Skocz do zawartości
KopaczK

Dragon`s Dogma

Rekomendowane odpowiedzi

Juz jest, wystarczy w wyszukiwarce dogma wpisac, bo w zakladce Demos jeszcze sie nie pojawilo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego sie spodziewaliscie. Mnie ten filmik z Polygamii utwierdzil w przekonaniu, ze DD szykuje sie na solidna, przyjemna gre, ktora nigdy nie pretendowala do tytulu arcydziela. Animacja tez jest w porzadku (moze poza biegiem). Kooperacja z SI wyglada swietnie, mimo ze gramy w singla mozna odniesc wrazenie ze nie gramy sami. No i najwazniejszy element tej gry: bossowie. Design bossow jest po prostu zajebisty! Zapowiada sie naprawde swietna gra (a obnizanie o dwie oceny w dol za np. animacje - to juz wielkie czepialstwo...liczy fun z gry, walic niedorobki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz jest, wystarczy w wyszukiwarce dogma wpisac, bo w zakladce Demos jeszcze sie nie pojawilo.

Thx, już znalazłem i się ściąga :thanks:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero dziś ogram demko (jak dobrze pójdzie). Nie oczekuję poziomu trudności rodem z Demon's souls...ani grafiki jak z Heavy Raina ... a fabuła typu "zabij smoka i odzyskaj serce" w zupełności mi wystarcza.

Zobaczymy jak z takim nastawieniem uda mi się ograć demko.

Edytowane przez Dragio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na co się nastawiasz w RPG skora fabuła nieważna, płytki system i żałośnie niski poziom trudności nieważne, słaba grafika i chrupiąca animacja nieważna ?

Ja od początku nie wierzyłem w ten tytuł .

Capcom zrobił by ci ambitnego RPG z ciekawym systemem klimatem, masą smaczków i ciekawą fabułą ?

Chyba nikt w to nie wierzył,

Oni nawet Residenta obdarli z resztek fabuły i zrobili z niego głupawą strzelanke .

Tak jak tu z RPG dostaniesz proste h&s z żałosną fabułą i całą grę będziesz przechodził mashując X bo poziom trudności pod Casualów .

Ta gra śmierdzi Capcom na kilometr .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo może i poziom trudności pod casualów .... ale przez ostatnie kilka miesięcy... sam stałem się casualem. Brak czasu na granie ogranicza mi niestety możliwość zagłębiania się w fabularne smaczki jakie np spotkałem w Dragon Age (mój pierwszy RPG na ps3)

Oczekuję w zasadzie przyjemnej gry przy której i tak max będe siedział 3-4h w tygodniu ( a taka ilość czasu nie pozwoliłaby mi na zagłebienie się w zawiłą fabułę z wieloma smaczkami).

A jak będę chciał pograć w RPGa z prawdziwego zdarzenia, to odpalę sobie PCta i włączę chociażby stare dobre ARCANUM. No ale zobaczę czy nie zmienie zdania po demku (wieczorem zasse).

Zresztą każdy ma (a przynajmniej powinien) mieć inne odczucia co do gry i ma inne wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na europejskim PS Store dalej nie ma :< Ma się dzisiaj pojawić? Czy znów będzie jakiś wielki poślizg? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem chwilę i pierwsza uwaga: nie ostrzcie sobie za bardzo zębów na to demo bo jest mega krótkie i zawiera w sobie walkę z gryfem, chimerą i kreacje wyglądu postaci(do skilli itd dostępu nie mamy)

Druga sprawa: być może to kwestia pierwszej styczności z grą i potem uda się to jakoś fajnie ogarnąć, ale walka jest mega chaotyczna. Graficznie po prostu zadowalająco - najbardziej rażą słabe tekstury, bo sam wygląd świata i potworów jest generalnie fajny. Gdyby mimo tych kiepskawych tekstur gra śmigała idealnie płynnie to powiedziałbym że to w miarę uczciwa wymiana, a tak jak jest teraz to mam mieszane uczucia - chrupanie i problemy z clippingiem i przenikanie tekstur jednak daje się we znaki. Pozostaje nadzieja że to jest to demo z przed niemalże roku i finalna wersja będzie bardziej dopracowana pod kątem technicznym.

Podobała mi się kreacja postaci - wg mnie idealny balans pomiędzy za dużo/za mało - czytelnie, dużo opcji i łatwo można skonstruować taką postać jaka nam się zamarzy.

@schranz:

Ta gra NIGDY nie pretendowała do miana RPG z pod znaku porywającej fabuły - to taka konsolowa wersja turlania kostkami na sesjach AD&D - kto za małolata się w to bawił od razu wyczuje że tu konwencja nie jest do końca na poważnie. Fabuła jest tu tylko wymówką żeby biegać po otwartym świecie fantasy i gromić co podejdzie pod topór.

W sumie mi się podobało, ale podkreślam że nie nastawiałem się na nic spektakularnego. W pełną wersję na pewno zagram, ale wątpię czy kupie w cenie premierowej ;)

Aha, odnośnie stopnia trudności - jestem przekonany że demo jest tak łatwe dlatego że dostajemy w nim bardzo dopakowaną postać i team.

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz na europejskim? Bo mi sie nie chce konsoli odpalac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz na europejskim? Bo mi sie nie chce konsoli odpalac :biggrin:

Jest :) Razem z Ninja Gaiden 3 :) Pobieramy...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na więcej opinii .... bo sam do demka najszybciej niż dziś po 20..lub jutro z rańca się nie dorwę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziękuję za grę w tym roku jeden zawód rpgowy (KoA po którym spodziewałem się znacznie więcej niż nudnego klona skyrima) już mnie spotkał... Wolę wrócić do dark soula... Nie wiem nie bierze mnie: jest miałko, lajtowo, bez pomysłu i polotu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie aczkolwiek Amalur Demko mi się podobało ładna graficzka fajny design system walki też ok na prawdę demko zachęcało do kupna .

Co do DD to ograłem 2 raz bo za pierwszym razem na szybciocha leciałem bo czasu nie było .

Serio dla mnie to straszny crap czegoś tak słabego dawno nie widziałem .

Grafika straszy animacje strasznie drętwe design bardzo słaby a wykonanie jeszcze gorsze .

Co do systemu walki to przypomina mi DA2 co jest lipą na maxa .

Niby jest stamina ale walki nie dają mi żadne satysfakcji głównie przez beznadziejne animacje ataków zarówno naszych jak i przeciwników .

Nie spodziewałem się po tej grze za wiele gdzie się Capcom do RPG nadaje, ale serio to demo przeszło moje oczekiwania - aż takiego crapa się nie spodziewałem .

Na prawdę straszne drewno w porównaniu do DS to DD to gra z minionej epoki .

Masakra omijać szerokim łukiem .

Capcom chyba jest ślepy w życiu bym takiego demka nie wypuścił ........

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba i biorę na premierę. Świetny design przeciwników, najlepsze efekty czarów ever, w miare inteligentni towarzysze, super widoczki, NOC, miodony system walki, a to jak na razie tylko demko. Dla mnie must have.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zagraniu w demko mam mieszane uczucia. Z jednej strony całkiem przyjemnie się walczy, a z drugiej walka nie daje żadnej satysfakcji. Na plus zaliczam system tworzenia postaci, bo jest naprawdę fajny, jest całkiem sporo opcji i można zrobić mniej więcej postać jaka nam się marzy. Co do grafiki to się nie wypowiadam, bo ja na grafikę nie patrzę. W sumie całkiem przyjemna gra, lecz na premierę bym tego nie kupował. Może się skuszę jak będzie tańsze.

Edytowane przez M-Kun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony całkiem przyjemnie się walczy, a z drugiej walka nie daje żadnej satysfakcji.

??????

Szczerze to ja nawet jednego plusa nie mogę znaleźć w tym demku .

Co do grafiki to owszem ja też nigdy nie zwracałem na nią specjalnie uwagi ale to co ta gra prezentuje po prostu kuje w oczy .

Otwarte tereny jeszcze jako tako ale zamknięte pomieszczenia są obrzydliwe, poziom ps2 .

Ostatnia nadzieja w RISEN 2 ..

Jak ktoś się zagrywał w Dark Souls czy Demon Souls to DD przy nich jest pozycją z minionej epoki i to w każdym aspekcie(miałka, płytka i prosta) nie tylko graficznie .

Doceniłem teraz po raz kolejny Two Worlds 2 które uważałem za grę dobrą ale przy tym crapie to gra wybitna a graficznie majstersztyk :P .

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w demo i niestety utrzymuję wcześniejszą opinię o DD...

Cudów się nie spodziewałem, ale rozczarowanie niestety jest większe niż po obejrzeniu gameplaya. Jedyną rzeczą która mi się spodobała, była klimatyczna muzyczka w menu i kreator wyglądu postaci - łysa gruba staruszka to jest to :biggrin:

Pozostałe elementy raczej urodą/jakością nie grzeszą - animacje są "dziwne", grafika jedynie poprawna (chociaż miejscami może się podobać) a walka bardzo chaotyczna...

Jak na prostego h&s może być, ale za cenę premierową, można kupić dużo lepszych tytułów...

I kolejny raz Crapcom, stanął na wysokości zadania... ;)

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko ograłem 2 razy ....

Wczoraj wieczorem po macoszemu ... i dziś z rana z większą uwagą. no i muszę stwierdzić, że Premierówki raczej nie kupię heh. Uczucia mam mieszane... bo walka chaotyczna i nie ogarniałem co się dzieje ...brakuje mi focusa na wrogach albo może mini auto aim podczas strzelania. Płynność, grafika i animacja pozostawiają dużo do życzenia ale tak jak było napisane na początku demka ... demko jest "stare" a gra nadal jest dopracowywana.

Sam nie wiem co o tym myśleć, bo po walce z chimerą i gryfem muszę powiedzieć, że party mieliśmy koksiarskie i dlatego za łatwo było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz grac to z 1 przydupasem, inaczej jest za duzy chaos podczas walki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę .... ale tylko nasz główny przydupas może być "wypożyczony" ? ... czy nawet jak mamy jakiegoś dodatkowego przydupasa albo i 2 ... to jak jesteśmy w tawernie na noc czy coś ... to ktoś może ich wypożyczyć i potem wracają z doświadczeniem ?

No dobra. Dowiedziałem się, że wypożyczać można tylko głównego PAWNA... ale jak to ma w praktyce polegać...tego jeszcze nie wiem

Edytowane przez Dragio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei demo raczej uspokoiło - tzn. gejmpleje które oglądałem nie wyglądały wg mnie zbyt przekonująco, ale to 10 minutowe demo sprawiło że uwierzyłem że gra może być b. przyjemna. Przede wszystkim cieszy mnie dosyć duży garnitur ciosów, który zapewne będzie odmienny dla różnych typów broni. Co do chaosu podczas walki to w demie, owszem - jak mamy 3 towarzyszy to trochę nie wiadomo co się dzieje, ale z drugiej strony wydaje mi się że jesli dobralibyśmy i wyposażyli sobie ekipe pod nasz konkretny styl gry to wyglądałoby to już lepiej. No i przede wszystkim poszperałem po necie i potwierdza się to co podejrzewałem - to demo jest z przed roku i nawet ludzie którzy grali w nie wówczas i oceniali je nisko, teraz, po zapoznaniu z ostateczną wersją przyznają że gra jest całkiem dobra.

niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę .... ale tylko nasz główny przydupas może być "wypożyczony" ? ... czy nawet jak mamy jakiegoś dodatkowego przydupasa albo i 2 ... to jak jesteśmy w tawernie na noc czy coś ... to ktoś może ich wypożyczyć i potem wracają z doświadczeniem ?

No dobra. Dowiedziałem się, że wypożyczać można tylko głównego PAWNA... ale jak to ma w praktyce polegać...tego jeszcze nie wiem

Chyba jest tak że te dodatkowe przydupasy to właśnie wypożyczone od innych graczy pawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał Danny Boy jeśli chodzi o wersję gry sprzed roku. Sądzę, że o wiele lepsze recenzje by zebrało demko, jeśli daliby prolog + zrobienie postaci + jakiś 2-3 questy jako noob z 1 przydupasem. Z recenji jak np od Polygami też można się dowiedziec, że ten "wojenny chaos" z czasem mija.

Z ciekawostek przeczytałem także, że nasz główny przydupasek absorbuje i uczy się naszych zachowań i potem według tych schematów się zachowuje .... czyli np leci na pałę na wroga w sam środek, albo wybiera najmocniejszego/najsłabszego przeciwnika i się na nim skupia - wg. mnie to fajna sprawa.

Co ciekawe ... a może raczej trochę mylące .... to fakt, że dostajemy od razu woja/ łucznika ... i tak na prawdę jeszcze nie do końca wiemy co i jaki skill robi... a już wpadamy w wir /chaos/ walki. Mnie samego to trochę zbiło z tropu, że naglę dostaje łucznika i w zasadzie nie wiedziałem co i jak działa... ale to kwestia przyzwyczajenia się.

Edytowane przez Dragio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się spodobały walki z bossami. Np. podczas boju z tym wielkim... ptakiem, za pierwszym razem strasznie się bawiłem, strzelałem z łuku, krzyczałem na towarzyszy, żeby atakowali i próbowałem obić mu mordę mieczem jak wylądował. A wystarczyło poczekać aż wyląduje, wcisnąć R2 i wciskać kwadrat jak szalony. Bydlak padł w 10s. Jak każdy boss będzie miał takie słabe punkty to gameplay będzie bardzo interesujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie każdy boss ma z założenia jakieś słabe punkty ....w 90% przypadków jest to głowa :P :banana: :banana: :rofl: :rofl:

A tak na poważnie .... u Cyklopów/ogrów czy jak tam one się zwą .... są to oczy .... u golemów świecące punkty .... u latających skrzydła ...a u reszty z tego co pamiętam głowa. Dodatkowo można dodać do tego fakt, że ataki elementalne też dużo mają pomagać :pinch:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×