Skocz do zawartości
N3cRo

Zawody Specjalne

Rekomendowane odpowiedzi

Odłącz konsole od neta.

juz zaczalem ponowna instalacje patchy bo nie wiedzialem co zrobic,

to odlaczenie neta jest kluczowe po usunieciu danych gry ?

moze sprobuje jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, jak pierwszy raz z kuzynem odpalaliśmy GT5 i chciało pobrać te duże patche to stwierdziliśmy że nie ma to sensu, odłączyliśmy neta i gra się bezproblemowo uruchomiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy się pojawia informacja o dostępnym patchu można nacisnąć :cicle: żeby go nie pobierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko kolega wcześniej na poprzedniej stronie napisał, że anulował aktualizację, gra się włączyła i cały czas czarny ekran bez żadnej reakcji.

Dlatego rada aby odłączył net to o aktualizacje w ogóle nie spyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest teraz i czy zmienialo sie to razem z fw konsoli , czy zalezy to tez od gry , ale kiedys bylo tak , ze po anulowaniu pobierania , gry sie nie odpalaly , trzeba bylo miec najnowsza wersje zeby grac , wiec jak wpadl jakis znajomy i chcial pograc w cos co nie mialo latek na dysku , to odlaczenie kabla bylo jedynym sposobem , zeby ominac pobieranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak samo jest z GT5 od początku.

Gra podłączona do netu zawsze będzie "nakazywała" pobranie aktualizacji.

Kiedy nie chcemy jej pobrać a już zobaczyliśmy komunikat o konieczności pobrania to jedynym sposobem jest odłączenie internetu i zatwierdzenie komunikatu. Nie ma tam innej opcji niż akceptacja. Wtedy konsola "głupieje" i rezygnuje sama z aktualizacji... a my możemy grać bez łaty.... ale tylko offline.

Żeby zagrać online zawsze musi być podpięty net a co za tym idzie - aktualizacja i tego się już nie obejdzie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff wczoraj zrobiłem ostatni tor w wyzwaniu nascara bez grzebania z wywalaniem danych gry i instalowaniem bez patchy

satysfakcja ogromna :)

najważniejsze w tym wyzwaniu to najpierw pojechanie bardzo dobrze drugi zakret (jeszcze na przedostanim miejscu się jedzie)trzeba dość blisko bandy jechać i oczywiście starać się o nią nie uderzać jak już to opanowałem to bez problemu zbliżyłem się dojeżdżając do trzeciego zakrętu do całej grupy samochodów. Oczywiście nie wspominam że trzeba cały czas jechać za innym samochodem aby ta prędkość się zwiększała.

Po opanowaniu tego dojścia do prowadzącej kolumny było jeszcze gimnastykowanie się z wyprzedzaniem samochodów starając się w nie nie walnąć . Zanim ozłociłem dwa razy przyjechałem drugi tracąc prowadzenie pod koniec wyścigu. Jechałem oczywiście na kierownicy

Powodzenia innym życzę ale wczoraj zrobiłem do tego dwie sesje pewnie ze 3 godziny łącznie zanim mi się udało :) aż po pierwszych dwóch godzinach spociłem się cały :) prze konieczność utrzymania kierownicyedit: aha zazwyczaj jeździłem z kamerą z widokiem na cały samochód tak tutaj zmieniłem kamerę na widok ze zderzaka

Edytowane przez Dejf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety mam ogromny problem z Nascarem, ostatni poziom - pierwsza trasa - wyjazd z pitstopu (kolejnych nawet nie zaczynalem).

o ile wcześniejsze trasy zrobilem w sumie dosc sprawnie na zloto, ale ostatnich tras (zawodowiec) nie moge zrobic.

chyba w moim przypadku nie da sie nawet odinstalowac gry i grac bez latek - posiadam wersje academy edition.....

moze ktos ma jakies dobre rady ? nie posiadam kierownicy, gram na padzie - ale to chyba nie przeszkadza (zrobilem wszystkie padem licencje na zloto).

pietrek_pl.png

Edytowane przez pietrekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory napisałem post w złym temacie można go usunać

Edytowane przez Sycho Sid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukoncz sobie najpierw 2 okr. po Indy, najlatwiejsze z tej calej "trojcy".

Z tym pit stopem ja poradzilem sobie tak, ze (przypadkowo) przy wyjezdzie przyblokowalem pedzacego z tylu kierowce, potem juz latwo poszlo, grunt tez, zeby nie jechac kiedy jest sie na 1 miejscu po torze jazdy AI, wtedy nie beda draftowac za Toba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale samochod wyjezdza z pitstopu po z gory ustalonej trasie. nie wiem czy uda sie od razu zblokowac rywali z tylu - od razu wychodza na prowadzenie ze znaczna przewaga predkosci. jednak oczywiscie bede probowac po kilka razy dziennie. zapewne kiedys sie uda. nikt przeciez by nie zrobil wyscigu nie do wygrania - to by bylo bez sensu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz przyblokować wyjeżdżając trzeci samochód(walnie Cię w dupe nawet) i jechać jako trzeci wtedy draft i bez problemu to zrobisz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okey, wroce z pracy i potrenuje. gdyby tak bylo jak piszesz to na spoko uda sie ten event zrobic. dzieki za wskazowke.

edit: nascar cały zrobiony. po "studiowaniu" filmów z youtuba poszło łatwiej niż sądziłem.

fakt, trzeba jechać idealnie - ale to naprawde wystarczy :)

Edytowane przez pietrekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eiger ? biggrin.gif

Napiszę Ci jak ja jechałem. Tylko ABS-1, reszta off, balans hebli 7/5, skrzynia manualna. Start na full, bez próby odzyskania przyczepności, przy hamowaniu przed pierwszą s-ką trzeba w ostatniej fazie odpuścić hebel i wbijając w prawy zakręt dalej hamować silnikiem na 2 biegu, wyjście z lekkim gazem, ciasne wejście w lewy bez gazu na 2 i na wyjściu z gazem (na granicy przyczepności), na prostej pomiędzy s-kami powinien być czas 0.21.0xx, wejście w drugą s-kę analogicznie do pierwszej (ważne aby między zakrętami s-ki wykorzystać ten kawałek "prostej" na przyśpieszenie), wyjście na mostek na full czas przy wjeździe na niego 0.33.xxx (powinien być poniżej 0.34.000), dojazd do prawego nawrotu na full bez opóźniania hamowania, wejście na 3 bez gazu i hebla z prędkością ok 105 km/h, hamowanie silnikiem do ok 90 km/h, redukcja na 2 i lekko przyśpieszamy na wyjściu musi być ponad 110 km/h, 3 ogień i wbijamy do tunelu (tu czas powinien być poniżej 0.55.000) wyjazd z tunelu, prosta i lecimy w prawo na 4 biegu, lekkie hamowanie trochę wcześniej niż pokazane jest na linii, w tym zakręcie prędkość powinna utrzymać się powyżej 139 km/h (bez redukcji do 3), znowu ogień lekki zakręt w lewo z gazem w podłodze i dojazd do łuku na wzniesieniu, hamowanie opóźnione z redukcją na 3, szerokie wejście i prawie w szczycie zakrętu redukcja 2, i kończymy zakręt przy lewej stronie z gazem na granicy poślizgu, jeszcze tylko lekki skręt w lewo, prosta i META. Porównaj czasy jakie uzyskujesz, będziesz wiedział, który odcinek trzeba poprawić, teoretycznie pomaga też włączenie wspomagania kierowania na słabe, ale to już zależy od tego czym grasz. U mnie na Momo faktycznie było trochę lepiej, natomiast na G27 nie czułem specjalnej różnicy.

Mecze tego cholernego eigera juz w sumie bite 12 godzin. Efekt: 1.17.2xx. Najczęściej wykręcam czasy 1.17.5xx

Przy pierwszym checkpoincie mam z reguły 35.5 (zjazd z mostu).

Drugi checkpoint to najczęściej 57.0xxx. (do tunelu wjeżdżam z czasem 51.xxx)

Najczęściej ustawiam wszystkie asysty na off, abs 1 lub 5 lub 10. Hamulce to 8/5 lub 7/5

Najwięcej chyba trace na ostrym łuku tuż przed tunelem. Albo jade wolno aby nie złapać poślizgu albo za szybko i wpadam w poślizg.....

Kierownicy niestety nie posiadam, zostaje mi tylko pad.

Dodam, że z eventów specjalnych został mi już tylko Loeb i Vettel. Reszta na złoto zrobiona na padzie.

Jak ktoś może mi coś doradzić, ewentualnie wrzucić dobry materiał z YT to będę wdzięczny. Sporo już obejrzałem filmów z tym eventem na YT ale niewiele one pomagają. Albo nie ta kamera albo kiepska jakość albo brak czasów na checkpointach w powtórkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tego co piszesz do tunelu wjeżdżasz 4s przed czasem z poradnika czyli po mojemu jest coś nie tak z resztą toru.

Najprawdopodobniej jedziesz dokładnie po linii sugerowanej przez grę i to jest błąd na ostatnim łuku.

Ja pojechałem duuużo szerzej - niemal przy płocie przed wejściem z zakręt - w ten sposób miałem optymalny tor jazdy przez szczyt zakrętu z gazem podłodze.

Jeżeli mowa o padzie to spróbuj wspomaganie kierowania na silne i hamulce 10/8...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zagranicznych stronach jest wyraźnie napisane, że wejście do tunelu powinno być o czasie 0.50 s. natomiast checkpoint nr 2 przy wyjsciu z tunelu powinien być wykonany o czasie max. 56.2xxx. Wg tego mam jednak sporo gorsze czasy. Myśle, że kolega Kovalov pisał to z pamięci i pomylił czas wyjścia z tunelu (wg jego 55 s) z wejsciem do tunelu gdzie powinno się mieć czas. 0.50.xxx

Czy mówisz o ostatnim łuku przed metą czy łuku przed tunelem ? ten przed metą jest wg mnie jednak łatwiejszy. Najtrudniejszy jest ten przed tunelem jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kilka postów up

Dziwne, ja nie mam aktualizacji, a mi działa mając podłączony net, tyle że nie moge wejść na PSN.

nie aktualne!!!

Edytowane przez Adameq2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie bo nie ogarniam:P, jak ustawić lambo na tostkanie pod pada? srebro i więcej nie mogę ugrać sporo brakuje do ferrari które już czeka na mnie na mecie ;/ z alfa na eiger spokojnie dałem radę a lambo ze mnie drwi :P

dobra sorry wystarczyło napisać na forum o pomoc przejechałem 3x bez ASM i złotko wpadło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest w stanie poradzić mi ktoś jak jeździć na torze Top Gear? Jak zapanować nad tym Lotusem? Nie potrafię pokonać pierwszego zakrętu, no chyba że przejadę go bardzo powoli. Korzystam z DFGT.

Z góry dzięki za wszystkie rady.

Edytowane przez stey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie radzisz sobie z tym autem, to włącz wspomagacze.

Kontrola trakcji, wychodzenie z poślizgu i powinieneś raz, dwa dać radę.

Jeśli chcesz jechać bez wspomagania, to musisz w tym aucie bardzo ostrożnie operować hamulcem.

Na pierwszym zakręcie zahamuj lekko na prostej przed łukiem tak żebyś w zakręt nie wchodził za bardzo rozpędzony.

Reszta trasu jest już o wiele łatwiejsza, ten zakręt o którym piszesz też dał mi się we znaki :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kółku w DFGT możesz sobie ustawić balans hamulców. Nie pamiętam już które to były, ale ustawienie na maksa na przód bądź tył sprawiało, że dupa nie wariowała tak przy hamowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze sa glitche w tej grze. W zadaniu z Lotusem na "S" mozna pojechac prosto, ciac wszystko jak leci oczywiscie nie dotykajac pacholkow i nie wypadajac z toru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie skończyłem Eiger na złoto drugi raz w życiu.

Nigdy więcej, poszło o wiele szybciej niż za pierwszym razem (z 12h kiedyś, dziś siedziałem tylko 3 :P)

Najlepsze jest to, że przy trzecim przejeździe wykręciłem czas 1.17.055, a potem przez bite 3h nic, zaciąłem się.

Myślałem, że jak kiedyś zrobiłem to teraz będzie raz dwa i po sprawie, aż boję się siąde znowu do vettla na nurb i suzuka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kierowcow :)

Chcialbym sie podzielic moja opinia nt zawodow specjalnych ktore juz ukonczylem (nie jest tego wiele :( niestety).ale GT5 posiadam od miesiaca i mialem tydzien przerwy na wielkanoc.

Gram na DFP, wszystkie patche zainstalowane od samego poczatku.

Karty (ustawienia standard) - zloto:

  • Nowicjusz - - nie mialem wiekszych problemow, przeczytac opis i starac sie wyczuc karta
  • Amator - to samo, istotne tutaj jest informacja ze kart ma hamowanie tylko na tyl, probowac, mozna delikatnie bokiem wchodzic gazem wyciagajac karta z zakretu
  • Zawodowiec - tutaj mialem juz sporo podejsc, tor mini chyba sprawil mi wiecej klopotow, opanowanie (i nie mowie tu o prowadzonym pojezdzie) jest bardzo wazne, stosowac techniki ktore pozwolily wygrac dwa poprzednie zawody, czasami ryzykowac jadac na granicy.

Top Gear - nie ukonczone:

  • Nowicjusz (ustawienia standardowe) - zloto - duzo bardziej meczylem sie, probowac, niekiedy mozna ignorowac linie, znalezc metoda prob i bledow max predkosc z ktora mozna wchodzic w zakrety jednoczesnie nie wypadajac i nie doprowadzajac do kolizji, zakret po dlugiej prostej (chyba przed ostani przed linia startu) mozna sciac a nie jechac jak inni zawodnicy.
  • Amator (ustawienia standardowe) - poleglem dzis sproboje ponownie z duzym prawdopodobienstwem ze bede musial sie wspomoc ustawieniami i wlaczyc jakies wspomagacze.
  • Zawodowiec (ustawienia standardowe) - srebro - tutaj troche zalezy od szczescia jesli chodzi o krzyzowke, wydaje mi sie ze udalo mi sie ominac jakas krakse kiedy dojechalem na 2giej pozycji. Podejde raz jeszcze, kluczem o ktorym przeczytalem moze byc prowadzic z predkoscia ponizej momentu kiedy na maksymalnej jest odciecie i spada ona o pare km/h - przetestuje.

NASCAR

  • Nowicjusz - (ustawienia standardowe) - zloto - cwiczylem, cwiczylem i w koncu sie udalo. Choc zawsze na blisko granicy niezaliczenia a wynik o 5 tysiecznych gorszy od tego ktory zalicza doprowadzal mnie do szewskiej pasji (dobrze ze kierownica przymocowana nie mozna nia rzucic).
  • Amator - (ustawienia standardowe) - zloto, podchodzilem wiele razy, niestety nie pamietam klucza do sukcesu, wydaje mi sie ze byla to przerwa od tych zawodow na jakis czas. Nastepne posiedzenie bylo z innym nastawieniem bez nerwow, pare porazek podnioslo cisnienie i sie udalo.
  • Zawodowiec - (ustawienia standardowe) - poleglem, max moich mozliwosci to braz w pierwszym wyscigu. (zmiana ustawien ABS 10, czulosc kontrolera 5). Doslownie 15 minut temu po wczesniej probie ze standardowymi poszlo gladko. 1szy - wbijac sie szybko drafing i do mety. Drugi (ustawienia standardowe) poleglem bylem zawsze 10. Po zmianie ustawien (choc moze i bez zmiany ta metoda zadziala) drafting za ostanim, uwazac przed pierwszym zakretem, brac po wewnetrzej, wyjsc drafting kolejny wewnetrzna na poczatku 2 okrazenia bylem drugi. drugi zakret bylem pierwszy wyszedlem na zewnetrzna i szybko nagle zrobilem sie 4ty, kolejny zakret max po wewnetrzej przed meta musialem przyblokowac woz ktory wychylil sie zza drugiego wygrana o dlugosc wozu. Wyscig 3ci zasiadam za chwile.

Podsumowujac w mojej opinii gra ma dostarczac rozrywki jesli jej poziom podnosi bardziej cisnienie niz bawi to dla osob po 30 o wysokim cisnieniu moze sie to nie skonczyc najlepiej. Uwazam ze ulatwianie sobie przez zmiane ustawien jest tym co tworcy gry zaplanowali inaczej po prostu nie bylo by takiej mozliwosci. Fakt iz skorzystalem z tego udogodnienia nie znaczy ze spoczne na laurach. Jestem nowy w swiecie GT5 (wczesniej raczej NFSy byly moim zywiolem), wiec nie tylko chlone przyjemnosc z rozrywki ale takze chce w niej podnosic swoje mozliwosci. Oznacza to ze z cala pewnoscia wroce do wyscigow nascar czy lotusa z top tracka i bede stopniowo redukowal wspomagacze patrzac czy moje umiejetnosci sie podniosly oraz szlifujac je.

To chyba na tyle od nooba na te chwile.

podrawiam piszacych w tym temacie bowiem czesc z porad napewno bedzie mi jeszcze dane wykorzystac w moich zmaganiach z zawodami specjalnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Top Gear, zawodowiec, tutaj środkiem na złoto jest utrzymać samochód na maksymalnej prędkości tak aby nie zwalniał po dojściu do maksymalnych obrotów.

NASCAR, zawodowiec, filmiki na youtube i dużo treningu, jedno z moich najbardziej znienawidzonych wyzwań w zawodach specjalnych.

Dodam jeszcze, że z ilością przejechanych godzin będzie znacznie łatwiej.

Jak za pierwszym razem robiłem platynę przy niektórych wyzwaniach prawie depresji dostałem.

Gdy zabrałem się za to za drugim razem, oprócz wyzwania Vetella wszystko poszło bez większych problemów w większości za pierwszy razem.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×