Skocz do zawartości
N3cRo

Zawody Specjalne

Rekomendowane odpowiedzi

Ale zaje***ta porada .... :o

A później tylko siedzieć i czekać godzinami żeby się to wszystko z powrotem pobrało i zainstalowało...

Już chyba lepiej zaliczyć to wyzwanie legalnie nawet po kilku nieudanych próbach i mieć z tego jakąś satysfakcję....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Patricko za radę, w środę wieczorem usiądę i będę próbował. Na razie muszę dokończyć klasę wytrzymałościową (tak właściwie to mój kierowca :happy: ). Nie wiem dlaczego przy tym NASCAR nie pomyślałem o tym tunelu aero, a już nie raz z niego korzystałem i mi bardzo pomagał.

@shemaforash, już to robiłem i gra po usunięciu łatek kompletnie "ześwirowała" . Po odpaleniu Mojego Centrum wywalało komunikat o awansie na 15. poziom A-Spec (a u góry widniał 36), a po akceptacji ekran robił się czarny i znów komunikat i tak w kółko. Odradzam wszystkim taką zabawę w usuwanie łatek, bo to się może źle skończyć. Dobrze, że miałem backup save'a, bo bym sobie nie darował tego, gdybym to wszystko stracił, a zrobiłem już sporo. Także uważajcie i nie ryzykujcie, tak jak pisał INO1, lepiej zaliczyć legalnie i mieć z tego satysfakcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce swoje trzy grosze - trudne wyzwania w grach nie są mi obce, ale to co serwuje nam Gran Turismo 5 zalicza się do tytanicznie wysokiego poziomu trudności. Gra praktycznie zmusza użytkownika do posiadania kierownicy. Wykonanie niektórych manewrów wymaganych do złotego pucharu na Dualshocku 3, przykładowo w licencjach, graniczy z cudem i bez farta jest to niewykonalne. To samo tyczy się ostaniego wyzwania Jeffa Gordona w Nascar.

Nie wiem czy Ci, którym udało się wcześniej zdobyć platynę próbowali przejść te wyścigi po najnowszym patchu. Domyślam się, że nie. Mam ten sam problem co Mateusz i po około 50-ciu próbach muszę powiedzieć, że jeszcze żadna gra przez całe życie nie była aż tak frustrująca :) Tunel aerodynamiczny daje tylko troche. Czasami perfekcyjna jazda w tunelu nie daje nawet mozliwości dogonienia kierowcy na miejscu 9tym, jednak to zależy akurat od wyścigu, bo wbrew pozorom zdarza im się pojechać inaczej. Najlepsze miejsce, jakie udało mi się zająć to miejsce 3cie, jednak to podejście było więcej niż perfekcyjne, a mimo to wciąż do pierwszego miejsca brakowało mi spooooooooooooorooooooo. Nie wiem czy twórcy są do końca świadomi, że zdobycie platyny na tą chwilę graniczy z cudem :D może wypadałoby napisać do nich maila? Poziom trudności gry to jedna sprawa... ale wyzwania polegające na czystym przypadku czy szczęściu to już druga.

Jeżeli komuś uda się w najnowszej wersji gry zaliczyć to wyzwanie na złoto, bardzo proszę o porady. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patricko, wielkie dzięki za radę! Właśnie przed chwilą mi się udało przyjechać na 5 miejscu. Wiem, kiepsko, ale zawsze coś. Gdyby nie ten tunel aero, to bym tego nigdy nie zrobił. Jeszcze raz dzięki!

Jak już jestem w tym temacie to się spytam: o co chodzi w Rajdzie Gran Turismo? Bo nie rozumiem tych zawodów, a byłbym bardzo wdzięczny za wytłumaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś rady do szkółki Top Gear w Lotusie ? nie weim czy mam coś namieszanego ale przy hamowaniu już mi autko samo skręca w poślizgu ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największa rada to cierpliwość i bardzo lekkie operowanie gazem. Pobaw się też kontrolą trakcji i stopniowo zmniejszaj jej poziom. Udało mi się to zrobić na padzie, więc jest to jak najbardziej do zrobienia. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ten wyścig zrobiłem za pierwszym razem, opcji nic nie ruszałem. Potwierdzam, że przy hamowaniu samo wpada w poślizg ale bardzo prosto wygrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś rady do szkółki Top Gear w Lotusie ? nie weim czy mam coś namieszanego ale przy hamowaniu już mi autko samo skręca w poślizgu ;/

Niczego nie namieszałeś. Na domyślnych ustawieniach w tym zadaniu Lotus ślizga się jak po lodzie. Jest to jedno z trudniejszych zadań, więc oprócz cierpliwości, musisz bardzo spokojnie operować gazem - przede wszystkim nie dociskaj go gwałtownie do podłogi, gdyż tylne koła będą mielić. Dodatkowo przy każdym hamowaniu bądź gotów na kontrowanie skrętu kół, aby nie stanąć bokiem. Nie przeginaj też z prędkością, unikniesz wtedy niepotrzebnych poślizgów.

A jeśli już naprawdę sobie nie poradzisz, to włącz w opcjach "wychodzenie z poślizgu". O ile dobrze pamiętam, owa opcja jest tam dostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inny sposób.

Możesz odinstalować wszystkie dane gry (tylko saveów nie kasuj).

Później po włączeniu gry anulujesz aktualizację gry.

Wchodzisz do NASCAR i ustawiasz ABS na zero.

Z jakiegoś powodu samochody z wyłączonym ABS jadą szybciej.

Działa tylko bez któregoś patchu, dlatego musisz wywalić dane gry.

dzięki za podrzucenie pomysłu, że sam na to nie wpadłem. Wykasowałem 10gb z dysku i od razu ozłociłem Daytona :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podrzucenie pomysłu, że sam na to nie wpadłem. Wykasowałem 10gb z dysku i od razu ozłociłem Daytona :biggrin: :biggrin:

Postanowiłem też w końcu ozłocić nascar-a. Może mi ktoś krok po kroku napisać jak zrobić ten trik z wywaleniem danych gry?

Muszę najpierw zrobić kopię zapasową savów? Trochę godzin już mam przejechane i szkoda by było to wszystko stracić:/ Szczególnie, że powoli i sukcesywnie dobijam do 1000 wozików w garażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz kopię zapasową savów, obowiązkowo.

Nie jest to potrzebne, ale na wszelki wypadek.

Wywalasz wszystkie dane gry.

Odpalasz grę, gdy gra zacznie ściągać update anulujesz i tyle.

Robisz nascar, potem ściągasz z powrotem wszystkie poprawki i tyle.

Kopię zapasową saveów zawsze powinieneś mieć.

Ja jak robiłem platynę w GT5 kupiłem specjalnie plusa, żeby codziennie save sam się wrzucał na serwer.

Chyba bym się zapłakał jakbym miał jeszcze raz robić Vetella :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, + poleciał :thumbsup:

Są jeszcze jakieś zawody które lepiej zrobić przed pathami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, dla całej reszty zawodów nie ma różnicy po czy przed patchami je robisz.

Powodzenia i wytrwałości, na pewno się przydadzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz kopię zapasową savów, obowiązkowo.

Nie jest to potrzebne, ale na wszelki wypadek.

Wywalasz wszystkie dane gry.

Odpalasz grę, gdy gra zacznie ściągać update anulujesz i tyle.

Robisz nascar, potem ściągasz z powrotem wszystkie poprawki i tyle.

Kopię zapasową saveów zawsze powinieneś mieć.

Ja jak robiłem platynę w GT5 kupiłem specjalnie plusa, żeby codziennie save sam się wrzucał na serwer.

Chyba bym się zapłakał jakbym miał jeszcze raz robić Vetella :P

co to znaczy wywalasz wszystkie dane gry ?? jak to zrobić ?? czy to oznacza że po wywaleniu tych danych do nascara będzie można -przysiąść jak się odpowiednie poziomy wcześniejsze zrobi. Jak wiadomo do każdego wyzwania trzeba najpierw mieć odpowiedni poziom a-spec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, dla całej reszty zawodów nie ma różnicy po czy przed patchami je robisz.

Powodzenia i wytrwałości, na pewno się przydadzą :)

Dzięki :) wiem, że się przydadzą bo już sporo w GT5 gram tylko postanowiłem zrobić zawody do których wcześniej nie miałem cierpliwości (np. NASCAR)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie jakieś rady na szkołe AMG poziom amator? Zawodowca (Mercedes AMG SLS '10) zrobiłem na złoto lecz tą słabszą maszyną (na amatorze) nie potrafie za nic wykręcić złota. Macie jakieś rady np. ustawienie T/P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem te testy z wszystkim na off tylko abs na 1, po Vetellu i Eiger jest to najtrudniejsze wyzwanie.

Tym słabszym pojazdem są dużo prostsze, jednak jedyne co mogę poradzić to ćwiczyć aż będziesz miał trasę wkutą na pamięć.

Możesz też zrobić najpierw AMG w deszczu, trzeba bardziej uważać, ale jest bardzo duży zapas czasu więc można jechać spokojnie.

Jest jeszcze jeden trik w szkole AMG o dziwo możesz jeździć po trawie i są dwa miejsca w których możesz sporo czasu nadrobić.

Na tym filmiku jest to pokazane:

Polecam zrobić bez ułatwiania sobie życia, ale ewentualnie zawsze jest to jakieś sposób jak brakuje 1-3 sekund.

Edytowane przez shemaforash
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, dla całej reszty zawodów nie ma różnicy po czy przed patchami je robisz.

Powodzenia i wytrwałości, na pewno się przydadzą :)

Według tego filmiku też patchy za wiele nie można mieć. Tylko update do 1.10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee dobre dla Trophy Hunters ;)

Wykręcić Vettel`a w normalnej grze to jest coś -> a potem jest się czym chwalić :)

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Satysfakcja z tego żadna, a dla mnie osobiście przejechanie Vettela było największym wyzwaniem odkąd gram w gry :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat bo mam podobny problem jak powyzej z Nascarem a niestety nie pojawila sie odpowiedz.

Aby wywalic dane gry trzeba usunac cala gre ? Jesli tak to zaczynamy od poziomu zero. Czy nascar bedzie wtedy dostepny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usunalem dane gry i po odpaleniu i olaniu propozycji updatu - mam czarny ekran i cisza

jakies pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×