Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

To z innej beczki mam neta z aster,i czy uda mi sie ustawic nat2 podlaczajac konsole pzrez 2 sieciowke w kompie,mysle ze nie bez pomocy mego operatora,nadpomne ze juz do nich dzwonilem i zarajestrowali mi konsole jako dodatkowe urzadzenie.Mialem doniedawna xbox360 i tam gralem bez najmniejszych problemów przez 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z innej beczki mam neta z aster,i czy uda mi sie ustawic nat2 podlaczajac konsole pzrez 2 sieciowke w kompie,mysle ze nie bez pomocy mego operatora,nadpomne ze juz do nich dzwonilem i zarajestrowali mi konsole jako dodatkowe urzadzenie.Mialem doniedawna xbox360 i tam gralem bez najmniejszych problemów przez 2 lata.

Musisz otworzyć te porty w zaporze sieciowej Windows zarówno dla połączenia komputer-modem i komputer-konsola:

TCP: 80, 443, 5223

UDP: 3478, 3479, 3658

A jak to zrobić dla XP poczytaj tutaj ->> http://support.micro...om/kb/308127/pl

Mała rada - jakbyś kupił router z maskowaniem adresów MAC to byś nie musiał rejestrować dodatkowych urządzeń u operatora ;)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z wątku o kodach błędów:

8001050F - Awaria sprzętu. Nie można zaktualizować firmware lub podłączenia do internetu.

Co po oznacza, że masz faktycznie problem z Liveboxem. Błąd DNS również na to wskazuje.

Napisałeś, ze otworzyłeś porty, czy przypisałeś je do ip konsoli i czy konsola ma na stałe przydzielone ip?

Jeśli tak to spróbuj zmienić sposób podłączenia (WiFi na kabel i odwrotnie).

Robiłeś restart Liveboxa? Często problemy z netem są spowodowane, ze coś mu się przywiesiło i trzeba go uruchomić na nowo.

Jeśli to nic nie pomoże to znaczy, że coś jest nie tak z Liveboxem. Masz dwie opcje; zareklamować go w tepsie, wtedy powinni zamienić go na inny model; lub oddać im ten niezbyt udany sprzęt, przestać płacić haracz za wypożyczenie i zakupić inny router z wbudowanym modemem do neostrady, np taki jak poleciłem wyżej, czyli ->> http://allegro.pl/it...tia_wys24h.html

Zastanawia mnie jeszcze czy coś jest nie tak z konsolą, w sensie z połączeniem z siecią, lecz zmiana podłączenia do routera powinna to wyjaśnić.

Owocnej walki :ninja:

Na wstępie bardzo dziękuje za zainteresowanie się moim problemem. Otóż robiłem wszystko co przy Liveboxie można zrobić(tak myślę). Co ciekawe zaniosłem konsole do znajomego, który również ma Liveboxa i jest to samo. Podłączałem konsole również kablem. Problem w tym, że jeżeli to jest po mojej stronie to wyślę konsole do serwisu na darmo. Z drugiej strony jeżeli z konsolą jest coś nie tak kupie na darmo nowy router. Jednak powoli zaczyna mnie to męczyć i chyba po prostu ją odeśle. Co do płacenia za Liveboxa to nie wiem jak inni, ale ja nie uiszczam żadnych opłat

Edytowane przez BlackB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na wstępie bardzo dziękuje za zainteresowanie się moim problemem. Otóż robiłem wszystko co przy Liveboxie można zrobić(tak myślę). Co ciekawe zaniosłem konsole do znajomego, który również ma Liveboxa i jest to samo. Podłączałem konsole również kablem. Problem w tym, że jeżeli to jest po mojej stronie to wyślę konsole do serwisu na darmo. Z drugiej strony jeżeli z konsolą jest coś nie tak kupie na darmo nowy router. Jednak powoli zaczyna mnie to męczyć i chyba po prostu ją odeśle.

Proszę :)

Jeśli podpiąłeś do innego Liveboxa i błąd występuje, to by znaczyło, że jednak moje obawy się sprawdziły i to jest jednak coś z konsolą.

Pytanie - czy update softu był robiony ostatnimi czasy (i czy był w ogóle - łatwo sprawdzić czy masz najnowszy, poprzez ponowną próbę aktualizacji) i czy został przeprowadzony poprawnie?

Jeszcze pytanie podstawowe czy połączenie z internetem w konsoli w ogóle jest -> test połączenia w ustawieniach sieci.

Jeśli wszystko wydaje się ok i błąd cały czas występuje, zawsze możesz zrobić format dysku w konsoli (po zgraniu ważnych rzeczy oczywiście). Poustawiać na nowo połączenia z routerem, zrobić update softu i zobaczyć, czy to pomoże.

Wysłanie konsoli do serwisu po takim zabiegu to już chyba mus (ważne - w serwisie również czyszczą dysk :sweat:),

A co do zamiany Liveboxa na inny router, cóż podejrzewam, ze wiele osób przyklasnęła by temu pomysłowi, ja tylko mogę doradzić, że to może być dobry pomysł jeśli Livebox Cię denerwuje i/lub nie chcesz płacić za wynajem (ja ze swoim nie miałem większych problemów a i tak zmieniłem :P).

Walcz dalej :nuke:

Edytowane przez kremulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę :)

Jeśli podpiąłeś do innego Liveboxa i błąd występuje, to by znaczyło, że jednak moje obawy się sprawdziły i to jest jednak coś z konsolą.

Pytanie - czy update softu był robiony ostatnimi czasy (i czy był w ogóle - łatwo sprawdzić czy masz najnowszy, poprzez ponowną próbę aktualizacji) i czy został przeprowadzony poprawnie?

Jeszcze pytanie podstawowe czy połączenie z internetem w konsoli w ogóle jest -> test połączenia w ustawieniach sieci.

Jeśli wszystko wydaje się ok i błąd cały czas występuje, zawsze możesz zrobić format dysku w konsoli (po zgraniu ważnych rzeczy oczywiście). Poustawiać na nowo połączenia z routerem, zrobić update softu i zobaczyć, czy to pomoże.

Wysłanie konsoli do serwisu po takim zabiegu to już chyba mus (ważne - w serwisie również czyszczą dysk :sweat:),

A co do zamiany Liveboxa na inny router, cóż podejrzewam, ze wiele osób przyklasnęła by temu pomysłowi, ja tylko mogę doradzić, że to może być dobry pomysł jeśli Livebox Cię denerwuje i nie chcesz płacić za wynajem (ja ze swoim nie miałem większych problemów a i tak zmieniłem :P).

Walcz dalej :nuke:

Za wynajem nie płacę :) Wracając do konsoli. Ostatni update, który był zrobiłem w chwili premiery i nie było żadnych problemów. Kiedy wyłączałem konsole wszystko wtedy działało. Po około dwóch tygodniach chcę połączyć się z PSN no i wyżej wymieniony błąd. Robiłem format dysku jak i przywracałem ustawienia fabryczne. Bez skutecznie. Internet w PS3 jest bo jak pisałem działa przeglądarka internetowa. Podczas testu wykazuje, że połączenie z internetem jest natomiast przy próbie przetestowania PSN wyskakuje niepowodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za wynajem nie płacę :) Wracając do konsoli. Ostatni update, który był zrobiłem w chwili premiery i nie było żadnych problemów. Kiedy wyłączałem konsole wszystko wtedy działało. Po około dwóch tygodniach chcę połączyć się z PSN no i wyżej wymieniony błąd. Robiłem format dysku jak i przywracałem ustawienia fabryczne. Bez skutecznie. Internet w PS3 jest bo jak pisałem działa przeglądarka internetowa. Podczas testu wykazuje, że połączenie z internetem jest natomiast przy próbie przetestowania PSN wyskakuje niepowodzenie.

Doczytałem, że nie płacisz po chwili :)

Może spróbuj założyć nowe konto na konsoli i z niego spróbuj zarejestrować się na nowo w PSN.

I tu kończą mi się pomysły. Patrząc na kod błędu jeszcze raz, można wnioskować, że to jest jednak coś z konsolą, czego zwykły użytkownik nie da rady naprawić i trzeba wysłać konsolę do serwisu, gdyż jest to `Awaria sprzętu...`.

Edytowane przez kremulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć czy możliwe jest połączenie:

Komputera z konsolą skrosowanym kablem aby utworzyć sieć domową oraz jednoczesne korzystanie z internetu bezprzewodowego dzięki Ruterowi.

Sieć miała by służyć tylko do transmisji danych (filmy itp.) (wiadomo kabel zapewnia o wiele większy transfer niż WI-FI) nie zaś do internetu.

Wolał bym się nie pakować w koszty związane z zakupem kabla i routera jeśli miało by mi to nie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odpowiedź znajdzie się w jedynym do tego słusznym miesjcu >>> http://www.ps3site.pl/forum/topic/24162-ps3-a-siec/

Chwilkę mi zajmie jej napisanie, więc sugeruję ten czas poświęcić na zapoznanie się z regulaminem forum :down:

EDIT: Kremulek starzejesz się :P

Edytowane przez Tomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po pierwsze takie pytania mają swoje miejsce ->> http://www.ps3site.p...162-ps3-a-siec/

A z tego co zrozumiałem, chcesz odbierać na komputerze poprzez WiFi internet, który będzie podłączony kablem (scrossowanym !) do konsoli i czy to wszystko będzie działać, mam rację?

Odpowiedź, tak będzie działać. Wystarczy udostępnić w komputerze połączenie internetowe dla połączenie komputer-konsola i już.

Tylko po co, pytam się? Jeśli posiadasz router, podłącz do niego przez WiFi konsolę i już będziesz miał sieć. A udostępnianie multimediów na konsolę z komputera w ten sposób również działa (przetestowane osobiście :)).

Edit: Siema Tomo! Odpowiedź Ci zajmie? A ja już ją napisałem :P Tym razem byłeś szybszy, ale nie odpowiedziałeś :D

Ps. Cicho :P Pisałem odpowiedź, a poza tym jestem jeszcze w robocie :P

Ps.2 Poza tym zobacz ile dziś już się napłodziłem odpowiedzi, palce mnie bolą :D

Edytowane przez kremulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chciałbym się dowiedzieć czy możliwe jest połączenie:

Komputera z konsolą skrosowanym kablem aby utworzyć sieć domową oraz jednoczesne korzystanie z internetu bezprzewodowego dzięki Ruterowi.

Sieć miała by służyć tylko do transmisji danych (filmy itp.) (wiadomo kabel zapewnia o wiele większy transfer niż WI-FI) nie zaś do internetu.

Wolał bym się nie pakować w koszty związane z zakupem kabla i routera jeśli miało by mi to nie działać.

Najwłaściwsze rozwiązenie to zakupiony router podłączyć kablem ethernetowym do PS3 i do PeCeTa - urządzenia będą się widziały np: poprzez media serwer - nie ma konieczności podłaczania ich do siebie bezpośrednio. Wi-fi z routera będzie niezależnie działało .. i będzie mozna korzystać również np: z laptopa, telefonu z wi-fi etc.

Edytowane przez Tomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najwłaściwsze rozwiązenie to zakupiony router podłączyć kablem ethernetowym do PS3 i do PeCeTa - urządzenia będą się widziały np: poprzez media serwer - nie ma konieczności podłaczania ich do siebie bezpośrednio. Wi-fi z routera będzie niezależnie działało .. i będzie mozna korzystać również np: z laptopa, telefonu z wi-fi etc.

Spryciarz :P

Masz całkowitą rację, ale SethAngel napisał, że ma już router :D (poprawka, nie ma... eh...)

Edit: Ups, nie doczytałem dokładnie... już drugi raz dzisiaj... Koniec z odpowiadaniem na dziś, mam dosyć...

Edytowane przez kremulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą rację, ale SethAngel napisał, że ma już router :D

Czy aby napewno ? :no:

(...)

Wolał bym się nie pakować w koszty związane z zakupem kabla i routera jeśli miało by mi to nie działać.

:geek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze takie pytania mają swoje miejsce ->> http://www.ps3site.p...162-ps3-a-siec/

A z tego co zrozumiałem, chcesz odbierać na komputerze poprzez WiFi internet, który będzie podłączony kablem (scrossowanym !) do konsoli i czy to wszystko będzie działać, mam rację?

Odpowiedź, tak będzie działać. Wystarczy udostępnić w komputerze połączenie internetowe dla połączenie komputer-konsola i już.

Tylko po co, pytam się? Jeśli posiadasz router, podłącz do niego przez WiFi konsolę i już będziesz miał sieć. A udostępnianie multimediów na konsolę z komputera w ten sposób również działa (przetestowane osobiście :)).

Edit: Siema Tomo! Odpowiedź Ci zajmie? A ja już ją napisałem :P Tym razem byłeś szybszy, ale nie odpowiedziałeś :D

Ps. Cicho :P Pisałem odpowiedź, a poza tym jestem jeszcze w robocie :P

Ps.2 Poza tym zobacz ile dziś już się napłodziłem odpowiedzi, palce mnie bolą :D

Wiem, że dla niektórych takie pytania mogą być banalne i wręcz głupie. Jestem posiadaczem konsoli od dobrego miesiąca więc mam ograniczona wiedzę co do jej możliwości i ograniczeń. Nie znam się na niektórych sprawach więc pytam. Nie zawsze da się znaleźć potrzebną odpowiedź jeśli temat ma np. 30 stron.

Kablem była by tylko sieć ustawiona a routerem internet. Nie wiem jak np. zachowało by się łącze bezprzewodowe gdybym z kompa chciał wrzucić film HD na konsole. Jaki byłby czas przesyłu np 20 GB danych. Kablem na pewno było by szybciej.

Dlatego chcialbym wiedzieć czy takie rozwiązanie będzie działać. Czyli:

KOMPUTER ------>skrosowany kabel tworzący sieć domową --------->KONSOLA------------>WI-FI (aby był internet)----------->ROUTER

P.S. Proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOMPUTER ------>skrosowany kabel tworzący sieć domową --------->KONSOLA------------>WI-FI (aby był internet)----------->ROUTER

lepiej bedzie:

komputer -------> kabel -------->router<------- kabel (ewentualnie wifi) <---------ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej bedzie:

komputer -------> kabel -------->router<------- kabel (ewentualnie wifi) <---------ps3

Tylko to nie rozwiązuje mojego problemu. Router będzie stał w jednym pokoju a komputer i konsola w innym. Inaczej niż moje rozwiązanie się chyba nie da bo musiał bym przez cały dom ciągnąć kabel z routera do komputera.

Chciałbym tylko wiedzieć czy konsola mając podłączony skrosowany kabel będzie w stanie odbierać internet bezprzewodowo. Nie wiem czy takie rozwiązanie nie będzie się "gryzło' i powodowało wadliwe działanie konsoli itp. Czy sama konsola wykryje, że przez kabel nie będzie internetu tylko przez WI-FI.

Gdybym np. połączył po swojemu i zarówno komputer jak i konsola odbierały by bezprzewodowo internet a do tego były by ze sobą połączone kablem - to nie wiem czy konsola odbierałaby internet przez Wi-Fi czy starał by się uzyskać go z komputera dzięki kablowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj otrzymałem router TP-Link TD-W8901G i kompletnie nie umiem go podłączyć do komputera. Czy ktoś posiadający wymieniony wcześniej router mógłby do mnie napisać na gg:9178041 i pomóc mi go zainstalować ? Jestem kompletnie zielony w tych sprawach a instrukcja niewiele mi mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

to zrób tak:

router----->Wifi------>PC------>skrętka skrosowana------>PS3,

będzie wszystko działać, internet na PC, internet na PS3, stream z media servera będą leciały kabelkiem do PS3. Pamiętaj o prawidłowym zaadresowaniu sieci na PS3.

ewentualnie

router----->WiFi----->PC

router----->WiFi----->PS3

w tym przypadku również wszystko będzie działać poprawnie, trochę łatwiejsza (bardziej domyślna konfiguracja) natomiast streaming z media servera będzie leciał via WiFi, co przy streamowaniu HD może "klatkować"

Edytowane przez 1stmadafaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

połączenie WiFi z komputerem nie wchodzi w rachubę, chyba, że PC ma w opcjach WiFi działanie jako AP, bo PS3 nie obsługuje połączeń ad-hoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczorajszych konserwacji serwerów net dziś nie działa tak jak należy , tzn nie można podlączyc się do żadnego multi jeśli ktoś ma podobny problem niech się wypowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczorajszych konserwacji serwerów net dziś nie działa tak jak należy , tzn nie można podlączyc się do żadnego multi jeśli ktoś ma podobny problem niech się wypowie

Ja mam ten problem, nawet do PSN normalnie nie mogę się podłączyć.. długo się ładuje. Dopiero chciałem grać mecz w Fifę, ale mnie po 15minutach rozłączyło.

Dopiero dziś chciałem grać na multi, ostatnimi czasy pochłonął mnie Bioshock, hehe.

ostatnio coś coraz częściej nie mogę się zalogować do PSN. Strasznie długo się ładuje, wie ktoś dlaczego?

Nawet gdy robiłem test sieci to zatrzymywało się na PSN, bo nie powiodło się. Raz siię udało, tylko UpNP (czy jakoś tak) jest niedostępne, może to dlatego? Wie ktoś o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego problemu. To niestety u innego usługodawcy i tym samym na innym routerze występuje ten sam błąd. Czyli pozostaje mi serwis.

Tutaj mam teraz pytanie. Dzwonie do serwisu a oni każą mi załatwiać kuriera. Fakt podali numer płatnika, ale to ja mam dzwonić po kuriera i dodatkowo pakować konsolę. Faktycznie tak wygląda ? Bo jak dla mnie obsługa jest karygodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tak wygląda ? Bo jak dla mnie obsługa jest karygodna.

No tak u innych firm musisz sprzęt zapakować w fabryczny karton - zatachać go do samochodu/tramwaju/autobusu/pociagu i potem osobiście donieść go do sklepu lub autoryzowanego punktu serwisowego, a tutaj po konsolę w pudełku w umówionej godzinie zapuka schludnie ubrany pracownik firmy kurierskiej który nie biorąc za to ani grosza zabezpieczy paczkę, wypiszę list przewozowy i zawiezie konsolę bezpośrednio do serwisu.

Tak to właśnie wygląda. Karygone i żenujące ale cóż zrobić ... trza robić :down:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten problem, nawet do PSN normalnie nie mogę się podłączyć.. długo się ładuje. Dopiero chciałem grać mecz w Fifę, ale mnie po 15minutach rozłączyło.

Dopiero dziś chciałem grać na multi, ostatnimi czasy pochłonął mnie Bioshock, hehe.

ostatnio coś coraz częściej nie mogę się zalogować do PSN. Strasznie długo się ładuje, wie ktoś dlaczego?

Nawet gdy robiłem test sieci to zatrzymywało się na PSN, bo nie powiodło się. Raz siię udało, tylko UpNP (czy jakoś tak) jest niedostępne, może to dlatego? Wie ktoś o co chodzi?

To nie wina UPnP, to jest usługa w routerze, która w Twoim przypadku jest wyłączona lub nieobsługiwana przez twój router. Ważniejszy jest typ NAT. Powinien być 2 (ewentualnie 1).

Tak to właśnie wygląda. Karygone i żenujące ale cóż zrobić ... trza robić :down:

Tak Tomo, karygodne :P

@BlackB: Powodzenia w walce z serwisem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
a tutaj po konsolę w pudełku w umówionej godzinie zapuka schludnie ubrany pracownik firmy kurierskiej który nie biorąc za to ani grosza zabezpieczy paczkę, wypiszę list przewozowy i zawiezie konsolę bezpośrednio do serwisu.

Tak to właśnie wygląda. Karygone i żenujące ale cóż zrobić ... trza robić down.gif

Ok wszystko fajnie. Tylko dlaczego nie może tego załatwić Sony ? Sprawa wygląda tak. Dzwoni się do obsługi klienta Playstation Ci natomiast kierują nas do serwisu, a serwis kieruje nas do kuriera w celu jego zamówienia.

Pod tym względem obsługa MS jest nieporównywalnie lepsza. Jestem ciekaw ile teraz sobie na konsole poczekam no , ale już trudno.

Zostawiając już sprawę serwisu mam pytanie poniekąd związane z siecią. Chodzi mi o udostępnianie z PC filmów i tym samym oglądanie ich na PS3. Jak to wygląda w praktyce? Niestety nie dane mi było to przetestować. Czy jakikolwiek film powiedzmy HD .mkv można za pośrednictwem PS3 odtworzyć ? Jak wygląda sprawa z napisami? Prosiłbym o rozwiązania PC/MAC.

@BlackB: Powodzenia w walce z serwisem wink.gif

Dzięki ;)

Edytowane przez BlackB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×