Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Masz prywatne IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To mam jeszcze jedno głupie pytanie...

Czy PS3 łączy się kablem z komputerem czy liveboxem?

Musi być kabel skrosowany? Jeżeli tak to jak to się rozpoznaje?

Edytowane przez kakaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz. Mozna i tak i tak, zalezy jak chcesz skonstruowac swoja siec. Ale lepiej z LB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam do liveboxa ale mi się nie polącza:/

Możesz pomoc w tym bo nic ie kumam juz...

w liveboxie nie swieci mi sie dioda przy kablu... Wczesniej wylaczylem i wlaczylem jeszcze raz LB i mi się świeciła, ale po nacisnieciu REG przestala, trzeba to wciskac czy nie przed testem na ps3?

W udostepnianiu sieci w panelu sterowania, mam wszystko na automatycznie, wiec raczej nic nie musze wpisywac co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reg jest chyba tylko do urzadzen bezprzewodowych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś opisać krok po kroku co zrobić, abym miał internet w PS3 poprzez WIFI (router podłączony do PC) ? icon_mrgreen.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O :D

to zaraz sprawdze czy dziala:P

A co z udostepnianiem urzadzenia? Trzeba czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisujesz w przegladarce internetowej http://192.168.1.1/

haslo : admin login: admin

pozniej wylączasz tv przez adsl.

podpinasz kabelek konsola - livebox

wszystko teraz na auto i powinno dzialac.

mozesz tez poprzez wifi sie polaczyc z liveboxem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zrobilem tak jak powiedziales a dioda nadal sie nie swieci

Edit: Już działa WIELKIE DZIĘKI:D Dioda nadal się nie świeci ale działa i to najważniejsze:D Jeszcze raz dzieki:D

Edytowane przez kakaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:) Mam pare pytań odnośnie PS3 , mam nadzieje że ktoś mi pomoże:)

Otóż pytanie pierwsze to:

W jaki sposób połączyć się przez internet w PS3 , bo nie potrafie sobie z tym poradzić, jaki trzeba wpisać server proxy....w instrukcji jest to dziwnie napisane , może ktoś z Was podłączył internet....jeśli tak to prosiłbym o wyjaśnienie jak tego dokonać:)

Pytanie drugie:

Czy można grać w gry na PS3 przeznaczone tylko do PS2, w jaki sposób to skonfigurować?

Ostanie pytanie:

Posiadam w PS3 dysk 40GB ,czy da się wymienić go w przyszłości na większy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1, Proxy musisz ustawic jezeli korzystasz z serwera proxy

2. Obecnie sprzedawane konsole w zaden sposob nie potrafia odpalac gier z ps2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób się to ustawia....ja mam z tym do czynienia pierwszy raz więc jestem nemo w te klocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wiem, że to może być mega głupie pytanie, no ale cóż ;d a więc wcześniej miałem PS3 podłączoną do netu konsola-kabel-karta sieciowa w pc. jednak teraz zmieniłem net na kablówke i modem kablówki musi być podłączony do sieciówki, dlatego kabelek od konsoli musiałem odłączyć. i mam teraz takie pytanie, czy jak kupię taką sieciówkę http://allegro.pl/item901623371_nowa_karta_sieciowa_usb_2_0_lan_10_100_ethernet.html to czy po podłączeniu przez nią ps3 kablem do kompa będe miał net w ps3? chodzi mi po prostu o to, czy jeśli będę miał 2 karty sieciowe(w jednej modem kablówki, w drugiej kabel do netu połączony z ps3) to czy da się w ten sposób mieć net na konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

1."konsola-kabel-karta sieciowa" - czy widzisz tu gdzieś słowo router?

2. "Odpowiadanie w temacie: Ps3 A Sieć"...

Tobie proponuje odwiedzić tą stronkę http://pl.shvoong.com/social-sciences/education/1811861-czytanie-ze-zrozumieniem/ i nie zabierać głosu, jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia.

Edytowane przez tjery14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie... Pytanie było zadane w osobnym temacie więc zostałeś odesłany do tego tematu, lecz w międzyczasie pytanie zostało przeniesione razem z odpowiedzią.

Odpowiedź na twój post wyżej jest następująca.

Tak będziesz mieć możliwość udostępnienia internetu na PS3.

Ta karta sieciowa którą podałeś będzie widoczna w komputerze jako normalna karta sieciowa którą byś podłączył do płyty głównej i będzie można udostępnić połączenie internetowe w komputerze.

Jednak prędkość takiej sieci nie będzie zbyt duża ze względu na ograniczenie portu usb (do 12 Mb/s).

Podobnym rozwiązaniem będzie podłączenie do komputera katy WiFi - konsola będzie mogła być podłączona do komputera bezprzewodowo, lecz takie rozwiązanie jest ciut droższe.

Jeżeli chcesz zachować wszystkie kabelki a jednocześnie mieć większą wygodę w używaniu internetu to proponuję zakup prostego podstawowego switcha (starczy 4 portowy) do którego podłączysz kablem modem, komputer i konsolę - wtedy będzie można używać internetu na konsoli bez włączonego komputera.

Tak więc możliwości jest wiele. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola nie widzi polaczen ad hoc. Musialbys kupic karte wifi ktora pozwala pracowac w trybie AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki :) a topic na pewno nie został przeniesiony, bo napisałem go od razu w temacie ps3 a sieć :)

co do wi fi to takie coś będzie ok? http://allegro.pl/item902709210_karta_wi_fi_usb_realtek_200mw_9dbi_mega_zasieg.html Jeśli nie, to jaką polecasz w miarę tanią?

@kremulek - czy mógłbyś mi dać link do takiego switcha o jakim piszesz?

sorry, że sam już sobie dalej nie potrafie poradzić, ale jestem całkiem ciemny w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

Prosze o pomoc bo sam juz nie daje rady.

Mam ps3 i internet ze sferii - przeszedlem dluga droga konfigurowania routera asusa WL 500gp v 2 zeby obslugiwal modem pod usb udalo sie. mam neta po wifi na laptopie i udalo mi sie skonfigurowac tez konsole.

przegladarka stron chodzi bez zarzutu ale z grami porazka. wlaczam uncharted 2, lacze sie, wyszukuje graczy, zaczynam gre i mam blad polaczenia lub blad DNS. czasami zagram 5 min biegajac samemu po planszy. lub nie odradzam sie w koncu i tak mnie wyrzuca z podpisem blad polaczenia lub blad DNS. po wyrzuceniu z gry nadal jest wyszukiwanie graczy czyli tak jak by polaczenie z netem bylo ale wylogowuje mnie z playstation network . na laptopie nie ma zadnych problemow z netem.

o co chodzi??

Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

wielkie dzięki :) a topic na pewno nie został przeniesiony, bo napisałem go od razu w temacie ps3 a sieć :)

co do wi fi to takie coś będzie ok? http://allegro.pl/it...ega_zasieg.html Jeśli nie, to jaką polecasz w miarę tanią?

@kremulek - czy mógłbyś mi dać link do takiego switcha o jakim piszesz?

sorry, że sam już sobie dalej nie potrafie poradzić, ale jestem całkiem ciemny w tym temacie.

Nie był przeniesiony? No to już sam nie wiem.

Ta karta oczywiście da radę, ma funkcję AP o czym nie wspomniałem a qgar nie omieszkał zwrócić uwagi :)

Lecz jeśli jesteś w stanie wydać taką kasę to najlepiej kupić za tą cenę router Tp-link TL-WR740N ->> http://allegro.pl/it...dsl_wys24h.html i będziesz mógł podłączać urządzenia po kablu i poprzez WiFi.

A switch o którym myślałem to wystarczy taki TP-Link TL-SF1005D ->> http://allegro.pl/it...ocja_wys24.html

Pozdrawiam :)

Koziollek - poczytaj w instrukcji routera o otwieraniu portów, a w tym wątku parę postów wyżej znajdziesz coś więcej na ten temat.

Edytowane przez kremulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki :) a topic na pewno nie został przeniesiony, bo napisałem go od razu w temacie ps3 a sieć :)

co do wi fi to takie coś będzie ok? http://allegro.pl/item902709210_karta_wi_fi_usb_realtek_200mw_9dbi_mega_zasieg.html Jeśli nie, to jaką polecasz w miarę tanią?

@kremulek - czy mógłbyś mi dać link do takiego switcha o jakim piszesz?

sorry, że sam już sobie dalej nie potrafie poradzić, ale jestem całkiem ciemny w tym temacie.

teoretycznei czytajac opis powinno byc ok

Tryby pracy

Station Infratructure / AD-HOC / Software AP

jednak nie wiem czy taka "karta wifi" na usb bedzie dzialala z wystarczajaca predkoscia. Ja osobiscie wolalbym kupic cos na PCI. Piszac, ze nie wiem, mam na mysli ze nei wiem, a nie ze neguje lub umniejszam jakosci dzialania tego urzadzonka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewertowalem sporo stron forum.

podlaczylem konsole przez kabel do routera. polaczenie pokazuje mi NAT 2 co kolwiek to znaczy. moge przegladac strony updatowac wszystko calkie mszybko ale grac sie nei da zrywa polaczenie z komunikatem blad serwera DNS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłączyłem internet do ps3 i wyskoczył błąd że muszę wejść w settings i internet settings bla bla bla.... . Zrobiłem wszystko dobrze i jak dawałem test connection za każdym razem było __Failed__. W końcu koleś powiedział żebym zadzwonił do operatora sieci i poprosił żeby udostępnili mi internet na konsoli, zrobiłem to. Znowu podłączyłem internet i znowu było failed. nie wiem czy to wina tego, że nie mam routera czy co, (internet mam osiedlowy). PLS pomóżcie. Z góry thx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×