Skocz do zawartości
ONE

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, a skąd go wziąć ten patch na PS3? Przy uruchamianiu gry nie wyskakuje informacja z tym że trzeba zaktualizować grę, jak to było z poprzednim, który pobierałem. Link mi nie działa, więc...?

Patch 1.3 wyszedł na PC, na konsolach chyba jeszcze go nie ma

@Anarch1946

Chciałem ci po prostu dać minusa ale już raz zostałem wyzwany od idiotów ponieważ rzekomo nie potrafiłem uzasadnić mojego minusowania. Kolega słusznie zwrócił ci uwagę że zadajesz pytania na które wiele razy padała odpowiedź i nie musisz przeglądać całego tematu, prawdopodobnie z łaski swojej wystarczyło się cofnąć maksymalnie 2-3 strony. Kozaczyć to ty próbujesz jakimiś dennymi tekstami co ci specjalnie nie wychodzi. Moi znajomi nie zadają mi tego samego pytania na okrągło

Jak dobrze Hadzio stwierdził pewnie lada chwila padnie pytanie czy Skyrim w wersji na konsole jest w PL

Niedługo pewnie moderator wpadnie rozda warny, wyczyści flejmy ale trzeba to powiedzieć. To naprawdę nie taki problem żeby poświęcić kilka minut więcej co by przejrzeć parę stron wstecz

Edytowane przez hitokiri pl
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Stałem się szczęśliwym posiadczem Skyrima. Za mną już 4H gry 2-3 głowne misje wykonane,rasa Dark Elf lvl 4-5. Mam jedno pytanie. Gdzie można kupić/zdobyć dom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Stałem się szczęśliwym posiadczem Skyrima. Za mną już 4H gry 2-3 głowne misje wykonane,rasa Dark Elf lvl 4-5. Mam jedno pytanie. Gdzie można kupić/zdobyć dom?

Pierwszy dom będziesz mógł kupić w Whitepass za 5000 sztuk złota. Jak zostaniesz tanem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL roku: grą 2011 został Skyrim wydany jako pełnopłatna beta.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dom będziesz mógł kupić w Whitepass za 5000 sztuk złota. Jak zostaniesz tanem.

Aha. Tan-jak nim zostać co trzeba zrobić kto to jest? Przepraszam za takie pytanie ale to mój pierwszy TES a w Skyrim jeszcze jestem świeżak :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz dwie misje dla Jarl'a, pomagasz miejscowej ludności i kupujesz dom.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Tan-jak nim zostać co trzeba zrobić kto to jest? Przepraszam za takie pytanie ale to mój pierwszy TES a w Skyrim jeszcze jestem świeżak :thumbsup:

Szybko Tanem Whiterun zostaniesz wykonując kilka pierwszych misji wątku głównego. Domek w Whiterun jest najtańszy (5000 + około 2000 na umeblowanie) więc myślę że to najlepszy wybór na początek

@Down

Nie chce mi się rozpisywać i tak do ciebie nic nie dotrze, poleci po prostu minus, napiszę tylko że w jednym masz rację, do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć

Edytowane przez hitokiri pl
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos jest w stanie powiedziec, dlaczego dla niektorych zakup czegos takiego jak gra sprawia tyle problemow? Zachowujecie sie jak by to miala byc decyzja na cale zycie ktorej cofnac sie nie da a zakupienie gry oznacza ze bedziecie musieli w nia grac 8h dziennie przez najblizsza dekade nawet jak sie nie spodoba ....

Powaznie, nie chce wiedziec jakie rozterki bedziecie mieli przy zakupie lodowki za 2000zl a nie za 200zl, nie mowiac juz nic o samochodzie lub mieszkaniu... przeciez zwariujecie od ciaglego analizowania tematu skoro juz taka durna rzecz jak zakup gry jest nie lada wyzwaniem.

Kup, ocen sam jaka jest ta gra i potem sprzedaj! Dzizas...

Jak dla Ciebie wydanie 200 zł, to pikuś to gratuluję zasobności portfela. Burżujom chcę powiedzieć, że nie wszyscy w tym kraju mogą sobie pozwolić na wydawanie w ciemno tylu pieniędzy. Zanim coś kupię, to wolę mieć pewność, że nie będę żałował. A jak ktoś nie potrafi normalnie odpowiedzieć, to niech oleje takie posty. Ale co tam, fanboje wolą minusami rzucać :D Szkoda, że po nickach nie widać, kto co rozdaje. Ja z zasady ciulem nie jestem i nawet, jak ktoś zadaje głupie pytanie, to zazwyczaj go wyprowadzam z błędu albo olewam. Ale do pewnych rzeczy trzeba po prostu dorosnąć. Jak się ma 15 lat i zasobnych rodziców, to inaczej się patrzy na świat. Z niecierpliwością czekam na grad minusów. Ciekawe czy choć jedna osoba będzie miała jaja je uargumentować.

Edytowane przez Anarch1946
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko Tanem Whiterun zostaniesz wykonując kilka pierwszych misji wątku głównego. Domek w Whiterun jest najtańszy (5000 + około 2000 na umeblowanie) więc myślę że to najlepszy wybór na początek

Dzięki,a jak zostanę tanem to gra mnie poinformuję że zostałem tanem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Whiterun*

Przepraszam za wprowadzenie w błąd, za dużo w BC2 grałem :P

Czy w Skyrimie jest limit lvli? (wymyśliłem to pytanie na szybko, żeby nie było offtopa :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Anarch1946

Po pierwsze, gdybyś nie wpadł na pomysł to podsunę Ci banalny - grę można sprzedać lub wymienić. A jeśli Cie nie stać to nie kupuj. Gry to dobro luksusowe, nie są niezbędne do życia.

Po drugie nie wszyscy na forum są anonimowi, co żeś się tego tak uczepił?

Po trzecie skoro czytasz informacje o grze to widzisz że oprócz bugów ludzie mają pozytywne opinie, więc czego jeszcze oczekujesz? Rusz własną głową ...

Nie chce mi się ciągnąć tej dyskusji bo wychodzi z Ciebie pieniacz. Dla mnie EOT

Edytowane przez czacha79
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,a jak zostanę tanem to gra mnie poinformuję że zostałem tanem?

Jarl cię o tym poinformuje i dostaniesz Huskarla który pełni role twojego osobistego ochroniarza, mozna go zabierać na misje

Bycie tanem daje tez przywileje w samym mieście np jak popełnisz przestępstwo to możesz nie płacić kary strażnikowi powołując się na to że jesteś tanem miasta, działa oczywiście tylko w miastach w którym jesteś tanem

Tan to wazna osobistość w mieście

Edytowane przez hitokiri pl
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalny lvl to 81. Więc jest co robić, lol.

A wiecie kiedy ten patch 1.3 wchodzi na PS3? Bo z tego co patrzyłem to nie ma jednomyślnych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są pewne bugi, mniej i bardziej poważne, ale mi nie przeszkodziły cieszyć się rozgrywką ;)

Dało się normalnie odpisać? Dało się, za co camil666 dostał plusa ode mnie. Widać, że facet nie ma potrzeby przenoszenia frustracji na forum.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarl cię o tym poinformuje i dostaniesz Huskarla który pełni role twojego osobistego ochroniarza, mozna go zabierać na misje

Bycie tanem daje tez przywileje w samym mieście np jak popełnisz przestępstwo to możesz nie płacić kary strażnikowi powołując się na to że jesteś tanem miasta, działa oczywiście tylko w miastach w którym jesteś tanem

Tan to wazna osobistość w mieście

Dzięki wielkie za informację. Czyli wykonam misję u Jarla tego miasta i questy mieszkańców to zostanę Tanem. Jak tak to nie mam pytań i jeszcze raz wielkie dzięki. Leci Plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Białej Grani aka Whiterun nie trzeba być tanem żeby kupić dom : ) najpierw po pewnej misji dostajemy opcję kupna chatki, a po następnej zostajemy tanem i dostajemy ochroniarza

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za informację. Czyli wykonam misję u Jarla tego miasta i questy mieszkańców to zostanę Tanem. Jak tak to nie mam pytań i jeszcze raz wielkie dzięki. Leci Plus

Nie musisz wykonywać misji mieszkańców, tylko te które zleci ci Jarl, przynajmniej tak to u mnie wyglądało. Z zadaniami dla Jarlów to różnie bywa np w Solitude wpierw musiałem ukonczyć misje dla kolesia który stoi koło Jarla, osoba wyglądająca na doradcę (nie pamiętam imienia) i dopiero po jej wykonaniu Jarl stwierdza że jestem uzyteczny i mógłbym jej (jarlem Solitude jest kobieta) pomóc w pewnej sprawie i po wykonaniu jej questa dostajesz możliwośc zostania Tanem, akurat w Solitude wymagane jest do tego kupno domu

W Whiterun nie trzeba posiadać domu żeby zostać Tanem i akurat w tym mieście można nim zostać najszybciej, wystarczy ciągnąć wątek główny (3-4 misja)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy może mi ktoś powiedzieć gdzie mogę znaleźć przydupasa o imieniu Lidia . Dałem jej kilka cennych przedmiotów. Po czym w trakcie wykonywania jakiegoś tam zadania Lidia znikła wraz z moim towarem. Dodam że nie pojawia się po wejściu w nowe lokacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy może mi ktoś powiedzieć gdzie mogę znaleźć przydupasa o imieniu Lidia . Dałem jej kilka cennych przedmiotów. Po czym w trakcie wykonywania jakiegoś tam zadania Lidia znikła wraz z moim towarem. Dodam że nie pojawia się po wejściu w nowe lokacje.

Możliwe że zginęła w czasie walki. Jeśli nie to jest w domu w Whiterun, w tym ktory mozesz nabyc (obok chaty kowala).

Edytowane przez czacha79
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości: jest jakiś sposób na przegranie sejwa z pc na ps3?

i co z tymi lekkimi modami na ps3 o których była mowa? ruszyło coś w tym temacie?

dodane 20:20:

http://1mut.com/skyrim-stan-meme-collection oraz http://1mut.com/skyrim-stan-meme-collection-2 takie tam co by się pośmiać + http://gamerfront.net/wp-content/uploads/2011/11/Skyrim-PS3-Memory-Glitch.jpg

Edytowane przez MichuL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy istnieje możliwość zablokowania się podczas walki na konkretnym przeciwniku, tak jak miało to np miejsce w Demon's Souls?

I jeszcze jedno - do czego służą strzałki w prawo i lewo. Góra/dół są do ulubionych przedmiotów - bronie, czary, mikstury. Ale za nic nie mogę dojść do czego są prawo/lewo?mellow.gif

Pozdro!

Edytowane przez Zomos
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jak pokaze Ci sie favourite menu to mozesz przytrzymac lewo/prawo. Przy nazwie przedmiotu pojawi ci sie "1."/"2.". Pozniej mozesz przelaczac przedmioty/czary poprzez krotkie przycisniecie lewo/prawo.

Z innej beczki. Mam ogolnie problem ze sprzedaza gratow - ogolnie jest ich sporo a "kupcy" maja niewiele pieniedzy i bardzo czesto nie udaje mi sie sprzedac wszystkiego. Czy mozecie pomoc? Chwilowo poruszam sie w centralnej, polnocno-wschodniej czesci Skyrim.

Pozdr

Konik

Edytowane przez Koniczowka
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz rozwijac umietnosc i jednoczesnie wykupowac perki od konwersacji az trafisz na mozliwosc inwestowania w sklepu, wtedy udaj sie do Riverwood i zainwestuj w sklepie z ogolnymi dobrami - co 24h sprzedawca bedzie mial 10.000 do skupowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Whiterun masz dużo kupców. Zbroje, broń sprzedasz u tej murzynki, wewnątrz tego sklepu jest jeszcze jeden sprzedawca. Najlepiej sprzedawać jak córka stewarda jest na zewnątrz, ponieważ jak jest w środku to dzieli kasę z tym handlarzem, który obsługuje sklep. Te dwie osoby to 2k kasy. Do tego jeszcze masz Balathor'a i karawanę Khajiitów, którzy skupują wszystko, mają po 750 septimów, jeszcze jest sklep z łukami, który też ma podobnie z kasą. Magiczne przedmioty sprzedajesz u maga w Dragonsreach. Bierzesz Ysolde za żonę i masz kolejnego kupca na wszystko. Nie musisz mieć domu bo ona ma swój.

Tak przy okazji zostały mi misje dla Companions i Magów. Ruszyłem wczoraj trochę magów ale nie wciągnęło mnie zbytnio. Pytanie dla tych co ukończyli. Pomijając pierwsze questy dla magów to po pewnym czasie staje się ciekawsze czy dalej taka sobie?

Moim zdaniem trochę szkoda tracić perki na konwersacje. Nie wiem czy to za sprawą tego, że wszystkie moje postacie są cesarskimi ale z pieniędzmi to nie mam w ogóle problemu. Po pewnym czasie nie ma nawet co robić z tą kasą. 5 pierwszych perków można łatwo zastąpić przedmiotami, np. amulet 25% lepsze ceny (na jednej postaci po połączeniu alchemii z enchantingiem miałem naszyjnik, który zwiększał o 39%), maska claviusa vile albo kaptur gildii złodziei 15%/20% mistrza, łachy pajaca cicero dają kolejne 20%. Nie znalazłem w tej grze jeszcze rękawic, pierścienia i butów z tymi enchantami ;)

Edytowane przez Marru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×