nic do Mansella uwielbiam jego muzykę do takich filmów jak "the fountain" czy "the moon" ale wolałbym żeby nagrał coś..."świeżego". Nawet jakbym nie wiedział że to on komponuje muzykę do ME3 to bym od razu skojarzył ten utwór z jego osobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efektowna to ta gra na pewno będzie. Skrypty będą porozrzucane niemal w każdym miejscu. W pewnym sensie jestem w stanie to zrozumieć, ostatnia część trylogii, wielka bitwa o galaktykę z żniwiarzami itp ale cały czas martwię się o poziom całej reszty jak fabuły, interakcji z członkami drużyny i eksploracją

Bioware nie robi słabych gier (IMO) nawet ostatnio krytykowany Dragon Age 2 uratował się ciekawymi postaciami i fabułą ale chciałbym żeby Mass zakończył trylogie w najlepszy możliwy sposób, nie wspomnę że trójeczka jest najbardziej oczekiwaną przeze mnie grą w nadchodzącym roku, dlatego wszystko poniżej gry roku 2012 będzie dla mnie rozczarowaniem

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trailer był średni z tendencjami na słaby. Nie mamy kontekstu gdzie to się dzieje, nie wiemy o co się biją, i czemu ta wieża wygląda jak coś co zbudowali Proteanie? W trailerze był też widać coś co wyglądało jak zreaperowane Rachni. Potem dostaliśmy zreaperowanych turian. Gra zaczyna coraz bardziej przypominać Dragon Age pod względem przeciwników - mamy cholerne kosmiczne pomioty. Jeżeli to co pisałem z tymi Rachni się sprawdzi, to potwierdza to tylko, że BioWare znalazł sposób na to by unieważnić wszystkie twoje decyzje z poprzednich gier.

Tresher Maw bijący się z Reaperem? Proszę, może to być, ale scena ta powinna się skończyć, że Maw zostaje złapany i rozerwany na strzępy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trailer był średni z tendencjami na słaby. Nie mamy kontekstu gdzie to się dzieje, nie wiemy o co się biją, i czemu ta wieża wygląda jak coś co zbudowali Proteanie? W trailerze był też widać coś co wyglądało jak zreaperowane Rachni. Potem dostaliśmy zreaperowanych turian. Gra zaczyna coraz bardziej przypominać Dragon Age pod względem przeciwników - mamy cholerne kosmiczne pomioty. Jeżeli to co pisałem z tymi Rachni się sprawdzi, to potwierdza to tylko, że BioWare znalazł sposób na to by unieważnić wszystkie twoje decyzje z poprzednich gier.

Tresher Maw bijący się z Reaperem? Proszę, może to być, ale scena ta powinna się skończyć, że Maw zostaje złapany i rozerwany na strzępy.

Bioware zapowiedziało już że ocalenie bądź zgłdzenie Rachnii będzie miało znaczenie w ME3.

Jeśli miałbym obstawiać to jestem zdania że jeśli ocaliliśmy Rachnii to staną u boku Shepa w ostatecznej bitwie a że część tego gatunku została pewnie zindoktrynowana i atakuje nas to druga sprawa, przecież nie wszsycy turianie czy kroghanie staną u boku shepa , częśc na pewno zostanie poddana indoktrynacji

Jesli Raknii zgładziliśmy to pewnie zostaną kimś zastąpione ewentualnie zleją nas ciepłym sikiem i przez całą grę będą do nas wrogo nastawieni

cała akcja trailera dzieje się na

Tuchance

a wieża to pewnie

młot którym wzywaliśmy trasher maw podczas próby Grunta w ME2

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bioware zapowiedziało już że ocalenie bądź zgłdzenie Rachnii będzie miało znaczenie w ME3.
Tak samo jak uratowanie/zgładzenie Rady miało wpływ na drugą część. Jedyne na co miało to wpływ to na to czy otrzymasz status widma z powrotem czy też nie. A i tak nie miało to żadnego wpływu na grę. Zapewne dostaniemy jeden czy dwa filmiki plus kilka dodatkowych tekstów w grze i tyle.
Jeśli miałbym obstawiać to jestem zdania że jeśli ocaliliśmy Rachnii to staną u boku Shepa w ostatecznej bitwie a że część tego gatunku została pewnie zindoktrynowana i atakuje nas to druga sprawa, przecież nie wszsycy turianie czy kroghanie staną u boku shepa , częśc na pewno zostanie poddana indoktrynacji

Jesli Raknii zgładziliśmy to pewnie zostaną kimś zastąpione ewentualnie zleją nas ciepłym sikiem i przez całą grę będą do nas wrogo nastawieni

Nieważne czy Rachni uratowliśmy czy też nie, będą zindoktrynowani. BioWare wyciągnie z dupy tekst w stylu" Reaperzy sklonowali Rachni! Problem? :trollface:" Jeżeli uratowaliśmy królową to i tak część Rachni będzie zindoktrynowana i będziemy pomagali dobrej części przejąć władzę nad złą częścią. C&C na najwyższym poziomie, nie ma co.
cała akcja trailera dzieje się na Tuchance a wieża to pewnie młot którym wzywaliśmy trasher maw podczas próby Grunta w ME2
Nie jestem pewien. Czy Tuchanka miała takie słońce, które przypomina przestrzeń przy Bazie Kolektorów? Dodatkowo nie chodzi mi o to do czego biegnie Shepard, ale to przy czym stoi Reaper i o co potem uderza Tresharem. To nie wygląda jak młot z dwójki, ale jak porządna wieża, z bardzo proteańskim wyglądem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak uratowanie/zgładzenie Rady miało wpływ na drugą część. Jedyne na co miało to wpływ to na to czy otrzymasz status widma z powrotem czy też nie. A i tak nie miało to żadnego wpływu na grę. Zapewne dostaniemy jeden czy dwa filmiki plus kilka dodatkowych tekstów w grze i tyle.

Nieważne czy Rachni uratowliśmy czy też nie, będą zindoktrynowani. BioWare wyciągnie z dupy tekst w stylu" Reaperzy sklonowali Rachni! Problem? :trollface:" Jeżeli uratowaliśmy królową to i tak część Rachni będzie zindoktrynowana i będziemy pomagali dobrej części przejąć władzę nad złą częścią. C&C na najwyższym poziomie, nie ma co.

Nie jestem pewien. Czy Tuchanka miała takie słońce, które przypomina przestrzeń przy Bazie Kolektorów? Dodatkowo nie chodzi mi o to do czego biegnie Shepard, ale to przy czym stoi Reaper i o co potem uderza Tresharem. To nie wygląda jak młot z dwójki, ale jak porządna wieża, z bardzo proteańskim wyglądem.

Faktycznie nie zauważyłem tej wieży za Żniwiarzem, mój błąd

Na socialu i innych serwisach jest napisane że akcja tego trailera dzieje się na Tuchance, chociaż mi to również planety Kroghann nie przypomina

C o do roli Raknii w ME3 to się jeszcze okaże co Bioware wymyśli, nie sądzę żeby odstawili taki banał ale niczego nie można wykluczyć <_<

Zastanawia mnie jak Bioware odniesie się do swoich poprzednich zapowiedzi. Casey Hudson wspominał nie raz że nikt nie będzie pokrzywdzony/ukarany konsekwencjami wyborów w poprzedniej części np jeśli ktos istotny zginie w misji samobójczej w ME2 i nie będzie go w ME3 to gracz na tym nie straci i nie zostanie ta kwestia całkowicie pominięta po prostu zostanie to zastąpione czymś innym. Ciekawe jak mają zamiar to rozwiązać np jak zginie Garrus czy Tali to czy ktoś ich zastąpi jako stały członek drużyny Shepa.

Tutaj Bioware mogło sobie strzelić samobója ponieważ trochę tych postaci mogło zginąć w ME2 i pół biedy jeśli zginie ktoś kto nie jest członkiem drużyny Sheparda, mozna wstawić jakiegoś NPC ale jak kipnie Tali i Garrus to jeśli nikt ich nie zastąpi na Normandii pozostanie tylko Ashley/Kaidan, Liara i Vega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
~ciach
Jeżeli tak zrobią, to tylko potwierdza to moją wcześniejszą tezę, że wybory z poprzednich części nie mają znaczenia. Zginie ci Tali i Garrus? Nie przejmuj się! Dostaniesz nowego Turianina-snajpera i Quariankę-inżyniera! Będą mówili dokładnie to samo co Garru i Tali, ale nie będą nawiązywali do pierwszej i drugiej części!

C&C czyli Choices and Consequences polegają na tym, że mają istnieć i mają być nieodwracalne. Jeżeli zginie mi Garrus nie chcę w zamian dostawać jakiegoś nowego Turianina. Chce mieć po prostu puste miejsce i chcę by świat gry reagował na to, że nie ma Garrusa. Ale nie jednym czy dwoma mailami.

Szczerze, nie oczekuję że ME3 będzie dobrym RPGiem. Oczekuję zakończenia opowieści w b.ciekawym uniwersum, z interesującymi postaciami i dobrą akcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że powinny być konsekwencje dokonanych wyborów ale mimo wszystko chciałbym żeby strata Garrusa czy Tali prowadziła do innych interesujących rozwiązań np zrodził mi się szalony pomysł zastąpienia Garrusa wskrzeszonym Sarenem, co oczywiście jest niemożliwe wszak Shep wrócił do życia ale z niego nie została kupka popiołu

Co do Rpg-owości to omijam ten temat jak tylko się da. Nie mam zamiaru szufladkować tej gry pod RPG, Action RPG czy shooter. To ma być dla mnie świetna historia tego interesującego uniwersum, ciekawe postacie i godne zwieńczenie całej serii

Stawiam an rozwiązania z jedynki ale w dwójkę też grało mi się świetnie i mam nadzieje że Bioware nie zawali tej części

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się że powinny być konsekwencje dokonanych wyborów ale mimo wszystko chciałbym żeby strata Garrusa czy Tali prowadziła do innych interesujących rozwiązań np zrodził mi się szalony pomysł zastąpienia Garrusa wskrzeszonym Sarenem, co oczywiście jest niemożliwe wszak Shep wrócił do życia ale z niego nie została kupka popiołu
Niestety to jest niemożliwe, gdyż gra jest zbyt duża (czyt. za droga) i BioWare nie wstawią ciekawej postaci zastępczej dla każdej postaci, która mogła zginąć w jedynce czy dwójce. Dlatego dostaniemy stereotypowych przedstawicieli danych gatunków i tyle.

IMO BioWare się skończył. DA2 był tak słabe, że właściwie zmusiłem się by dokończyć tą grę, a na ME3 czekam tylko dlatego, bo chcę poznać zakończenie historii Sheparda i Reaperów. ME3 będzie prawdopodobnie ostatnim RPGiem od BioWare, który kupię. Już wolę czekać po kilka lat na gry od indie developerów, ale którzy potrafią zrobić dobrego RPGa - na przykład Age of Decadence zapowiada się naprawdę ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×