Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

1.Podłączamy PS3 z PC za pomocą kabla sieciowego.

- kabel musi być skrosowany :)

2. Włączmy PC ,następnie wchodzimy w "Panel Sterowania" -> Połączenia sieciowe -> Teraz wybieramy karte sieciową do której mamy podłączone PS3 i klikamy na nią prawym przyciskiem myszy i dajemy "Właściwości . Teraz klikamy na "Protokół internetowy TPC/IP "

i dajemy "Właściwości "

3.Tutaj wpisujemy:

-Adres IP:192.168.0.1

-Maska podsieci: 255.255.255.0

-Brama domyślna: 192.168.0.1

-Preferowany serwer DNS: *********

-Alternatywny DNS: ************

W PC mamy już wszystko ustawione,teraz czas na PS3.

PlayStation3->System -> Network Settings -> Internet Connection Settings

Wpisujemy wszędzie tak :

IP: 192.168.0.2

-Netmask: 255.255.255.0

-Gateway: 192.168.0.1

-Primary DNS: ************

-Secondary DNS: ************

-Speed and duplex - auto

-MTU - auto

-proxy - don't use

-upnp - enable

zawsze był problem z DNS'ami więc postaram sie go wam pozbyć :). Otóż dlatego tam gdzie są DNS wpisałem "*" bo każdy komputer ma inny DNS, w łatwy sposób go mozna sprawdzić.

wchodzimy w naszym komputerze na Start\Uruchom....\(wpisujemy)cmd\(pojawia sie nam wiersz poleceń i wpisujemy)ipconfig/all

w oknie pojawiły sie nam 2 lub więcej kart sieciowych to zależy ile mamy ich podlączonych szukamy tej głównej karty z której chcemy udostępnić internet w moim przypadku mam internet Orange Freedom jest to modem ZTE ZXDSL :). Patrzymy na "Serwery DNS" i wpisujemy je do tej karty sieciowej gdzie mamy podlaczony kabel z PS3. Start\Ustawienia\Polączenia Sieciowe\ klikamy prawym przyciskiem myszy i dajemy Właściwości\Protokół internetowy (TCP/IP)i wpisujemy Preferowany serwer DNS i Alternatywny serwer DNS dajemy OK. Teraz te same DNS'y musimy wpisać w konsoli. To wszystko myśle że komuś może sie przydać ten opis, starałem sie jak najdokładniej opisać:)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam takie pytanie posiadam laptopa dell studio i mam internet bezprzewodowy iplus posiadam takze ps3 40gb chcialbym miec internet w ps3.kiedys jak mialem kablowke to dzialalo mi i moglem grac w sieci przez kabel usb podlaczxony do komputera i ps3 teraz nie wiem jak mam podlaczyc iplusa do ps3 jesli ktos wie jak to zrobic prosze o pomoc bo nie wiem naprawde jak to zrobic pozdrawiam i z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iplusa do ps3 raczej bezpośrednio nie podłączysz, spróbuj udostępniania połączenia internetowego z laptopa po wifi, powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja łącze PS3 z internetem bezprzewodowym Play poprzez router Huawei D100 i dział bezproblemowo. Modem USB (tylko Huawei) wtyka się do routera zaś router można łączyć z PS3 Ethernetem lub przez WLAN. Grałem tak sieciowo w ResidentEvil 5 - bezproblemowo zaś teraz gram w Demons Souls i można też grać online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kumpel ma problem przeprowadzil sie do bloku i nie ma gniazdka od telefonu czy moze jakos inaczej podlaczyc neta do ps3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoc niektorzy maja internet po wsadzeniu ps3 do lodowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w bloku mam w piekarniku ;p A tak poważnie - ludzie myślcie trochę ;/ Jeśli nie ma neta to musi sobie założyć,wtedy będzie miał co "wtyknąć" do konsoli ;p

Edytowane przez cezzar997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam otoż mam problem jak podłaczyć do interetu ps3?? mam internet z kablówki modem motorola ten

00000112567-MotorolaSURFboardSB5120cablemodem-large.jpeg

oraz posiadam również router

Foto2p37838v1.jpg

Jak podłaczyć i jak skonfigurować ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam otoż mam problem jak podłaczyć do interetu ps3?? mam internet z kablówki modem motorola ten

00000112567-MotorolaSURFboardSB5120cablemodem-large.jpeg

oraz posiadam również router

Foto2p37838v1.jpg

Jak podłaczyć i jak skonfigurować ???

Z jakiej kablówki masz internet? UPC? Aster?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź przez przeglądarkę do panelu administratora routera, następnie "clone mac adress" i powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że do niego jako iż był za darmo nie dawali ŻĄDNYCH papierów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podpisywałes umowe to dostales :)

Wczesniej gdy konfigurowalem recznie to wyskakiwał błąd: an error occurred during communicationc with the server this is a DNS error 807101102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podpisywałes umowe to dostales :)

Wczesniej gdy konfigurowalem recznie to wyskakiwał błąd: an error occurred during communicationc with the server this is a DNS error 807101102

Przeczytaj instrukcję :turned: Ja czytałem i skonfigurowałem wszystko łącznie z blokadami dostępu do wifi po macach w 10 minut :) I dodam że wtedy robiłem to pierwszy raz ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge sie połaczyć z tą strona 192.168.0.1 HELP!!

Edytowane przez Fedor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest link do ftp. Zależnie od tego jakie masz skojarzenia systemowe do linków i jakie oprogramowanie włączy się odpowiednia aplikacja lub nie. Polecam zestaw firefox + fireftp.

// edycja

Na początek mała uwaga, jak edytujesz post to nie zmieniaj w całości jego treści bo odpowiadając na to co było przed edycją odpowiadający wychodzi na idiotę. Chyba, że chcesz żeby ludzi próbujący Ci pomóc wychodzili na idiotów ale wtedy to raczej pomocy nie oczekuj :P

Ale dam Ci szansę.

Czy wykonałeś dokładnie te czynności co są opisane w instrukcji PRZED próbą wpisywania aderesu 192.168.0.1 ? Mianowicie chodzi o:

Podłączając router poprzez kabel/DSL/modem satelitarny, postępuj według

kolejności opisanej poniŜej:

1. Umieść router na otwartej przestrzeni, w centralnym miejscu. Nie podłączaj

zasilania.

2. Wyłącz zasilanie modemu. Jeśli nie ma przełącznika wł/wył. –wyjmij kabel

zasilający. Wyłącz komputer.

3. Wyjmij kabel sieciowy (Ethernet - łączący twój komputer z modemem) z

komputera i podłącz do portu WAN routera.

4. Włącz kabel łączący komputer do jednego z czterech portów LAN routera.

5. Włącz zasilanie modemu i poczekaj ok. 30 sek. na załadowanie się systemu.

6. Podłącz zasilacz routera, poczekaj ok. 30 sek. na załadowanie się systemu.

7. Włącz komputer

8. Sprawdź kontrolki na obudowie routera. Diody zasilania, portu Internet, oraz

LAN do którego podłączony jest komputer powinny świecić (zielone). W

przeciwnym wypadku upewnij się, Ŝe komputer, router oraz modem są

włączone, oraz połączenia sieciowe są poprawnie podłączone.

Edytowane przez jdaniels

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj router. Powinna być tam taka mała dziurka gdzieś na igłę. Tylko Uwaga! To resetuje też wszystkie ustawienia na routerze. Ewentualnie można go wyłączyć z prądu na 2 minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie łączy się a mam firefox i fireftp i dalejn ie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fedor, nie pokazuj mi screenów, że nie działa bo wystarczy jak napiszesz. Moje pytanie brzmiało czy zrobiłeś to co jest napisane w instrukcji routera, fragment zacytowany w moim poście wcześniej. Bo jakoś mam wrażenie, że nadal masz podpięte wszystko jak było czyli kabel od modemu do kompa a router tylko wpięty do zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fedor, nie pokazuj mi screenów, że nie działa bo wystarczy jak napiszesz. Moje pytanie brzmiało czy zrobiłeś to co jest napisane w instrukcji routera, fragment zacytowany w moim poście wcześniej. Bo jakoś mam wrażenie, że nadal masz podpięte wszystko jak było czyli kabel od modemu do kompa a router tylko wpięty do zasilania.

Zrobilem tak wszystko jak mowiłes a cezary997 ta stronka własnie nie chce smigac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×