Skocz do zawartości
Mkkala

Xbox 360 Czy Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam jak się kiedyś zastanawiałem jaką konsole wybrać i mimo że mam kilku znajomych którzy posiadają xboxa zdecydowałem się na ps3. Teraz po jakimś czasie i kilku fajnych tytułach ściągniętych na PS+ moi znajomi posiadający xboxy chcą zmienić konsole jak mówię im że w tym mieś mam np za darmo do ściągnięcia nowego Hitmana. Więc dokupowanie konsoli micrsoftu gdy posiada się już ps3 jest raczej strata pieniędzy i lepiej zainwestować je w gry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś porównanie głośnosci xbox 360 do ps3 slim bądź super slim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kavacs warto brać xa tak samo jak wii aby ogarnąć wszystkie dobra... Dla mnie must havey na kloca które posiadam w zbiorach a niestety na ps3 nie ogram lub na konsolę sony wyszły tylko w krzaczkowym:

- tales of vesperia

- wiedźmin 2 - do tego dostajemy za cenę około 70 zł mocarną edycję rozszerzoną...

- lost oddysey

- blue dragon

- alan wake

- trylogia gears of war (mocarne single jak na coverowe shootery) - nowego nie ruszam tak samo jak nowego Kratosa, jak dla mnie oba = mega niedosmażone kotleciki

- halo3, odst(tu troszkę mniej), reach, remake halo 1, halo 4 oraz wars -(naprawdę seria godna polecenia)...

- forza 3 i 4 (naprawdę godny konkurent gran turismo)

- dead or alive 4 (jestem fanem serii i chociaż w 5kę gram od premiery do poprzednika często wracam)

- i bayonetta = naprawdę nie wiem co za masochiści grają w ten tytuł na ps3...

są to wszystkie grzechy (reszty nie pamiętam ;P )

ps. pierwszego kloca kupiłem zaraz po premierze ale jego awaryjność sprawiła że sprzedałem zbiory i zostałem tylko przy ps3 i wii... Jakiś rok temu kupiłem jaspera z dyskiem 20 gb w promocji w osiedlówce za 200 zł i do dziś mi służy w ogrywaniu 1 i 2 giej pozycji nałogowo - moim zdaniem najlepsze xowe tytuły ale tak naprawdę kupiłe 360ke tylko dla wiedźmina ;) i się nie zawiodłem...

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i bayonetta = naprawdę nie wiem co za masochiści grają w ten tytuł na ps3.

A jaka jest różnica? :huh:

Słyszałem jedynie, że mniej płynna, ale zacinki to tylko w dwóch rozdziałach miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które exy na 360-tkę polecacie? Korci mnie cały czas wiedźmin 2, no i może alan wake, ale dla tej dwójki to raczej konsoli nie będę brał. Jest też parę jrpg chyba.

Nie wiem czy tylko ja tak mocno ubóstwiam tę serię, ale... Fable 2. :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zdun:

Przyznam sie ze sam w grudniu roku zeszlego mialem rozterke do wybrac. xBox czy PS3. Moja glowna motywacja do zakupu konsoli byl inny wymiar rozrywki zwiazany z kontrolerami ruchowymi - cos gdzie moge z partnerka wspolnie cieszych sie zabawa. PS3 ma swoje EX'y, i nawet kiedy bylem tak zwanym PeCeciarzem to w mojej swiadomosci zakodowalo sie ze jak konsola to PS. Owszem jest jeszcze Wii ktore weszlo jak przecinak jesli chodzi o ruchowe zabawy ale moim zdaniem ciut archaicznie niektore rzeczy wygladaja graficznie (nie mowie ze wszystkie). Nie ukrywam ze po obiejrzeniu godzin materialow, video recek itd. Wydaje mi sie iz jesli chodzi o podejscie ruchowe chocby w grze w ktorej sie tanczy to xbox wypada lepiej, ale to tylko jeden przyklad. Gry sportowe (bieg na 100m, tenis stolowy, rzut oszczepem) rozgrywka wydawawala mi sie zbyt komiczna. Do tego platny online. Wybralem PS3 - bundle z DanceStart party oraz move, dokupilem drugiego mova, drugiego DS3, potem jeszcze PS+ i o matko pochlonelo mnie.

Z wyjatkiem chyba Forzy i Halo - Wiedzmin i Alan Wake sa tez na PC. Przyznam sie ze jesli mialbym inwestowac w kolejna konsole to chyba wolalbym te tytuly na PC ogrywac. Mozliwe ze z czasem kupie tez konsole innych producentow chocby po to zeby miec porownanie. Ale nie nastapi to predko, po pierwsze wiadomo zblizaja sie nextgeny a dwa aktualnie PS3 daje mi duzo radochy.

Ty wybrales tak a nie inaczej i jestes zadowolony.

W chwili obecnej moim zdaniem wiecej przemawia za PS3 - jak pisalem z punktu widzenia nooba w swiecie konsol, za stosunkowo nieduze pieniadze (w stosunku do cen gier) mozna dokupic PS+ i ograc mase tytulow. W sumie ciesze sie ze kupilem PS+ przed kupnem GT5 bo inaczej pewnie w ogole bym go nie kupil (nie dosc ze w starczym wieku mialem klopoty z nauka obslugi pada to szybko mi ta wiedza wyleciala bo jednym kontrolerem ktory uzywalem przez prawie 2 miesiace byla kierownica).

XBox nie ma tych mozliwosci na chwile obecna - zblizajace sie nextgeny moga powowdowac ze wiele osob po prostu bedzie sie wstrzymywac z zakupem. Inna bajka jest dorwanie uzywanego w dobrej cenie i nadrabianie zaleglosci to juz zalezy od ceny i budzetu na gry.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś porównanie głośnosci xbox 360 do ps3 slim bądź super slim?

Mogę porównać Xboxa 360 slim do PS3 slim - bo stoją u mnie obok siebie i wg mnie Xbox działa wyraźnie ciszej - może ma znaczenie, że Xbox ma 1/2 roku natomiast PS3 już ze 3 lata i w Xboxie instaluję zawsze gry na dysku. Wcześniej używałem Xboxa Arcade i był bardzo głośny w porównaniu z PS3. Co do ogólnej awaryjności to PS3 niezbyt często ala potrafi się zawiesić w grach (freez) Xbox jest znacznie mniej awaryjnny pod tym kątem (moje obserwacje) - praktycznie nie pamiętam żeby Xbox kiedykolwiek mi się zawiesił - PS3 mniej więcej raz w miesiącu może nawet częściej.

Edytowane przez spike1314

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam X360 działa ciszej a po zainstalowaniu gry na dysku ( gdzie płyta jest potrzebna na chwile zeby tylko gre odpalic ) to już w ogóle cicho działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ zdun: dzięki wielkie. Z tytułów, które wymieniłeś, to dla mnie

- tales of vesperia

- wiedźmin 2 - do tego dostajemy za cenę około 70 zł mocarną edycję rozszerzoną...

- lost oddysey

- blue dragon

- alan wake

Reszta nie moje klimaty. Do nowej generacji mi nieśpieszno, ps3 sprawia mi masę frajdy i jest jeszcze vita. Sony było dla mnie oczywistym wyborem przy wyborze głównej konsoli, 360-tkę traktuję jako uzupełnienie - ogranie tych tytułów, których nie ma na ps3 a jeżeli są na PC, to niestety mój blaszak już ich nie uciągnie. Także 360-tkę wezmę na pewno, jak tylko trafię dobrą cenę za uzywkę, bo w sumie, tak jak Ty, potrzebna mi jest tylko raptem do kilku tytułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

long - porównując ps3 a x360 to bayo straszną padaką na sony jest... Grafika bieda, kolorystyka - bieda a i nonstop chrupanie animacji łelakm tu...

nallegam- ale ja mam wszystkie 3 konsole a ps3 jest moim mainem reszta to uzupełnienie... na pc sram bo za łącznie 2000 - 2500 zł (ps3, x360, wii) mam sprzety które służą mi już x lat zamiast inwestować w piece i ich upgradey aby odpalać nowe produkcje... Stąd wole kupic kloca (w moim wypadku 200 zł) i grac w wiedźmina anizeli wydać 2000 aby go odpalić... pc jest sprzętem do pracy tak ja to widzę....

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie ,profile z grami za drobne. FC3 za 60 zł, BO 2 tyle samo, BC2 + COD MW + arcadówka jakaś za 19 zeta i wiele innych.Jak tu nie korzystać i nie grac. Wolę ps3 ale pomalutku korzystam i przekonuję się do x,a. ONline na weekend za 1 zl można kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A MW3 którego osobiście nie znoszę 50 zł,wszystkie 4mappaki 50 zł .BF3 dodatek premium 45 zł mam wymieniać dalej ? (ale B3 nie gram wolę BC2,Kz3,BO2,FC3 ), zresztą komu robę reklamę ,kto wie to znajdzie.A ja nie muszę bawić się w piracenie.I zero lagów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nallegam- ale ja mam wszystkie 3 konsole a ps3 jest moim mainem reszta to uzupełnienie... na pc sram bo za łącznie 2000 - 2500 zł (ps3, x360, wii) mam sprzety które służą mi już x lat zamiast inwestować w piece i ich upgradey aby odpalać nowe produkcje... Stąd wole kupic kloca (w moim wypadku 200 zł) i grac w wiedźmina anizeli wydać 2000 aby go odpalić... pc jest sprzętem do pracy tak ja to widzę....

Ale ja nie polemizuje z Twoim wyborem - masz jestes zadowolony - good 4 U.

To co napisalem o PC to raczej moja perspektywa. Zgodze sie ze PC (w tym wypadku lapciak) sluzy mi glownie do pracy ale takze do rozrywki - filmy, muzyka, net itd. Zarzucilem granie na poprzenim PC bo byl za slaby (pozniej troche bawilem sie w granie dzieki OnLive), po 5 latach wymienilem lapka, i teraz w sumie jesli najdzie mnie ochota to niektore tytuly mozna na PC kupic za grosze a wiem ze spokojnie po redukcji detali i rodzialki pojda na moim sprzecie. Dlatego tez traktuje PC jako alternatywe ktora biore pod uwage jesli chodzi o granie. Niemniej preferure PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.. Jeżeli nie macie internetu  w konsoli to w tym wypadku jest idealna dla Cb, natomiast jeżeli masz mało kasy , a masz świadomość że musisz opłacać swoje konto w dodatku kupować online passy itp. To nie ma sensu. Miałem już Xbox 360 premium, i Xbox 360 elite slim. I powiem że szybko z nich zrezygnowałem, myślałem że coś się zmieniło ale strasznie się myliłem.. Niestety ale jak dla mnie to konsola Playstation będzie najlepszą konsolą jaką do tej pory miałem. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się nowa generacja konsol już naprawdę wielkimi krokami i zastanawiam się czy nie kupić sobie xboxa 360 aby ograć ich bibliotekę gier. Tylko nie wiem czy warto.

Na pewno chciałbym zagrać w Wiedźmina, mimo że posiadam go na PC to jednak mój komputer jest ciut za słaby, ale co dalej? Halo na pewno odpada. Zostają Gearsy i Forza. I co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie warto zwłaszcza jak ktoś już posiada konsole Sony.

Sam posiadam obie konsole przy czym PS3 kupiłem właśnie dlatego, że zawiodłem się na Xbox'ie, płatny multi, mało naprawdę dobrych exclusivów. Jedyna przewaga Xbox'a nd PS3 to chyba dla mnie możliwość pełnej instalacji każdej gry na dysku.

W chwili obecnej według mnie zdecydowanie lepiej pozostać przy PS3 zwłaszcza, że nadchodzi kolejna generacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie 3 konsole obecnej generacji i jeśli moge doradzić w zakupie drugiej konsoli do PS3, to zdecydowanie polecam Wii. Tak samo doradzałbym posiadaczowi X360, gdyby planował zakup drugiej konsoli.

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Biblioteka gier na PS3/X360 jest bardzo podobna, a kupując Wii masz szansę pograć w sporo gier kompletnie odmiennych i niespotykanych na innych sprzętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wii?

 

Czy to nie ta konsolka, którą Nintendo porzuciło niespełna trzy lata temu i od tego czasu jest zupełnie martwa? 

 

Ponadto można to emulować w Full HD na PC wraz z AA oraz AF, a wówczas wygląda to dużo lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wii?

 

Czy to nie ta konsolka, którą Nintendo porzuciło niespełna trzy lata temu i od tego czasu jest zupełnie martwa? 

 

Ponadto można to emulować w Full HD na PC wraz z AA oraz AF, a wówczas wygląda to dużo lepiej. 

 

Dla niektorych granie na PC to bardzo watpliwa przyjemnosc i nie kazdy sie tym podnieca. Nawet jesli konsolka zostala porzucona, to nadal mozna na niej pograc w gry, ktorych nie uswiadczysz na innej konsoli.

 

Na kazdej konsoli znajdziemy pare rzeczy/gierek, ktore sa lepsze niz u konkurencji. Obojetnie co sie wybierze i tak bedzie sie zadowolonym. Takze co poczytac plusy, poczytac minusy i decydowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wii?

 

Czy to nie ta konsolka, którą Nintendo porzuciło niespełna trzy lata temu i od tego czasu jest zupełnie martwa? 

 

Ponadto można to emulować w Full HD na PC wraz z AA oraz AF, a wówczas wygląda to dużo lepiej. 

 

Co z tego, że konsola jest martwa? Na Wii wyszło sporo ciekawych gier, w które nie pograsz na innych konsolach, a to że jest martwa nie ma tu nic do rzeczy. W kwestii emulatora, jeśli lubisz go używać to Twój problem. Ja z doświadczenia wiem, że granie na emulatorach może być mocno irytujące i nie daje takiej radości jak granie na konsoli.

Edytowane przez morciba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem zakup Wii szczególnie dla Zeldy, ale jakoś brak HD mnie odstrasza. Zostaje Wii U które na razie jest jeszcze dosyć drogie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Biblioteka gier na PS3/X360 jest bardzo podobna, a kupując Wii masz szansę pograć w sporo gier kompletnie odmiennych i niespotykanych na innych sprzętach.

100 wersji mario i zelda...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO posiadanie obydwu platform, to wygoda i ekonomia.

X-klocka mam od wielu lat, PS3 kupiłem niedawno i polecam takie rozwiązanie.

Mając obie konsole można zebrać sporo ciekawych gier, a cena i tak jest sporo niższa niż PieC do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 wersji mario i zelda...

 

Nie chce mi się dyskutować na ten temat z ignorantami, więc od razu uprzedzam, że to moja ostatnia odpowiedź na posty głupiej treści, nie wnoszące nic do dyskusji (czyt. trollowanie).

Na Wii wyszły dwie Zeldy. Liczba gier z Mario, w które moim zdaniem warto zagrać jest na pewno mniejsza niż 10. Większość osób, które krytykuje Wii najczęściej nie miała w ogóle okazji pograć dłużej na tej konsoli. Jak jest z Tobą? Z tego co napisałeś wynika, że również nie znasz Wii, więc o rzeczową dyskusję będzie trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×