Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

@koczownik:

Niestety, ja tez kupiłem router Wi-Fi i myślałem, że wszystko będzie ok, ale muszę bawić się z tymi portami... Na szczęście H@des ma mi w tym pomóc, za co serdecznie mu dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedz!

Czyli jesli sie nie pobawie z tym przekierowywaniem portow to beda problemy z graniem online?(wywalanie z serwow)

Routera uzywam juz od dluzszego czasu, wczesniej tylko dla komputerow i nigdy nie przekierowywalem i nie bylo problemow z graniem online na pc.

Ja mam ustawiony w konsoli statyczny adres IP ale zadnych portow nie przekierowywalem. Najwidoczniej taki mechanizm jak UPnP dziala i nie mam najmniejszych problemow z graniem online mimo ze router jest juz leciwy. Nie wiem tylko jak z rozmowami przez HS, bo sam nie mam, a to co czasem slysze podczas grania np w BF:BC to jakis "elektroniczny belkot". Nie idzie zrozumiec wiekszosci "mowiacych" osob, a jesli juz ktora probuje cos powiedziec to jest to taki metaliczny/elektroniczny znieksztalcony dzwiek. Ale nie sadze aby to bylo spowodowane nieprzekierowaniem portow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Hmm... aha czyli roznie to moze byc. Zobaczymy jak to bedzie u mnie, jesli beda problemy to dopiero zaczne kombinowac... na razie za bardzo nie mam na czym sprawdzic konkretnie

Larry_Nasz: powiadasz, ze musisz sie bawic z portami.. a jakie u Ciebie byly objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@^^^:

Najbardziej widoczne jesto w CoD4, zanim wejdę do gry, to co najmniej 3 razy wyskakuje "Error 33' i w ogóle nie nalicza mi punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja. Mam taki problemik. Mieszkam w domku ktory ma okolo 500 m2. i sciany nafaszerowane roznym zelastwem ktore niestety ostro blokuje sygnal wifi. Moim glownym modemem jest Linksys wag 325n czy jakos tak . Bardzo dobra zabawka bo wysyla bardzo mocny zasięg . Niestety lezy on podlaczony w jednym koncu domu a konsolka z tv stoja dokladnie w najbardziej oddalonym miejscu... Przez to mam bardzo duze problemy z polaczeniem internetowym . I teraz mam pytanie do ekspertow ... Czy do PS3 moge zakupic taka karte wifi LINKSYS Wi-Fi USB 802.11n model WUSB300N-EU ? Czy jak podłacze do konsoli to nie bedzie sie gryzc z konsolowa wifi ? Niestety u mnie standard g jest G warty... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz kupic, mozesz wetknac do konsoli ale na tym koniec. KONIEC!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam... moj problem jest zwyczajny z tego co czytalem w internecie ale siedzialem wczoraj 5h aby podlaczyc internet do mojej konsoli i zadne informacje zamieszczone w internecie mi nie pomogly... Mam konsole 40GB i podlaczam do niej ten sam kabel ktory normalnie podlaczony jest do kompa... wychodzi on z routera... w ustawieniach w ps3 ustawilem takie same informacje jakie mam w kompie w ipcofig... gdy biore automatycznie wszystko nadal nie mam neta... wyczytalem ze moze nalezy wbic sie do configu routera ale po pierwsze nie moge sie wbic, a po drugie nigdy wczesniej nie musialem w nim grzebac, zeby podlaczyc kolejne kompy czy laptopy... za pomoc bede oczywiscie bardzo wdzieczny...

P.S. router to surecom ep-808sx, a internet jest z jmdi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@grandex:

http://www.ps3forum.pl/FAQ-Router-i-PS3-t5990.html

Chyba jednak będziesz musiał się 'wbić'.

no wlasnie nie moge zaden z ip nie chce zadzialac, instrukcji nie posiadam oraz nie jestem pewien czy ta firma jeszcze istnieje bo chcialem znalezc jakis manual u nich na stronie ale okazalo sie ze strony juz nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam mam sławetny problem z DNS error chce podłączyć konsole prosto przez modem nie wiem czy się da mam kabówke z brokera prosiłbym o szybką odpowiedź bo konsola używana a jak coś to mogę jeszcze oddać pozdrawiam i z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
edit:

Jeśli Twój router to coś takiego:

http://www.allegro.pl/item386765532_mini_s..._808x_tani.html

To będziesz musiał zainwestować w coś mocniejszego, albo zapomnieć o necie na PS3

dokladnie taki no dobra to w takim razie dziekowa za pomoc

EDIT:

a taki by sie nadawal? http://www.allegro.pl/item385842674_switch...v_gw_2l_ss.html ... bo mam mozliwosc wziecia z pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To urzadzonko na zapodanym linku to nie router tylko switch wiec nic dziwnego ze nie mozesz sie dostac do jego panelu administracyjnego. Miedzy routerem a switchem jest przepasc jezeli chodzi o zakres funkcji i zadan jakie realizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router nigdy nie jest konieczny do podlaczenia urzadzenia do sieci. Routery stosuje sie glownie w ceru rozdzielenia sieci w domu lub jej zabezpieczenia. Jezeli masz internet z kablowki to upewnij sie ze ISP nie blokuje ruchu na podstawie adresow MAC. Najlepiej zadzwon pod infolinie ISP i sie zapytaj czy mozesz bez problemu podlaczyc inne urzadzenie do sieci na miejsce starego. To jest tak jakbys zmienil karte sieciowa w kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dzwoniłem pytałem i mieli mnie w dupie bo ani ja ani osoba po drugiej stronie nie wie o co chodzi żal ja się na tym nie znam próbowałem wszystko ustawić sam i dupa wiecie może jak to zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router moze (ale nie musi) rozwiazac sytuacje, bo wiekszosc ma funkcje klonowania adresu MAC jednego z urzadzen. Tak wiec moglbys ustawic adres komputera, w ktorym internet dziala. Jezeli problemem byloby wlasnie blokowanie adresow MAC to moglo by w tym momencie pomoc, ale czy to powoduje problemy z siecia w ps3 to nei wiadomo.

Jezeli przepisujesz poprawnie wszystkie informacje w konfiguracji sieci z kompa (adres IP, maska, brama domyslna, 2 adresy DNS) i ciagle nie dziala to trudno nawet nam cos wymyslec. Ale upewnij sie czy dobrze wszystko przepisales, bo nie raz juz sie zdarzalo ze po kilku dniach rozkminki ktos pisal ze zrobil blad w masce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie.

Chciałbym podłączyć mojego PS3 do neta, posiadam internet w laptopie (bezprzewodowy), oraz kabel ethernetowy, i czy przez połączenie laptopa z konsolą przez niego da radę korzystać z internetu?

W jaki sposób to skonfigurować? Co poustawiać w laptopie, a co w PlayStation?

Proszę o jakieś przejrzyste wytłumaczenie, bądź danie linka do dobrego tutoriala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet bezprzewodowy tzn? Z jakiejs sieci komorkowej? Czy przez wifi? Jezeli przez wifi to czemu nie mozesz podlaczyc rowniez konsoli? A dzielenie polaczenia "komorkowego" raczej odradzam. Jak to zrobic to chyba bylo juz pisane w tym topiku., albo poszukaj w googlach hasla "windows ics"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takie coś, internet na laptopie skonfigurował mi informatyk, bo ja, jak już zauważyłeś, jestem newbie w tych sprawach.

I jak podłączyć się do konsoli za pomocą tego urzadzenia?

Myślałem nad połączeniem się przez ten kabelek ethernetowy od laptopa, ale może jest lepszy sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musisz laczyc konsoli przez laptopa. Mozesz bezposrednio do tego pudeleczka i internet bedziesz mial non stop w konsoli, nie bedziesz musial miec wlaczonego laptopa. Tylko musisz wiedziec jaka jest nazwa sieci Twojej bezprzewodowej (SSID) i jakie jest haslo do niej. Te dane powinien ci daj ow informatyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie musisz laczyc konsoli przez laptopa. Mozesz bezposrednio do tego pudeleczka i internet bedziesz mial non stop w konsoli, nie bedziesz musial miec wlaczonego laptopa. Tylko musisz wiedziec jaka jest nazwa sieci Twojej bezprzewodowej (SSID) i jakie jest haslo do niej. Te dane powinien ci daj ow informatyk.

Dzięki za info.

Próbowałem się z tym połączyć od razu, konsolka wykrywała te połączenie, natomiast dalej nie wiedziałem, co robić. Gdy ustawiałem wszystko na automatic / enable ( nie wyskakiwał komunikat z informacją o wpisaniu hasła ) - do połączenia nie doszło. Próbowałem wpisać ręcznie IP, i inne, typu 'Bramka domyślna' , DNS takie jak mam w laptopie, jednak przy próbie połączenia wystąpił komunikat o błędzie DNS. ( Test IP zakończył się akurat powodzeniem ).. Czy wiesz, w czym mogę popełniać błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź połączenie w PS3 (test) i to jaki Ci wywala NAT! Jeśli 3 to próbuj dalej walczyć z siecią, jeśli 2 to już lepiej... o NAT 1 nie marz, bo miałbyś go tylko gdy podłączysz PS3 pod modem z kablówki, bez żadnych routerów, switchy!...

Cała zabawa trwa długo gdy ktoś nie rozumie adresacji sieciowych, przekierowań portów, statycznych i dynamicznych adresacji w sieciach, ale jak już to ogarniesz to będziesz miał satysfakcje i sporo wiedzy! No i grac będziesz mógł bez problemów w online!

Mam NAT 3 czyli najgorsze... jest tam tekst, ze moge miec problemy z gra online, ale na razie zadnych problemow nie zaobserwowalem.

Gralem online w dema GRID i Battlefield Bad Company i wszystko bylo cacy! Zero wywalania z gry. Moze w takim razie nie bede mial problemu z innymi grami typu COD4? Jak sadzisz?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał. Też się łudziłem. Z GTA IV zagrałem raz z NAT 3 Type. Próbowałem mnóstwo razy, bez skutku. Zmiana IP konsoli z prywatnego na publiczne i z NAT 3 zmiana na NAT 1 i wszystko działa jak ta lala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha... :/ widze, ze kombinowanie mnie nie ominie.

Ja mam net z sieci osiedlowej, wiec u mnie takie publiczne (zewnetrzne) IP kosztuje miesiecznie troche kasy, wiec to raczej odpada...

Z tym przekierowywaniem portow sprobuje, bedzie wtedy NAT 2 chociaz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×