Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbys przesledzil ten topik (do tego nie trzeba sie znac na TYM, wystarczy umiec czytac) to by od razu sie wyjasnilo, ze najlepszym wyjsciem jest router. Mozna sobie poradzic bez niego pod warunkiem ze w kompie masz karte sieciowa i kabel sieciowy krosowany pod reka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam router linksysa wrt54g podlaczylem go z modemem i nastepnie do ps3 ,nie mam niestety plyty instalacyjnej a przez przegladarke internetowa i wpisywanie ip nie chce mi nic wejsc wyskakuje mi blad wczytywania strony.

Nie wiem co mam teraz zrobic... moge jedynie wejsc do modemu( firma Scientific Atlanta) ktory tez jednoczesnie jest "routerem"

tak jakos.... nie znam sie za bardzo.. ech.. ale takto wlasnie wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam ze tez kiedys mialem jazdy z linksysem, mozliwe ze ten sam model. Nie jestem laikiem i wiem jak skonfigurowac router, ale mimo wszystko z tym walczylem troche dluzej niz zazwyczaj. Wszedzie gdzie sie dalo podczas rozpakowywania widzialem naklejki i etukiety "RUN CD FIRST!!!" ale raczej nie bralem sobie tego do serca. Zdziwilem sie jednak bardzo jak po wlozeniu plyty modem ozyl. Wiec jezeli nie masz plyty to nie wiem jak go ugryzc, jezeli adresy 192.168.0.1 lub 192.168.1.1 nie dzialaja (zakladajac ze na kompie ustawiono adekwatny IP). Mozesz jeszcze sprobowac zresetowac router na twardo. Jezeli procedura jest standardowa, to modem nalezy podlaczyc do zasilania trzymajac wcisniety taki ukryty guziczek w routerze. Zazwyczaj trzeba go wcisnac czyms cienkim/ostrym, szpilka pineska albo innym szpikulcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam router linksysa wrt54g podlaczylem go z modemem i nastepnie do ps3 ,nie mam niestety plyty instalacyjnej a przez przegladarke internetowa i wpisywanie ip nie chce mi nic wejsc wyskakuje mi blad wczytywania strony.

Nie wiem co mam teraz zrobic... moge jedynie wejsc do modemu( firma Scientific Atlanta) ktory tez jednoczesnie jest "routerem"

tak jakos.... nie znam sie za bardzo.. ech.. ale takto wlasnie wyglada

Nazwa mi cos mowi... Jesli to adsl to pewnie taki mialem, jesli xdsl, to wlasnie mam, i moglbym Ci gdzies wrzucic zawartosc plytki, ale w domu bede dopiero za miesiac Wiec jesli nadal bedziesz mial problem to daj znac :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kabel to mam, a kartę, czyli WiFi?? Czy o co chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja mam problem z logowaniem się do PSN...

Posiadam od kilku dni net radiowy (5GHz). Stały adres IP od ISP. Posiadam router D-Link DIR300. Podłączone do niego jest komputer i konsola (konsola po WIFI Signal Strength 100%, komp po kablu).

Wszystko ustawione raczej mam dobrze: stały IP dla routera, stały IP dla konsoli, stały dla komp. Porty przekierowane dla IP konsoli wg FAQ. ISP "autoryzował" moje adresy MAC (routera i PC, konsoli mu nie podałem...).

Net na kompie JEST, hula aż miło.

Z konsolą wygląda tak, że:

- w teście połączenia: obtaining IP: Success, Internet Connection: Success, Logowanie do PSN: Failed.

- logowanie do PSN EU przebiega baaardzo długo jednak czasem się połączy, wtedy gdy dodam ściąganie jakiegoś dema to demo to ŚCIĄGA SIĘ baaaardzo szybko! jednak dlaczego logowanie tak długo trwa????

- logowanie do PSN USA niemożliwe! ciągle wyskakuje po jakimś czasie błąd połączenia

Może to wina, że nie podałem MAC adresu konsoli ISP?

Może to wina routera? D-Link... ale wcześniej na radiówce 2,4Ghz ten sam router działał i logowanie do PSN przebiegało szybciutko!

Może jeszcze raz wszystko dokładniej ustawić wg FAQ?

Wydaje mi się, że to problem jakiegoś portu, bo skoro samo ściąganie dem przebiega naprawdę szybko, tak na oko 250KB/s, a logowanie do PSN nie działa?

Bardzo proszę o pomoc!

- wysłałem do admina sieci prośbę o autoryzację MAC konsoli. Sprawdzę wpierw jak sprawa wygląda po podpięciu Internetu bezpośrednio do konsoli, bez udziału routera, żeby wiedzieć czy wina rzeczywiście leży po stronie mojego routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAC konsoli i PieCa nie ma tu nic do rzeczy jezeli sa za routerem. ISP widzi i tak tylko Twoj router. Na mysl przychodza mi jedyne jakies poprzytykane porty, moze adres z klasy prywatnej. Poszukaj w konfiguracji routera DMZ i ustaw ja na adres konsoli. To chyba najlepsze co mozna zrobic przy laczeniu konsoli z routerem. A jesli nic nie pomoze to pozostaje tylko kolejny raz powiedziec ze sony spieprzylo sprawe sieci, bo wiecej w tym magii i wrozenia z fusow a nizeli "dziala bo wiem co ustawilem i jak ustawilem". Ktos slyszal zeby na X-ie tez byly takie jaja z siecia? Tam sie podlacza i dziala. Przynajmnie zyje w takim przekonaniu moze dlatego ze nie czytam for o klockach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kabel sieciowy i kartę sieciową w kompie. Wystarczy tylko podłączyć do kompa kabelek i do Ps3 kabelek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i skonfigurowac ICS na kompie (zakladajac ze masz windowsa) i powinno jakos dzialac, ze wskazaniem na "jakos"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację czy aktualnie działa Wam bezproblemowo logowanie do PSN / PS Store. Zarówno EU, UK jak i US. Gdyż ja nie mogę się od kilku dni zalogować i nie do końca jestem pewien czy to wina konfiguracji mojej sieci czy problem leży po stronie PSN (aktualizacje sklepu itp.)

Dziś może mnie odwiedzi admin by poprawnie wszystko skonfigurowac i nie chcę wyjść na durnia jak się okaże, że większości osób PSN nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, thx

No i jak na złość, przyszedł gość od mojego ISP i bez problemu zalogowałem się do PSN EU UK US JAP echh widocznie magiczna niewidzialna moc admina podziałała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam prześledziłęm cały ten post. Gdy juz mówiłem sobie oki dobra juz wiem co i jak idę do sklepu zaopatrzyc się w router i kabel ethernet kolega zasiał niepewnośc... O tuż tak posiadam internet z Neostrady wiec zdecydowałem sie na router proponowany przez H@des26 Kabel Linksys AM200-EU ale na stronie z tym produktem kolega wypatrzył tylko jedno wejscie LAN wiec mianowicie jak podłacze  komputer i ps3? Czy może ja to źle rozumuję, Kolejenym moim pytaniem jest czy musiałbym kupic dwa kable ethernet osobno do konsoli i do komputera{ bo komputer z routera juz tak bedę łaczył - wiem pytanie banalne ale obecnie mój modem z neostrady jest podłaczony przez USB}- wyczytałem ze do użytku domowego maja byc kable nie krosowane ale wole sie upewnic. Drugim pomysłem było zaopatrzenie się w inny modem obsługujacy Wi-fi Linksys WAG200G. Czy z takim modemem mogę podłaczyc komputer przez kabel ethernet a ps3 przez wi-fi, czy obie żeczy musze łaczyc tym samym sposobem? Mam nadzieję ze sie ktoś nademną zlituje i udzieli mi banalnych dla was odpowiedźi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam prześledziłęm cały ten post. Gdy juz mówiłem sobie oki dobra juz wiem co i jak idę do sklepu zaopatrzyc się w router i kabel ethernet kolega zasiał niepewnośc... O tuż tak posiadam internet z Neostrady ...

Hmm, a może wystarczy ci: router ADSL, 4 portowy + wifi, do niego możesz połączyć 4 urządzenia kablem (jak dorzucisz switch to i więcej), co do kabla dziś praktycznie nie ma switchy (to te 4 porty) bez detekcji kabla czy cross czy nie cross. Ja proponuje ci zakup takiego urządzenia które ma porty gigabitowe (ps3 taki ma, przy streamingu video np. z tversity jak znalazł), a wifi używam do laptopa, psp i jak czasem ktoś znajomy przyjdzie i chciałby coś przegrać.

W sumie sam posiadam linksys'a, ale dobry może być też pentagram z serią cerberus, ewentualnie dowolny inny producent ważne aby był modem adsl wbudowany i więcej portów rj-45 niż 1.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha oki dzięki. Popytałem jeszcze pare osób co maja stycznosc z ps3 i poradzili mi ten ten: Router ADSL Asmax AR 904 G. Posiada 4 wejścia Lan oraz wi-fi więc mysle ze go kupie i wtedy jak napotkam na jakieś problemy na pewno poprosze o pomoc na forum. A propo czy ktoś może ma ten model routera i jest w stanie coś powiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam ponad 2 tygodnie PS3 80GB, ale jeszcze do dziś nie mam w nim Internetu...

W sobotę jadę do Saturna, aby zakupić wszystko co jest mi potrzebne, aby był Internet w chlebaku!

I mam kilka pytań (może już padły, ale naprawdę - nie che mi się całego dłuuugiego tematu studiować):

1. Czy do podłączenia wystarczy sam kabel Ethernet czy trzeba mieć router, albo takie rzeczy? Co jeszcze potrzeba?

2. Czy Internet będzie dobrze działał jeżeli jestem dość daleko od centrali telefonicznej (Neo czasami przerywa)?

3. Czy próbował ktoś podłączać konsolkę do Internetu przez zwykły kabel telefoniczny? Mam takowy i nie wiem czy opłaca się kupić dodatkowo kabel Ethernet jeżeli z telefonicznym byłoby OK.

4. Czy konsole można podpiąć do Sieci jak mam Neostradę i kartę sieciową w kompie? Sprawdza się to, czy lepiej bezpośrednio do gniazdka/przez router (tak jak jest zalecane)? Jeżeli się to sprawdza to jakiego kabla użyć: Ethernet (nie mam, mogę dokupić) czy telefoniczny wystarczy (taki jak np. od Neostrady; mam kilka)?

5. Jeżeli do podłączenia chlebaczka do Sieci wymagany jest router, to jakiej firmy najlepiej wybrać (aby nie żałować)???

Za odpowiedzi dziękuję z góry,

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki router mam kupic do Dialogu?

Taki do którego podłącze komputer i PS3. Jakiś nie za drogi ale dobry

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kazdego podlaczysz PC i PS3 ale nie do kazdego podepniesz tego dialoga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@318

1. U mnie chodzi bez routera. Net w multimo przez usb, a kabel ethernet od k. sieciowej w kompie do pleja i udostępnienie połączenia. Tym samym net w ps3 działa tylko gdy mamy połączony internet (włączonego kompa).

2. Jeżeli w kompie Ci przerywa w pleju będzie to samo imo.

3. To zależy od przepustowości łącza (Najczęściej używany RJ45)

4. Patrz 1. skoro dostałeś od Neo to będzie działał.

5. Ktoś inny musi doradzić

Mam nadzieję że pomogłem, a w przypadku błędów - poprawcie x).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Mam ponad 2 tygodnie PS3 80GB, ale jeszcze do dziś nie mam w nim Internetu...

W sobotę jadę do Saturna, aby zakupić wszystko co jest mi potrzebne, aby był Internet w chlebaku!

I mam kilka pytań (może już padły, ale naprawdę - nie che mi się całego dłuuugiego tematu studiować):

1. Czy do podłączenia wystarczy sam kabel Ethernet czy trzeba mieć router, albo takie rzeczy? Co jeszcze potrzeba?
To zalezy do czego chcesz podlaczyc.
2. Czy Internet będzie dobrze działał jeżeli jestem dość daleko od centrali telefonicznej (Neo czasami przerywa)?
Internet w konsoli to ten sam ktory ci przerywa. Nie licz ze bedzie lepiej.
3. Czy próbował ktoś podłączać konsolkę do Internetu przez zwykły kabel telefoniczny? Mam takowy i nie wiem czy opłaca się kupić dodatkowo kabel Ethernet jeżeli z telefonicznym byłoby OK.
W konsoli nie ma gniazda RJ-11 (tak, to jest to telefopniczne) wiec jakim cudem chcesz podlaczyc konsole tym kablem? Po 2 tygodniach powinienes sie zorientowac ze nie ma takiego gniazda.
4. Czy konsole można podpiąć do Sieci jak mam Neostradę i kartę sieciową w kompie? Sprawdza się to, czy lepiej bezpośrednio do gniazdka/przez router (tak jak jest zalecane)? Jeżeli się to sprawdza to jakiego kabla użyć: Ethernet (nie mam, mogę dokupić) czy telefoniczny wystarczy (taki jak np. od Neostrady; mam kilka)?
Siec dziala tylko i wylacznie na kablu UTP kat.5. Nie wiem jak ty ciagle chcesz to laczyc kablem telefonicznym. Najlepiej siec oprzec o router, wtedy komputer nie bedzie musial byc wlaczony aby dzialal net w PS3. Niektorym siec udostepniona przez kompa dziala dobrze, inni sie skarza na rozne problemy.
5. Jeżeli do podłączenia chlebaczka do Sieci wymagany jest router, to jakiej firmy najlepiej wybrać (aby nie żałować)???
Linksys Wymagany nie jest, ale wtedy nasza siec nie bedzie wygladac jak prowizorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W konsoli nie ma gniazda RJ-11 (tak' date=' to jest to telefopniczne) wiec jakim cudem chcesz podlaczyc konsole tym kablem? Po 2 tygodniach powinieneś się zorientowac ze nie ma takiego gniazda.[/quote']

RJ-11 da sie wsadzić w gniazdo RJ-45, i to nawet specjalnie tak to zaprojektowano, wiec chlopak mogl kombinowac. Że pe-es nie bedzie widział netu to już inna sprawa.

Siec dziala tylko i wylacznie na kablu UTP kat.5. Nie wiem jak ty ciagle chcesz to laczyc kablem telefonicznym. Najlepiej siec oprzec o router' date=' wtedy komputer nie bedzie musial byc wlaczony aby dzialal net w PS3. Niektorym siec udostepniona przez kompa dziala dobrze, inni sie skarza na rozne problemy.[/quote']

Błąd, sieć działa na wielu innych kablach niż tylko UTP kat.5, i to nawet z PS3.

[!--quoteo(post=0:date=:name=xAndre77x )--][div class=quotetop]CYTAT(xAndre77x )[div class=quotemain][!--quotec--]5. Jeżeli do podłączenia chlebaczka do Sieci wymagany jest router, to jakiej firmy najlepiej wybrać (aby nie żałować)???

Oprócz linksys są jeszcze inne firmy, ale w sumie sam posiadam legendarnego wrt54g na którym śmiga mi cała domowa sieć, mogę z czystym sumieniem polecić właściwie każdy z produktów tej firmy, z pytań można stwierdzić że im prostszy tym lepszy będzie dla Ciebie, a i cena wtedy będzie atrakcyjna.

Jesli w modemie z neo nie ma wejscia na sieciowke to niestety musisz kupic modem do neo z routerem (wiekszy koszt niz sam router), z tego co mi wiadomo wiekszosc modemow z tpsa byla tylko z wtykiem usb, wiec poczytaj na ten temat i przyjzyj sie dokladnie temu co masz w domu. Router jest wygodniejszy niz podlanczanie netu przez kompa. Miedzy innymi ze wzgledu ze troszke sie naustawiasz w windowsie i w pesie zanim zacznie ci to dzialac. A przy twoim zasobie wiedzy w tym temacie smiem twierdzic ze bedziesz mial problemy z tym.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze na upartego sie da wsadzic wtyczke RJ-11 do gniazda RJ-45, ale lepiej tego nie wspominac na forum bo jednak za duzo osob nie ma wiekszego pojecia co za kabelki tam leca i gotowi sa sprawdzic. W kablach telefonicznych leci znacznie wieksze napiecie (chyba wiecej niz 40V, nie wiem dokladnie) wiec wsadzenie takiego kabelka do chlebaczka moze nam napsuc troche krwi.

Z kablem UTP chodzilo mi o to ze jest to jedyny kabel jakim mozna podlaczyc siec do PS3 (pomijam jakies waracjo-improwizacje z kabelkami 4-zylowymi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. zakupiłem router LINKSYS WAG200G Wszędzie w internecie jest napisane ze jest on do podłaczenia z neostradą. Otóż mój problem jest nastepujący z tyłu sa tylko duże wejscia na kabel osmiożyłowy Rj-45 a od neostrady jest tylko kabel Rj-11 i tylko takie wejscie mam pod siec z telokomunikacji do której jest podłaczony telefon i stary model tps.

 Co teraz mam zrobic jak podłaczyc pod niego internet? Wszędzie na allegro sa takie modemy i juz na nagłówach można zauważyc ze sa przeznaczone pod neostrade. Na opakowaniu od pudełka wszedzie widnieje napis ADSL Home gateway. Co o tym myslicie? Czy jest jakieś rozwiazanie? Prosze o szybką pomoc. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×