Skocz do zawartości
N3cRo

Zawody Specjalne

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakaś recepta do Wyzwania rajdowego z Loebem bo tego ozłocić nie mogę . Pierwsze zaliczone na złoto w drugim mój najlepszy czas to 4:14 więc jest źle ...

wyłącz wszystkie pomoce. Chociaż ja zostawiłem sobie w tym TC na 2 czy 3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Loebie wyłącz wszystko tylko ABS na 1 , staraj się nie jechać driftem , najlepiej włącz sobie linie pomocniczą i hamuj na czerwonym , ale staraj się raczej zwalniać zdejmując nogę(palec) z gazu. jak już jesteś na 1000% pewny że wylecisz z toru obróć auto troche na ręcznym i dodaj gazu , napęd na 4 łapy zrobi swoje . Mi się udały pierwsze dwa za drugim razem a to na śniegu za 4tym razem(tam trzeba ostrożniej kontrolować gaz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa próbować Vetela bez kierownicy, poświęciłem z godzinkę na piewszym torze ale do zaliczenia dzieli mnie przepaść, największy problem jest z utrzymaniem stałego promienia skrętu na długich zakrętach, myślę że na kierownicy byłoby o wiele łatwiej.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno jest latwiej na kierownicy. sam sie tez na padzie mecze. braz pewnie jest osiagalny na padzie, srebro i zloto juz nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki nowym zawodom sezonowym udało mi się dziś osiągnąć 30lvl i odblokować wyzwanie Vettela. Niecała godzinka i na padzie (wszystko OFF, tylko ABS na 1) wszędzie brąz wpadł, ale złota czy choćby srebra to ja sobie nie wyobrażam zdobyć na padzie, nawet nie będę próbował...

Edytowane przez Shady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki nowym zawodom sezonowym udało mi się dziś osiągnąć 30lvl i odblokować wyzwanie Vettela. Niecała godzinka i na padzie (wszystko OFF, tylko ABS na 1) wszędzie brąz wpadł, ale złota czy choćby srebra to ja sobie nie wyobrażam zdobyć na padzie, nawet nie będę próbował...

Wpadł Ci brąz po godzince, bo przy tym dzisiejszym paczu 1.06 zwiększyli limit czasowy na brązowy puchar w wyzwaniu Vettela.

Z tego co pamiętam to przed paczem, aby zdobyć brąz na Nurburgring trzeba było zmieścić się w czasie 2'14.500 a teraz jest chyba 2'23.xxx.

Edytowane przez rydz87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to mocno ułatwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł Ci brąz po godzince, bo przy tym dzisiejszym paczu 1.06 zwiększyli limit czasowy na brązowy puchar w wyzwaniu Vettela.

Z tego co pamiętam to przed paczem, aby zdobyć brąz na Nurburgring trzeba było zmieścić się w czasie 2'14.500 a teraz jest chyba 2'23.xxx.

Wow, serio? :D Yeah, licyzłem na to, wreszcie! :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wow, serio? :D Yeah, licyzłem na to, wreszcie! :biggrin:

ta serio, ale to dotyczy tylko brązowego medalu.

czasy na srebro i złoto nie uległy zmianie i dalej są .......... wymagające :)

Edytowane przez kakaroto-songo
słownictwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja się wczoraj bardzo cieszyłem jak zrobiłem srebrny na Suzuce , później poprawiłem o 0,2 sekundy , później jeszcze raz o 0,2 i teraz brakuje mi 1,037 sekundy do złota . Byłem w sumie zdziwiony , że trzy razy mi się udało przejechać na srebro w czasie jednej gry , także muszę pojechać o pól sekundy szybciej na okrążenie i bedzie , a wiem gdzie mogę urwać . Ja sobie dobije Vettela i chyba odstawiam GT na razie , bo ostatnio w LBP się zagrywam , a i KZ3 nadchodzi , także nie będzie czasu .

Tak jak pisałem , od paru dni męczę Vettela na Suzuce i zauważyłem , że startuje się z innego miejsca , jestem na bank o tym przekonany . Ciężko jest mi stwierdzić czy stoi się dalej czy bliżej , ale podejrzewam , że pare metrów do przodu , bo udało mi się pojechać na 2:10,265 ( czyli ćwiartka sekundy jeszcze do urwania ) , a wcześniej jadąc +- tak samo wychodziło mi ponad 2:11

Edytowane przez kakaroto-songo
: edytuj swoje posty, a nie piszesz jeden pod drugim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

Mam problem z zadaniem Loeba pierwszy tor bez problemu zloto trzecii tor to myslalem ze to jakis zart, jechalem spokonie zeby obczaic tor, zakrety itp. i ducha przez przypadek wyprzedzilem :) , chyba najprostsze zloto w zadaniach specjalnych natomiast 2 tor (Eiger Nordwand (tor K)) ledwo udalo mi sie braz wbic, konkretnie najwecej problemu sprawia mi zjazd z gorki tam mi duch ucieka i juz nie moge go dogonic, probowalem zjechac na rozne sposoby i cagle nic, najczesciej mi dupa ucieka w bok i fura staje bokiem, probowalem wyczuc przyczepnosc cisnac hebel i jednoczesnie gaz zeby auto wyprostowac, ale ciagle za wolno, moze macie jakies rady ...

ustawienia auta:

4x4 - 50/50

hebel przod - 5

hebel tyl - 8

ABS - 1

reszta off

Edytowane przez Duch_75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień ustawienia hamulców. Ja zrobiłem złoto z 8 przod i 5 tyl. Ogólnie trzeba nauczyć się toru, aby wiedzieć gdzie trzeba mocno hamować, a gdzie można pojechać trochę szybciej.thumbsup.gif

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto bardzo mocno ciąć zakręty. Ogólnie polecam obejrzenie przykłądowego przejazdu, wiele wyjaśnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

thx Panowie, tor znam na pamiec, kazdy zakret :) zmienie rozklad hebli i sprobuje

Dzieki mikusp, rozklad hebli pomogl :thumbsup: Loeb ozlocony :D plusikowe sie nalezy :)

Edytowane przez Duch_75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no musze sie pochwalić..na Padzie Toskania Fordem focusem WRC na złoto..yeeee...siedziałem nad tym 3 godziny...masakra..ale jestem szczęsliwy..marzyłem o srebrze,i szybko  pykłem dobry czas na sreberko(30min) 1.54.302..i se myśle kurcze tak blisko złota..słuchawki na łeb założyłęm i ogień...3 godziny siedziałem..po 2 godzinach wpadł czas 1.54.108,godzine póżniej 1.53.883..hehe..ładna korba..Haha pozdrawiam Upartych Ludzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ty przy takim evencie tyle przesiedziałeś, żeby zdobyć złoto, to nie wiem ile zajmie Ci wbicie brązu w zawodach Vettel'a :)

Mimo, co to gratulacje :teehee:

Edytowane przez sk316fx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do odwaznych świat należy.Mam pytanie czy ktoś już przejechał zawody 24h na kierze? mam g25 ale jakoś nie wyobrażam sobie 24h siedzieć przy grze :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie raczej nikt nie jest na tyle szalony :tongue: Ma wyjść patch, w którym będzie możliwość zapisu podczas wyścigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ty przy takim evencie tyle przesiedziałeś, żeby zdobyć złoto, to nie wiem ile zajmie Ci wbicie brązu w zawodach Vettel'a :)

Mimo, co to gratulacje :teehee:

Hehe dzięki..nie grałem długo w gt5 i to był chyba powód tej 3 godzinnej zabawy..:)..teraz robie Leoba i za drugą próbą czas na toskani 1.53.351 choc lepiej mi sie citroenem jechało niż fordem..A Vettel'a kolego damy rady..;)Pozdro

Wyzwanie leoba bardzo łatwe....wyłączyc tytlko trakcje i ogień..ja 2 etap za 4 próbą z ponad 5 sekundową przewagą nad czasem na złoto..wiec Gold wpada łatwo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z wyścigami TopGear... Zarowno pierwszy wyścig jak i drugi.

O ile w pierwszym robię głupie błędy (ostatni zakręt wyścigu, jestem pierwszy, ścinam zakręt... i dyskwalifikacja :)...), o tyle w drugim, raz ze to autko (lotus) prowadzi sie koszmarnie (wpada w poslizgi przy pierwszym lepszym machnieciu kiera), o tyle przeciwnicy jadą szaleńczo i nie mogę sobie poradzic aby ich powyprzedzać....

jakies porady moze ktoś tutaj mógłby luźno rzucić? byłbym bardzo wdzięczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z wyścigami TopGear... Zarowno pierwszy wyścig jak i drugi.

O ile w pierwszym robię głupie błędy (ostatni zakręt wyścigu, jestem pierwszy, ścinam zakręt... i dyskwalifikacja :)...), o tyle w drugim, raz ze to autko (lotus) prowadzi sie koszmarnie (wpada w poslizgi przy pierwszym lepszym machnieciu kiera), o tyle przeciwnicy jadą szaleńczo i nie mogę sobie poradzic aby ich powyprzedzać....

jakies porady moze ktoś tutaj mógłby luźno rzucić? byłbym bardzo wdzięczny...

Normalne, ja sobie włączyłem wychodzenie z poślizgu, trochę pomogło ale i tak nie było super. Kilka przejazdów i masz złoto, tylko trzeba trochę poćwiczyć, a przeciwnicy w tych zawodach nie jadą wcale szaleńczo :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1. wyścigu możesz przed ostatni zakręt pojechać na pełnym gazie, a przeciwnicy tam hamują, 2. jest banalny, musisz tylko opanować tego Lotusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejechałem wszystkie trzy wyścigi na Top Gear Test Track (brąz, srebro, brąz)

i jeszcze nie odblokował mi się ten tor a chciałem pośmigać

czy żeby go odblokować trzeba ukończyć wszystkie 3 wyścigi na pierwszym miejscu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystkie 3 na złoto i tor odblokował mi się jak 1 złoto dostałem, ale nie pamiętam dobrze i mogę się mylić

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z wyścigami TopGear... Zarowno pierwszy wyścig jak i drugi.

O ile w pierwszym robię głupie błędy (ostatni zakręt wyścigu, jestem pierwszy, ścinam zakręt... i dyskwalifikacja :)...), o tyle w drugim, raz ze to autko (lotus) prowadzi sie koszmarnie (wpada w poslizgi przy pierwszym lepszym machnieciu kiera), o tyle przeciwnicy jadą szaleńczo i nie mogę sobie poradzic aby ich powyprzedzać....

jakies porady moze ktoś tutaj mógłby luźno rzucić? byłbym bardzo wdzięczny...

Tak jak pisali koledzy.

Dodatkowo ustaw z kierownicy ( jeżeli masz możliwość) balans hamulców na 10/2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×