Skocz do zawartości
Xiem

Diablo III

Rekomendowane odpowiedzi

Bo w Diablo 3 angielski jest bardzo trudny. Bez przesady,PL wersja jest zbędna

To akurat nie jest kwestia czy trudna czy nie. Są osoby które lubią chłonąc wszystko co oferuje gra. Poza prostymi opisami itemów czy skilli są też różne dzienniki czy rozmowy z NPCami a nie każdy chce to czytać w wersji angielskiej :) Chociaż wersja PL jest wg mnie gorsza niż w przypadku Diablo 2 to i tak jest całkiem przyzwoita. Blizzard ma gotową wersję PL więc jest spora szansa że wersja konsolowa będzie w języku polskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska wersja jest konieczna, nie tylko w D3 ale i każdej innej. Płacąc po 250 zł za grę (albo i więcej) wymagajmy od wydawcy pełnego produktu. Dlaczego kiniomaniacy gdy wychodzi powiedzmy Hobbit na Blu-ray nie muszą się zastanawiać czy dostaną lokalizację, a gracze, którzy płacą 2x więcej za produkt już tak? To bardzo podobna branża, a rynek gier wideo już od dwóch lat jest bardziej dochodowy od rynku filmowego. Winne jest prawo, które powala na wypuszczenie na polki rynek niezlokalizowanego produktu, co w niektórych krajach jest zwykłym złamaniem ustawy. Płacąc za produkt powinienem mieć wybór czy chcę grać po angielsku czy po polsku - dokładnie tak samo jak oglądam film na DVD/BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę w tym racji, ale nie wyobrażam sobie np. jakiejkolwiek spolonizowanej yakuzy np....I faktem jest że diablo jest trochę jak rayman origins ;) czy naprawdę potreba tego języka?? Ok twoja racja w tym co piszesz ale na kiego pl w bijatykach, grach stricte japońskich czy platformerach... diablo jest h^s gdzie fabułę mozna streścic na niewielkiej kartce w zeszycie więc myslę że dałoby się życ bez takowej ;)

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej chodzi o zasadę samą w sobie. Ustawodawca musi poprostu wprowadzić zapis w odpowiedniej treści, aby produkt nie przetłumaczony nie mógł być sprzedawany. I nie będzie miało znaczenia czy jest to D3 czy Skyrim. Gracze płacąc ogromne pieniądze za gry jakiejś jakości mają prawo wymagać, tak mi się wydaje. A jeśli uznam, że chcę pograć na org. ścieżce dźwiękowej to też nic nie stoi na przeszkodzie. Albo zamawiasz grę z amazona albo zmieniasz ścieżkę w samej grze. Ja cały czas mam wrażenie, że jawnie w biały dzień ktoś mnie robi w chu#$ jakby zaśpiewał Grabarz.

Myślę, że skoro filmy można sprzedawać tylko z lokalizacją to z grami powinno być podobnie. Dużo bardziej skrajny przykład to telewizja. Czy społeczeństwo nie zjadłoby Polsatu/Tvnu/TVP jakby puszczali filmy bez lokalizacji? Branża gier pod tym względem jest po prostu "ułomna prawnie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo!!!! Idealne rozwiązanie!!! Precz z ułomnością prawną branży gier!!! Chcemy monopolu polskich wydawców, idących za tym wyższych cen, premier opóźnionych o co najmniej miesiąc, wydawania TYLKO pewnych hitów, bo po co polonizować coś co może się słabo sprzedać i np. braku kompatybilnych dodatków, bo NIE-ułomnemu prawnie wydawcy nie opłacało się ich polonizować! NA BARYKADY!!!

A np. w takiej Szwecji ze świeczką szukać zagranicznego filmu w TV który nie byłby puszczany w wersji oryginalnej + szwedzkie napisy - pewnie dlatego Ci biedacy, wystawieni na oddziaływanie UŁOMNEJ PRAWNIE szwedzkiej rzeczywistości, mówią średnio w 3 językach, a po angielsku dogadasz się nawet z babcią klozetową za kołem podbiegunowym... NIE MOŻNA DO TEGO DOPUŚCIĆ W POLSCE!!!!

:rofl:

Edytowane przez Danny Boy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

ja mam trochę mieszane uczucia w tym temacie!

zazwyczaj w gry gram w oryginalnych wersjach lub przynajmniej zangielszczonych jeśli oryginalna jest np. japońska. Dzieje się tak z uwagi na tragiczne tłumaczenia, czasami wręcz nie da się grać! Jednak w przypadku Diablo sprawa wygląda trochę inaczej z mojego pkt widzenia. Uważam, że D2 było świetnie spolszczone i dlatego w D3 zagrałem również PL, nie zawiodłem się. Niestety jak już wspomniałem wcześniej, uważam że udane polskie tłumaczenia to rzadkość. W dzisiejszych czasach tandety nie ma już takich lektorów jak Piotr Fronczewski (ukłony dla Niego z uwagi na narrację w Baldur's Gate - coś pięknego), swoją drogą szkoda, że nie czyta tekstów w grach do tej pory - bo chyba nie. :dry:

Faktem jest również, że żyjemy w Polsce i każdy powinien mieć wybór czy chce grać po Ang czy po Pl czy mi się to podoba czy nie. I nie każdy musi mówić choć trochę po angielsku - mimo, że osobiście uważam, że w dzisiejszych czasach to podstawa!!!

Edytowane przez Jazzhoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiegamy od tematu D3 :)

Przez wiele lat historii starano się na Polsce wymusić język rosyjski oraz niemiecki. Teraz ludzie uważają że angielski to podstawa. Może w ogóle zrezygnujmy z języka polskiego, z naszej historii. Czemu to inne narody nie uczą się polskiego, nie zastanawiają się czy D3 może przypadkiem nie wyjdzie po angielsku.

A tak poważniej, znam język angielski, nie potrzebuję tłumaczenia. Ale jednak tak jak koledzy napisali, w pełni jestem za tym aby prawo wymagało od gier polonizacji (wystarczą napisy polskie, bez dubbingu). Gra jest produktem sprzedawanym w Polsce. Dlaczego jest wersja niemiecka ? rosyjska ? Wyolbrzymiając brak tłumaczeń, pozwalając sobie na brak tłumaczeń w produktach małej wagi - rozrywkowych, może dojdziemy do lekarstw z brakiem ulotek po polsku. (Dla dzieci powyżej lat 3, tylko 1 dawka dziennie po chińsku, pewnie uczmy się chińskiego) Albo w ogóle bądźmy kolonią innych państw, po co się męczyć, brak polskiego w szkołach, tylko angielski.

Może jednak jest prawo które wymaga polonizacji gier, jednak na konsole jest sprytnie omijane. (poszukam, popytam może znajdę informację to napisze w odpowiednim temacie o polonizacji gier)

D3, jak już pisałem wcześniej, nie lubię tej gry, ale Blizzard pokazał jak powinno się to robić, masz wybór pełna polonizacja, ale możesz także skorzystać z wersji angielskiej.

Edytowane przez zxcvb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprzedałem D3 niedawno, ale na ps3/ps4 na pewno kupię, ponieważ miło wspominam D1 na PSX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kiedy w ogóle planowana jest premiera D3 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

ja mam trochę mieszane uczucia w tym temacie!

zazwyczaj w gry gram w oryginalnych wersjach lub przynajmniej zangielszczonych jeśli oryginalna jest np. japońska. Dzieje się tak z uwagi na tragiczne tłumaczenia, czasami wręcz nie da się grać! Jednak w przypadku Diablo sprawa wygląda trochę inaczej z mojego pkt widzenia. Uważam, że D2 było świetnie spolszczone i dlatego w D3 zagrałem również PL, nie zawiodłem się. Niestety jak już wspomniałem wcześniej, uważam że udane polskie tłumaczenia to rzadkość. W dzisiejszych czasach tandety nie ma już takich lektorów jak Piotr Fronczewski (ukłony dla Niego z uwagi na narrację w Baldur's Gate - coś pięknego), swoją drogą szkoda, że nie czyta tekstów w grach do tej pory - bo chyba nie. :dry:

Faktem jest również, że żyjemy w Polsce i każdy powinien mieć wybór czy chce grać po Ang czy po Pl czy mi się to podoba czy nie. I nie każdy musi mówić choć trochę po angielsku - mimo, że osobiście uważam, że w dzisiejszych czasach to podstawa!!!

Świetne tłumaczenie DII :) A wiesz, że Blood Raven wg polskiego tłumaczenia to krwawa orlica :) Bo ja się tego dowiedziałem swego czasu właśnie z Diablo II. Ale ogólnie nie było złe. Choć idealne dla mnie byłaby originalna z napisami PL i dubbing PL dla leniwych do wyboru

ja sprzedałem D3 niedawno, ale na ps3/ps4 na pewno kupię, ponieważ miło wspominam D1 na PSX

To tak jak ja. A jeszcze granie na jednej konsoli w dwie osoby i słowa mojego dobrego kumpla: "Jeszcze raz mi strzel w plecy to sie wku..wie".

Edytowane przez Vulcan_Genom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak ja. A jeszcze granie na jednej konsoli w dwie osoby i słowa mojego dobrego kumpla: "Jeszcze raz mi strzel w plecy to sie wku..wie".

Miałem tak samo tyle że grałem z moją przyszłą i lepszą połową. I pomyśleć że swoje oryginalne D1 na PS1 wywaliłem do kosza na ulicy. Nie było wtedy eBay ani Allegro a teraz dostałbym małą sumę.

I o ile D2 kompletnie mi nie podeszło to D3 wezmę w dniu premiery. Kompa mam wiekowego i gra na nim nawet nie odpali. Ale też uważam że takie gry są stworzone na konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy trofea bd. Ja na pewno kupię dla singla jak i dla multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy trofea bd. Ja na pewno kupię dla singla jak i dla multi.

Trofea będą bo być muszą. Diablo 3 nie ma jako takiego single. To takie bardziej MMO grane w pojedynkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wbijanie platynki bd wiec jest plus. Ciekawe czy bd można grać z graczami na ps4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało tego. Trofea będą musiały zostać stworzone od nowa. PCtowa wersja Diablo III posiada ich w piz....u i jeszcze trochę. W tym takie ekstremalne jak podnieś 10 mln złota :fool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy ekstremalne...po jakimś czasie tyle kasy z mobków leci że w 10minut można uzbierać 500k...a jeszcze jak się to dopali przez itemki to w ogóle...ciekawe czy będzie trofik za odwiedzenie poziomu z kucykami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesującą nową informacją jest fakt, że nie będzie na PS3 RMAH. Sam nie wiem co o tym sądzić. Są plusy i minusy takiego rozwiązania. Biorąc pod uwagę, że handel na chacie będzie ograniczony przez brak klawiatury no to nie wiem jak ciężko będzie się ubrać by grać na najwyższych poziomach trudności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wbijanie platynki bd wiec jest plus. Ciekawe czy bd można grać z graczami na ps4

ja się poważnie zastanawiam czy w ogóle będzie możliwość gry przez PSN. Niby w dzisiejszych czasach było by strzałem we własne kolano nie dawać takiej możliwości. Jednak nikt oficjalnie tego nie powiedział. Cały czas jest mowa o multi na jednym ekranie, jednej kanapie.

macie jakieś info na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałoby nie być takiej możliwości? To tak, jak by Acti wydało CoD bez możliwości gry przez sieć :P

Info z oficjalnej strony DIII:

"Graj solo albo stwórz drużynę złożoną z maksymalnie czterech graczy. Możesz grać lokalnie na jednym ekranie z innymi lub zaprosić znajomych z sieci PlayStation® Network."

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego miałoby nie być takiej możliwości? To tak, jak by Acti wydało CoD bez możliwości gry przez sieć :P Info z oficjalnej strony DIII: "Graj solo albo stwórz drużynę złożoną z maksymalnie czterech graczy. Możesz grać lokalnie na jednym ekranie z innymi lub zaprosić znajomych z sieci PlayStation® Network."

all clear ;) jakoś nie mogłem się doszukać tej informacji :)

w takim razie chyba D3 na PS3 trafi na moją listę "must have" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko cena mnie interesuje. Doom 3 jak wyszedł na konsole cena byłą mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Doom 3 to nieporównanie starsza gra niż DIII. Pewnie cena nie będzie niższa niż w wypadku nowych gier. Poza tym weź pod uwagę, że to Blizzard, a oni już na PC dowalili ceny typowo "konsolowe"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz racje ale chyba nie dowalą ceny 250zł ta gra miała premiere ale poczekamy zobaczymy myśle że kupie w dniu premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×