Skocz do zawartości
Watson20054133

Team Event Ferrari Vs Lamborghini

Rekomendowane odpowiedzi

niestety z powodu braku czasu dzisiaj, wstawie filmik z incydentami jutro rano. to czekam na pozwolenie czy mogę w ten sposób zrobić..

Edytowane przez perek2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi gdzie ty byłeś szybszy jak już w połowie tego drugiego tunelu byłem na pół długości auta przed Tobą. Zahamowałem i skręciłem bo bym prosto poleciał w skały. Widać także, że nawet nie próbowałeś skręcać w prawo nawet jakbym Cię puścił i tak byś poleciał prosto i odbił się od ściany a tak to odbiłeś się ode mnie i pojechałeś dalej.

A i powiedźcie mi po jaki kij dawaliście ten zapis w regulaminie choć Shady dobrze zaznaczył, że nie jest dobrze sprecyzowany, że można raz zmienić tor jazdy a teraz jak ja zgłosiłem to podkulacie ogon i nic nie robicie z tym. Nie chodzi mi o samą karę, tylko o samo przestrzeganie tego zapisu. Właściwie to nie wiem po co go daliście jak teraz jest dyskusja czy dobrze czy źle pojechał czy może lepiej go znieść.

Edytowane przez boniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi gdzie ty byłeś szybszy jak już w połowie tego drugiego tunelu byłem na pół długości auta przed Tobą. Zahamowałem i skręciłem bo bym prosto poleciał w skały. Widać także, że nawet nie próbowałeś skręcać w prawo nawet jakbym Cię puścił i tak byś poleciał prosto i odbił się od ściany a tak to odbiłeś się ode mnie i pojechałeś dalej.

A i powiedźcie mi po jaki kij dawaliście ten zapis w regulaminie, że można raz zmienić tor jazdy a teraz jak ja zgłosiłem to podkulacie ogon i nic nie robicie z tym. Nie chodzi mi o samą karę, tylko o samo przestrzeganie tego zapisu. Właściwie to nie wiem po co go daliście jak teraz jest dyskusja czy dobrze czy źle pojechał czy może lepiej go znieść. I od razu kłania się samo przeczytanie regulaminu.

Boniek, nie napinaj :) Nikt z nas nie jest prawdziwym sędzią FIA itp. Rozpatrujemy na podstawie naszego doświadczenia zebranego przez X czasu :) Zawsze się znajdą dwie różne opinie, a to zależy od różnych czynników :)

Wieczorem poszukam jakiś dowodów w sieci o zmianie toru jazdy, a jeśli już ktoś znalazł to wrzucajcie :thumbsup:

niestety z powodu braku czasu dzisiaj, wstawie filmik z incydentami jutro rano. to czekam na pozwolenie czy mogę w ten sposób zrobić..

Owszem Perek, mamy na to 48 h :)

Edytowane przez Watson20054133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi gdzie ty byłeś szybszy jak już w połowie tego drugiego tunelu byłem na pół długości auta przed Tobą. Zahamowałem i skręciłem bo bym prosto poleciał w skały. Widać także, że nawet nie próbowałeś skręcać w prawo nawet jakbym Cię puścił i tak byś poleciał prosto i odbił się od ściany a tak to odbiłeś się ode mnie i pojechałeś dalej.

Nie wleciałbym w ścianę, wiem jak wchodziłem w ten zakręt. Dla mnie za bardzo zahamowałeś i za gwałtownie skręciłeś w moją stronę. Ja wchodziłem w zakręt szybciej i uderzyłeś mnie w tylne lewe koło. Uważam, że obydwoje mogliśmy odpuścić, ale nikt tego nie zrobił i wyszło jak wyszło. Incydent wyścigowy.

A najlepiej wrzuć to samo, ale z perspektywy mojego auta, może inaczej będzie to wyglądało i przyznam Ci rację.

A i powiedźcie mi po jaki kij dawaliście ten zapis w regulaminie, że można raz zmienić tor jazdy a teraz jak ja zgłosiłem to podkulacie ogon i nic nie robicie z tym. Nie chodzi mi o samą karę, tylko o samo przestrzeganie tego zapisu. Właściwie to nie wiem po co go daliście jak teraz jest dyskusja czy dobrze czy źle pojechał czy może lepiej go znieść. I od razu kłania się samo przeczytanie regulaminu.

Bo jak widzisz nie do końca jest sprecyzowane w regulaminie to w jaki sposób jechałem i nawet Watson interpretował ten przepis tak jak ja i w taki sam sposób jeździł. Chodzi o unikanie draftingu w bezpiecznej odległości, a nie zajeżdżanie drogi będąc wyprzedzanym.

Proponuje Watson, żebyś zmienił w regulaminie, że jest bezwzględny zakaz zmiany toru jazdy więcej niż raz w każdej sytuacji i po dyskusji.

Edytowane przez Shady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kamery Shady'ego

Oceńcie sami, a co do kary to i tak jest niepotrzebna, bo w sumie i tak kolega nie ukończył wyścigu to po co i w sumie bezsensu. Niech ten przykład posłuży potem, jak się zachować w takich sytuacjach i kto ma odpuszczać. Sam dopiero raczkuje w temacie online i niech się inni wypowiedzą. To samo się tyczy tego pierwszego filmiku.

Na następny event, który bardzo chętnie się zapiszę, trzeba będzie bardziej to sprecyzować i określić.

Choć i tak dalej będę przekonany, że to ja miałem prawo wjechać w ten zakręt pierwszy. Zrobicie jak uważacie. I proszę bez żadnych kar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm trudno ocenić, w tej sytuacji uznał bym to jako incydent. Może i miałeś overlap z początku, ale hamując straciłeś go przez zakrętem. Nic by się nie stało, jakbyś trzymał się bardziej lewej strony. Z mojej strony wyglądała to tak, jakbyś już odpuścił a chwilę później postanowił jednak iść do wewnętrznej, nie mam pojęcia jak to ocenić xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyhamowałem bo bym go przestrzelił, już to kilka razy pisałem :)

I zostawcie ocenę tylko do własnych przemyśleń, ja miałem pewność, że mnie puści. Później i tak nadgoniłem wszystkich, bo po zjeździe do pitu spadłem na co najmniej 4 miejsce. Wygrałem i z tego się cieszę. A to niech posłuży do nauki.

pzdr

Edytowane przez boniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o tym hamowaniu się rozchodzi nowina xD

Już poprawione xD Ale gafa kurrrna xD

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok musiałeś coś chlapnąć bo my na pewno super gt się nie ścigamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok musiałeś coś chlapnąć bo my na pewno super gt się nie ścigamy :)

Mardok pomylił tematy ;p wczoraj jechalismy super gt u SUMO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shady,przepis o tylko jednej zmianie toru jest wziety z sim racing i zasad CRC.Nie obchodzi mnie jak jest w realu,tam w jednej klasie moze byc uciekanie z draftu dozwolone a w innej nie.

Nie widzialem jeszcze wyscigu by ktos tak zygzakowal(w realu oczywiscie).Przepis jest nie dokladny?To juz wiesz teraz ocb i zrobil sie dokladny.

Mozna uciekac np na Fuji jak sie jest juz w polowie prostej a kolega goniacy dopiero na prosta wchodzi,wtedy mozna zmienic tor i ciezko jest dojrzec jak sie ustawic by lapac drafting,ale nie tak jak pokazuje filmik na deep forest.Ja pamietam ze na tej prostej z Deep F. i bez tych zygzakow ciezko wyprzedzic bo pozniej jest bardzo szybki zakret.

Jesli chodzi o wylot z tunelu to Mardok dobrze gada.W takiej sytuacji bedac tym autem przy scianie bym odpuscil a pozniej ewentualnie domagal sie ukarania za blokowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shady,przepis o tylko jednej zmianie toru jest wziety z sim racing i zasad CRC.Nie obchodzi mnie jak jest w realu,tam w jednej klasie moze byc uciekanie z draftu dozwolone a w innej nie.

Nie widzialem jeszcze wyscigu by ktos tak zygzakowal(w realu oczywiscie).Przepis jest nie dokladny?To juz wiesz teraz ocb i zrobil sie dokladny.

Tylko, że w przepisie pisze o blokowaniu, a więc zajeżdżaniu swoim autem drogi przeciwnikowi tak, żeby ten nie mógł mnie wyprzedzić. Ja uciekając z przed jego auta i biorąc mu drafting to mu nie blokowałem i nie zajeżdżałem drogi tylko jak być szczegółowym to robiłem mu miejsce przed autem (całkowita odwrotność blokowania o której mowa w przepisie) i to jego sprawa, że wężykiem próbował się za mną trzymać. Zmieniając za mną wielokrotnie tor jazdy także łamał wtedy przepis o zakazie zmiany toru jazdy oraz przecież za nim też mógł ktoś być i próbować złapać drafting za jego autem i on swoim wężykowaniem mu to uniemożliwiał. Nie można karać za branie komuś tunelu według mnie, bo to przecież prawa fizyki i po prostu powietrze. Wydaję mi się, że źle interpretujecie ten przepis gdyż mówi on tylko i wyłącznie o blokowaniu w trakcie wyprzedzania, a nie jeździe na prostej w znacznej odległości i unikaniu draftingu. Ale ok, jeżeli organizatorzy uznają to za nieprzepisowe to więcej tak robił nie będę.

Edytowane przez Shady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blokowanie to też prawa fizyki, nie da się wyprzedzić czegoś, co jest cały czas przed tobą. A drafting jest częścią wyścigu i nie można zabierać czegoś co należy się temu z tyłu. Czyli, uniemożliwianie wyprzedzenia - blokowanie, uniemożliwianie draftingu - blokowanie, uniemożliwiłeś mu próbę wyprzedzenia. Nie tłumacz się też tym, że jak ty łamałeś przepis to ten z tyłu też go łamał, to jest co najmniej dziecinne. Ja starałem patrzeć się na ten przepis bardziej fair play a nie jako sztywną regułkę, bo dzięki takiemu pojmowaniu przepisów, czyli tylko na swoją korzyść, mamy taki syf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w przepisie pisze o blokowaniu, a więc zajeżdżaniu swoim autem drogi przeciwnikowi tak, żeby ten nie mógł mnie wyprzedzić. Ja uciekając z przed jego auta i biorąc mu drafting to mu nie blokowałem i nie zajeżdżałem drogi tylko jak być szczegółowym to robiłem mu miejsce przed autem (całkowita odwrotność blokowania o której mowa w przepisie) i to jego sprawa, że wężykiem próbował się za mną trzymać. Zmieniając za mną wielokrotnie tor jazdy także łamał wtedy przepis o zakazie zmiany toru jazdy oraz przecież za nim też mógł ktoś być i próbować złapać drafting za jego autem i on swoim wężykowaniem mu to uniemożliwiał. Nie można karać za branie komuś tunelu według mnie, bo to przecież prawa fizyki i po prostu powietrze. Wydaję mi się, że źle interpretujecie ten przepis gdyż mówi on tylko i wyłącznie o blokowaniu w trakcie wyprzedzania, a nie jeździe na prostej w znacznej odległości i unikaniu draftingu. Ale ok, jeżeli organizatorzy uznają to za nieprzepisowe to więcej tak robił nie będę.

Wyscigi sa piekne bo jest to miedzy innymi starcie charakterow.Jest tez wiele sytuacji gdzie mozna naginac przepisy.Moge przytoczyc tu np: moja "obrone pozycji" na fuji gdzie na ostatnim kolku doganial mnie Guldek i ucieklem od draftingu,jednak zgodnie z przepisami,czyli zmienilem kierunek tylko raz wyjezdzajac 2 kolami na trawe.(Jest filmik w wtcc jak trzeba to mege przelinkowac tutaj).Mozna tu zarzucic niesportowe zachowanie z mojej strony,sam tez nie czulem sie najlepiej po wyscigu,ale z drugiej strony mialem nieplanowany wczesniejszy pit stop z nie swojej winy i jechalem chyba z 20 okr na jednych gumach wiec zdrowo sie napocilem by utrzymac dobre tempo wiec byc moze jedni ocenia to nie sportowo a inni jako dobra walke.

Sam przepis byc moze jest ze opisany powinny byc 2 oddzielne punkty,ja jednak zinterpretowalem go latwo.Z drugiej strony byc moze i nie jest to fair ze mozemy korzystac z draftingu,jednak mam wrazenie ze jest to dla bezpieczenstwa bo robienie slalomow przy 270km/h jest niemal rownie niebezpieczne jak marsz w pierwszej lini frontu podczas I czy II wojny swiatowej :teehee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też pisałem, że życzę takim delikwentom wypadku podczas slalomu xD Szybko się oduczą xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też pisałem, że życzę takim delikwentom wypadku podczas slalomu xD Szybko się oduczą xD

Ciężko o wypadek przy takim manewrze :) Przecież nie macha się kierownicą w obie strony na maksa tylko normalnie zmienia tor jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wyglądam na Jacka? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko o wypadek przy takim manewrze :) Przecież nie macha się kierownicą w obie strony na maksa tylko normalnie zmienia tor jazdy.

Mi raczej chodzilo o prawdziwy samochod i slalom przy tej predkosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Po obejrzeniu wczorajszego wyścigu o GP Chin stwierdzam iż, jeżdżenie zygzakiem jest nie przepisowe. Zatem możemy tylko raz zmienić tor jazdy przy obronie pozycji. Nie jeździmy jak slalom gigant :biggrin:

2.3 Dopuszczalne jest blokowanie przy obronie pozycji. Blokujący ma prawo na prostej tylko raz zmienić swoją linię jazdy, jest też zobowiązany uczynić to na tyle wcześnie by nie wywołać zagrożenia/wypadku. Blokować należy wcześnie, lub wcale. Zabronione jest jeżdżenie zygzakiem uniemożliwiając złapanie draftingu.

Incydent 2:

Shady VS Boniek

Sprawa umorzona - bez kar

Ma ktoś zdjęcie, bo ja posiałem? :/

W takim wypadku dzisiejszy oficjalny wyścig zostaje przeniesiony na jutro ( wtorek 19.04.2011 ) - jeśli komuś nie pasuje niech piszę. Jeśli znajdzie się choć jedna osoba, przeniesiemy go na piątek :) A nie jedziemy ponieważ:

1) Nie zrobiłem tabeli gdyż nie miałem zdjęcia zrobionego, a nikt inny nie wkleił :P

2) W pracy byłem 12h i zrobiłem dziś 500 km za kółkiem w podróży służbowej- jestem tak styrany, że nic mi się nie chce :(

Nie mniej jednak, kto chce niech się dołącza dziś o 21:20, pojedziemy coś 4fun :)

Edytowane przez Watson20054133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku dzisiejszy oficjalny wyścig zostaje przeniesiony na jutro ( wtorek 19.04.2011 ) - jeśli komuś nie pasuje niech piszę.

Mnie niestety nie będzie... dzisiaj i w piątek :(

Pozdr.

Edytowane przez NERVUS_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty Łotson, ale dzisiaj startuje przecie le mans xD A tak ogólnie ja przez chorobę zapomniałem o evencie, jednak dobrze, ze nie jechaliście xD

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×