Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem tego rodzaju ,że mam laptopa i modem z ery (USB).Me pytanie brzmi:

Jak skonfigurować ps3 i laptopa tak żeby ps3 odbierał internet z modemu (chodzi mi tutaj o kabel ETHERNET)

Mam windows 7 ;)

Proszę o odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w PS3 możliwość ustawienia automatycznego łączenia się z PSN ? np. jak mnie nie ma w domu i się konsola rozłączy to żeby się sama połączyła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zwracam się tutaj z prośbą rozwiązania mojego problemu, otóż, mam ps3 od nie dawna podłączoną do internetu przez wi fi ( router d-link dir-300). z tego zrodła internet pobieraja jeszcze 3 komputery. nic w routerze nie zmieniałem, zadnych portów nie odblokowywyałem. i czesto jest tak że jak konsola jest wyłączona to wszystko smiga, na kazdym komputerze jest internet ale jak tylko konsola jest włączona to internetu nie ma nigdzie. ani na konsoli ani na komputerach.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie komputery gryza sie o adres ip. ustaw dla kazdego komputera i konsoli inny adres ip w ustawieniach routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niestety nie umiem się obsługiwać siecią, przytłacza mnie wykas funkcji w routerze gdybym mógł o małą pomoc prosić było by miło

Tutaj screeny :

73162903808064569431_thumb.jpg

53458169021122174472_thumb.jpg

Proszę o podpowiedz w kt,orej zakładce to zrobić i w której zakładce odblokować porty

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez POWER1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tutaj, masz linka z opisem i zdjęciami do twojego D-Link DIR-300.

http://portforward.c...00/Echolink.htm

w pole IP Address wpisz IP swojej konsoli a Name np. PS3 żebyś odróżnił wpisy.

Tak jak np. tutaj.

http://screenshots.portforward.com/Dlink/DIR-300/Port_Forwarding.htm

Edytowane przez DarkShadowPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darkshadow dzieki, bardzo mi sie to przydało. Teraz tylko pomóżcie mi nadać konsoli adres ip. Niby na liście każde urządzenie (ps3,netbook,komputer, telefon) ma inne ip i wszystko śmiga, ale gdy tylko podłączę ps3 do neta to od razu robi się " ograniczona łączność lub brak łączności" taki żółty wykrzyknik. Nie wiem co zrobić

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darkshadow dzieki, bardzo mi sie to przydało. Teraz tylko pomóżcie mi nadać konsoli adres ip. Niby na liście każde urządzenie (ps3,netbook,komputer, telefon) ma inne ip i wszystko śmiga, ale gdy tylko podłączę ps3 do neta to od razu robi się " ograniczona łączność lub brak łączności" taki żółty wykrzyknik. Nie wiem co zrobić

Pozdrawiam ;)

Hej a może ktoś odpowie na me pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej a może ktoś odpowie na me pytanie?

Mam rozumieć problem z modemem USB i udostępnianiem łącza z lapka na PS3.

1. Tutaj jest temat: http://www.ps3site.p...3-internet-usb/

2. W poście nr 34 tamtego tematu masz link Udostępnianie połączenia.

W razie pytań pisz.

----------------

POWER1995

Czy wszystkie połączenia w lapku i PS3 masz na auto czy ręcznie wpisane adresy IP, brama i maska.

Opis twojego problemu wygląda na taki, że po włączeniu konsoli dostaje ona taki sam adres IP co lapek i jest konflikt adresów IP.

Podaj jakie masz adresy IP.

Edytowane przez DarkShadowPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam. Mam pytanie, a mianowicie, czy da się podłączyć internet do ps3 skrosowanym kablem przez tego netbooka? : acer ao532h.

Netbook bezprzewodowo łączy się z internetem. Chciałem połączyć go skrosowanym kablem do ps3, ale nie mam we właściwościach sieci opcji udostępniania.

Czy to oznacza, że muszę dokupić kartę sieciową zewnętrzną do niego, czy po prostu źle konfiguruję sieć? Adres ip mojego routera to 192.168.2.1 , a netbooka 192.168.2.3

Czy w oparciu o te dwa adresy mógłby mi ktoś pomóc skofigurować dobrze połączenie? Czy nie da się w ten sposób połączyć ps3? System to win 7 starter.

Jeśli potrzeba więcej informacji to mogę podać.

Edytowane przez bartekm3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, a mianowicie, czy da się podłączyć internet do ps3 skrosowanym kablem przez tego netbooka? : acer ao532h.

Netbook bezprzewodowo łączy się z internetem. Chciałem połączyć go skrosowanym kablem do ps3, ale nie mam we właściwościach sieci opcji udostępniania.

Czy to oznacza, że muszę dokupić kartę sieciową zewnętrzną do niego, czy po prostu źle konfiguruję sieć? Adres ip mojego routera to 192.168.2.1 , a netbooka 192.168.2.3

Czy w oparciu o te dwa adresy mógłby mi ktoś pomóc skofigurować dobrze połączenie? Czy nie da się w ten sposób połączyć ps3? System to win 7 starter.

Jeśli potrzeba więcej informacji to mogę podać.

Nie rozumiem skoro masz router podepnij się do niego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skoro masz router podepnij się do niego ??

Zrobiłbym tak, ale router jest w drugim pokoju i nie mam możliwości :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zrobiłbym tak, ale router jest w drugim pokoju i nie mam możliwości :(

To może spisz na kartkę ustawienia z lapka i go wyłącz, a następnie te same wpisz do PS3, jeżeli w routerze nie ma filtrowania po adresie MAC karty sieciowej to będzie działać. Ale tylko na włączonym sprzęcie czyli albo lapek albo PS3.

Skoro masz bezprzewodowo z routera to wpisz w przeglądarkę adres routera i się zaloguj jeśli znasz dane do logowania. I zmień.

Poza tym parę postów wyżej podałem linka jak udostępnić połączenie internetowe. Próbowałeś?

Edytowane przez DarkShadowPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Poza tym parę postów wyżej podałem linka jak udostępnić połączenie internetowe. Próbowałeś?

Nie mam tej zakładki,

Myk z ustawieniami z lapka nie działa - moje ps3 dziwnie się zachowuje, jakby wifi nie działało. Mianowicie, kiedy daję, żeby wyszukało połączenie bezprzewodowe, nie znajduje mojej sieci domowej. Inne urządzenia typu komórka/laptop odnajdują ją bez problemu.

Edytowane przez bartekm3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/ro...1452429062.html

mam ten modem podlaczylem nesostrade wszystko niby dziala a jak podlaczam do ps3 kablem ethernet albo przez wi fi adres ip wyszukuje ale potem wyskakuje jakis blad ?

To masz przykładową jakąś odpowiedź - jakiś człowiek na pewno Ci pomoże

Zapewne DNS jakoś sobie poszukaj

Pozdrawiam\

Nie mam tej zakładki,

Myk z ustawieniami z lapka nie działa - moje ps3 dziwnie się zachowuje, jakby wifi nie działało. Mianowicie, kiedy daję, żeby wyszukało połączenie bezprzewodowe, nie znajduje mojej sieci domowej. Inne urządzenia typu komórka/laptop odnajdują ją bez problemu.

Coś mi tu kręcisz wyłącz zabezpieczenia sieci WIFI oraz sprawdź czy masz rozgłaszanie SSID włączone - inne urządzenia znajdują to i ty znajdziesz

a na wcześniejsze pytanie - tak da się podłączyć - poczytaj o udostępnianiu

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gdzieś znalazłem w routerze ze mam 4 komputery podłączone ich adresy to

192.168.1.100 adres konsoli

192.168.1.101

192.168.1.102

192.168.1.103

wszystko wszedzie mam ustawione na automat, tzn. jak połączę się z siecią wi fi tak zostaje, nic nie zmieniam .

Jakby to miało jakieś znaczenie to w routerze jest ustawione dynamiczne ip

problem polega na tym ze wystarczy ze włączę konsole i juz sie posypał internet, nie ma go na zadnym komputerze ani na zadnym innym urządzeniu

P.S. Jest jakiś temat gdzie mozna zadawać pytania dotyczące braku obrazu, zeby nie załadać nowego, bo nie moge znaleść nic takiego a nie chce zakładać nowego

Pozdrawiam

Edytowane przez POWER1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Od dzisiaj mam chęć wywalenia mojego PS3 przez okno! Problem jest taki, że mimo iż posiadam neostrade 10Mb/s, gry z PSS pobierają się gdzieś w okolicach 30-50 KB/s czy to przez wifi czy kabel. Mimo, że było to strasznie wnerwiające jakoś sobie radziłem - do dzisiaj. Pięć dni temu kupiłem na PSS God of War Collection i pierwsza część skończyła się ściągać dopiero ok 30 minut temu. Pobierałem tą grę po ok 7-8 godzin dziennie przez 5 dni a gdy skończyła się już katorga tzn. pobrało wszystkie dane podczas instalacji przy 14% wyrzuca błąd o uszkodzonych danych - możliwe działania pobrac od nowa. Nie będę pisał co teraz myślę bo było by to coś takiego %^&%*^#*^#%^#*&%#*%#*%*!!!!!!!!!!!!!!

Proszę o jakieś sugestie - router TP-LINK TD8960N, porty odblokowane, poza tym konsola dodana do DMZ. Próbowałem wielu rzeczy, zawsze z marnym skutkiem.

Edytowane przez Deadshot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Może to już tu było więc powiem krótko.Jak zmienić nat typ2 na nat typ 1 w ps3.Udało mi się to zrobić tylko dla Black Ops tam jest teraz Open czyli nat typ 1 ale w ustawieniach sieci w Ps3 jest typ nat2 czy można go jakoś zmienić.Mam router Linksys WPR400...dpad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak laczysz sie przez router to lepiej jak nat2 nie bedziesz mial. zreszta po co ci nat1 skoro na nat2 wszystko dziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak laczysz sie przez router to lepiej jak nat2 nie bedziesz mial. zreszta po co ci nat1 skoro na nat2 wszystko dziala?

No łącze się przez router i jest nat2 w black ops jest nat1 nie wiem o co chodzi z tm,a czemu lepiej jakbym nie miał nat2???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie patrz sie co ci gra pokazuje. masz taki nat jaki ci pokaze w ustawieniach sieci.

...a czemu lepiej jakbym nie miał nat2???

o co ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nic..pytałem o nat typ.W ustawieniach sieci, gdzie w routerze w ps3 w laptopie może byś sprecyzował.Gra też pokazuje jaki jest typ nat tak było z wszystkimi częściami COD zmieniłem w ustawieniach routera i w grze zmieniło sie na nat typ1 open,nie zmieniło się natomiast to ustawienie w ustawieniach sieci PS3 o to pytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ustawieniach sieci w ps3 jest podany jaki nat masz

Dziękuje za odpowiedż.Wiem właśnie,tylko mam małą zagadke czemu w grze jest open(nat1) no cóż zobaczymy niedługo zmieniam dostawce internetu wraz z routerem wtedy zobacze co jest grane.Dzieki jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×