Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób test połączenia na tej ps3 co nie łączy się z siecią i zobacz w czym jest problem czy pobiera ip itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób test połączenia na tej ps3 co nie łączy się z siecią i zobacz w czym jest problem czy pobiera ip itd..

Problem (jak się okazuje) jest z COD4 tak myślę, bo mam tylko tą grę tzn. dwie płyty (oryginały) PS Store normalnie działa w tym samym czasie na obu konsolach. Naturalnie na różnych loginach. Ktoś może coś doradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie wiem że pewnie o tym była mowa ale potrzebna mi szybka odpowiedz.Jesli mam internet w komputerze przesyłany przez kabel to jeśli wyjme go z komputera i podlącze do PS3 internet w będzie w konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Zdecydowałem sie ze kupie kabel i podłacze go i od pc do ps3 . Wiem ze komputer bedzie włączony ale i tak niewiele bede korzystac z neta w ps3 . To zeby to tak podłaczyc to wystarczy mi kabel skrossowany tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy musze coś odpowiednio ustawić?proszę pomóżcie głowie się nad tym od początku kupna konsoli czyli już 2 miesiące :D Jesli trzeba to powiedzcie co mam ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Homie tak bedzie działac . wystarczy ze udostępnisz połaczenie dla ps3 i bedzie chulac ale szczególniejsze informacje znajdziesz jak troche poszukasz po forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy musze coś odpowiednio ustawić?proszę pomóżcie głowie się nad tym od początku kupna konsoli czyli już 2 miesiące :D Jesli trzeba to powiedzcie co mam ustawić.

Nic. Podłącz kabel do wyłączonej konsoli,odłącz modem od zasilania na minutę,podłącz do zasilania i masz net w konsoli.

Killzone_15 nie musi nic udostępniać,przecież odłącza od PC i daje do konsoli.

Edytowane przez cezzar997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam modemu, mam osiedlową sieć i z tamtąd idzie kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zwykły kabel z plastikową wtyczką na końcu. ;D

Edytowane przez Homie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli właśnie taki,to zwyczajnie wpinasz do konsoli i grasz :D Może też być tak,że nie możesz używać internetu na wielu urządzeniach,ponieważ wielu operatorów bierze za to dodatkowo $$. W takim wypadku sygnał przypisany jest do 1 adresu mac (czyli adresu modemu urządzenia,wtedy trzeba by routera,po po konfiguracji,zadzwonić do operatora o zresetowanie ustawień i przypisanie nowego mac,w tym wypadku był by to adres routera,co wiąże sięz tym że już mozesz podpinać sobie wiele urządzeń :D Wtedy albo bezprzewodowo ( wifi) albo po kabelku podłączasz konsolkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko samo wetknięcie kabla do ps3 nie wystarczy, trzeba też przejść do ustawień sieci i tam prosty kreator wszystko wykryje i ustawi. Dopiero wtedy będzie net na konsoli. Jest to czynność jednorazowa, przy kolejnych podłączeniach wystarczy wpiąć kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie :) W pierwszych dniach posiadania ps3,a było to dość dawno i nie posiadałem wielu urządzeń z wifi nie miałem też routera. Wystarczyło wpiąc ethernet do konsoli i śmigało :) Także to już zależy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przepraszam za wprowadzanie w błąd. Ja pierwsze podłączenie wykonałem po wifi a gdy podpiąłem kabel konieczna była konfiguracja, ale to pewnie wynika właśnie z kolejności działań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki :D

Jutro sprawdze czy bedzie dzialac.Jesli nie to samo kupno routera,konfiguracja i podlaczenie do PS3 nie pomoże bede musial dzwonic do operatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz router z opcja klonowania adresu mac to nie będziesz musiał nigdzie dzwonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cezzar997 dzieki za poprawienie mojego wczesniejszego postu :biggrin:. Homie sorry za wprowadzenie w błąd :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra okazuje się, że mój router obecny nie obsługuje ADSL więc muszę zainwestować w drugi. I tutaj pojawia się pytanie jaki router do PS3 i dwóch PC? Myślałem o takim:

KLIK

Co o nim sądzie? Ewentualnie jaki router do 220zł możecie polecić. Głównie zależy mi na stabilności i bezproblemowym działaniu internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako, że od 2 tygodni jestem wreszcie szczęśliwym posiadaczem ps3 i pierwsze koty za płoty oraz pierwsze gierki za sobą. Ochłonąłem troszkę i teraz czas na PSN :tongue:. Mam zamiar kupić router i "rzucić" po wifi nat na ps3. I tutaj moja prośba do Was fachowców. Po pierwsze jaki router? Znalazłem taki: Linksys WRTU54G. Primo - czy może być? Primo ultimo - Jak to podłączyć najlepiej?

Będzie tak. Net z kablówki 4Mb VLine. To wpinam w router? Z routera kablem do PC? I z routera po WiFi do ps3? Tak?

Kabel mam pociągnięty w pobliże PC i tak jest teraz podłączony net. Ps3 jest w innym pokoju i nie chcę ciągnąć kabla do niej, więc chyba to tak powinno być jak napisałem wcześniej? Po uruchomieniu netu na ps3 będę chciał używać PC jako PS3 Media Serwer (filmy itp.) i przy pomocy ps3 cieszyć się tymi dobrodziejstwami na TV. Uff może niezbyt jasno napisałem, ale wierzę, że dacie radę mi pomóc :pardon:

Dzięki

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel co masz podciągnięty to taki jakiego zdjęcie jest kilka postów wcześniej ? Jeśli tak to w zasadzie dowolny router z wifi wystarczy, marki ani modelu nie doradzę bo nie mam doświadczenia z dużą ilością sprzętu. Jeśli chcesz streamować filmy w HD to po wifi czasem są z tym problemy, przykładowo u mnie wifi ma rzeczywistą przepustowość około 20-22 Mbps i PS3 Media Server na domyślnych ustawieniach czasem daje strumień przekraczający tę wartość. Ale pewnie da się to trochę zoptymalizować ustawieniami transkodowania. W każdym razie sygnalizuję potencjalny problem.

Edytowane przez jdaniels

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,wystarczy router z wifi,kabel do pc i po wifi net do ps3. Media server ładnie śmiga. Divixy,DVD streamowane z kompa łądnie śmigają,ale już HD czasem potrafi przyciąć. Router-idź do marketu i kup jakiś model do 150 zł. Polecam Dlink DIR 300. Ok 130 pln i śmiga wszystko aż miło. IMO w zupełności Ci wystarczy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel co masz podciągnięty to taki jakiego zdjęcie jest kilka postów wcześniej ? Jeśli tak to w zasadzie dowolny router z wifi wystarczy, marki ani modelu nie doradzę bo nie mam doświadczenia z dużą ilością sprzętu. Jeśli chcesz streamować filmy w HD to po wifi czasem są z tym problemy, przykładowo u mnie wifi ma rzeczywistą przepustowość około 20-22 Mbps i PS3 Media Server na domyślnych ustawieniach czasem daje strumień przekraczający tę wartość. Ale pewnie da się to trochę zoptymalizować ustawieniami transkodowania. W każdym razie sygnalizuję potencjalny problem.

Bardo dziękuję za odpowiedź. Kabel taki jak na zdjęciu parę postów wyżej, to chyba Rj45 czy jakoś tak. Bardziej chodzi mi o to JAKIE parametry musi mieć router, bo nie chcę przepłacać i kupować coś co mi się później nie przyda... Co do filmów, to raczej zwykłe divixy, HD to dopiero jak się w dobry TV zaopatrzę. Ale właśnie o tym piszę, jaką musi mieć "przepustowość" router i jakie inne ważne przy ps3 wymagania ma spełniać? Kompletnie jestem zielony w tym i ten LinkSys którego podałem chyba może być, ale kosztuje 100pln, a znalazłem jeszcze sporo innych-tańszych i chcę wiedzieć co muszą oferować, żeby dać radę. Szukam wśród routerów LinkSys'a, go tą firmę polecał jeden kolega z tego forum (Hades26 jak dobrze pamiętam) jako bezproblemowe i stabilne. Ale jak się nada coś tańszego, to proszę o propozycje.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×