Skocz do zawartości
DaraS

Mass Effect 3

Rekomendowane odpowiedzi

Gra ma byc "największa, najlepsza, najbogatsza i przerosnąć oczekiwania wszystkich"-według Casey'a Hudsona.
BioWare mówi tak o każdej swojej grze. Mówili tak o ME1, o DA: O, o ME2, mówią teraz tak o ME3 . Każda ichnia gra jest "największa, najsuperowsza i totalnie ryje beret swoją genialnością". A za każdym razem dostajemy to samo ale w inny opakowaniu (polecam ten słynny obrazek prezentujący RPGi od BioWare) i za każdym razem jak frajerzy dajemy się zwieść BioWare i kupujemy ichnie gry z uwielbieniem :tongue:

Zobaczymy na E3 co wyjdzie z tych zapowiedzi. Grę i tak kupię bo chce zagrać i poznać zakończenie historii Sheparda. Ale poza tym BioWare nie ma na stanie nic co mogłoby mnie zainteresować.

@AlucardMZ - cieszmy się, że nie postanowiono przejść z TPP do FPP - żeby fucktardzi od CoD'a i innych strzelanek mogli lepiej pograć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cytuje:

"Kolejna wielka produkcja BioWare, zwieńczenie trylogii o przygodach Komandora Sheparda, pozbawiona będzie „zbędnych elementów RPG”. Taka informacja pojawiła się dzisiaj na łamach strony internetowej Official Xbox Magazine. Nie znaczy to jednak, że Mass Effect 3 nie będzie grą fabularną."

Zrodlo, gry-online.pl

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, do gier fabularnych zaliczamy od tej chwili serię KILLZONE. :D Tam też są pewne elementy rozwoju postaci. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że jak wynika z artykułu na stronie The Offical XBOX Magazine - zostaną z gry usunięte niepotrzebne statystyki, które przeszkadzają w walce. Czyli krótko mówiąc - będzie jeszcze więcej ME2, czyli żołnierze spowalniają czas i wszyscy mają kolorową amunicję, która gówno daje poza ładnymi kolorkami i tym, że czasami działa lepiej na jakiś przeciwników.

Co do zapowiedzianego przyśpieszenia walki mam mieszane uczucia. Z jednej strony to dobrze - niektóre walki w ME2 się dłużyły i polegały na siedzeniu za zasłoną i czekaniu na przeciwnika aż wyskoczy zza swojego murku. Z drugiej strony jednak to źle - obawiam się, że dostaniemy chaos w którym odnajdą się jedynie fucktardzi-miłośnicy CoD'a.

Zmiany te nie byłby by takie złe gdyby BioWare rzuciłby też coś dla hardkorowców lub ludzi bardziej nastawionych na fabułę. Może coś tak małego i nieznacznego jak limit czasu na uratowanie Ziemi. Tak jak w pierwszym Fallout'cie. Mamy tylko sto dni na zebranie armii i uratowanie Ziemi. Dodajmy do tego jeszcze licznik, który cały czas nam pokazuje ilu ludzi zostało już zabitych/zjedzonych przez Reaperów i będzie super. Taka mała pierdółka, a może dać tyle frajdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeszcze wczoraj próbowałem się oszukiwać wpisami Christiny Norman na Twitterze:

"Let me make this simple: we are improving both the RPG and Shooter aspects of ME3"

9 hours ago

"I've been asked if we increased our dev time for ME3 to dumb it down, if we were dumbing it down wouldn't we need less time?"

11 hours ago

Widzę jednak że powoli zaczyna to iść w niedobrym kierunku. Przecież nie rzucą od razu że robią bezmózgiego shootera ponieważ na wszystkich serwisach i forach wylałoby sie morze krytyki.

Ja pierd.... może te trzy miesiące jest na wrzucenie widoku jak w klasycznym FPSie

Limit czasu na uratowanie ziemi ? To już będzie gwóźdź do trumny. Nie ma nic gorszego jak ograniczenia czasowe. Ja chcę się ta grą cieszyć jak najdłużej a nie liczyc każdą minutę i działać pod presją jakiegoś licznika

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tyle tylko, że jak wynika z artykułu na stronie The Offical XBOX Magazine - zostaną z gry usunięte niepotrzebne statystyki, które przeszkadzają w walce.

Jakie statystyki w ME2 byly niepotrzebne ^^ ? Dla mnie to juz bylo totalne minimum w kwestii rpg a oni chca jeszcze cos usuwac i zwiekszyc dynamike walki o, cytuje: "15-30%" (ciekawe jak to wyliczyli :laugh: - bzdura jak nic).

Ta gra oficjalnie emigruje z mojej listy "do kupienia" na poklad czarnej perly. Zarobione pieniadze wole przeznaczyc na produkt od tworcow ktorym zalezy na fanach a nie bic w kabze komus kto sobie wytresowal grupe bezmozgich droidow z portfelami, olewajac ich i jednoczesnie otwierajac sie na grupe debili dla ktorych 5 statystyk na krzyz to juz zbyt wielki hardkor i zbyt gruba rozkmina.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Jakie statystyki w ME2 byly niepotrzebne ^^ ? Dla mnie to juz bylo totalne minimum w kwestii rpg a oni chca jeszcze cos usuwac i zwiekszyc dynamike walki o, cytuje: "15-30%" (ciekawe jak to wyliczyli :laugh: - bzdura jak nic).
Nie wiem. Może chodzi im o ilość obrażeń zadawanych przez broń oraz jej szybkostrzelność. Fucktardzi - czyli nowy target tej gry - może rozumieją, że 31 to więcej niż 12, ale to już fizyka kwantowa dla nich zrozumieć, że karabin który ma szybkostrzelność 12 zadaje 35 obrażeń od kulki, natomiast ten z szybkostrzelnością 31 zadaje tylko 8 obrażeń. Wyższa matematyka to nie jest specjalność Amerykanów :tongue:
Limit czasu na uratowanie ziemi ? To już będzie gwóźdź do trumny. Nie ma nic gorszego jak ograniczenia czasowe. Ja chcę się ta grą cieszyć jak najdłużej a nie liczyc każdą minutę i działać pod presją jakiegoś licznika
Ograniczenie czasowe, które zmusza cię do działania a nie do lizania ścian i marnowania czasu na pierdółki w stylu "przynieś, podaj, pozabijaj". Ma także przesłanie fabularne - im szybciej przybędziesz na pomoc tym więcej ludzkości uratujesz, ale poświęcisz więcej sprzymierzeńców. Natomiast jeżeli spędzisz więcej czas na lizaniu ścian i poznawaniu gry to też będziesz mógł uratować Ziemię - z tymi kilkuset tysiącami ludzi, którzy przeżyli.

Upłynięcie limitu czasu nie oznacza końca gry. Oznacza tylko, że straty na Ziemi będą tak wielkie, że prawdopodobnie ludzkość już nigdy nie odzyska swojej pozycji, lub będzie skazana na wymarcie. Takie pyrusowe zwycięstwo. Uratowałeś galaktykę - zabiłeś swoją rasę.

Ta gra oficjalnie emigruje z mojej listy "do kupienia" na poklad czarnej perly. Zarobione pieniadze wole przeznaczyc na produkt od tworcow ktorym zalezy na fanach a nie bic w kabze komus kto sobie wytresowal grupe bezmozgich droidow z portfelami, olewajac ich i jednoczesnie otwierajac sie na grupe debili dla ktorych 5 statystyk na krzyz to juz zbyt wielki hardkor i zbyt gruba rozkmina.
Polecam rzucić okiem na Age of Decadence. Edytowane przez JibrilPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na stronie http://www.shadowbroker.pl/ pojawiła się jakieś info o MassEffect 3 z PC Gamera. Podobno zawiera wielki spojler wiec osobiście nie czytałem. Jeśli ktoś przeczyta to prosiłbym o info czy sa tam jakieś nowe nie spojlerowe informacje i czy rzeczywiście jest to jakaś ważna informacja odnośnie fabuły

Jeśli ktoś gra kobietą to Christina Norman potwierdziła że tak jak w poprzednich częściach Jennifer Hale podkłada głos żeńskiej wersji Sheparda

"The talented Ms. Hale is back, and she’s done an outstanding job voicing our badass female Commander Shepard"

Jak dla mnie Świetna informacja. Niby oczywistość ale większość ludzi gra męzczyzną gdzie aktor podkładający głos w poprzednich cześciach dawno już został potwierdzony. Jednym z powodów dla którego wybrałem kobiete jest tragiczny głos tego aktora w przeciwieństwie do Jennifer Hale która wykonała robotę fenomenalnie

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszny spoiler!! Chyba wlaczam mode off na wszelkie newsy o me3 zeby juz bardziej nie psuc zabawy z odbioru gry przy wsadzeniu do czarnuli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Straszny spoiler!! Chyba wlaczam mode off na wszelkie newsy o me3 zeby juz bardziej nie psuc zabawy z odbioru gry przy wsadzeniu do czarnuli ;)
Nie taki straszny skoro i tak mieliśmy się tego dowiedzieć w prologu :tongue:

A tutaj jest cała dawka informacji z PC Gamer'a.

- Garrus, Liara, Kaidan/Ashley i Tali są pełnowymiarowymi członkami zespołu.

- o Wrexie nic nie wiadomo

- żadnych nowych opcji romansowych

- rozwinięcia zdolności np. concusive shot żołnierza będzie miał różne efekty zależnie od używanej amunicji np. amunicja zamrażającą spowoduje że CS zamrozi natychmiast przeciwników

- historia ma być bardziej na miarę ME1 niż ME2

- każda znacząca postać z obu wcześniejszych gier będzie miała jakąś rolę w ME3

- potwierdzenie przeciwnicy - zreaperowani kroganie, asari i rachni - czyli mamy mass effectową wersję darkspawnów

- DUŻY SPOILER FABULARNY - slaczego Cerberus ściga Shepard'a? - bo pracują z Reaperami - nich to dobrze wytłumaczą bo to wygląda obecnie jak słaby fanfick

- według Casey Hudson'a ME3 ma być opowieścią o zwycięstwie przez poświęcenie i to poświęcenie ma być większe z każdym kolejnym rozdziałem - nie wiem tylko czy chodzi o każdą kolejną grę czy wewnętrzne rozdziały w ME3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jibril

No troche wyolbrzymilem specjalnie ;P Ale do gry jeszcze duzo czasu i sie obawiam ze spoilerow troche mocniejszych sie dowiemy ;) Dlatego chyba zaczne sobie filtrowac newsy na temat me3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz już wiadomo. Będzie wielkie poświecenie tylko nie rozumiem, czemu Cerberus miałby ściągać Sheparda skoro On robi to dla dobra ludzkości. Na pewno jest jakiś haczyk, pewnie chce w ten sposób poznać i wyeleminować Reapers or something like that.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie czasowe, które zmusza cię do działania a nie do lizania ścian i marnowania czasu na pierdółki w stylu "przynieś, podaj, pozabijaj". Ma także przesłanie fabularne - im szybciej przybędziesz na pomoc tym więcej ludzkości uratujesz, ale poświęcisz więcej sprzymierzeńców. Natomiast jeżeli spędzisz więcej czas na lizaniu ścian i poznawaniu gry to też będziesz mógł uratować Ziemię - z tymi kilkuset tysiącami ludzi, którzy przeżyli.

Upłynięcie limitu czasu nie oznacza końca gry. Oznacza tylko, że straty na Ziemi będą tak wielkie, że prawdopodobnie ludzkość już nigdy nie odzyska swojej pozycji, lub będzie skazana na wymarcie. Takie pyrusowe zwycięstwo. Uratowałeś galaktykę - zabiłeś swoją rasę.

Niby fajny patent, ale jednak trzeba się rozwinąć, a to zajmuje trochę czasu. ;)

Jeśli ktoś gra kobietą to Christina Norman potwierdziła że tak jak w poprzednich częściach Jennifer Hale podkłada głos żeńskiej wersji Sheparda

"The talented Ms. Hale is back, and she’s done an outstanding job voicing our badass female Commander Shepard"

Jak dla mnie Świetna informacja. Niby oczywistość ale większość ludzi gra męzczyzną gdzie aktor podkładający głos w poprzednich cześciach dawno już został potwierdzony. Jednym z powodów dla którego wybrałem kobiete jest tragiczny głos tego aktora w przeciwieństwie do Jennifer Hale która wykonała robotę fenomenalnie

Świetna wiadomość. Nawet nie brałem pod uwagę innej opcji, ale i tak mnie uspokoili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ta gra oficjalnie emigruje z mojej listy "do kupienia" na poklad czarnej perly. Zarobione pieniadze wole przeznaczyc na produkt od tworcow ktorym zalezy na fanach a nie bic w kabze komus kto sobie wytresowal grupe bezmozgich droidow z portfelami, olewajac ich i jednoczesnie otwierajac sie na grupe debili dla ktorych 5 statystyk na krzyz to juz zbyt wielki hardkor i zbyt gruba rozkmina.

q3fKh.jpg

Bioware's new target audience.

A Mass Effect 3 powinien nazywać się, EA EFFECT 3

Edytowane przez Natsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. ME3 zwieńczy trylogię z Shepard/em w roli głównej, a więc w najgorszym razie można będzie darować sobie ME4, który zapewne będzie FPSem i tyle. Chcę poznać zakończenie tej historii i nawet jeśli byłaby to w jeszcze większym stopniu strzelanka z domieszką RPG, jakoś to przeboleję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście podchodzę do tego z wielkim dystansem ale tutaj wypowiedź po ostatnim zamieszaniu na temat elementów RPG i statystyk Christiny Norman która jest Gameplay designer do wszystkich gier Mass Effect

"I was misrepresented in an article recently, which made it sound like I wanted to remove RPG elements and stats from combat. What I actually said was, I wanted RPG progression to have a more meaningful impact on combat, but that was misrepresented as "cutting rpg stats" we actually have more stats in me3 that affect combat, and the overall impact of rpg progress on combat is greater"

Jeśli ktoś nie zna dobrze angielskiego to w skrócie elementy RPG nie maja zostać usunięte bądź spłycone tylko chcą żeby miały one wiekszy wpływ na grę. Nie ma żadnych cięć w statystykach i RPG i ogólnie mają wiecej statystyk RPG wpływających na walkę

Jak będzie naprawdę przekonamy się na początku roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ME3 wychodzi dopiero w 1kwartale 2012

Dzięki temu będzie większa sprzedaż gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe info + spoiler( zawiera tylko przypuszczenia magazynu OXM )

*obok skoków i turlania Shepard będzie mógł „strzelać na ślepo” – na razie nie wiemy co to dokładniej oznacza;

*modyfikowalne elementy broni to celownik, lufa i uchwyt. Można też zmienić kolor i kamuflaż;

*głównymi przeciwnikami będą oddziały Cerberusa (podzielone na trzy klasy) i zombie;

*komandor będzie mógł użyć wizjera podobnego do tego używanego przez Garrusa. Pozwoli na ulepszenie celności broni nie-snajperskich. Zwiększeniu ulegnie rola pancerza;

*BioWare na E3 ogłosi kolejnych członków załogi oraz pokaże grę w akcji;

Magazyn przewiduje, iż dojdzie do śmierci Garrusa. Jednak są to tylko przypuszczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka nowych informacji o grze, między innymi o tym, jak, a raczej czym, będziemy walczyli z najeźdźcą (LINK).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do mechów to można się było tego spodziewać. W końcu jak inaczej Shepard chce walczyć z Żniwiarzami. Co do ostatnich zdań w tym artykule to zgadzam się całkowicie. Do premiery jeszcze jakieś 7-8 miesięcy a już wiemy

- kogo mamy w składzie,

- kiedy Żniwiarze zaatakują i gdzie

- że Cerberus ściga sheparda

- jakie planety odwiedzimy

- że zakończenie zależy od tego jakie rasy zwerbowaliśmy

do tego dochodzą już dwa większe spojlery odnośnie fabuły, potwierdzono również Tali jako stałego członka drużyny a w sumie aż się prosiło żeby zostawić to jako niespodziankę czy coś w tym stylu

W takim tempie do premiery będziemy znać całą historię. Z jednej strony Casey Hudson na swoim Twitterze pisze że unikną wszelkich informacji które mogły by zdradzić niespodziewane zwroty akcji w fabule z drugiej Christina Norman napisała że nie da się uniknąć spojlerów na E3

Kilka ciekawostek z Twittera Caseya Hudsona

-James Sanders to w chwili obecnej James Vega

-jeśli ktoś nie grał w arrival to dla tych graczy zostanie to rozwiązane w inny sposób

-Jeszcze nie maja pomysłu co znajdzie się w kolekcjonerce

Ja się zastanawiam ile informacji odnośnie fabuły będziena E3. Łatwo się mówi nie czytaj/oglądaj ponieważ wiadomo że ciekawość zżera

Bioware powinno skończyć z wszelkimi informacjami odnośnie fabuły

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, przecież wiadomo, ze ME3 będzie przede wszystkim TPSem, a tam historia, itp. nie są najważniejsze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś sie powtórzyło to przepraszam :)

Shadow Broker donosi z XWM:

*drużyna będzie mniejsza, natomiast relacje między naszymi towarzyszami – bardziej rozbudowane;

*Wrex najprawdopodobniej będzie naszym towarzyszem jedynie w kilku momentach gry;

*Biotycy będą bardziej efektywni w walce (np za pomocą Pchnięcia zniszczą tarczę przeciwnika);

*Normandia zostanie przemalowana na czerwono-biało-niebiesko, otrzymamy nowe pomieszczenia do „zwiedzenia”;

*James Sanders to teraz James Vega(?);

*W pewnym momencie staniemy za sterami… mecha, aby podjąć walkę ze… Żniwiarzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Już podawałem. ;P

BTW sygnalizuj spoilery. ;)

EDIT: LINK Najlepsze są komentarze pod wpisem... Żyjemy w "cudownym" kraju...

530x650_19931.jpg

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z redaktorów IGN miał już okazje przetestować demo które ma zostać zaprezentowane w wtorek na E3

Informacje na temat dema

- Nasz protegowany jest żwawszy, szybciej reaguje na przyciskanie klawiszy;

-W czasie ruchu postaci daje się zauważyć znacznie więcej animacji, postać jest „żywsza”;

-Celowanie wydaje się bardziej realistyczne;

-Bronie mają takie „kopnięcie” jakie powinny mieć;

- Walki są mniej statyczne, Shepard porusza się płynnie po polu walki;

- Strzelanie w trakcie biegu jest możliwe – i się świetnie sprawdza;

- Jednak osłony nadal są ważne, z tym, że często będziemy je zmieniać;

- Ataki wręcz będą różnić się w zależności od klasy naszej postaci (Żołnierz uderza szybko i mocno);

- Shepard będzie mógł – naprawdę! – zabić wręcz za pomocą jednej sztuczki (w spoilerach więcej o tym*);

- Powrócą granaty;

- Będą okazje do zastosowania różnych dróg i taktyk aby zlikwidować „przeszkodę”;

Tutaj źródło, jest tam bezpośredni link do artykułu IGN i więcej informacji odnośnie dema ale podobno zawierają ciężkie spojlery

http://www.shadowbroker.pl/news/2011/06/wrazenie-z-dema-me3-niektorzy-juz-grali/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×