Skocz do zawartości
Gawron

Wtcc Seria Endurance.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem kto mi ręce rozmacha xD Może się potkniesz i tym sposobem wygram xD

Dobra dziewczynki, nie drapać się :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uspokój się! My ustawkę robimy xDD Jedziemy dzisiaj jakiś trening kosiarkami? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro usiąde i coś ostatecznie wybiorę wstępnie P 905 albo Mazde...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uspokój się! My ustawkę robimy xDD Jedziemy dzisiaj jakiś trening kosiarkami? xD

Mardok, jest wolne miejsce u SUMO. Dziś jedziemy Super GT na Fuji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto mi ręce rozmacha xD Może się potkniesz i tym sposobem wygram xD

Lezacego bys kopal?Osh Ty,noge bym przechwycil,podciagnal w gore i kostki w piesciach bym sobie zdrowo poobijal :mad:Skad Ty jestes?Z Zakapiorowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytam tu bo w temat o kierownicach chyba niewielu zagląda, a więc:

Na ile najlepiej ustawić siłę FF w kierownicy Thurstmaster f430?

No i drugie pytanie, jak auto mi zaczyna spinować to kiera sama zakłada mi jakby kontrę. W niektóre zakręty także wydaje się jakby sama trochę skręcała. To tak ma być? Wszystko mam rzecz jasna wyłączone tj pomoce i ustawiony tryb symulacyjny. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja pisałem coś o kopaniu? xD Dźwignia jakaś albo cuś xD

Masz chyba jeszcze jakieś wspomagacze ustawione, kiera nie powinna kontry kłaść i sama się składać do zakrętu, no chyba, że z Hogwartu ją kupiłeś xD

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja pisałem coś o kopaniu? xD Dźwignia jakaś albo cuś xD

Masz chyba jeszcze jakieś wspomagacze ustawione, kiera nie powinna kontry kłaść i sama się składać do zakrętu, no chyba, że z Hogwartu ją kupiłeś xD

Kurna, ja też tak mam. Nie mam wspomagaczy, a kiera zakłada mi kontrę. Mam DF GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok, jest wolne miejsce u SUMO. Dziś jedziemy Super GT na Fuji.

Hmm a co to, gdzie to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a co to, gdzie to ?

a tutaj:

http://www.ps3site.p...993#entry509993

To to tam to xD

http://www.ps3site.p...o/page__st__640

Pierwszy!!!!

Kurna :angry:

Mardok nie masz nic do roboty?? xD

Ja nie mam dziś motywacji. A muszę pisać pracę o motywacji. Mam termin do 26 maja :whistling:

Edytowane przez zibikiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytam tu bo w temat o kierownicach chyba niewielu zagląda, a więc:

Na ile najlepiej ustawić siłę FF w kierownicy Thurstmaster f430?

No i drugie pytanie, jak auto mi zaczyna spinować to kiera sama zakłada  mi jakby kontrę. W niektóre zakręty także wydaje się jakby sama trochę  skręcała. To tak ma być? Wszystko mam rzecz jasna wyłączone tj pomoce i  ustawiony tryb symulacyjny. Z góry dzięki za odpowiedź.

Dobrze jest nic nie jest zepsute. Powinna sama kontrowac zobacz na drifterów oni niekedy puszczaja kierownice on im odbija i tylko gazem skręca. Zreszta to zalezy od ustawien samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jemu chyba nie chodziło o odbijanie, bo tak jest w realu, a o samo nakładającą się kontrę, dobrze kminię? Z tego co pisał, to tak jakby wspomagacz jakiś, ale niech sam zainteresowany lepiej opisze sytuację xD

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jemu chyba nie chodziło o odbijanie, bo tak jest w realu, a o samo nakładającą się kontrę, dobrze kminię? Z tego co pisał, to tak jakby wspomagacz jakiś, ale niech sam zainteresowany lepiej opisze sytuację xD

U mnie to wygląda tak:

Wchodzę w zakręt, zarzuca mi tył. Wchodzę w drift a kiera sama robi kontrę. Dosłownie mogę ją puścić. Wnerwiające to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak mi zarzuci dupe to kiera kontruje. Lekki poślizg lekko kontruje, mocny poślizg mocno kontruje (na maksa w sumie), ale nie tak że mnie wyciąga z poślizgu.

Edytowane przez Shady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak mi zarzuci dupe to kiera kontruje. Lekki poślizg lekko kontruje, mocny poślizg mocno kontruje (na maksa w sumie), ale nie tak że mnie wyciąga z poślizgu.

Nie wiem jak i dlaczego tak jest ale tak ma byc. Nawet i dobrze ze tak jest bo chociaż troche mozesz poczuc jak sie zachowuje samochód. Na początku FFB mi przeszkadzał ale nie wyobrazam sobie jazdy bez niego.

Edytowane przez machina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja pisałem coś o kopaniu? xD Dźwignia jakaś albo cuś xD

Masz chyba jeszcze jakieś wspomagacze ustawione, kiera nie powinna kontry kłaść i sama się składać do zakrętu, no chyba, że z Hogwartu ją kupiłeś xD

UUuuuu,kozak.Mariusz Pudzianowski nie dal rady zalozyc dzwigni w walce :tongue:,ale Mardok tobie moze sie uda.

Co do kiery ja tam w zakrecie nie puszczam,ale nie nazywajmy odkrecaniem kiery kontrowaniem bo z poslizgu to nie wyprowadzi.Normalna sprawa ze kiera sie odkreca jesli na skrecone kola dziala sila ktora je prostuje lub skreca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to już lotto, z teorii nie muszę być dobry, bo wiem jak to w realu wygląda xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jedno, maks dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się wam wtrącę. Później poszukam recenzji DFGT. Ale tam było wyjaśnione dlaczego tak się dzieje. Na początku kiera ustawia środek i później w razie coś stara się go trzymać ale są dwa silniczki lewy i prawy i moment bezwładności powoduje, że kiera się trzęsie tak jak się trzęsie :) . A mnie też to wnerwia;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jedno, maks dwa.

Im więcej tym ciekawiej. Ograniczymy się tylko do PO. Chyba że nie zrozumiałem i chodzi o zawodników. To w tym przypadku jedno auto i zakaz zmiany.

Edytowane przez zibikiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie jak z tymi samochodami tak jak w WTCC max 3 samochody? Bez sensu bedzie jak mozna tylko jedno bo np. nie mam kasy na inne i co mam cały czas tym jezdzic?

I kiedy robimy jakis wyscig treningowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×