Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

teoretycznie tak 2 konsole w jednej sieci lokalnej bez problem je podłączysz ale czy pograsz to raczej gra to musi umieć i jak chcesz gadać na czacie czy czy jak tam chcesz to bez internetu w tej sieci lokalnej to raczej się nie obejdzie bo nie kojarzę żeby konsola umiał takie coś ale nie testowałem ale przy najbliższej okazji sprawdzę czy da to radę odpalić bez netu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem z moim PS3 a dokładnie z siecią mam stałe łącze wraz z stałymi IP na pieca i konsolke. Modem połączony jest do http://www.eusso.com/Models/100Mhub/UFH3108/ufh3108.htm#Specifications który daje mi sieć na obie maszynki ,wszystko latało pięknie do dzisiaj ,kiedy chce w coś połupać na PS mam ciągle informacje ,że błąd połączenia. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam :turned:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musashi nie wprowadzaj w blad.

Mozna utworzyc siec LAN miedzy konsolami. Mozna za pomoca zarowno wifi (ale przez access point), jak i przez switch, a nawet i kablem crossover powinno sie dac. Tylko aby cieszyc sie gra po LANie, tryb ten musi byc wspierany przez gre. Wiem ze niektore tytuly maja wlasnie taka opcje rozgrywki. Poki co do glowy przychodzi mi troche stary juz Warhawk, ale bardzo fajna gra. Nie wiem czy nei maja tego jeszce U3 i jakis CoD.

Że się da podłączyć do sieci lan 2 konsole to oczywiste ale grac w gry to raczej nie chyba ze wspierają takie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

POMOCY !

Łącze sie z konsola poprzez router (WiFi) i dzisiaj nie wiem co sie stalo. Moge sie zalogowac do PSN, ale nie moge wejsc ani do PS Store (This service is not available in your country/region), ani nie moge zagrac w demko BF: BC2 (Nie moge sie zalogowac).

Czy wie ktos co moze byc nie tak ? Nic nie zmienialem w ustawieniach polaczenia z internetem.

Edytowane przez NaLandy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

POMOCY !

Łącze sie z konsola poprzez router (WiFi) i dzisiaj nie wiem co sie stalo, moge sie zalogowac do PSN, ale nie moge wejsc ani do PS Store (This service is not available in your country/region), ani nie moge zagrac w demko BF: BC2 (Nie moge sie zalogowac).

Czy wie ktos co moze byc nie tak ? Nic nie zmienialem w ustawieniach polaczenia z internetem.

mam to samo więc może jakaś siła wyższa, PSS nie trybi reszta w miarę ok, nie wiem jak demka online ale póki co przed pss i tym polskim i amerykańskim jest not available :( może zbanowali ludzi z kontami z różnych regionów na jednej konsoli :D ja np mam trzy konta polski amerykański i japoński pss więc może im się coś odwidziało, ale to tylko moje spekulacje xD a jak u Was wygląda sytułejszyn?

Edytowane przez djvojo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. Tez nie moge sie zalogowac do bfbc, a do tego nie znajduje mi nikogo w uncharted 2 po sieci, choc jeszcze 2 godziny gralem bez problemu. Myslalem, ze to sprawa NAT, bo mialem do tej pory typ 2, ale dzisiaj z nieznanej przyczyny przestawilo sie na typ 3. Pokombinowalem z przekierowaniem portow i mam typ 2, ale nadal nie chce mi nikogo znalezc w U2 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może powodem tego jest ten update do uncharteda 2? własnie dzisiaj sciagalem i chyba jakos po tym pss nie trybi:/ ale nie daje glowy znów spekuluję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem. Podejrzewam, że zagadka, której nie jestem w stanie rozwikłać pojawiła się już w tym temacie, ale patrząc na ilość stron nie mam wielkiej szansy znalezienia swojego problemu.

A więc tak:

- Posiadam Neostradę 2Mb/s

- Mój Router to bezprzewodowy TP-LINK TD-W8101G

- Router podpięty jest pod komputer i ma współpracować z nim oraz z PS3.

Pora na meritum:

Internet w komputerze hula wspaniale, ale po każdym wyłączeniu komputera i ponownym jego włączeniu internet w ps3 przestaje działać i jedyne co pozwala mi uruchomić sieć w konsoli to ponowne instalowanie oprogramowania dołączonego na płytce z routera. Podejrzewam, że ma to związek ze zmiennym IP, które występuje w Neostradzie i założę się, że odpowiednia konfiguracja na stronie, znajdującej się pod adresem 192.168.1.1, załatwi sprawę. Niestety nie wiem jak to zrobić, więc pomyślałem, że tutejsi spece udzielą mi odpowiedzi. Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego patcha do U2 nie mam a mam taki sam problem ;) U Mnie jest NAT 2 caly czas. Z BF BC2 sie poprawilo bo przylacza Mnie do gry ale zaraz z niej wyrzuca. PSS nadal to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A Flow'a sciągałeś przez proxy? może przez to zablokowali nam dostęp do pss?

DZIAŁA PSS juz mi :)

chwilowa panika tylko uff

Edytowane przez djvojo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wasz problem został rozwiązany, ale czy jest ktoś kto mógłby mi doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wasz problem został rozwiązany, ale czy jest ktoś kto mógłby mi doradzić?

Jaka płyta do instalacji schowaj ją do pudełka i nie używaj. Zrób tak hard reset routera, wpisz manualnie odpowiednie parametry do twojego połączenia na routerze, ustaw osobne ip i otwórz porty.

Co do NaLandy to NAT 2 będzie zawsze jeśli masz internet przez router(używasz ip z routera)

NAT 1 jest w tedy gdy podłączysz kabel internetowy bezpośrednio do konsoli albo przez routera ale z użyciem logowania sie na konto otrzymane od dostawcy internetu.( w konsoli nie używasz ip z routera tylko login od Neti czy TPSA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób tak hard reset routera, wpisz manualnie odpowiednie parametry do twojego połączenia na routerze, ustaw osobne ip i otwórz porty.

Mógłbyś nieco jaśniej? Reset to rozumiem (guzik z tyłu routera), ale o co dokładnie Ci chodzi mówiąc "manualnie"? (192.168.1.1?) Gdzie ustawić osobne IP i gdzie otworzyć te porty? Wybacz mi mój kompletny brak wiedzy na ten temat, ale jeśli chodzi o wszelkie sprawy związane z internetem itp. to jestem najzupełniej w świecie zielony.

Pozostaje jeszcze opcja włączonego routera 24/7, ale nie chciałbym się do niej stosować jeśli istnieje inne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś nieco jaśniej? Reset to rozumiem (guzik z tyłu routera), ale o co dokładnie Ci chodzi mówiąc "manualnie"? (192.168.1.1?) Gdzie ustawić osobne IP i gdzie otworzyć te porty? Wybacz mi mój kompletny brak wiedzy na ten temat, ale jeśli chodzi o wszelkie sprawy związane z internetem itp. to jestem najzupełniej w świecie zielony.

Pozostaje jeszcze opcja włączonego routera 24/7, ale nie chciałbym się do niej stosować jeśli istnieje inne rozwiązanie.

Potrzebna pomoc w ustawieniu? Jakby co to pisz do mnie na gg (w profilu).

Pozdrawiam :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mógłbyś nieco jaśniej? Reset to rozumiem (guzik z tyłu routera), ale o co dokładnie Ci chodzi mówiąc "manualnie"? (192.168.1.1?) Gdzie ustawić osobne IP i gdzie otworzyć te porty? Wybacz mi mój kompletny brak wiedzy na ten temat, ale jeśli chodzi o wszelkie sprawy związane z internetem itp. to jestem najzupełniej w świecie zielony.

Pozostaje jeszcze opcja włączonego routera 24/7, ale nie chciałbym się do niej stosować jeśli istnieje inne rozwiązanie.

Nie lubię się zagłębiać w opisy wiec dam krótką poradę.

Hard reset to chyba z 15 albo 20 albo 30 sekund przytrzymanie tego guzika do resetu (nie pamiętam teraz dokładnie bo często tego nie robię)

Po HR wchodzisz w przeglądarkę i wpisujesz 192.168.1.1 Hasło i nick to admin.

I ustawiasz manualnie wszystkie opcje (najlepiej poszukaj w googlach jak ustawiać internet (Netia, TPSA albo inny) na ( nazwa routera)

Jak to już zrobisz (ustawisz wszystko w routerze)

Wchodzisz w konsole (zależy czy masz router na kabel czy na wifi) wybierasz ta opcje którą masz i ręcznie ustawiasz.

porada ustawiania samego internetu w konsoli powinna być na forum, a ustawienie w routerze tez pewnie jest ale lepiej żebyś znalazł porządny toutrial z obrazkami jak ustawić internet na danym routerze.

To tyle

Edytowane przez Musashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy neta na hotelu ale jest zablokowany jakiś port.nie moge się zalogować na konto psn ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam pytanie co do PS3 i internetu od neostrady

A więc tak aktualnie posiadam internet radiowy 512 .. także tragedia na konkretnym PC mam lagi w Counter Strike ;D

Postanowiłem więc zamówić sobie Neostradę.. Oczywiście koszty też biorę pod uwagę mogę pozwolić sobie na Prędkość 1 Mb/s ..

I tutaj pytanie jak wygląda wtedy gra w tytuły na naszej kochanej czarnulce ? :)

Mam także pytanie co do samej NEO.. czy biorąc modem ,,LIVEBOX,, mogę podłączyć pod niego bezprzewodowo 2x laptop stacjonarkę PSP i PS3 ?

Z góry dziękuje wam za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

1 Mb/s wystarczy. jak wezmiesz liveboxa to podlaczysz wszystkie wymienione urzadzenia do niego

ps. zamiast liveboxa (10 zl miesiecznego abonamentu, np umowa na 24 miesiace = 240 zl) poszukaj innego lepszego routera :)

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co byś radził ? I jak wtedy wyglądała by instalacja ? Było by to trzeba zrobić samemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam pytanie co do PS3 i internetu od neostrady

A więc tak aktualnie posiadam internet radiowy 512 .. także tragedia na konkretnym PC mam lagi w Counter Strike ;D

Postanowiłem więc zamówić sobie Neostradę.. Oczywiście koszty też biorę pod uwagę mogę pozwolić sobie na Prędkość 1 Mb/s ..

I tutaj pytanie jak wygląda wtedy gra w tytuły na naszej kochanej czarnulce ? :)

Mam także pytanie co do samej NEO.. czy biorąc modem ,,LIVEBOX,, mogę podłączyć pod niego bezprzewodowo 2x laptop stacjonarkę PSP i PS3 ?

Z góry dziękuje wam za odpowiedzi

Brat na 1 Mb/s z Neostrady bez problemu pocina w Countera na kompie i w Bad Company 2 Demo czy MW na konsoli, więc taka prędkość spokojnie wystarczy do grania online.

Livebox bez problemu obsłuży poprzez WiFi tyle urządzeń. Tylko, że z nim bywa różnie w sprawie utrzymywania połączenia sieciowego i stabilnością (okresowe zwisy). Osobiście nie miałem z Liveboxem większych problemów (jedynie zwisy) ale czytałem, że ludzie mają z nim różne problemy - wszystko zależy od konkretnego urządzenia, które dostaniesz.

Lepszym rozwiązaniem będzie zakup routera z wbudowanym modemem za niewielkie pieniądze i wszystkie problemy Cię ominą i przede wszystkim nie będziesz płacił za wynajem urządzenia tepsie (zakup routera zwróci się po ok roku wypożyczenia Liveboxa). Polecam coś takiego ->> http://allegro.pl/it...tia_wys24h.html Instalację bez problemu przeprowadzisz samemu według instrukcji i dołączonego oprogramowania, podłączenie konsoli i innych rzeczy jest równie łatwe. Zawsze możesz się poradzić tutaj (jak jestem online to chętnie pomagam :)).

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)

Jedno z lepszych for na których miałem okazje przebywać szybka i co ważne rzetelna odpowiedz

Czas aktywować linie telefoniczną i zacząć swoją przygodę z grą po sieci

Na razie na PSP lecz przyjdzie i czas na ,, większa siostrę ,,

Jeśli będę mieć problemy napiszę w tym wątku

Jeszcze raz bardzo wam dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Borykam się z pewnym problemem, którego nie mogę rozwiązać. Postanowiłem założyć konto na waszym forum w celu uzyskania pomocy. Po kilku tygodniowej przerwie próbowałem zalogować się do PSN. Jak się okazało zamiast ekranu powitalnego ujrzałem dymek z informacją o błędzie 8001050F. Co ciekawe przeglądarka działa normalnie. Dzwoniłem w tej sprawie do Sony, ale oni sami chyba za bardzo nie wiedzą o co chodzi. Poradzili mi odblokować porty co oczywiście uczyniłem i jak można się domyślić nie przyniosło to żadnych rezultatów. Wcześniej nie miałem żadnych problemów. Konsola bez problemu łączyła się z Liveboxem i wszystko fajnie działało. Poradzono mi również przetestować na internecie od innego usługodawcy, niestety nie mam takiej możliwości. Co ciekawe dzisiaj dwa razy przy próbie zalogowania do PSN wyskoczył błąd z DNS. Niestety za chwilę znowu błąd 8001050F. Podejrzewam, że to wina Liveboxa, ale też dziwne, że tak naglę przestało działać. Tak jak napisałem wyżej przeglądarka w konsoli działa. Próbuje uzyskać pomoc na różnych forach jednak bezskutecznie.

Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,podlączając ps3 bezpośrednio kablem krosowanym do 2 karty sieciowej do komputera mam na konsoli caly czas nat 3.Czy jest możliwość po odpowiednim skonfigurowaniu routera uzyskać nat2 czy raczej tego nie zrobie.Dodam że przy prostej konfiguracji automatycznej rutera mam neta ale z nat3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Borykam się z pewnym problemem, którego nie mogę rozwiązać. Postanowiłem założyć konto na waszym forum w celu uzyskania pomocy. Po kilku tygodniowej przerwie próbowałem zalogować się do PSN. Jak się okazało zamiast ekranu powitalnego ujrzałem dymek z informacją o błędzie 8001050F. Co ciekawe przeglądarka działa normalnie. Dzwoniłem w tej sprawie do Sony, ale oni sami chyba za bardzo nie wiedzą o co chodzi. Poradzili mi odblokować porty co oczywiście uczyniłem i jak można się domyślić nie przyniosło to żadnych rezultatów. Wcześniej nie miałem żadnych problemów. Konsola bez problemu łączyła się z Liveboxem i wszystko fajnie działało. Poradzono mi również przetestować na internecie od innego usługodawcy, niestety nie mam takiej możliwości. Co ciekawe dzisiaj dwa razy przy próbie zalogowania do PSN wyskoczył błąd z DNS. Niestety za chwilę znowu błąd 8001050F. Podejrzewam, że to wina Liveboxa, ale też dziwne, że tak naglę przestało działać. Tak jak napisałem wyżej przeglądarka w konsoli działa. Próbuje uzyskać pomoc na różnych forach jednak bezskutecznie.

Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc.

Z wątku o kodach błędów:

8001050F - Awaria sprzętu. Nie można zaktualizować firmware lub podłączenia do internetu.

Co po oznacza, że masz faktycznie problem z Liveboxem. Błąd DNS również na to wskazuje.

Napisałeś, ze otworzyłeś porty, czy przypisałeś je do ip konsoli i czy konsola ma na stałe przydzielone ip?

Jeśli tak to spróbuj zmienić sposób podłączenia (WiFi na kabel i odwrotnie).

Robiłeś restart Liveboxa? Często problemy z netem są spowodowane, ze coś mu się przywiesiło i trzeba go uruchomić na nowo.

Jeśli to nic nie pomoże to znaczy, że coś jest nie tak z Liveboxem. Masz dwie opcje; zareklamować go w tepsie, wtedy powinni zamienić go na inny model; lub oddać im ten niezbyt udany sprzęt, przestać płacić haracz za wypożyczenie i zakupić inny router z wbudowanym modemem do neostrady, np taki jak poleciłem wyżej, czyli ->> http://allegro.pl/it...tia_wys24h.html

Zastanawia mnie jeszcze czy coś jest nie tak z konsolą, w sensie z połączeniem z siecią, lecz zmiana podłączenia do routera powinna to wyjaśnić.

Owocnej walki :ninja:

Mam pytanie,podlączając ps3 bezpośrednio kablem krosowanym do 2 karty sieciowej do komputera mam na konsoli caly czas nat 3.Czy jest możliwość po odpowiednim skonfigurowaniu routera uzyskać nat2 czy raczej tego nie zrobie.Dodam że przy prostej konfiguracji automatycznej rutera mam neta ale z nat3.

Masz router i podłączyłeś konsolę do komputera? Podłącz do routera i po odpowiednim skonfigurowaniu go uzyskasz NAT2. Chodzi o otwarcie portów dla konsoli. Poczytaj o tym w tym wątku, tłumaczyłem to parę razy kilka stron wyżej. Poczytaj również ten watek ->> http://www.ps3site.p...q-router-i-ps3/

Razem z instrukcją od routera powinno Ci się udać.

Konsola podłączona do komputera również może mieć NAT2, lecz wymaga to otwarcia portów zarówno w routerze dla komputera i dla konsoli w komputerze - więcej roboty, bardziej pogmatwana i przy okazji zmniejszysz bezpieczeństwo komputera. I takim połączeniem musisz mieć non stop włączony komputer aby mieć internet na konsoli.

Jeśli jesteś zielony w temacie zawsze możesz poprosić o pomoc tutaj podając model routera (ewentualnie mnie poprzez gg - w profilu - jak będę online to pomogę).

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×