Skocz do zawartości
Mkkala

Xbox 360 Czy Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, drogie Panie,

wsparcia Waszego merytorycznego potrzebuję. Posiadam ps3 slim, mikrofony dwa, kamerkę, move x2, z kupą gier w pudełkach: cod mw, wszystkie lego (chyba bez batmana), LBP, call of juarez x2, Dragon Age początek, wszystkie Uncharted, God of War x3, Bioshock 2 plus jakieś gry na move i dla córki.

Dodatkowo mam kupione z PS store między innymi Xcom, Batelfield 3, tą grę gdzie latamy po ścianach i prądem razimy złych bydlaków i kilka innych których nie pamiętam. Syn pasjami gra w Minecrafta i tu pojawił się pomysł aby przejść na platformę Microsoftu gdzie ukochanego Minecrafta ma i moglibyśmy razem przycinać. Co myślicie o zamianie powyższego zestawu na xboxa? 

Argumenty które mi przychodzą do głowy:

za:

-Minecraft

-tańsze gry na xbox

-kinect - chociaż tu mam wątpliwości - move mnie nie kupił

-powiew nowości- PS mnie trochę znudził

-nie będę musiał angażowac dwóch kompów do multi w minecraft

przeciw:

- strata gier zakupionych w psstore.

- posiadam ps vita - stracę możliwość synchronizacji

- płatny tryb multi w xbox(stać mnie na kupno abonamentu ale rzymska dusza mi się buntuje przeciwko płaceniu za podstawową usługę)

- nie znam platformy Microsoftu, gier itp więc będę miał problem z oszacowaniem potencjalnych propozycji zamiany.

Możecie mi pomóc podjąć decyzję?

pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sam nie wiesz czego chcesz, to jak ktoś ma ci pomóc? Podstawowe kryterium to gry, przejrzyj bibliotekę tytułów na x360 i zobacz czy jest coś dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj a ps3 zostaw sobie też.Ja tak mam,sraj na malkontentów.Płatne online a grałeś kiedyś w fpsy .Serwery na ps3 to smiech na sali.Gościu stoi do ciebie bokiem ale Cie trafił i giniesz.Na x jest dużo lepiej.No i dzięki gimbusom online na ps4 też będzie płatny.Wszyscy będą musieli mieć plusa,ale w tamtym temacie się nie wypowiadam bo mnie kurwica zaleje,ludzie są ślepi.

Edytowane przez kyron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ograniczaj się do jednej platformy...ja mam więcej niż samo Ps3 i PC i jestem zadowolony, nie będziesz narzekał na nudę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za:

-Minecraft

-tańsze gry na xbox

-kinect - chociaż tu mam wątpliwości - move mnie nie kupił

-powiew nowości- PS mnie trochę znudził

-nie będę musiał angażowac dwóch kompów do multi w minecraft

przeciw:

- strata gier zakupionych w psstore.

- posiadam ps vita - stracę możliwość synchronizacji

- płatny tryb multi w xbox(stać mnie na kupno abonamentu ale rzymska dusza mi się buntuje przeciwko płaceniu za podstawową usługę)

- nie znam platformy Microsoftu, gier itp więc będę miał problem z oszacowaniem potencjalnych propozycji zamiany.

 

 

Od kiedy gry na xboxa są tańsze niż na ps3?  :shok: Mam obie konsole i jakoś nie widzę nigdy większej różnicy w cenach. Co do kinecta - jeżeli nie podobał Ci się move - to to jest strata kasy. Trochę pograsz, odstawisz w kąt i będzie się kurzyć. "Powiew nowości" - na xa nie jest tak aż wiele gier (exów) na które warto zwrócić uwagę...

 

Jeżeli chcesz kupić konsolę tylko dla Minecrafta, to moim zdaniem jest to troszkę bez sensu. Tak jak mataman pisał, sprawdź exclusivy i najwyżej oceń czy będzie w co grać oprócz Minecrafta :P .  Wymienić ps3 na xa? Nigdy  :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy gry na xboxa są tańsze niż na ps3?  :shok: Mam obie konsole i jakoś nie widzę nigdy większej różnicy w cenach. Co do kinecta - jeżeli nie podobał Ci się move - to to jest strata kasy. Trochę pograsz, odstawisz w kąt i będzie się kurzyć. "Powiew nowości" - na xa nie jest tak aż wiele gier (exów) na które warto zwrócić uwagę...

 

Jeżeli chcesz kupić konsolę tylko dla Minecrafta, to moim zdaniem jest to troszkę bez sensu. Tak jak mataman pisał, sprawdź exclusivy i najwyżej oceń czy będzie w co grać oprócz Minecrafta :P .  Wymienić ps3 na xa? Nigdy  :thumbsup:

 

Patrzac na ceny na allegro, to gry na x'a sa zdecydowanie tansze, przynajmniej uzywane. Nowe oczywiscie stoja tak samo.

 

A co do kupna, to tak jak poprzednicy. Najlepiej posiadac obie konsole. Kazda ma swoje + i -

X zdecydowanie szybciej i plynniej chodzi. Plytka nie pracuje w napedzie, a usluga sieciowa stoi na wyzszym poziomie niz bezplatny SEN. Co prawda teraz jest PS+, ktory miazdzy golda, ale jesli spojrzec na cross-game chat, szybkosc dzialania uslug sieciowych, stabilnosc itp. to MS jest z przodu o lata swietlne.

No i w moim subiektywnych odczuciu pad od x'a jest duzo wygodniejszy.

 

Jesli chodzi o gry, to PS3 posiada duzo wiecej ex'ow, ale na x'a tez znajdziesz fajne giery. Minecrafta, Forze, Halo, itp itd, takze do ogrania troche jest.

No i jesli posiadasz Vite, to tym bardziej lepiej sobie zostawic PS3 i dokupic X'a. To bedzie zestaw idealny. A w multiplatformy bedziesz gral po prostu na tym na czym Ci bedzie wygodniej i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie jestem w temacie, a nigdzie nie mogę się doszukać, czy mając Golda na X360 również dostaje się darmowe gry jak w PSN+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jednak aktualne doswiadczenie pokazuje ze MS daje stare i z reguly ograne przez wszystkich gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS+ też słabo zaczynał, dopiero od jakiegoś roku dają przekozackie gry. Ja z powodu słabej oferty i małego dysku twardego Xbox Live Gold się nie interesuje, na razie staram się nadrabiać zaległości, bez multi jeszcze wytrzymuję.

 

Pad bardzo fajnie leży w ręce, każdy ma swoje zalety i wady, na przykład triggery i analogi są trochę wygodniejsze w Xboksowym kontrolerze, ale za to d-pad to porażka. Dualshocków ogólnie dłużej używałem więc jestem bardziej przyzwyczajony.

 

Ja kupiłem X'a po 3 latach posiadania PS3 i większośc ciekawych multiplatform przeszedłem na czarnuli. Na razie na Xboksie cisnę w exclusive'y, których jest dość mało, PS3 w tej kwestii na pewno jest lepsze jeśli chodzi o ilość i jakość. Parę multiplatformowych tytułów które jeszcze mnie interesują staram się przejść na X'ie, ale PS+ mi bardzo w tym przeszkadza ze swoją zajebistą ofertą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na ceny na allegro, to gry na x'a sa zdecydowanie tansze, przynajmniej uzywane. Nowe oczywiscie stoja tak samo.

 

A co do kupna, to tak jak poprzednicy. Najlepiej posiadac obie konsole. Kazda ma swoje + i -

X zdecydowanie szybciej i plynniej chodzi. Plytka nie pracuje w napedzie, a usluga sieciowa stoi na wyzszym poziomie niz bezplatny SEN. Co prawda teraz jest PS+, ktory miazdzy golda, ale jesli spojrzec na cross-game chat, szybkosc dzialania uslug sieciowych, stabilnosc itp. to MS jest z przodu o lata swietlne.

No i w moim subiektywnych odczuciu pad od x'a jest duzo wygodniejszy.

 

Jesli chodzi o gry, to PS3 posiada duzo wiecej ex'ow, ale na x'a tez znajdziesz fajne giery. Minecrafta, Forze, Halo, itp itd, takze do ogrania troche jest.

No i jesli posiadasz Vite, to tym bardziej lepiej sobie zostawic PS3 i dokupic X'a. To bedzie zestaw idealny. A w multiplatformy bedziesz gral po prostu na tym na czym Ci bedzie wygodniej i tyle.

Właśnie wszystko ma swoje plusy i minusy, ja po trzech latach używania x360 przesiadłem się na ps3 i już nie wróciłbym do konsoli microsoftu. Jeśli ma się dużo czasu, mało obowiązków to wygodnie jest posiadać obie konsole, dla mnie ps3 od xboxa lepsze jest w tym, że xbox chodzi jak odkurzacz a ps3 cichutko, darmowa usługa internetowa (mnie osobiście zadowala może poza działaniem ps store), lepsze tytuły ekskluzywne, dla mnie pad od ps3 lepiej leży (wiadomo to już w zależności kto ma jakie duże dłonie), usługa ps+. Sprzedałem xboxa bez żalu i wiem, że następna konsola będzie ze stajni Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W X-ie głupi interfejs i niewygodny pad. Skutecznie zniechęciły mnie do X-a

Edytowane przez carboni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kupowanie w tej chwili Xboxa360, już po premierze jego następcy, czyli Xboxa One, jest wyrzucaniem kasy w błoto!!! Dlaczego??? Odpowiedź jest prosta - konsola "żyje" gdy wychodzą na nią nowe gry. Microsoft ma taką politykę - chcesz pograć w nowe gry, to kup najnowszą konsolę. Oceniam, że ostatnie gry na Xboxa360 wyjdą do końca czerwca 2014 r. (max do jesieni) a potem kaplica, czyli koniec nowych gier. Konkurencyjne PS3 będzie jeszcze przez wiele lat wspierane (oczywiście w mniejszym zakresie niż dotychczas), ba gry typu Fifa nadal wychodzą na starą konsolę Playstation 2!!!!   A czy dziś ktoś jeszcze pamięta Xboxa I pierwszej generacji??? Poważną przygodę z konsolami zaczynałem w 1997 r. od konsoli Sony PSX. W 2000 r. PSX zastąpiony został przeze mnie konsolą Segi - Dreamcastem - niestety w 2001 r. Sega "olała" Dremcasta i zaprzestała jego produkcji, nowe gry w dość krótkim czasie przestały na nią wychodzić. Sega nie wytrzymała rywalizacji z Sony (PS2). Na początku 2004 r. zakupiłem Xboxa (pierwszej generacji), który był technologicznie mocniejszy od PS2. Niestety w 2005 r. Microsoft po wypuszczeniu na rynek Xboxa360 zwyczajnie "olał" starego Xboxa i praktycznie  jeszcze w tym samym roku konsola "zaliczyła zgon" wskutek braku wsparcia dla nowych gier!!! Tymczasem konkurencyjne PS2, mimo wypuszczenia na rynek przez Sony w 2006 r. konsoli PS3, przez wiele lat było przez producentów gier wspierane, a gry sportowe typu Fifa nadal na tą konsolę wychodzą. Na początku 2010 r. zakupiłem PS3 i mam je do dziś i mimo premiery PS4, kosnola PS3 jeszcze przez wiele lat będzie wspierana nowymi grami, w przeciwieństwie do Xboxa360, który już w 2014 r. zostanie odcięty od nowych tytułów. Moja rada jest taka - jeśli ktoś koniecznie chce mieć konsolę Microsoftu, to niech kupi sobie najnowszego Xboxa One (niestety jeszcze niedostępnego w Polsce). Reasumując, jeśli ktoś chce zainwestować w starą generację konsol, to tylko PS3.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie przyszło Ci waść do głowy, że są ludzie, którzy rozważają zakup starego boxa nie dla multiplatform, które ukazały się również na ps3, a dla tych kilku tytułów wydanych wyłącznie na boxie lub PC? Już dla tych kilku tytułów warto moim zdaniem wydać te 200 zł, bo tyle zapewne niebawem będzie to "cacko" kosztowało. X to dla mnie dodatek, swoiste uzupełnienie, nie główna platforma minionej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie przyszło Ci waść do głowy, że są ludzie, którzy rozważają zakup starego boxa nie dla multiplatform, które ukazały się również na ps3, a dla tych kilku tytułów wydanych wyłącznie na boxie lub PC? Już dla tych kilku tytułów warto moim zdaniem wydać te 200 zł, bo tyle zapewne niebawem będzie to "cacko" kosztowało. X to dla mnie dodatek, swoiste uzupełnienie, nie główna platforma minionej genera

Moja wypowiedź skierowana jest do ludzi, którzy chcieliby, ze względów finansowych, zainwestować środki w jedną konsolę a nie np. w trzy. Nie wszystkich w Polsce stać na zakup konsoli do "pogrania jedynie w wydane do tej pory tytuły". Nie wszyscy ludzie się orientują w temacie i nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że kupując obecnie w sklepie Xboxa 360 zostaną w krótkim czasie pozbawieni supportu nowych gier na tą konsolę. Osobiście nie jestem zagorzałym zwolennikiem żadnej z firm. Ktoś kto jest wielkim fanem gier, ma na nie bardzo dużo wolnego czasu i brak problemów z gotówką, z pewnością może sobie pozwolić na zakup kilku platform, także tych już "wymierających". Są rodzice, którzy kupują (mimo dużych trudności finansowych) dzieciakom konsole z myślą, że posłużą im ładnych kilka lat i i nie wiedzą, że kupują de facto już "martwy sprzęt". Będąc na miejscu takich rodziców porządnie bym się wkurzył, jeśli wydałbym kasę na nowiutką konsolę a po pół roku dowiedział, że nowych gier na tą platformę już nie będzie. Każdy ma prawo do informacji, bo kto pyta nie błądzi. Każdy też podejmuje decyzję we własnym zakresie i na własną odpowiedzialność.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 200 zł to pierwszą,najbardziej awaryjna wersje bez hdmi z poczatku produkcji i bez pada mozesz dostac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem "niebawem" - cena będzie przecież spadać. Jeżeli ktoś zastanawia się, którą spośród dwóch konsol minionej generacji brać jako główną, jeszcze wspieraną, to oczywiście ps3. Ja pisałem o xboxie w kontekście dodatku za niewielkie pieniądze, dla tytułów, których na ps3 brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywoita konsola od MS z dyskiem 250GB w wersji Slim to wydatek rzędu 500-600 zł. Czy warto? Zależy czego się oczekuje. Posiadam konsole od Sony i MS. Ta druga jest używana zdecydowanie rzadziej. Jeżeli ktoś palnuje zakup PS4 lub X1, odpuściłbym sobie ładowanie kasy w sprzęt z poprzedniej generacji. Natomiast jeśli ktoś ma zamiar wstrzymać się rok lub dwa lata z nabyciem currentgenów to gry na X'a mogą pomóc ten czas wypełnić. Halo, GoW, Vesperia, Lost Odyssey, Wiedźmin 2 to wszystko w mojej ocenie tytuły AAA+ i nie żałuje nawet zlotówki wydanej na te perełki. Poza tym używki na X360 kosztują teraz grosze. Konsole zawsze można sprzedać, minimalizując ewentualne straty. Błagam nie słuchajcie też bzdur odnośnie słabego pada czy głośnej pracy X. Slimów prawie w ogóle nie słychać. Pad to kwestia indywidualnych upodobań. Moim zdaniem jest lepszy od Dualshocka, chociaż to PS3 jest w moim domu numerem 1.

 

Edit:

 

Cofnąłem się do starszych postów i nie mogę znieść tych bluźnierstw odnośnie Wii. Przypominam wam, że jeśli weźmie się pod uwagę wyniki sprzedaży to wyjdzie na to, że to Nintendo wygrało ostatnią generację, czy wam sie to podoba czy nie. Wii U na obecną chwilę jest wielką kleską, ale poprzednik zamiótł rynek, szczególnie bezpośrednio po premierze. I nie, Wii to nie tylko Zelda i Mario (przy czym gry z tych serii to legendy), ale Metroid Trilogy, Other M, Monster Hunter Tri, Xenoblade, The Last Story, Red Steel 2 i wiele innych unikatowych tytułów. Za marne 200-250 zł można mieć jedną z najważniejszych konsol w historii gier video.

Edytowane przez Grabeq
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe, za 200 zł to sam chętnie bym wziął konsole Xbox360 aby ograć te kilka gier które na nią wyszło, ale obawiam się że nówki po tyle raczej w przeciągu najbliższego roku nie będą chodziły a co do używek to z tego co kojarze występuje duza awaryjność i troche strach brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem "niebawem" - cena będzie przecież spadać. Jeżeli ktoś zastanawia się, którą spośród dwóch konsol minionej generacji brać jako główną, jeszcze wspieraną, to oczywiście ps3. Ja pisałem o xboxie w kontekście dodatku za niewielkie pieniądze, dla tytułów, których na ps3 brak.

twoja wiara w cuda rzuca na kolana.pad ze wzgledu na to ze mozna go podlaczyc do pc jeszcze dlugo bedzie w cenie,strzelam ze teraz 8 dyszek za uzywke jak nic.wiec chcialbys konsole za 120 zl?za tyle to mozna ps2 szukac.a jesli liczysz sama konsole za 200 zl,to musisz i tak dokupic pada. za 200 zl bez szans na cos konkretnego ,nawet w ciagu roku.

 

 

No ciekawe, za 200 zł to sam chętnie bym wziął konsole Xbox360 aby ograć te kilka gier które na nią wyszło, ale obawiam się że nówki po tyle raczej w przeciągu najbliższego roku nie będą chodziły a co do używek to z tego co kojarze występuje duza awaryjność i troche strach brać.

jak wyzej,za 200 zl bez szans na cos konkretnego,a na nowke to nawet za 3 lata bym za tyle nie liczyl.

przyklad : http://allegro.pl/xbox-360-2006r-stan-bdb-i3848483019.html  . ale wez teraz kup sobie tego xboxa,dokup pada i okablowanie za ~100 zł,i zyj w swiadomosci,ze ona kiedys padnie - bo padnie raczej nieuchronnie.i do tego wersja bez hdmi. slaby biznes

Edytowane przez DeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za około 300zł można wyrwać wersję Falcon lub Jasper, a one były już dużo mniej awaryjne. Jeśli właśnie ktoś ma zamiar ogrywać tytuły ekskluzywne na tej platformie to warto. Ja na dniach planuję kupić polską dumę - Wiedźmina 2. :)

Edytowane przez KoRnick90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda,za 3 stowki mozna jaspera (w falcona bym sie nie pakowal,japser najlepszy wedlug tego co czytam na necie) bez pada wyrwac.pare miesiecy temu chcialem sobie nabyc xboxa wlasnie jako druga konsole,to tak z padem i pelnym okablowaniem ~400-450 zl, w zaleznosci od tego czy to biala wersja,bodajże arcade z jasperem,czy czarna elite.

 

ps.polecam szukac na tablicy,tam najlepsze oferty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam pierwszą wersje konsolki X360 jaka wyszła (tzn.Arcade) i do dzisaj bez żadnego problemu HULA ^^ , jednak Xklocka ograłem więc przesiadłem się na Sonego , ze wzgledu na exclusivy

Moim skromnym zdaniem tak mi się wydaje , że Xklocek ma troszku ładniejszą grafe , nie wiem jak wy to spostrzegacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam X360 ze względu na masę gier które ominęły PS3:) dla samej Forzy 4 warto tą konsolę mieć... do tego dochodzi jeszce Fable 2, Fable 3 (genialne gierki według mnie), Alan Wake, Forza Horizon i inne... Gry są w śmiesznych cenach (na allegro można wyrwać kody na gry za niecałe 10zł - mówię tu o takich tytułach jak np.Fable 3...)

 

Sama konsola w najnowszej wersji albo w wersji Slim jest dużo cichsza niż moje byłe PS3 Slim no i pad od X360 bije na głowę Dualshocka 3... Najlepiej mieć X360 + PS3 + PS4 :P Ale tak na prawdę to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy exclusiv'y które wyszły na X360 nas interesują i jeśli to ma byc jedyna konsola to czy będzie nam się chciało kupować gry nadszarpniętę zębem czasu pod względem grafiki gdy na rynku będą już piękne next geny...

 

Sam bym klocka nie kupił jako jedyna konsola... Przynajmniej w tym momencie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że dla casuala czy dzieci lepszy będzie xbox ze względu na kinecta natomiast dla gracza który siada kilka razy w tygodniu do konsoli lepszy będzie playstation i plus. Tak naprawdę dla gracza niedzielnego liczy się tylko to że będzie miał fife i coda i bajer w postaci kinecta aby popisać się przy znajomych podczas jakieś imprezy. Playstation jest nie do pobicia jeżeli chodzi o ilość darmowych gier ale to jak już powiedziałem jest skierowane raczej do graczy którzy grają dość często. Znam ludzi którzy mają xboxa i ich całkowicie rozumiem gdyż grają tylko fife z kolegami używając lepszej komunikacji głosowej a dla dzieciaków mają kinecta a dla żony jakąś grę taneczną czy treningową. Ja posiadałem też xboxa ale jak na moją grę czyli bardziej hardcorową się nie sprawdzał więc sprzedałem

nie ma konsoli lepszej czy gorszej bo każda konsola jest skierowana do specyficznej grupy odbiorców tak jak np WII które pomimo tego że jest zacofane pobiło i ps3 i xbox

Edytowane przez pawellol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mieć 2 ale warto.Kinect dla dzieci w salonie,czasem na wieczór.Ps3 w małym only for me. Dziś kupiłem na x360 profil z GTA V PL  za 76 zł .Wchodzę pobieram co ja paczę a tam druga nie podana w opisie. Assasin Creed 4. Co prawda miałem do czynienia z 3ką którą wyłączyłem po 5 godzinach gry ale tę część za darmochę sprawdzę.Właśnie się instaluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×