Skocz do zawartości
DaraS

Mass Effect 3

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawily sie plotki o rzekomym trybie MP:

http://tbreak.com/me...player-details/

-The game will feature a Horde style multiplayer mode with “crap loads” of maps.

-It will also have the regular modes such as Deathmatch, Team Deathmatch and Capture the Flag.

-The Horde mode will have objectives like Capture The Flag, King of the Hill, and simple shoot-to-kill ‘waves’ as well.

-Up to four players can play cooperatively in the Horde mode.

-Maps are “fairly small” but well designed.

-Players can choose from 6 different classes, or use a prebuilt one’s. Our source didn’t confirm what those classes were, but we reckon all those from ME2 will be present.

-There will be a level cap of 60.

-Some of the enemies were confirmed as well: Geth, Marauders, Husks, and a new enemy type called Brutes. The source described them as insanely “huge ass”.

-The game will also feature a ‘multiplayer store’. The store will carry upgrades for weapons, etc. and other items.

-Players will be able to buy said upgrades and items by earning in-game money based on their performance in the multiplayer. Our source wasn’t sure if the in-game money can be earned via the single player campaign as well, “but I doubt it. Seems like the (singleplayer and multiplayer) modes will be separate.”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Gametrailers lub shadowbroker.pl jest zbiór wszystkich trailerów i filmików z gameplayu

Na origin.com można zobaczyć lepszą i przedłużoną wersję trailera "Invasion Begins"

Co do samego gameplayu to jest ok ale spodziewałem się czegoś lepszego tym bardziej że w artykule IGN określano Mass Effecta 3 jako zupełnie inną grę. Może inaczej bym mówił z padem w ręku ale wszystko to juz widziałem w Mass Effect 2. Biegamy strzelamy po oskryptowanym terenie, jest trochę bardziej dynamicznie, ale nic nowego nie zauważyłem nie licząc ataków wręcz i przewrotów. Nawet interfejs jest taki sam, paski energii, tarcze, towarzysze itp

Za dużo jak na razie strzelania, ok rozumiem że zaczęła się wojna ale to wygląda jak Call of Duty gdzie biegamy od punktu A do punktu B odpala się jakaś efektowna scenka i tak w kółko.

Osobiście najlepiej podobał mi się gameplay z początku gry (Ziemia)

Co do daty premiery która to wypada na 06.03.2012 to trochę długo, spodziewałem się gdzieś pod koniec stycznia ale na koniec tego roku i poczatku nastepnego wychodzi masa fajnych gier (np. Skyrim i FF13-2) wiec do tego czasu bedzie w co grac

Co do plotek na temat multiplayera to mi to lata. Ludzie z Bioware wiele razy wypowiadali się na ten temat i za każdym razem dementowali wszelkie plotki wiec do czasu aż nie będzie to informacja oficjalna wsadzam to między bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEST SUPERRRRRRRRRRRRR ale liczyłem na więcej... Nie widzę tych że ogromnych zmian. Gra jest bardziej dynamiczna jak zapowiadano ale tak hmmm... stylistyka jest ta sama, hud, interfejs cały taki sam jedynie motyw główny tera to niebieski a nie pomarańczowy ^^ Zastanawia mnie tylko fakt jak to będzie rozwiązane z questami pobocznymi itd, w końcu Reapers atakują wszędzie, każdą planete by cykl zaczął się od nowa i zastanawia mnie czy będzie to oskryptowana że po jakimś quest nie możemy już wrócić na daną planete czy też czasowo czy że gra będzie Nas prowadziła od A-B po czym chwila różnicy i znowu A-B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to juz tyle informacji o ME3 ? <ziew>

Zobaczylem gameplay i moje pierwsze skojarzenie to "gears of war w kosmosie", ja nie wiem co ta gra z RPGa oprocz dialogow jeszcze ma.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to Me2 tyle, że podrasowane lekko graficznie i ciut bardziej dynamicznie. Ja tam kupie bo chce wiedziec jak to sie zakończy. RPG to bylo tylko w ME1, w dwójce zredukowali to do minimum :/, a trójka ma zostać "niby" troszkę poprawiona, ale zobaczymy czy to prawda czy sciema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same odczucia co AlucardMZ. Wkleić zamiast Sheparda Marcusa i nie widać różnicy w gameplayu, w sumie grano klasą Soldiera wiec nie było pola do popisu jesli chodzi o umiejętności ale i tak wygląda że będzie to jedna wielka oskryptowana strzelanina w stylu Gearsów . Nawet ten sam system zasłon już wprowadzono np przechodzenie od jednej zasłony do drugiej. Mi się to specjalnie nie podoba i mam mieszane odczucia

I jak już ktoś wcześniej napisał gdzie tu miejsce na jakieś questy poboczne, może po odbiciu danej planety/miejsca będzie można swobodnie tam wrócić, ewentualnie będą miejsca których inwazja Żniwiarzy jeszcze nie dosięgnie

Jest wiele znaków zapytania. Ja już nie wierze że seria wróci do rozgrywki i elementów RPG z pierwszej części ale liczę że będzie lepiej jak w drugiej.

Kolekcjonerka zapowiada się słabo

http://www.shadowbroker.pl/news/2011/06/wstepna-zawartosc-edycji-kolekcjonerskiej-me3-ujawniona/

Ja chcę do tego figurkę Żniwiarza i Soundtrack na płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczylem gameplay i moje pierwsze skojarzenie to "gears of war w kosmosie", ja nie wiem co ta gra z RPGa oprocz dialogow jeszcze ma.

Praktycznie nic. Jakkolwiek zaklasyfikujemy ME3, to i tak będzie to diablo emocjonująca gierka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście wygląda na to, że z RPG zostało w ME3 tyle co nic. W sumie mi to wszystko jedno, bo ta seria i tak zawsze najlepiej się sprawdzała jako strzelanka TPP, tylko niech potem pajace z Bioware się nie chwalą jakich to oni wspaniałych i rozbudowanych erpegów nie robią. Nawet niech nie próbują tak tego klasyfikować, bo już w przypadku dwójki takie stwierdzenie było zwyczajnie śmieszne.

Edytowane przez Say

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://e3.gamespot.com/live.html?tag=calendar%3Btitle%3B6

Trochę nowego gameplayu, widać Tali, Legiona a także opcje customizacji broni, menusy i drzewko rozwoju postaci które wygląda niemal tak samo jak w dwójce nie licząc rozszerzeń itp

Tutaj trochę screenów

http://social.bioware.com/forum/1/topic/323/index/7477995/61

Przydałoby się jakieś stanowisko EA polska odnośnie lokalizacji, tzn liczę że jej nie będzie, przynajmniej w całości :biggrin:

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do skasowania :P

Edytowane przez Fan_xbox360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście wygląda na to, że z RPG zostało w ME3 tyle co nic. W sumie mi to wszystko jedno, bo ta seria i tak zawsze najlepiej się sprawdzała jako strzelanka TPP, tylko niech potem pajace z Bioware się nie chwalą jakich to oni wspaniałych i rozbudowanych erpegów nie robią. Nawet niech nie próbują tak tego klasyfikować, bo już w przypadku dwójki takie stwierdzenie było zwyczajnie śmieszne.

Co nie zmienia faktu, że i tak ME2 uznano najlepszym cRPG 2010 roku. Trochę to "zabawne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że i tak ME2 uznano najlepszym cRPG 2010 roku. Trochę to "zabawne".

Wierz lub nie, ale kiedy się o tym dowiedziałem ze śmiechu, aż spadłem z fotela. I to spadłem uderzając mocno głową o podłogę, co jednak nie przerwało chichotu, który w momencie uprzytomnienia sobie "kurde, przecież w tym samym roku wyszedł Fallout: New Vegas" zamienił się w istne salwy śmiechu wprawiając mnie niemalże w konwulsje.

Tak, nigdy wcześniej się tak nie ubawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak dla mnie ME2 było grywalne, wciągające, z ciekawymi dialogami, oklepaną ,ale dobrze poprowadzoną fabułą, ładnie wyglądało i grało się dosyć długo.

To samo Fallout:New Vegas tylko grało się nieco dłuzej i było bardziej rozbudowane. Ale za to brzydsze :P.

Co do ME3, jeśli to ma być porządnie poprawione (w sensie: więcej smaczków, gadżetów, customizacji) ME2 to chętnie go "nabędę drogą kupna".

Edytowane przez Rainhaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć sam rozwój postaci za bardzo się nie zmienił to sama customizacja broni wygląda całkiem przyjemnie dla oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wspomniany przeze mnie przedłużony trailer "Inwazja" dodatkowo z polskimi napisami

A tutaj efektowny zwiastun "upadek ziemi" również z polskimi napisami

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wersji językowej to na stronie Empiku pojawił się preorder który podaje informacje ze będzie dostępna polska kinowa wersja jezykowa (napisy) na wszystkich platformach

Na Socialu jednak pewna osoba podała że wersje konsolowe będą w całości po angielsku a polskie napisy będą tylko dla PC-towej wersji. Nikt niestety nie podał źródła tych informacji i również EA polska nie potwierdziła jeszcze tej wiadomości

Jeśli chodzi o pełne angielskie wersje wersji konsolowych to może być prawda ponieważ jak można wyczytać na niektórych stronach Kinect który będzie obsługiwał komendy głosowe w grze nie obsługuje polskich słów

Jak będzie naprawdę przekonamy się dopiero kiedy EA polska potwierdzi/zaprzeczy tej informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wersji językowej to na stronie Empiku pojawił się preorder który podaje informacje ze będzie dostępna polska kinowa wersja jezykowa (napisy) na wszystkich platformach

Na Socialu jednak pewna osoba podała że wersje konsolowe będą w całości po angielsku a polskie napisy będą tylko dla PC-towej wersji. Nikt niestety nie podał źródła tych informacji i również EA polska nie potwierdziła jeszcze tej wiadomości

Jeśli chodzi o pełne angielskie wersje wersji konsolowych to może być prawda ponieważ jak można wyczytać na niektórych stronach Kinect który będzie obsługiwał komendy głosowe w grze nie obsługuje polskich słów

Jak będzie naprawdę przekonamy się dopiero kiedy EA polska potwierdzi/zaprzeczy tej informacji

Ok

niech męczą się ze swoim kinectem po angielsku, ale wersja na Ps3 raczej nie potrzebuje tylko angielskiej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbijam w to jak należy klasyfikować Mass Effect. Jeśli utrzyma poziom dwójki, będzie murowany hit. Nawet pierwsza część niewiele miała wspólnego z cRPG, bo większa ilość skilli o niczym nie świadczy. Moim zdaniem nie ma co tracić energii na dyskusję nad gatunkiem serri od BioWare. ME to postacie dialogi i świetny system walki (choć nieskomplikowany).

@Say

Tak a propos konwulsji, nazywania pracowników BioWare pajacami (moim zdaniem kilka niebagatelnych osiągnięć na swoim koncie mają, ale pokora to nieznane niektórym pojęcie) i Twoich innych dosyć emocjonalnych wypowiedzi, proponuję nie traktować gier aż tak poważnie i trochę wyluzować. Z resztą Twoim zdaniem jedna z najwyżej ocenianych przez społeczność graczy i krytyków gra (MGS4) to gniot, więc chyba poruszam się po jakiejś niższej płaszczyźnie estetycznej i intelektualnej bo nie potrafię tego pojąć (!)To forum było lepsze bez Ciebie, ale za tą wspaniałą wartość jaką jest wolność słowa w internecie trzeba płacić i podwyższać stopień tolerancji.

Sorry za OT. Wiem, że się odsłaniam i narażam na warna(przyjmę z godnością), ale tego gościa po prostu się nie da czytać i musiałem do z siebie wyrzucić.

Edytowane przez Grabeq
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% z poprzednikiem. Jak widzę klasyfikowanie Mass Effecta pod kategorie RPG czy shootera to z reguły omijam takie wypowiedzi. Dlaczego ? Ponieważ mało mnie obchodzi w jakiej znajduje się kategorii, ważne że mi się podoba. Jeśli już się uprzeć to według mnie na pewno to nie jest bezmózga strzelanka, w takich grach nie ma eksploracji świata/galaktyki, świetnych dialogów, budowanie relacji z kompanami, misji pobocznych, dokonywanie wyborów.

Jakby się jednak temu przyjrzeć to ostatnio jeszcze raz przeszedłem pierwsza cześć i w pewnym momencie stwierdziłem że strzela się tam równie intensywnie co w drugiej cześci. Grałem szturmowcem (połaczenie biotyka z żołnierzem) i praktycznie nie musiałem uzywać skilli waląc do wszystkiego z shotguna.

Co prawda brakuje mi w drugiej części kilku elementów z pierwszej jak

-eksploracji planet (Mako)

- większego terenu (Ilium i Cytadela to jakaś porażka, 3 większe uliczki to zdecydowanie za mało jak na tak wielkie metropolie)

większej różnorodności pomiędzy kompanami, chodzi mi tu o to że w pierwszej części trzeba było odpowiednio zbalansować zespół zabierać ze sobą osoby odpowiedzialne za walkę (Ashley, Wrex) jak i za umiejętności techniczne (Tali, Garrus), zabranie ze sobą osób z największą siłą bojową powodowało że cięzko było z deszyfrancją i hakowaniem przez co większośc skrzynek i komputerów była dla nas zamknięta

-bardziej rozwinięty watek główny

Ja również marudziłem po zaprezentowanych gameplayach na E3, wyglądało to na połączenie Gearsów z CoD ale chyba o to chodziło na tych targach. Mialo być efektownie, przecież nie pokażą istotny fragment fabularny, ważnej rozmowy czy czegoś w tym stylu. Casey hudson na E3 jak i na tweeterze wiele razy wspomina ze pomimo tego że jest to wielka galaktyczna wojna będzie czas na budowanie relacji z towarzyszami jak i eksploracje.

Już od pierwszej części to nie był w pełni cRPG ale jak powiedziałem nie ma to dla mnie znaczenia. Gra nie musi być pełnym RPG żeby mi się podobać. Jak mi się coś podoba to nie ograniczam się do kategorii w której się znajduje

Wierze ze Bioware da radę, nawet ostatnio krytykowany Dragon Age 2 jest gra dobrą, chociaż zdecydowanie nie najlepszą spod szyldu tej firmy.

Ja tam mam i za złe przede wszystkim że nie zrobili KOTORA 3 :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Say

Tak a propos konwulsji, nazywania pracowników BioWare pajacami (moim zdaniem kilka niebagatelnych osiągnięć na swoim koncie mają, ale pokora to nieznane niektórym pojęcie) i Twoich innych dosyć emocjonalnych wypowiedzi, proponuję nie traktować gier aż tak poważnie i trochę wyluzować. Z resztą Twoim zdaniem jedna z najwyżej ocenianych przez społeczność graczy i krytyków gra (MGS4) to gniot, więc chyba poruszam się po jakiejś niższej płaszczyźnie estetycznej i intelektualnej bo nie potrafię tego pojąć (!)To forum było lepsze bez Ciebie, ale za tą wspaniałą wartość jaką jest wolność słowa w internecie trzeba płacić i podwyższać stopień tolerancji.

Sorry za OT. Wiem, że się odsłaniam i narażam na warna(przyjmę z godnością), ale tego gościa po prostu się nie da czytać i musiałem do z siebie wyrzucić.

Wszystko fajnie, tylko frapują mnie dwie rzeczy:

- Skoro rzekomo moich postów nie da się czytać, to po co się męczysz? Zmusza Cię ktoś? Obrałeś sobie za punkt honoru przeczytać wszystkie posty na tym forum? A może jesteś masochistą? Lepiej sobie ulżyj i od razu zapodaj opcję "ignore" - świat momentalnie stanie się lepszy.

- Jesteś kolejną osobą, która krytykuje mnie za wypowiedź emgieesa cztery. Jeżeli tak bardzo chcesz podyskutować na temat tej gry, to nie ma problemu, ale raz - w określonym do tego temacie, i dwa - konkretnie, z rzeczywymi argumentami. Bo jeżeli wzorem swoich kolegów z forum (super fanów twórczości Kojimy) masz pisać, że gra jest "mega i już", a ja się nie znam i w ogóle masz opierać się na opinii recenzentów (a nie na swojej własnej), to sobie zwyczajnie odpuść, bo w takim wypadku, to Ty do dyskusji się nie nadajesz.

Jeżeli natomiast chodzi o Bioware, to cenię ich jako studio - robią świetne gry i to jest fakt. Żenujące jest dla mnie za to, kiedy próbują klasyfikować je jako wielkie erpegi (vide Mass Effect 2 czy Dragon Age II, które z tym gatunkiem niewiele mają wspólnego) i wyśmiewać przy tym konkurencyjne (w ich mniemaniu) produkcje, jak chociażby FFXIII czy Fallouta.

Edytowane przez Say
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli natomiast chodzi o Bioware, to cenię ich jako studio - robią świetne gry i to jest fakt. Żenujące jest dla mnie za to, kiedy próbują klasyfikować je jako wielkie erpegi (vide Mass Effect 2 czy Dragon Age II, które z tym gatunkiem niewiele mają wspólnego) i wyśmiewać przy tym konkurencyjne (w ich mniemaniu) produkcje, jak chociażby FFXIII czy Fallouta.

Z tym się zgadzam w 100%. Nawet dam Ci plusik. Podoba mi się, że masz swoje zdanie i potrafisz wyrazić je poprawnie w mowie ojczystej. W temacie japońszczyzny nie zgadzam się z Tobą, ale to nie miejsce na tę dyskusję.

ME3 będzie świetne, ale faktycznie irytuje klasyfikowanie tej gry jako cRPG, bo to obelga dla gatunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, aż mnie teraz zatkałeś ;]

Mass Effect to bardzo porządny kawał strzelanki, co najwyżej z pewnymi elementami RPG - i jedynie w takiej kategorii można tą serię rozpatrywać. Od razu dodam, że sam też czekam za częścią trzecią i już teraz dostaję gęsiej skórki na samą myśl o graniu w nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie ogarniam jednej rzeczy, czemu istnieje możliwość taka, że możemy mieć tylko wer. ang... Tak trudno dodać napisy w języku polskim?. Tak wiem zaraz, ktoś napisze ("naucz się angielskiego" itp...), uprzedzę was, znam angielski na tyle aby zrozumieć o co kaman (przynajmniej tak mi się wydaje). ME2 dostaliśmy tylko po ang bo był problem z polską wersją( do dzisiaj nie wiem czemu?, brak tłumacza? wtf).Jestem polakiem i WYGODNIEJ byłoby grac w ojczystym języku :/, no ALE jeżeli wyjdzie po ang to i tak kupie, bo to zwieńczenie serii i kupić trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie ogarniam jednej rzeczy, czemu istnieje możliwość taka, że możemy mieć tylko wer. ang... Tak trudno dodać napisy w języku polskim?. Tak wiem zaraz, ktoś napisze ("naucz się angielskiego" itp...), uprzedzę was, znam angielski na tyle aby zrozumieć o co kaman (przynajmniej tak mi się wydaje). ME2 dostaliśmy tylko po ang bo był problem z polską wersją( do dzisiaj nie wiem czemu?, brak tłumacza? wtf).Jestem polakiem i WYGODNIEJ byłoby grac w ojczystym języku :/, no ALE jeżeli wyjdzie po ang to i tak kupie, bo to zwieńczenie serii i kupić trzeba.

Było to maglowane wiele razy. Wersja na Ps3 zawiera wszystkie dodatki w tym najlepszy "Lair of the Shadow Broker" który to na PC i Xsiora nie wyszedł w polskiej wersji językowej. W takim wypadku żeby uniknąć problemów wyszła ta gra tylko w pełnej angielskiej wersji.

Mam nadzieję że tak samo będzie w trzeciej cześci :pinch:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×