Skocz do zawartości
lst

Sls Endurance Cup

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, zmieniałem ustawienia skrzyni, zawieszenie o ile pamiętam przód -10 tył -5 i zwiększyłem twardość sprężyn. Hamulce przód -4 tył -8. Ustawienie skrzyni jest proste, ale z zawieszeniem to już większy problem. Macie może jakieś namiary na FAQ ustawiania zawieszenie w GT5?

wiem ze na gtplanet sa setupy rożnych samochodów od różnych osób, musisz sobie poszukać dla sls, na pewno będzie - i wybrać ten który będzie najlepszy dla Ciebie.

oczywiście i tak będziesz go musiał ustawić/zmodyfikować pod dany tor i swój styl jazdy ale przynajmniej zmniejszysz sobie nadsterowność która nie jest pożądaną.

aktualizacja: http://www.gamefaqs.com/ps3/941103-gran-turismo-5/faqs/61417 :)

Edytowane przez valhalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym co napisał maks. Przejazd przez boks to jest mała kara dla lepszych zawodników, ktorzy nadrobią to co stracili. Dobrym przykładem na wczorajszym wyścigu może być dibi. Ja wczoraj byłem tylko raz w picie a i tak skonczylem dopiero 8. Chociaż wczoraj jechałem bardzo wolno i bez niepotrzebnego ryzyka.

A może wyścigi DTM?

Edytowane przez vitalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym co napisał maks. Przejazd przez boks to jest mała kara dla lepszych zawodników, ktorzy nadrobią to co stracili. Dobrym przykładem na wczorajszym wyścigu może być dibi. Ja wczoraj byłem tylko raz w picie a i tak skonczylem dopiero 8. Chociaż wczoraj jechałem bardzo wolno i bez niepotrzebnego ryzyka.

ja wczoraj zaliczyłem 3 pitstopy ale starałem się cisnąć , btw czy ktoś może podać najlepszy czas jaki osiągnąłem bo jestem bardzo ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zdobyłes 2 miejsce. Więc widać, że przejaz przez pitlane to żadna kara.Takie jest moje zdanie. Wydaje mi sie, że lepiej jak ktoś zgłosi incydent i wspólnie zdecydujemu ile pkt. kary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@valhalem

Mam fotkę z 21szego okrążenia gdzie miałeś 1.56.355, co daje ci 4tą pozycję, no chyba, że potem wbiłeś lepszy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie można powiedzieć , że przejazd przez pita to zła/dobra kara bo to zależy tylko i wyłącznie od tego jak się ułoży wyścig. Ja zjechałem na 1 a później wszystkich głównie w pitstopach mijałem i miałem czystą trasę .

moim skromnym zdaniem powinny być kary punktowe. jeden zarzut jedno odparcie ( zainteresowanych) a później głosowanie ogółu . przy przejeździe przez pitstopa czasami ktos sie zagapi i wymieni opony i będą dodatkowe kwiatki a tak zawsze forum rozstrzygnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mam powtórki. Ostatni raz dziś powróćmy do tego i miejmy już za sobą,teraz damy kary po staremu, a później jeszcze się zastanowimy przy czymzostajemy.(-pkt czy pity)

1.perek vs reissdorf84 (początek 3 okr.)

http://www.youtube.c...h?v=tllfDMwhHKA

http://www.youtube.c...h?v=9ML-lkXHTQ0

z punktu widzenia jednego i drugiego kierowcy

2.kazmi_pl vs dibi02 (1 zakręt)

sytuacja była jednoznacza i przyznanie się dibi02 (nie ma corozpatrywać)-12pkt

3.kazmi vs Gawron (3 zakręt)

http://www.youtube.c...h?v=ReGyt62Siy0

na filmiku kiepsko widać więc poniżej fota

23253702831331761969_thumb.jpg

sprawa dyskusyjna. Ja napisze tylko że zakończyło się tym że kazmi po tymincydencie wyleciał w bande i uszkodził prawy przód.

4.kazmi_pk vs Gawron88 (22okr)

Prosze analizujcie iwiększością głosów podejmiemy decyzję bo wydeje mi się, że zdania będąpodzielone

Edytowane przez maks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy przejeździe przez pitstopa czasami ktos sie zagapi i wymieni opony i będą dodatkowe kwiatki a tak zawsze forum rozstrzygnie.

Jak ustalimy, że przejazd ma być na 1szym lapie to wymiana nic nie da...

Zajedwabiście trudno orzec winę opierając się na tych filmikach... :confused:

Edytowane przez Melon PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.lfsmanual.net/wiki/Zasady_CRC

zasady crc chyba nikt nie dawał jeszcze w tym wątku przydało by sie je dokleic do 1 posta.

a przejazd przez boksy hmm ile to jest -15 s ? wystarczająco tyle żeby stracić pozycje czy dwie może nawet 3 zależy jak stawka jedzie. wydaje mi sie ze wystarczająca kara bo np mozna stracic przez to 1 miejsce i spasc na 3 to juz se kazdy policzy ile pkt traci , własnie imho szybsi wiecej tracą bo zmniejszają swoje szanse na 1-2 miejsce a tam straty punktowe są mniejszy niż np na 7-8 miejscu :P  

no chyba ze ew sie doda do tego -2/3 pkt ,ale -12 no to lekka przesada :) chociasz w sumie to drugi event a nauczyc się jeździć też trzeba rajdowcom też sie błędy zdarzają a to jest ich zawód i jezdza od lat , weście takiego pietrova :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o kwali to miałem 1.54 albo 1.55.1xx co dawało mi 2 pozycje startową. wyszedęłm do lobby, żeby sprawdzić czy wszyscy są i wróciłem na tor. Dobrze, że wyjechałem na tor bo pokazało po prawej na liście że jestem 12 i z tej wystartowałem..tak startowałbym z ostatniej. Wygląda na to że jednak do lobby nie można wracać (chociaż jak dzień wcześneij testowaliśmy to też wyszedłęm i było ok) może rzeczywiście 11 osób wykręciło 1.54 to by się zgadzało :)..ale ja już nie wychodze do lobby :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kwali, to najlepiej jakbyśmy po zrobieniu best lapa zjechali do boksu. Wydaje mi się że wyjście do lobby zmienia coś w czasach i się robią takie numery, chociaż to nie jest regułą.

Edytowane przez gacy02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lista na sobote:

1.

2. mikusp

3. M-e-l-o-n

4. andre_maks_PL

5. dibi02

6. JackXP

7. dawidm

8. reissdorf84

9. Zoha-DW

10. Kazmi_pl

11.

12. hardgib

13. Garwon88

14. perek1977

15. valhalem

16.

bErEdZiAk007-nie będzie

DoloresHaze-nie będzie

Watson20054133-rezygnacja

Dopisałem się na pierwszej wolnej pozycji. Do zobaczenia na torze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za wyścig dużo mnie nauczył, napewno muszę popracować nad setupem tego bydlaka bo przed wyścigiem trochę przekombinowałem i czułem się jak na lodowisku, mnie w sobotę nie będzie. <br><br>Pytanko czy u was też tak kiepsko z płynnością gry było? coś koło 20-30fps<br>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@berek

kwalifikacje działają źle i jestem tego w 100% pewien, na fuji miałem "najlepszy czas" ten widniejący nad lista po prawej a startowałem z P8....

czy to o czym mówię od dłuższego czasu czyli zrobić czas po czym wyjść do pitu i wystartować wyścig to takie trudne? praktycznie nic się nie zmienia a może się okazać że wszystko jest OK

dopisze sie i ja

lista na sobote:

1.

2. mikusp

3. M-e-l-o-n

4. andre_maks_PL

5. dibi02

6. JackXP

7. dawidm

8. reissdorf84

9. Zoha-DW

10. Kazmi_pl

11.

12. hardgib

13. Garwon88

14. perek1977

15. valhalem

--

16. KrwawaRyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mam powtórki. Ostatni raz dziś powróćmy do tego i miejmy już za sobą,teraz damy kary po staremu, a później jeszcze się zastanowimy przy czymzostajemy.(-pkt czy pity)

1.perek vs reissdorf84 (początek 3 okr.)

http://www.youtube.c...h?v=tllfDMwhHKA

http://www.youtube.c...h?v=9ML-lkXHTQ0

z punktu widzenia jednego i drugiego kierowcy

2.kazmi_pl vs dibi02 (1 zakręt)

sytuacja była jednoznacza i przyznanie się dibi02 (nie ma corozpatrywać)-12pkt

3.kazmi vs Gawron (3 zakręt)

http://www.youtube.c...h?v=ReGyt62Siy0

na filmiku kiepsko widać więc poniżej fota

23253702831331761969_thumb.jpg

sprawa dyskusyjna. Ja napisze tylko że zakończyło się tym że kazmi po tymincydencie wyleciał w bande i uszkodził prawy przód.

4.kazmi_pk vs Gawron88 (22okr)

Prosze analizujcie iwiększością głosów podejmiemy decyzję bo wydeje mi się, że zdania będąpodzielone

Tylko ze na tej focie nie widac tego jak kazmi szarzowal,moj samochod jak widac jest o centymetry od poprzedzajacego slsa perka nie moglem jechac szybciej wiec zachowalem optymalny tor jazdy do wew.Tymczasem na zdjeciu widac ze kazmi jest przede mna jednak fota nie pokazuje ze kazmi dopiero zacznie hamowac a ja razem z perkiem otwieramy przepustnice.I co do 22 okrazenia ja podjalem ryzyko i udalo sie moim zdaniem przejechac na granicy przepisow,gdybym zrobil wypadek jasna sprawa pkt, kar i analogicznie sytucja z 3 zkretu gdzie to kazmi podejmuje skrajnie niebezpieczny ,manewr wyprzedzania po zew. w waskim zakrecie przy totalnym tloku,wiec jego ryzyko.Tyle w temacie z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mogę się wypowiadać bo nie brałem udziału we wczorajszym wyścigu, ale dla mnie:

1.perek vs reissdorf84 (początek 3 okr.)

Czyste wyprzedzanie reissdorfa (zielonego), perek w momencie kontaktu był już za nim, ale pewnie nie widział, że z boku został wyprzedzony i dalej jechał swoim optymalnym torem jazdy.

Wina perka, ale że reissdorf na tej kolizji nic nie stracił - brak kary dla perka, a perek wypadając z trasy sam sobie jest winien. ;)

2.kazmi_pl vs dibi02 (1 zakręt)

sytuacja była jednoznacza i przyznanie się dibi02 (nie ma corozpatrywać)-12pkt

dobrze wiedzieć, że nawet nie biorąc udziału w wyścigu można awansować w generalce. ;)

3.kazmi vs Gawron (3 zakręt)

kazmi (różowy pelikan) zostaje lekko dotknięty przez Gawrona na wejściu w pierwszy zakręt "eski" przez co później wypada z trasy, a wracając na nią już będąc duchem uderza w Gawrona - wyjeżdzając z trawy nie miał szans temu zaradzić. Gawron nie ucierpiał, karę od gry za kolizję dostał tylko kazmi. Czyja wina? Najpierw Gawrona, następnie będąca wynikiem wcześniejszego starcia kazmiego. Kary? Dałbym jakąś drobną karę (-2 pkt.) Gawronowi jeśli już. ;)

4.kazmi_pk vs Gawron88 (22okr)

Tutak akurat najważniejszego momentu nie widać, ale...

Gawron (czarny) wyprzedza kazmiego na wejściu w zakręt. Robi to jednak w ten sposób, że na dohamowaniu zajeżdza drogę rywalowi, przez co on nie mając szans wyminąć Gawrona w niego uderza. Gawron przeszarżował wyprzedzając w tym miejscu, za kolizję karę od gry dostał chyba kazmi (był z tyłu w momencie kontaktu). Kary? Jeśli nikt z zainteresowanych nie uszkodził sobie samochodu - to brak kar - Walka na torze i tyle. Jeśli Gawron uszkodził sobie samochód - jego wina - przeszarżował delikatnie. Jeśli kazmi uszkodził sobie auto - wina Gawrona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@berek

kwalifikacje działają źle i jestem tego w 100% pewien, na fuji miałem "najlepszy czas" ten widniejący nad lista po prawej a startowałem z P8....

czy to o czym mówię od dłuższego czasu czyli zrobić czas po czym wyjść do pitu i wystartować wyścig to takie trudne? praktycznie nic się nie zmienia a może się okazać że wszystko jest OK

możemy dziś przetestować, ale wydaje mi się że dobrze tylko nie należy wychodzić do lobby(ja popełniłem ten błąd). ten widniejący czas nad lista po prawe "najlepszy czas" to jest tylko i wyłącznie Twój, on nie uwzględnia innych graczy. Gra nie wyświetla najlepszego czasu na jakiejkolwiek liście (zapisuje w pamięci). Przynajmniej z licznych obserwacji tak wynika i nie tylko moich. Ale dziś oczywiście można przetestować jeszcze kwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mogę się wypowiadać bo nie brałem udziału we wczorajszym wyścigu, ale dla mnie:

1.perek vs reissdorf84 (początek 3 okr.)

Czyste wyprzedzanie reissdorfa (zielonego), perek w momencie kontaktu był już za nim, ale pewnie nie widział, że z boku został wyprzedzony i dalej jechał swoim optymalnym torem jazdy.

Wina perka, ale że reissdorf na tej kolizji nic nie stracił - brak kary dla perka, a perek wypadając z trasy sam sobie jest winien. ;)

dobrze wiedzieć, że nawet nie biorąc udziału w wyścigu można awansować w generalce. ;)

3.kazmi vs Gawron (3 zakręt)

kazmi (różowy pelikan) zostaje lekko dotknięty przez Gawrona na wejściu w pierwszy zakręt "eski" przez co później wypada z trasy, a wracając na nią już będąc duchem uderza w Gawrona - wyjeżdzając z trawy nie miał szans temu zaradzić. Gawron nie ucierpiał, karę od gry za kolizję dostał tylko kazmi. Czyja wina? Najpierw Gawrona, następnie będąca wynikiem wcześniejszego starcia kazmiego. Kary? Dałbym jakąś drobną karę (-2 pkt.) Gawronowi jeśli już. ;)

4.kazmi_pk vs Gawron88 (22okr)

Tutak akurat najważniejszego momentu nie widać, ale...

Gawron (czarny) wyprzedza kazmiego na wejściu w zakręt. Robi to jednak w ten sposób, że na dohamowaniu zajeżdza drogę rywalowi, przez co on nie mając szans wyminąć Gawrona w niego uderza. Gawron przeszarżował wyprzedzając w tym miejscu, za kolizję karę od gry dostał chyba kazmi (był z tyłu w momencie kontaktu). Kary? Jeśli nikt z zainteresowanych nie uszkodził sobie samochodu - to brak kar - Walka na torze i tyle. Jeśli Gawron uszkodził sobie samochód - jego wina - przeszarżował delikatnie. Jeśli kazmi uszkodził sobie auto - wina Gawrona.

Ad3 Kazmi polecial na wariata i dostal kare od gry bo polecial na wariata

Ad4.nikt kary nie dostal i zniszczen brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możemy dziś przetestować, ale wydaje mi się że dobrze tylko nie należy wychodzić do lobby(ja popełniłem ten błąd). ten widniejący czas nad lista po prawe "najlepszy czas" to jest tylko i wyłącznie Twój, on nie uwzględnia innych graczy. Gra nie wyświetla najlepszego czasu na jakiejkolwiek liście (zapisuje w pamięci). Przynajmniej z licznych obserwacji tak wynika i nie tylko moich. Ale dziś oczywiście można przetestować jeszcze kwali.

nie do lobby tylko o 1 do góry czyli do pitstopu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 6 strony tego tematu jest tabela i na niej przy okazji ile kto wyścigów grał. Proponuje, żeby Ci co grali 3-4-5 razy zabiorą zdanie w głosowaniu. Niech każdy napisze nr incydentu i obok (wg niego) kogo wina-bardzo krótki zdanie żeby nie zaśmiecać i było wszystko ładnie widoczne. PAMIĘTAJCIE-DECYZJA MA UWZGLĘDNIAĆ ZASADY CRC a nie-zawinił bo ja bym tak pojechał i nie byłoby kolizji.(no chyba że macie inny pomysł w tej kwesti)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możemy dziś przetestować, ale wydaje mi się że dobrze tylko nie należy wychodzić do lobby(ja popełniłem ten błąd).

Tak do pitu można zjeżdzać itd. ale wyjść do głównego lobby gdzie ustawiamy samochód itd. już chyba nie. Wracając do głównego lobby gra widocznie traktuje to jako rezygnacje/wyjście z Kwalifikacji. Wszak żeby znów wyjechać na tor musimy kliknąć na "Dołącz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad3 Kazmi polecial na wariata i dostal kare od gry bo polecial na wariata

Ad4.nikt kary nie dostal i zniszczen brak

ad3 nie poleciał na wariata tylko pojechał po szerokiej i zostawił ci dośc miejsca zebyś mógł sobie brać zakręt po wew , pozatym nie pchałem sie jakoś specjalnie nie scialem w ciebie zakretu tylko normalnie pojechałem łuk, ciężko Ci chyba zrozumieć ze nie jesteś sam na torze?

ad4. nieprzepisowe wyprzedzania = oddanie pozycji

oddałeś?

nie

edit 

ad1. faktycznie wygląda na to ,że zielony dobrz pojechał ale też dobrz nie widać bo powinien się wew trzymać a sie utrzymal chyba tylko dlatego ze ten drugi w niego uderzył , bez kitu to gt5 jest na maxa zwalone jesszcze z tymi powtorkami n.c brak lusterek bocznych n/c

Edytowane przez kazmi_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do lobby tylko o 1 do góry czyli do pitstopu

rozumie, ale napisałeś, że po prawej u góry nad listą miałeś najlepszy czas. Tam wyświetla się tylko Twój czas więc "najlepszy czas"zawsze będzie wyświetlał się Twój bez względu na to czy wykręcisz rekord czy będziesz na ost pozycji. (lista po prawej oczywiście pokaże jakieś tam miejsce ale z tych co jeźdżą, ale czas nad listą i tak będzie Twój). Ja tak to rozumie-może źle. Ostatnie testy to potwierdziły(2 razy sprawdzaliśmy). Oczywiście moge się mylić co do słuszności moich stwierdzeń. Chcesz można przetestować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad3 nie poleciał na wariata tylko pojechał po szerokiej i zostawił ci dośc miejsca zebyś mógł sobie brać zakręt po wew , pozatym nie pchałem sie jakoś specjalnie nie scialem w ciebie zakretu tylko normalnie pojechałem łuk, ciężko Ci chyba zrozumieć ze nie jesteś sam na torze?

ad4. nieprzepisowe wyprzedzania = oddanie pozycji

oddałeś?

nie

No i ja swoim torem jechalem od poczatku do konca Ty zaczoles kombinowac na okolo jakby sie dalo wyprzedzac to sam to robil.

Jak Ci mialem oddac pozycje jak zadnej straty nie poniosles bo nas "uduchowilo"

Odpisujcie kurwa te punkty bo ktos tu przegrywac nie potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zamierzam brać udział w tym evencie do końca niezależnie czy skończę na minusie z punktacją czy nie bo chce to robić 4 fun ale i czysto :

Oddaje swoje głosy:

1.perek vs reissdorf84 (początek 3 okr.)

Moim zdaniem kara należy się dla Perka. - choć tutaj bym odstąpił od kary.

3.kazmi vs Gawron (3 zakręt)

Kara dla Kazmi .

"Np. jeśli szeroko pojedziesz zakręt, a kierowca za Tobą próbuje to wykorzystać poprzez przejechanie po wewnętrznej, masz obowiązek zostawić mu niezbędne miejsce na manewr niezależnie od tego, czy znajdował się na pozycji uprawniającej go do wyprzedzania w normalnych warunkach. Oczywiście, kierowca wyprzedzający musi pozostawić niezbędne miejsce dla Ciebie."

4.kazmi_pk vs Gawron88 (22okr)

Kara dla Gawrona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×