Skocz do zawartości
N3cRo

Zawody Specjalne

Rekomendowane odpowiedzi

Już nie wytrzymam i muszę się zapytać. Otóż: Co poradzicie do ostatniego wyzwania Jeffa Gordona? Siedzę nad tym i siedzę ale nie mogę zrobić ten po prawej odjeżdża jakby miał nitro, a później ciężko cała stawkę dogonić mi jedynie co to raz udało się być 5.

POMÓŻCIE!!!:biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie wytrzymam i muszę się zapytać. Otóż: Co poradzicie do ostatniego wyzwania Jeffa Gordona? Siedzę nad tym i siedzę ale nie mogę zrobić ten po prawej odjeżdża jakby miał nitro, a później ciężko cała stawkę dogonić mi jedynie co to raz udało się być 5.

POMÓŻCIE!!!:biggrin:

Wyłącz wszystkie możliwe wspomagacze, jest to owalny tor więc powinieneś sobie poradzić, jeśli nie jesteś doświadczony. Na takim przykładzie, zobaczysz jak dużo daje wył. wszystkiego w co ingeruje komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Musisz jechać tym samym torem jazdy co ten przed Tobą, a wiec o ile dobrze kojarzę to mocno po zewnętrznej. Załapiesz wtedy drafting i dojdziesz czołówkę na prostej oraz kolejnym zakręcie. Jeżeli nie uda Ci się w pierwszym zakręcie złapać draftingu to od razu możesz robić restart. No i tak jak pisali wcześniej, wyłącz wszystkie wspomagacze, a w szczególności ABS.

Edytowane przez Shady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki spróbuję potem i napiszę jak :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem ja, też do wyzwań Jeffa Gordona - szczególnie tego, gdzie się wyjeżdża z boksu (resztę jakoś ozłociłem). Z tego co doczytałem, do ostatniego patcha NIE DA się całkiem w tym trybie wyłączyć wspomagaczy - ABS można ustawić minimalnie na 1, a wtedy zostaje włączony automatycznie jeszcze jeden system... I na zakrętach na prawdę się dużo traci - na youtubie widziałem, że inni na wyjściu z zakrętu bez nikogo przed sobą potrafili mieć 330-340 km/h, a mi się ledwo powyżej 300 udaje zachować, jadąc maksymalnie szeroko (i zapala się kontrolka pracujących systemów). Czy zostaje mi tylko liczyć, że wyjeżdżając z boksów zajadę drogę tak szczęśliwie, że wszyscy zahamują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie głupie nijak nie da się dać abs-u na 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o jakieś ustawienie do tych Ogórków na torze TOP GEAR,albo jakieś porady. Wiem że trzeba używać draftingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam ustawień auta nie ma w tych zawodach , można ustawić tylko systemy . Więc koniecznie wyłączasz TCS i ASM , a później zostaje ci tylko jechać idealnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przy ogórach wyłącz dosłownie WSZYSTKO, no tam linię jazdy sobie zostaw. Przy lotusach jak się nie chcesz męczyć włącz kontrolę stabilności (czy tam wychodzenie z poślizgu raczej) i robisz od razu złoto. Grunt to nauczyć się ciąć zakręty tak, by nie dostać bana od gry i jechać optymalnie, uważać na odcinkę bo się traci cenne sekudy, używać tunelo aero itd itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ogórkach jest taka zasada żeby wszyskie zakręty brać na 3-cim biegu a nie na 2-gim jak sugeruje gra.

Sam tak robiłem i złoto wpadło za 1 razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzieś to przeczytałem i sprawdziłem u siebie bo też miałem problem z ogórkami.

Musisz jechać delikatnie bez gwałtownego kręcenia kierownicą żeby mieć jak najwiękaszą prędkość w w zakrętach.

Edytowane przez Grzegorz M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze płynna jazda jest bardziej opłacalna jeżeli jedziemy na czas. wiadomo czasem przy wyprzedzaniu innych trzeba opóźnić hamowanie czy nieco inaczej operować gazem w zakręcie, czasem nawet pozwolić sobie na lekki uślizg. W ogórkach bardzo ważny jest tor jazdy i płynność, bo akurat tym samochodem jest ciężko to później gdzieś nadrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem , ja bym to nazwał dynamiczną jazdą , a nie płynną . Trzeba ostro przyspieszać i hamować , zamiast jechać płynnie i równo . Ale oczywiście nie w przypadku ogórków , bo to nie ma mocy do przyspieszania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( ja mam inny problem.mianowicie grand tour.podajcie jakies ustawienia do alfy i forda fokusa bo za chiny nie moge tego zrobic. mecze to i mecze i nie moge.a i jeszcze jak mozecie to ustawienia do starego merca w deszcz bo tez nie moge.jak to przejde to zawody specjalne beda zaliczone:) (oprócz vetella ale to jeszcze 3lvl przedemna :( )

Edytowane przez mate1214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra.Z Mercem i Fordem sobie jakoś poradziłem ale nadal się męczę z tą powaloną Alfą.Niech ktoś coś podsunie jak to przejść, bo nerwicy się nabawie.Aaa i jeszcze jedno,jak mieliście np.28lvl to jakie robiliście te same wyścigi aby dobić do 30lvl??Pytam, bo zrobiłem 4h wyścig mazdy i mam 28lvl, a po zrobieniu 500mil napewno nie będę miał 29lvl. (Przepraszam, że następny post ale chciałem odświeżyć temat.Proszę o wyrozumiałość:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam jak wiele osob stad udalo sie zrobic x2010 challenge na zloto padem? sam ostro cisne, wczoraj ring na zloto i zostala tylko i az suzuka;p

postawilem sobie za punkt honoru zrobic to na padzie;p kupno kiery to nie problem ale lubie wyzwania, a z racji ze seria GT to moj konik to innej opcji nie ma aby nie zrobic najbardziej wymagajacego wyzwania serii Gran Turismo "in the hard way" :) wish me luck ;p

Edytowane przez GTxen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra.Z Mercem i Fordem sobie jakoś poradziłem ale nadal się męczę z tą powaloną Alfą.Niech ktoś coś podsunie jak to przejść, bo nerwicy się nabawie.Aaa i jeszcze jedno,jak mieliście np.28lvl to jakie robiliście te same wyścigi aby dobić do 30lvl??Pytam, bo zrobiłem 4h wyścig mazdy i mam 28lvl, a po zrobieniu 500mil napewno nie będę miał 29lvl. (Przepraszam, że następny post ale chciałem odświeżyć temat.Proszę o wyrozumiałość:))

Mogę odpowiedzieć tylko na ostatnie pytanie. Jeśli chodzi o levele to i tak trzeba w którymś momencie grindować. Z doświadczenia wiem, że nie ma co w trym celu jeździć wyścigów wytrzymałościowych (chyba, że się lubi jak ja :)). Najlepsze są zawody sezonowe. Trudność się ustawia samemu a w wielu wyścigach wpada troszkę poniżej 50 000pkt. doświadczenia za 5 okrążeń lub jedno na nurburgring/la sathre :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie głupie nijak nie da się dać abs-u na 0.

Czytałem gdzieś, że trzeba ustawić ABS na 10 i czułość kierowania na 5. U mnie, to pomogło. Nie wiem dlaczego... Generalnie, to trzeba dobrze wpaść od samego początku w tunel powietrzny za tym autem wyżej (zdaje się granatowym Red Bullem). Na drugim zakręcie (tym z metą) powinieneś być przedostatni. Potem trzymaj się dalej za tym granatowym autem i jak będzie on schodził do zakrętu zjedź poniżej tej białej przerywanej linii i trzymaj się blisko niej. Ważne, żeby nie tracić prędkości... Na 2 zakręty przed końcem (trzeciego nie liczę tego gdzie jest meta) powinieneś być na piątym miejscu. Tak żeby na ostatnim zakręcie być tuż za nimi i ich wszystkich łyknąć na nim. Najlepiej po zewnętrznej, bo więcej tam miejsca... Dużo nerwów kosztuje szkoła Jeffa Gordona na ostatnim poziomie....

Edytowane przez DrunkenBear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to już dawno temu ozłociłem :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha! beat that! ciekawe ilu z was mialo podobna sytuacje ;p

zdjcie243.th.jpg

kilka prob pozniej zdobylem zloto ale nie powiem, ladnie sie zapienilem widzac taki wynik zwlaszcza ze ozlacanie vettela na padzie do najprostrzych nie zalicza sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takiej sytuacji ^ nie miałem , ale wiem jakie to jest wkurzające jak braknie paru tysięcznych :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z lotusem na top gear.

Do mety dojechałem 2 razy z czego najlepszy wynik to 3 miejsce.:verymad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kheh... Wczoraj pierwszy raz wsiadłem do X1... Ale czad. Na początku więcej przebywałem poza torem, niż na torze, ale dla odmiany nie wypadałem z zakrętów, tylko je za mocno ciąłem. :-)

I tylko nie wiem, jakim niby sposobem miałbym cokolwiek wygrać w tym evencie, skoro po jakiejś godzinie jazdy po ringu (żeby jako tako opanować samochód), zabrakło mi jedynie równiutkie 40 sekund do złota. Poćwiczę, to może urwę ze 20 sekund, ale 40? To jakiś kosmos. Albo ja taki kiepściuch jestem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×