Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Mam problem świeży z moją czarnulką. Mianowicie wczoraj przeinstalowywałem system na komputerze bo trzeba wreszcie było no i wszystko było w porządku na konsoli i laptopie z internetem cały dzień. Niestety tak pod wieczór internet po prostu przestał trybić, nic nie było by w tym dziwnego gdyby nie to ze nikt nic kompletnie z tym nie robił, cały dzień tylko ssałem bad company a tak to bylem w szpitalu. No i problem jest oczywisty internet nie działa mi, mam router livebox, sam znam sie trochę na rzeczy i kurde, wkurza mnie to że wszystko jest odpowiednio skonfigurowane ! wpa hasło wpisane mac odblokowane wszystko wszystko, dioda sie świeci ładnie sie konsola łączy z acces pointem, mryga mryga mryga i nic sie nie dzieje :/ w konsoli na bank wszystko mam wpisane dobrze, co mam może odblokować na kompie żeby to zadziałało ? porty odblokowałem ale to na pewno nie od tego net cały nie działa, co jeszcze muszę zrobić może pogrzebać coś w opcjach jeżeli ktoś może pomóc będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wybierasz network connection test (czy jakoś tak) w opcjach konsoli, to jaki błąd Ci wywala? Problem z DNS'em ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli przeinstalowanie systemu na komputerze popsulo polaczenie wifi konsoli z liveboxem ? :/ calkiem smierdzaca sprawa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Orietuje sie ktos moze czy da sie do ps3 podłączyc blueconnect'a? Jeśli tak to w jaki sposób? Bo zmieniam mieszkanie na wakacje i bede mial do dyspozycji tylko laptopa z w/w internetem a nie mam na razie mozliwosci sprawdzenia jak i czy to działa. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do routera to chyba standard, jakis linksys np. WRT54G. A odnosnie TalkTalk..... Co to jest ?!?

operator angielski www.talktalk.co.uk

a co myslisz o tym lub o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co slyszalem opinie o belkin to tez dobra firma, jednak troche mniej popularna od linksysa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mogl by mi ktos napisac krok po kroku jak podlaczyc konsolke zeby byl net...?? szczegolowo i wyczerpujaco...!? mam kablowy internet...modem podlaczony jest do kompa przez usb i mam sieciowke jeszcze i jka podlaczam konsolke to ip jest sukces a to nizej jest blad dns jakos tak...;/ podalem adminowi adres mac no ale dalej mam problem i nie moge sie polaczyc!? napisze mi ktos na forum albo na priv dokladnie jakis sposob zeby dzialalo...?? bo nie wiem zabardzo co i jak pokolei zrobic zeby smigalo...a i moge tylko 1 urzadzenie miec z netem tak admin powiedzial...bo wtedy mam bez kosztow dodatkowe urzadzenie...jeszcze podam maila arti804@wp.pl byl bym bardzo wdzeczny za pomoc...mam nadzieje ze ktos sie zlituje nademna;] i mi pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem raz problme z DNS'em. Zrestartowałem router, podpisałem PS3 pod inne IP, na routerze przekierowałem odpowiednie porty, w ustawioniach sieciowych na PS3 wszystko skonfigurowałem od początku step by step, jak masz podane tutaj: http://www.ps3forum.pl/FAQ-Router-i-PS3-t5990.html

i zaczęło działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko...otoz mam problem z siecia , niby wszystko hula ,jest internet na ps3 ,moge grac online ,ae nie na wszystkich grach ...zdaza sie ze po kilku minutach wyskakuje problem dsn ....Czy to router ??

W routerze nic nie grzebalem poza zalozeniem klucza i hasla dostepu...czy powinnienem to jakos konfigurowac skoro w wiekszosci przypadkow dziala?

Polaczenie idzie z modemu do routera i z routera kablem do drugiego routera ..poprzez jeden z nich odbiera ps3 i komp....

Zecz w tym ze niema konfliktu miedzy nimi ,nic nie zmienialem tak jak tu opisal kolega....a dziala ......tylko nie zawsze...

http://www.ps3forum.pl/FAQ-Router-i-PS3-t5990.html

Prubowalem ale na moim routerze niemoge zmienic na static ip...moge tylko przypisac jedno urzadzako

Jakies pomysly???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche chaotycznie to opisales :|

Prubowalem ale na moim routerze niemoge zmienic na static ip...moge tylko przypisac jedno urzadzako

czego nie mozesz zmienic na static ? Jak masz skonfigurowane ustawienia sieciowe w konsoli? DHCP czy recznie? Jezeli recznie to jakie adresy DNS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam taki problem z routerem Planet WRT-416:

Dotychczas miałem Internet z UPC (2Mb/s, razem z TV i telefonem). Z modemu miałem wyprowadzony jeden kabel sieciowy prosty, więc musiałem przepinać go na komputer lub na PS3. W poniedziałek kupiłem wspomniany router i tutaj zaczęły się schody. Internet działał wszędzie (w konsoli, komputerze i laptopie), więc z pozoru wszystko było ok. Zauważyłem jednak, że router gryzie się z Call of Duty 4, w ogóle nie nalicza punktów i ciężko się nawet dostać do gry sieciowej (przy łączeniu wyskakuje co najmniej 3 razy 'Error 33'). Dziś rano podłączyłem PS3 znowu bezpośrednio do modemu i wszystko działało, więc jest to wina routera. Napiszcie, jakie informacje są wam potrzebne, żeby mi pomóc. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ta chwile wszystko jest automatycznie ...a dnsy jak by wpisywal manualnie to wpisuje takie....

MAC Address 00-15-AF-2E-FC-16

IP 86.15.52.219

Subnet Mask 255.255.252.0

Gateway 86.15.52.1

DNS 194.168.4.100 194.168.8.100

Connection Type Fixed IP

Address Range 192.168.0.50 - 192.168.0.100

Z tym ze ip routera jest ...192.168.0.1

zreszta sam zobacz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, wczoraj zakupilem ps3 40gb i mam problem kiedy podlaczam neta do konsoli wpisuje wszystkie dane ip, dns, etc. to w tescie polaczenia ip connection succed a w internet connection failed i taki bład "an error occurred during communication with server this is a dns error". Dodam ze moim usługodawca jest upc, wie ktos co moze sie dziac i co trzeba zrobic zeby dzialalo? ;/ z gory dziekuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz bezpośrednio do modemu, czy przez router? Jeśli bezpośrednio, to kablem sieciowym prostym do konsoli i przy konfiguracji niech wszystko wykryje automatycznie. Teraz mam router Wi-Fi i niby net w konsoli jest, ale są problemy z grą w sieci. To coś z ustawieniami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak kupiłem dziś router firmy D-Link model - DSL-320T.

Wygląda on tak : http://www.allegro.pl/ite..._adsl_2_2_.html

I chciałbym oczywiście podłączyć go pod PS3. Nie wiem czy to potrzebne ale posiadam taki oto modem

Speed Touch 330 wygląda on tak : http://www.allegro.pl/ite...touch_330_.html

Posiadam oczywiście wszystkie kable jakie są potrzebne ale teraz pytanie z mojej strony a więc chce zrobić tak aby mieć internet pod PS3 bez potrzeby włączonego komputera no bo po to jest chyba router tak mi się wydaje.. Lecz nie mam zielonego pojęcia co zrobić jedyne co wiem to, że kabel ethernet należy podłączyć do konsoli i routera ale co dalej? Przeczytałem dziś przez 3 godziny wiele tematów jak konfigurować itd.. i wywnioskowałem, że muszę skonfigurować router na komputerze i PS3 w Network Settings no dobrze ale jeśli to bym nawet zrobił co ma być do czego podłączone dokładnie..? Bym mógł spróbować lecz gdy wpisuje domyślne ip w przeglądarce http://192.168.1.1 powinno się pojawić okno gdzie wpisuję się login admin i hasło również lecz mi się nic nie pojawia nie myślcie, że jestem jakiś tępy czy coś ale w instrukcji jak i w internecie zupełnie inaczej to wygląda. Bym był bardzo wdzięczny za pomoc. Posiadam oczywiście neo 620kb/s. Myślę, że to głownie wina mojego internetu starego, że się nie łapie i modemu no ale mogę się mylić.

/down: tylko, że ten router ma 1 wejście adsl i jedno ethernet..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A więc tak kupiłem dziś router firmy D-Link model - DSL-320T.

Wygląda on tak : http://www.allegro.pl/ite..._adsl_2_2_.html

I chciałbym oczywiście podłączyć go pod PS3. Nie wiem czy to potrzebne ale posiadam taki oto modem

Speed Touch 330 wygląda on tak : http://www.allegro.pl/ite...touch_330_.html

Nie podłączaj modemu tylko bezpośrednio pod router podłącz kabel od TPSA, od routera podciągnij do PC i PS3 kabel RJ45, ewentualnie jeśli masz w tym D-Linku to podłącz na WiFi konsolę, a PC na kabel!

Skonfiguruj wg instrukcji router jak jest opisane, później przekieruj porty w routerze dla aplikacji i PS3, miej nadzieję że będziesz mieć NAT2... jak to wszystko ogarniesz, to ustaw też dla PC i PS3 statyczne adresowanie IP no i powinno latać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie, mam nadzieje, że nikt mnie nie wyśmieje

W sierpniu planuje kupno konsoli, ale zastanawiam się czy z moim netem pogram w coś na multi.

Posiadam iPlusa i nie wie ktoś może czy da się go w jakiś sposób podłączyć do PS3, lub udostępnić jakoś neta z modemu za pośrednictwem jakiegoś urządzenia?

Jeśli pytanie jest głupie to przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Mam pytanie, mam nadzieje, że nikt mnie nie wyśmieje

W sierpniu planuje kupno konsoli, ale zastanawiam się czy z moim netem pogram w coś na multi.

Posiadam iPlusa i nie wie ktoś może czy da się go w jakiś sposób podłączyć do PS3, lub udostępnić jakoś neta z modemu za pośrednictwem jakiegoś urządzenia?

Jeśli pytanie jest głupie to przepraszam.

rotfl

pytanie niezłe.

odpowiedz jest taka, ze iplus nie sluzy do grania, wiec wybij sobie to z glowy.

chyba ze ci lag ping 500ms nie przeszkadza w grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli pytanie jest głupie to przepraszam.

Żadne pytanie nie jest głupie, nie każdy może wszystko wiedzieć...

Głupie są jedynie odpowiedzi!

No więc, nie ma możliwości pogrania przez iPlus! Co prawda z poziomu noebooka/PC możesz udostepnic połączenie dla PS3, ale siłą rzeczy gra będzie Ci się chrzanić z powodu lagów no i sama prędkość ma raczej dużo do życzenia...

Tak więc, albo se zainwestuj w normalnego neta np z TPSA lub z kablówki albo zapomnij o graniu na iPlus w gry Online!...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Konsole podpiolem bezposrednio do sieci osiedlowej , operator odblokowal adress mac ale gdy probuje sie podlaczyc do internetu wyskakuje error z DNS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Konsole podpiolem bezposrednio do sieci osiedlowej , operator odblokowal adress mac ale gdy probuje sie podlaczyc do internetu wyskakuje error z DNS.

Zamień adresy DNS miejscami 1 = 2, 2 = 1, jeśli nie pomoże to zapytaj o trzeci alternatywny DNS swojego operatora...

Jeśli to nie pomaga, to być może masz złe adresy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam siec osiedlowa i router. Podpinam kablem net do PS3 i siec dziala (wszystko na automatic).

Czy w takim razie trzeba przekierowywac porty w routerze? Czy to, ze nie bede mial przekierowanych portow wplynie jakos na rozgrywke online? Bede widzial mniej serverow?

Z gory dzieki za odpowiedz.

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Mam siec osiedlowa i router. Podpinam kablem net do PS3 i siec dziala (wszystko na automatic).

Czy w takim razie trzeba przekierowywac porty w routerze? Czy to, ze nie bede mial przekierowanych portow wplynie jakos na rozgrywke online? Bede widzial mniej serverow?

Z gory dzieki za odpowiedz.

Pozdro!

Jeśli masz wszystko dynamicznie przydzielane z routera (automatic) to portów nie musisz przekierowywać, bo w zasadzie dla czego (jakiego adresu) masz przekierować porty jeśli wszystko jest w dynamicznym połączeniu, czyli co kto pierwszy w sieci ten ma mniejszy numer IP... (bliższy 0).

Aby nie mieć problemów z NAT oraz z wywalaniem Ciebie z gry Online, proponuję najpierw ustawić sobie na routerze statyczne adresowanie dla urządzeń w sieci, czyli np: Router ma adres IP 192.168.1.1 to PC przypisz 192.168.1.2, PS3 przypisz 192.168.1.3 itd dla każdego z urządzeń jakie podpinasz!

Następnie w każdym urządzeniu przypisz adresację statyczną kart sieciowych dokładnie odpowiadającą temu co ustawiłeś w routerze!

Kolejnym krokiem jest to aby przekierować porty w routerze dla danego adresu, w przypadku PS3 porty przekieruj wg mojego opisu z TEJ strony!

Sprawdź połączenie w PS3 (test) i to jaki Ci wywala NAT! Jeśli 3 to próbuj dalej walczyć z siecią, jeśli 2 to już lepiej... o NAT 1 nie marz, bo miałbyś go tylko gdy podłączysz PS3 pod modem z kablówki, bez żadnych routerów, switchy!...

Cała zabawa trwa długo gdy ktoś nie rozumie adresacji sieciowych, przekierowań portów, statycznych i dynamicznych adresacji w sieciach, ale jak już to ogarniesz to będziesz miał satysfakcje i sporo wiedzy! No i grac będziesz mógł bez problemów w online!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz!

Czyli jesli sie nie pobawie z tym przekierowywaniem portow to beda problemy z graniem online?(wywalanie z serwow)

Routera uzywam juz od dluzszego czasu, wczesniej tylko dla komputerow i nigdy nie przekierowywalem i nie bylo problemow z graniem online na pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×