Skocz do zawartości
Tomo

Assassin's Creed 2

Rekomendowane odpowiedzi

BTW Sporo w sieci informacji o zbugowanych trofeach w AC2 ...

A najgorsze jest to że w najnowszej odsłonie AC:Brotherhood też można było zaobserwować glitche, bugi(zwał jak zwał) związane z trofeami. Ojjj to Ubi Ubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

delta3 pisałem już o tym. Pierwsza styczność z maszyną latająca to trening, możesz od razu się rozbić. Następną misją będzie przygotowanie miejsc pod ogniska i dopiero konkretna z lataniem. Jak najłatwiej zdobyć ten pucharek jest na stronie wcześniej dokładnie opisane w moim poście.

Jeżeli jednak i to się nie uda to nie koniec świata.

Zależy jaką masz wersję AC2. W starych dodatkowe sekwencje 12 i 13 były jako DLC, z tego co czytałem W obecnych, np platinium są już dodane. W 12 sekwencji wystarczy się cofnąć kawałek na latarnię a na niej jest maszyna latająca i można polatać po mapce jak się chce.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

delta3 pisałem już o tym. Pierwsza styczność z maszyną latająca to trening, możesz od razu się rozbić. Następną misją będzie przygotowanie miejsc pod ogniska i dopiero konkretna z lataniem. Jak najłatwiej zdobyć ten pucharek jest na stronie wcześniej dokładnie opisane w moim poście.

Jeżeli jednak i to się nie uda to nie koniec świata.

Zależy jaką masz wersję AC2. W starych dodatkowe sekwencje 12 i 13 były jako DLC, z tego co czytałem W obecnych, np platinium są już dodane. W 12 sekwencji wystarczy się cofnąć kawałek na latarnię a na niej jest maszyna latająca i można polatać po mapce jak się chce.

Mam premierową, czyli dopada. A więc, jeśli jestem teraz na etapie szykowania miejsc na ogniska, to potem jeszcze będzie szansa dorwać maszynę w swoje ręce? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czas na noobowskie pytanie :)

Kupiłem u Kowala sporo bajerów, wśród nich miecz Altaira za 40k, potem wziąłem sobie na próbę młot najemnika czy coś tam, sęk w tym że nie mam już swojego miecza. Znowu jak coś muszę go wykupić. O co kaman z tymi broniami?

BTW: Trzasnąłem pucharek Fly Swatter :biggrin: Najgorsze mam więc za sobą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń możesz zmieniać w willi - w jednym z pomieszczeń jest zgromadzone całe ubzbrojenie/opancerzenie jakie kupiłeś.

Po prostu podchodzisz do stojaka z bronią i wymieniasz sprzęt.

P.S.

Tomo jak Ci idzie zbieranie piórek? :whistling:

Edytowane przez HarDy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW Sporo w sieci informacji o zbugowanych trofeach w AC2, faktycznie to tak duża skala jak się o tym mówi? Mieliście jakieś problemy? Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć tylko że mój brat miał glitcha; nie zaliczyło mu 7 DNA, kolejne normalnie powpadały. Paranoja jakaś :confused:

mnie wszystkie weszły bez problemu, naprawdę dobra gierka, no i bez multi wciśniętego na siłę

edit:

a przepraszam, przypomniało mi się, błąd trofki zwiazany chyba ze scenariuszem, opisany także w poradniku, pucharek - skok z wysokości (high dive), wydawało mi się, że wszedł za pierwszym skokiem, dopiero pod koniec gry zauwazyłem jego brak i doczytałem, że lepiej go wbijać około 3 sekwencji, nie wcześniej

Edytowane przez KrisPora_PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Tomo jak Ci idzie zbieranie piórek? :whistling:

Olewam temat, celowo nawet je omijam żeby się potem nie motać które mam i które mi jeszcze zostały do zebrania. W sumie przypadkiem przy lataniu po dachach wpadło mi 10 sztuk (większość w wenecji) :whistling:

Dzięki za info o broniach, debil ze mnie, w sumie jak mi napisałeś to oczywiście mi się przypomniało że takie miejsce tam jest ;) Mam jednak jeszcze pytanko co do ilości DNA;

W trofeach jest srebrny pucharek za sekwencje DNA od 1 do 11 i potem za 14. Nie ma nagrody za wykonanie 12 i 13, one są jakieś krótsze? A może jest jakiś inny powód? A może nie ma? :sweat:

... opisany także w poradniku, pucharek - skok z wysokości (high dive) ...

Wpadł mi bez problemu, podobnie jak ten za kupienie obrazów w Wenecji i Florencji. Był tu post że ktoś kupił wszystkie i mu nie wpadło. Jak wziąłem jakieś najtańsze g**na (po jednej sztuce) i bez problemu pucharek się odblokował :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trofeach jest srebrny pucharek za sekwencje DNA od 1 do 11 i potem za 14. Nie ma nagrody za wykonanie 12 i 13, one są jakieś krótsze? A może jest jakiś inny powód? A może nie ma? :sweat:

Jest tak ponieważ sekwencja 12 i 13 jest z dlc. Bez dlc przechodząc będziesz miał przeskok z 11 na 14. thumbsup.gif

Edytowane przez Grandy111
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, Fly Swatter weszło wczoraj. Faktycznie okazało się, że po próbie latamy jeszcze raz. Też mam 10 piórek i teraz właśnie nie wiem, czy lepiej zbierać przy okazji przechodzenia gry, czy celowo je omijać. No bo skoro potem i tak będę latał z poradnikiem, to chyba nie ma sensu. Ponawiam pytanie dotyczące trophy, w którym trzeba uszkodzić pięciu strażników za jednym zamachem. Jak je zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za każdym razem gdy odkrywała się część miasta, czyściłem ją z piórek, dzięki czemu zakończyłem grę razem z fabułą mając 100%

delta3 chodzi Ci o przewrócenie 5 chyba ;). Zobacz stronę czy 2 w2cześniej, dokładnie wszystko tam opisałem ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za każdym razem gdy odkrywała się część miasta, czyściłem ją z piórek, dzięki czemu zakończyłem grę razem z fabułą mając 100% ...

Każdy sposób dobry, też chciałem tak robić ale gra mi się za bardzo spodobała. Nie chcę sobie fajnej historii paskudzić odrywaniem się i skupianiem na poradniku/mapce, whatever.

Z tym 12,13 mnie zasmuciliście, oznacza to że zostały mi tylko 2 rozdziały do końca gry :confused:

... Ponawiam pytanie dotyczące trophy, w którym trzeba uszkodzić pięciu strażników za jednym zamachem. Jak je zrobić?

Dzisiaj wbiłem oba pucharki za bronie. Pięć minut roboty, najłatwiej w centrum Wenecji (San Marco), jest tam sporo przeciwników. W miejscu punktu transportu jest od razu strażnik z długą bronią. Zabierasz mu zabawkę, lecisz przez plac żeby mieć dużo strażników wokół siebie i próbujesz do skutku. Udało mi się za jakimś 5 podejściem przewrócić pięciu naraz. Potem wywaliłem broń i próbowałem piaskiem oślepić min czterech jednocześnie, też weszło za jakąś piątą próbą. Zanim się tam udasz to uzupełnij zapas apteczek. Ja zużyłem około 6 sztuk na tę zabawę :thumbsup:

Aby wykonać powyższe musisz jednak się wcześniej wyszkolić. W tym celu jedź do Monteriggioni na placyk treningowy. W Specjalnych umiejętnościach wykup lekcję do broni długiej i opcję walki bez broni. Obie czynności (wymach i rzut piaskiem) wykonuje się przytrzymując :square:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jak będę miał czas przy konsoli, na pewno spróbuję. Troszkę kaski pójdzie, ale jak trzeba to trzeba. Póki co nie próbowałem celowo wbić żadnego z trophy, a już powyżej 50 %. Jak tak dalej pójdzie, to będzie pierwsza platyna. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Tomo jak Ci idzie zbieranie piórek? :whistling:

Mała aktualizacja; wczoraj na mojej trophy list odliczył się chyba najgorszy i najbardziej pracochłonny pucharek AC2 :teehee:

2934C1FB18D13423691EF63DCD8F3CB03DA8846D.PNG In Memory of Petruccio

Piórka nie są aż takim wyzwaniem jak sądziłem; miałem mapki miast, kolejno zaznaczałem punkty na mapce i leciałem jak automat. Na szczęście w trakcie fabuły odblokowałem wszystkie 66 punktów widokowych bez czego zebranie 100% piór byłoby cholernie trudne a może i nawet niemożliwe. To co odszukałem skreślałem, tam gdzie nie mogłem znaleźć pióra (pewnie zebrałem wcześniej) stawiałem kółko. Po około 5h kolekcjonowania miałem 98 sztuk i za cholerę nie mogłem doszukać się 2 brakujących (syndrom Infamous) :biggrin: Ostatnie pióra były w miejscu którego w ogóle nie brałem pod uwagę, a mianowicie w Monteriggioni na skrajach mapki (nie w willi). Nie było tak źle ale faktycznie po 50, 60, 70 robi się już po prostu nudnawo. Lokalizacje piór zaczynają być przewidywalne, lecisz widzisz wieżę i wiadomo że trzeba szukać gdzieś wysoko na wystającej desce, na budynkach pod zadaszeniami, itp itd.

Zostało mi jeszcze 8 glyph'ów, wszystkie w wenecji, odpuściłem je wczoraj bo niektóre zagadki zabierały mi za dużo czasu :blink:

Ufff,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Zostało mi jeszcze 8 glyph'ów, wszystkie w wenecji, odpuściłem je wczoraj bo niektóre zagadki zabierały mi za dużo czasu :blink:

Ufff,

Ja właśnie to trofeum miałem zgliczowane :(

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz :confused: Dzisiaj nie wiem czy przysiądę ale w tym tygodniu pewnie się przekonam jak to będzie ze mną. Jak dotąd wszystkie pucharki wpadają modelowo. No i współczuje, patrzę na te Twoje 98% i wiem co czujesz, miałem identycznie z GOW2, musiałem całą grę lecieć jeszcze raz :down:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz :confused: Dzisiaj nie wiem czy przysiądę ale w tym tygodniu pewnie się przekonam jak to będzie ze mną. Jak dotąd wszystkie pucharki wpadają modelowo. No i współczuje, patrzę na te Twoje 98% i wiem co czujesz, miałem identycznie z GOW2, musiałem całą grę lecieć jeszcze raz :down:

To nic ;) z chęcią przechodzę ją po raz kolejny (jak tylko uda mi się oderwać od NBA2K11!), a z Włoskim dubbingiem to czysta przyjemność.

Najgorszy żal to mam do GOW 3. Mam zarysowaną płytę i nici z grania. Znajomi sprzedali już swoje egzemplarze,a skompletowałbym platynę w tej trylogii :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarysowana płyta? Próbowałeś oddać do regeneracji?

Co do piórek, jak pisałem leciałem całe mapki jak tylko były odblokowane, przez co nie musiałem wszystkich na raz i nie było takiej monotonii ;)

A co do glifów to muszę się pochwalić że tylko jednej zagadki nie dałem rady rozwiązać sam -.-"

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tenshuchiyu

Ja pierwsze 12 też trzasnąłem sam, w niektórych miałem niezłego "ćwieka" ale jakoś poszło. Jedną zrobiłem na chybił trafił bo już nie miałem pomysłu :confused: Fajnie to wykombinowali, jestem cholernie ciekaw co takiego będzie jeszcze w filmiku "the true" <_<

@Kingpin

Idź za radą przedmówcy, regenerowałem kiedyś filmy DVD i działają bez zarzutu, w sumie to nawet nie widać na nich że było cokolwiek uszkodzone. Jeśli w Twoim mieście jest np: wypożyczania Videoworld to często tam można oddać płyty do odpłatnej regeneracji. Koszt niewielki, wręcz śmieszny (jakieś 8-10zł), a dobrą grę zawsze warto odzyskać.

@Wszyscy ;)

Jestem w 14 DNA, czy można skończyć grę i potem dobijać brakujące rzeczy? Ma do odkrycia jeszcze wszystkie podziemia, nie wiem czy wbijać je teraz czy można będzie to później uzupełnić :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomo bez obaw wszystko możesz dobić po zakończeniu fabuły. Całości Ci nie opowiem, ale powiem tylko tyle że już na koniec usłyszysz słowa "A ty poszukaj czegoś w animusie" czy jakoś tak i masz dostęp do powtórek, wszystkich miast itp, itd.

Co do zagadek też jedną walnąłem na chybił trafił, ale na szczególną uwagę zasługuje parę ostatnich zagadek, i właśnie to robiłem sam. Najfajniejsze były te z kodami w wielu przypadkach przydaje się matma i trochę sprytu i te z kręceniem kółeczkami, tu czysta logika. Sam filmik o prawdzie jest mega choć króciutki ale sam oglądałem go parę razy :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

092E2E152E063B675A59964F2143E4FC6DE92892.PNG

@Tenshuchiyu

Pozazdrościłem Ci platyny wbitej wraz z napisami końcowymi i przed zaniesieniem wszystkich stron kodeksu do Monteriggioni dozbierałem brakujące rzeczy. Potem po wyprawie do (spoiler) i zabiciu (spoiler), usłyszałem dokładnie te słowa o których napisałeś, niewiele mnie to jednak już interesowało bo miałem swoje 100% (koniec spoilerów)

@Kingpin

Udało się bez gltichów, pucharek za filmik wpada od razu po odblokowaniu ostatniego fragmentu. Nie zdążysz nawet zobaczyć pierwszych 2 sekund a trofeum już powinno wpaść. Trzymam kciuki :thumbsup:

Podsumowując, bardzo przyjemna platyna, łączny czas to równiutko 24h. Szybkie wymasterowanie willi było bardzo dobrym pomysłem, przez całą grę w ogóle nie martwiłem się o kasę a po jej zakończeniu miałem 200.000 w sakiewce. Dziękuje wszystkim za pomoc/wskazówki/porady, w nagrodę od dzisiaj możecie mnie tytułować Master Assassin ;)

... A najlepiej z Asasynem poczekaj na mnie do poniedziałku, to możemy się ścigać kto pierwszy będzie miał platynę. :D

Chyba wygrałem :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Chyba wygrałem :rofl:

Próba ścigania się z takim koksem trofeowym była co najmniej nierozsądna. xD Póki co mam dopiero 16 piórek, zbieram na bieżąco. A co chodzi z tymi filmami? Znalazłem jednego cośka na dachu, po czym wyświetliła się zagadka polegająca na dopasowaniu obrazów. Ile ich jest i ile trzeba zebrać do któregoś z trophy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas gry do znalezienia jest 20 glifów. Każdy kryje zagadkę a jej rozwiązanie daje kawałek filmiku. Wszystkie fragmenty masz do obejżenia w menu w zakładce "Prawda", ale są nie po kolei. Dopiero jak znajdziesz ostatni wszystkie układaja się w całość. Ale co rpzedstawiają tego nie powiem :) Polecam też słuchać głosu 16stego bo fajne rzeczy gada :teehee:

Naturalnie za znalezienie wszystkich jest pucharek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próba ścigania się z takim koksem trofeowym była co najmniej nierozsądna. xD ...

Biorąc pod uwagę że wymasterowanie gry zajęło mi 2 tygodnie to trudno to nazwać wyścigiem ;) Z tym zbieraniem jest sporo zabawy;

- odblokowanie 66 punktów widokowych (nie jest konieczne ale ułatwia pozostałe rzeczy)

- odszukanie 5 grobowców,

- znalezienie 100 piórek,

- znalezienie 20 glyph'ów (odblokowanie zagadek i 20 fragmentów filmów),

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo z tą grą mi poszło akurat szybciej. Ale to dla tego że miałem sporo wolnego czasu i wciągnęła mnie na tyle bardzo, że było parę poważnych posiedzeń ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kingpin

Udało się bez gltichów, pucharek za filmik wpada od razu po odblokowaniu ostatniego fragmentu. Nie zdążysz nawet zobaczyć pierwszych 2 sekund a trofeum już powinno wpaść. Trzymam kciuki :thumbsup:

Gratulacje ;)

Jak wspominałem wcześniej nie mogę oderwać się od NBA2K11, ale dziś przysiądę, i do soboty powinienem dobić platynę. Zazwyczaj nie interesują mnie pucharki, ale w niektórych grach nie wypada nie mieć platyny :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×