Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję żebyś sprawdził jeszcze raz czy na pewno zrobiłeś wszystko jak trzeba. Jeśli tak zrobiłeś to powinieneś w tej chwili mieć tak:

Modem kablowy > kabel ethernet > port WAN routera > jeden z portów LAN routera > kabel ethernet > port lan/rj45 w kompie Tak masz? Na kompie internet działa a strona 192.168.0.1 nie odpowiada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lvuwgnenu.jpg.jpg

Wszystko w instrukcji ! :yes:

Niby wszystko jest jak być powinno ale nie chodzi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Net w kompie chodzi a tylko ta strona nie chce działać

Modem kablowy > kabel ethernet > port WAN routera > jeden z portów LAN routera > kabel ethernet > port lan/rj45 => dokładnie tak mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz uzyskać pomoc to wysil się chociaż na odpowiedzi na konkretne pytania. Niby wszystko ok nic mi nie mówi w kwestii tego jak to wszystko masz obecnie połączone. Piszesz posty więc internet w komputerze masz, na pytania jak masz podłączony nie odpowiadasz i chcesz żeby coś doradzić. Albo odpowiadaj na pytania albo opisz dokładnie swoje obecne połączenie, co jest włączone w jaki sposób ze sobą połączone itp albo nikt nie będzie w stanie Ci pomóc, jasnowidzów zbyt wielu nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody na routerze świecą jak opisano w instrukcji ? Zresetuj go i dajesz jeszcze raz,popróbuj. Ja Cisnąłem z instrukcją i wszystko ładnie poleciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak

od modemu idzie kabel ethernet do routera a z rutera podłaczony kabel do gniazda lan idzie do kompa do karty sieciowej wszystko podpiete do zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tak wszystko połączone jak napisałeś to po prostu MUSI działać, nie ma innej opcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj go według instrukcji. I podłącz jeszcze raz.

ftp://files.dlink.com.au/products/DIR-300/REV_A/Software/DIR-300_CDROM_v1.01.nrg

Ściągnij sobie płytkę która dołączona jest do routerów. Zautomatyzuje Ci proces instalacji.

Edytowane przez cezzar997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jedyne co mi przychodzi do głowy to, że stosujemy instrukcję od innego routera niż masz. Inny model może mieć inny adres logowania, np mój ma 192.168.1.1 ale ja mam netgear, od innego producenta. Jesteś w stanie ustalić dokładnie czy to właśnie ten model routera, na którego instrukcji się opieramy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazał zdjecie routera. Mam ten sam,wiec wiem jaki to model ;) A On,chyba widzi co ma i jaką fotkę pokazał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko by się zgadzało oprócz tego, że ten jego router nie działa tak jak powinien > ergo może to podobny lecz jednak nie ten router ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod spodem jest naklejka -czarna z białymi kodami kreskowymi,w prawym górnym rogu masz napis Model : DIR -300 ? Sprawdz,bo może kolega ma rację :)

NAJLEPIEJ :

Pobierz płytkę,odpal. Ona przeprowadzi konfigurację za Ciebie :)

Edytowane przez cezzar997
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inna opcja. Czy ten router masz nowy, nieużywany z oryginalnym firmware? Jak nie nowy to może byc wgrane jakieś tomato czy inna przeróbka. Sam już nie wiem bo to po prostu niemożliwe żeby nie wczytywała się strona logowania do routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też spróbować tak zależnie od tego jaki masz system w kompie.

Dla Windows XP > Mój komputer > moje miejsca sieciowe > Residential Gateway > podwójny klik (może być inna nazwa)

Dla Windows Vista > Mój komputer > Sieć > Residential Gateway > prawy klik > wyświetl stronę web urządzenia

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Chce podłaczyc ps3 pod internet i chciałbym sie dowiedziec jaki sposób podlączenia jest najkorzystniejszy jezeli mam modem neostrady tp 1 gb ?

chciałem to wszystko podłączyc routerem bezprzewodowym ale słyszałem ze w niektórych modemach sie nie da . czytałem rózne faq na forach ale nie jestem pewny a chciałbym o stanowczą porade bo nie jestem obcykany za bardzo w tym podłączaniu itd. z góry dziekuje i pozdrawiam :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Chce podłaczyc ps3 pod internet i chciałbym sie dowiedziec jaki sposób podlączenia jest najkorzystniejszy jezeli mam modem neostrady tp 1 gb ?

chciałem to wszystko podłączyc routerem bezprzewodowym ale słyszałem ze w niektórych modemach sie nie da . czytałem rózne faq na forach ale nie jestem pewny a chciałbym o stanowczą porade bo nie jestem obcykany za bardzo w tym podłączaniu itd. z góry dziekuje i pozdrawiam :D

Po 1 primo :D Nie masz internetu 1 gb tylko 1 Mb ;)

Po 2 primo :D Najkorzystniej zawsze jest przewodem,ale nie zawsze się da,a kabel na środku pokoju nie każdemu pasuje ;)

I Po 3 ultimo :D Jeśli czytałeś zę nie we wszystkich modemach się da- podaj jaki model posiadasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ZNAWCÓW Netgear (WN824 v.2) + 2x PS3

Problem jest z połaczeniem dwóch konsol w tym samym czasie do internetu do COD4. Zależnie która pierwsza się połączy - ta ma dostęp. Druga zaś będzie wyświetlać "settings (albo game) downloading i tak sobie "wisi". Pomaga tylko reset.

Ktoś z Was próbował jednocześnie grać w COD4 na dwóch konsolach w tej samej sieci ??

Problem trwa od wczoraj, ponieważ od wczoraj mam drugą płytkę, i konsola po YLOD-zie wstała. Chyba znalazłem sposób, ale niechcę robić burzy w łyżce wody, dlatego też muszę znaleźć jeszcze jeną konsolę z YLOD-em i spróbować swojego sposobu. Dodam tylko, że po wygrzewaniu zgodnie z filmami na youtube konsola żyła kilka minut, po czym wracał YLOD. Więc to g... prawda z tymi lutami, albo tylko w moim przypadku. Chciałbym tylko wiedzieć ile tak naprawdę konsol "umarło" na dobre po sposobach z youtube, po grzaniu opalarą - ile płyt się rozwarstwiło :/

POZDRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w routerze masz ustawione przypisywanie adresów przez dhcp np od adresu 192.168.1.1 a kończy się na 192.168.1.2 czyli w tym przedziale będą działać 2 urządzenia przez wi fi na zasadzie kto pierwszy ten ma dostęp do neta. Komp ci pobierze 1 adres ps3 2 a następna ps3 już nie bo brakuje adresu ip. Zwiększ liczbę adresów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ liczbę adresów.

Nic nie zmieniałem.

dhcpq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×