Skocz do zawartości
Natsu

Risen 2: Dark Waters

Rekomendowane odpowiedzi

No jest to w sumie jedyny duchowy nastepca Gothica, wiec po wielu nieudanych probach typu Gothic 3,4 i inne gowna, to wlasnie Risen przywrocil klimat Gothic'a, i pewnie ludzie, ktorzy ograli na wszystkie strony ow gre, oczekuja Risen 2.

Chodzi mi glownie o to, ze Twoja krytyka byla NICZYM niepoparta. Wywnioskowales z filmiku nie wiadomo z kiedy, rzeczy, ktore w zaden sposob nie odzwierciedlaja tego, czym ta gra naprawde jest.

Rozumiem, ze to Twoje zdanie, ale praktycznie niczym go nie uzasadniasz. Krytykuj gre w momencie kiedy w nia zagrasz, w finalna wersje, badz tez zobaczysz gameplaye z ostatecznej wersji, poczytasz recki, zagrasz w demo. Wtedy moze taka krytyka bedzie czyms uzasadniona. Na ta chwile jest ona bezwartosciowa i tylko nakrecasz pierdolenie jaka ta gra bedzie brzydka i niedobra.

Wybacz ale tak wlasnie jest. I ja rowniez Cie nie atakuje, tylko bronie tego, aby nie bylo wlasnie takich wypowiedzi z kapelusza wyjetych. I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie czego mam narazie oceniać. To co ten filmik pokazał, w ogóle mnie nie zachęca do kupna, tak samo gre widziałem w ruchu i tak samo..

Gothic 3 jest bardzo dobry, a nie jest gównem napewno. Tylko wymagania to minus tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już skończcie. Niech będzie tak jak owned mówi, gra wygląda jak Gothic 2, aż oczy bolą od tych kwadratowych twarzy i prostokątnych nóg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz, ale ja nie zapłace za coś co wygląda i przypomina gothica 2 ponad 100 zł. narazie gra zapowiada się mega średnio..

nie potrzebuje super grafiki, ale to co widzę tutaj przyprawia mnie o zniesmaczenie, jakoś inne studia potrafią zrobił ładne gry.. i tłumaczenie że tylko na konsoli tak będzie wyglądać można w dupe sobie wsadzić..

a risena oceniam między innymi za grafike, a nie tylko wyłącznie za nią.

Ponad 200zł :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 jest bardzo dobry, a nie jest gównem napewno.

I tutaj dyskusja powinna się zakończyć :D Gothic 1, 2 + NK przeszedłem dziesiątki razy... serio. Gothic 3 raz i to w bólach. Trójka jest po prostu dramatycznie słaba i straciła klimat. Odzyskał go dopiero Risen i dlatego z drugą częścią wiążę ogromne nadzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trójka jest dobrą grą(ale dość monotonną, cały czas schemat idź do wioski-porób questy-wyzwól mieszkańców albo zabij buntowników-powtórz 10 razy) , ale dopiero z tym CP Patchem 1.7.4 bodajże, na którego trzeba było czekać kilka lat. A i tak nie poprawia wszystkich błędów, wydajność nadal pozostawia wiele do życzenia. A tak w dniu premiery gra była dosłownie niegrywalna, co wpłynęło na reputacje twórców.

Co do Risena, ostatnio czytałem newsa na temat standardowej edycji. Kolekcjonerka na prawdę robi wrażenie, ale zwykła edycja też jest bardzo dobra. Dostajemy mapę świata Risena, audiobook i oczywiście pudełko z grą. Powinni inni brać przykład, takie bonusy to tylko do sandboxów widziałem (maa do GTA, RDR, Far Cry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań dotyczących gry i jej kupna czy gra bedzie miec trofea? Jak oceniacie jedynkę ogółem? I najważniejsze :) ostatnio zarejestrowałem swoją pierwszą grę na kompania graczy cenega i tam pisało że bede miec rabat -50% za zarejstrowanie pierwszej gry, na zakup jednej z gier w sklepie muve.pl i czy bede mogł wziąścrisen 2 z takim rabatem?

PS

pierwsza rejstrowalem gre ktora byla z pc i czy bede mogl wykorzystac ten rabat na gre ps3? Risen 2 tak jakos spodobalo mi sie a w gothica gralo sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań dotyczących gry i jej kupna czy gra bedzie miec trofea? Jak oceniacie jedynkę ogółem? I najważniejsze :) ostatnio zarejestrowałem swoją pierwszą grę na kompania graczy cenega i tam pisało że bede miec rabat -50% za zarejstrowanie pierwszej gry, na zakup jednej z gier w sklepie muve.pl i czy bede mogł wziąścrisen 2 z takim rabatem?

PS

pierwsza rejstrowalem gre ktora byla z pc i czy bede mogl wykorzystac ten rabat na gre ps3? Risen 2 tak jakos spodobalo mi sie a w gothica gralo sie :)

1. Teraz KAŻDA gra ma trofea, jedynie gry sprzed... 2007 bodajże nie miały trofeów.

2. Jedynka a dwójka to dwa światy. Gameplay jest podobny (moim zdaniem w dwójce przyjemniejszy) ale klimat zupełnie inny. Tutaj masz piratów, skarby, przygoda, każdy będzie chciał zrobić Jacka Sparrowa. Wracając do pytania, dla fana Gothica gra w sam raz. Mocne 8/10, nie chce mi się rozpisywać...

3. Tak, ale odliczą Ci od ceny sugerowanej (bodajże 229zł) a nie tej ceny dla ciebie. Ale rabat działa, ktoś tutaj pisał, że tak dwie gry sobie zakupił. (Risena w końcu Cenega wydaje).

4. Musisz zarejestrować grę na konsole, żeby uzyskać ten jednorazowy rabat. Wszystko jest w regulaminie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w betę na razie bez rewelacji. Oby wyszło demo,bo beta mnie za bardzo niezachęciła do kupna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Risen na X360 to była padaka. I nie mam tu na myśli grafiki bo to nie ona jest najważniejsza. Problem leży w glitchach. Po 3 godzinach grania zablokowały mi się questy i nie można było dalej grać. Oby Risen 2 był lepszy pod tym względem choć to raczej nie będzie trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naoglądałem się multum gameplay'i risena 2 i jeśli chodzi o grę mogli postarać się bardziej robiąc krzaki mojim zdaniem ... ale.. ciekawi mnie bardziej rozwój postaci:) nie wiem czego ale bardzo dużo uwagi do tego przywiązuję :) Mam nadzieję, że gra okaże się mega :)

A tak poza tym kocham to :

"(...)Zwiększono też dynamikę wirtualnego świata, który teraz lepiej reaguje na nasze poczynania. Bieganie z wyciągniętą bronią nie jest już tolerowane, choć jednocześnie możemy to wykorzystać do zastraszania postaci niezależnych. Nie wolno nam już też pałętać się po cudzych pokojach, a do biur oficjeli nie wpuszczą nas w samych majtkach. W grze otrzymujemy własny statek, ale nie możemy nim samodzielnie pokierować. Mimo to istotną częścią zabawy jest kompletowanie własnej załogi. Na naszym pokładzie znajdziemy centrum dowodzenia i postacie niezależne, spośród których wybierzemy towarzyszy na czas misji.

Risen 2: Dark Waters może pochwalić się piękną oprawą graficzną, która stanowi olbrzymi postęp w porównaniu z pierwszą częścią. Świat gry prezentuje się wybornie. Tekstury są ostre, roślinność gęsta, a wnętrza pokojów pełne małych, cieszących oko detali, takich jak zwoje, kubki czy liczydła na stołach. Zwiększono też wyraźnie poziom szczegółowości postaci i poprawiono ich animację."

Tekst pochodzi z - http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=16331

Edytowane przez Kamil555525

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Risen 2: Mroczne Wody pierwotnie miał ukazać się równocześnie na wszystkich platformach, lecz jakiś czas temu okazało się, że najpierw trafi na PC, a później, z miesięcznym poślizgiem pojawi się na Xboksie 360 i PlayStation 3. Teraz jednak wiemy, że opóźnienie będzie jeszcze większe, gdyż gra na wspomniane konsole zawita dokładnie 3 sierpnia (27 kwietnia na PC). Przyczyn przesunięcia terminu wydania nie podano, więc podejrzewamy, że po prostu dodatkowy czas zostanie przeznaczony na udoskonalenie tych wersji.

gram.pl

I tym optymistycznym akcentem... :down:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poniekąd dobrze. Większa szansa na to, że port konsolowy nie będzie skopany na całej linii. Jedynym gorszym portem od Risena była chyba tylko stara Mafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A według mnie niedobrze bo to oznacza że pewnie port jest skopany i nie chcą crapa wypuścić więc przesunęli premierę .

A przez te 3 miechy i tak pewnie wiele nie poprawią .

Powtarza się sytuacja z 1 częsci która na X360 była tragicznie przeniesiona .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba przy Risenie 1, też mieli obsuwe z portem (była tylko wersja na klocka) i wyszło jak wyszło - tragicznie...

Ale z drugiej strony -skoro wydatek na R2 odpada - będzie można kupić Dragon's Dogma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, ale coś to było związane z kryzysem w Stanach, bo obsuwka dotyczyła tylko tego kraju. I jeśli dobrze pamiętam, to porta robiło inne studio, a tutaj już jest inaczej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, ale coś to było związane z kryzysem w Stanach, bo obsuwka dotyczyła tylko tego kraju. I jeśli dobrze pamiętam, to porta robiło inne studio, a tutaj już jest inaczej. :)

Możliwe :) mam tylko nadzieję, że ta obsuwa faktycznie sprawi, że gra będzie dopracowana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile razy przekładano premierę Silent Hill HD? Wiadomo jak Konami dało ciała. Oby nie było podobnie z Risenem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam (na PC rzecz jasna) gram i czuc Gothica w pirackich klimatach na kazdym kroku wiec szykujcie sie w sierpniu na prawdziwa rpgowa uczte okraszona drobnymi bugami ;)

Jakby ktos byl czegos ciekaw chetnie udziele odpowiedzi na pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądają "kombosy" w tej grze? Bo słyszałem, że podczas zwykłej szermierki można mieszać kopanie, rzucanie jakimiś kokosami czy piaskiem i strzelanie. Ładnie to wygląda w praktyce?

Dużo jest nawiązań do pierwszej części? Fabuła w jedynce dla mnie była bardzo fajna a niektóre questy wręcz rozwalały, szczególnie te w Twierdzy Inkwizycji. Jak grałem w betę to tylko Patty o czymś tam wspominała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z dubbingiem from Cenega ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądają "kombosy" w tej grze? Bo słyszałem, że podczas zwykłej szermierki można mieszać kopanie, rzucanie jakimiś kokosami czy piaskiem i strzelanie. Ładnie to wygląda w praktyce?

Dużo jest nawiązań do pierwszej części? Fabuła w jedynce dla mnie była bardzo fajna a niektóre questy wręcz rozwalały, szczególnie te w Twierdzy Inkwizycji. Jak grałem w betę to tylko Patty o czymś tam wspominała.

Walka na poczatku wydaje sie meeega dretwa jednak to tylko pierwsze zludne wrazenie (dopiero po wykupieniu odpowiednich skilli robi sie z nasz szermierz i walka staje sie emocjonujaca, czyli tak jak w gothicach ;) ), co do "Brudnych sztuczek" (bo tak to jest nazwane) to sprawdzaja sie swietnie w praktyce, w 1 rece mamy miecz, w 2 piasek, gotowy pistolet za pasem lub chocby ten kokos, kazdego przedmiotu mozemy uzyc aby w niehonorowy iscie piracki sposob zdobyc przewage, jest to bardzo fajna innowacja w tego typu grach ktora mi sie podoba i ktorej bedziemy czesto uzywac w tej grze (sa skille nawet ktore poprawiaja skutecznosc czy cooldown tych skilli)

Jesli chodzi o nawiazania fabularne to poki co za malo gralem zeby stwierdzic jednoznacznie, mowione intro oraz 1 lokacja to same nawiazania do 1nki zas potem gra juz wchodzi na osobny tor historii, czyli 1 tytan pokonany, pora zapolowac na innego bez patrzenia wstecz, i choc pojawiaja sie jakies teksty o naszych dokonaniach tu i owdzie to sa one sporadyczne. Ale jestem dopiero po 5-10h gry i nawet 1 wyspy nie skonczylem i piratem jeszcze nie zostalem wiec ciezko mi jakos bardziej wiarygodnie odniesc sie do tego.

Co sądzisz o rozwoju postaci ???

A no to ze tutaj dla odmiany faktycznie MAMY rozwoj postaci, nie to co w innych grach, tutaj bez odpowiednich skilli jestesmy kompletnie do dupy, serio, tutaj rozwijamy praktycznie wszystko, jak w starych dobrych gothikach, placimy mamone trenerom za nauke skilli, a atrybuty powiekszamy sami za pomoca EXPA (punktow Chwaly, bo tak je tu nazwali - smiesznie to wyglada jak zabije indyka albo szuczra i dostaje punkty chwaly :biggrin:). Samych skilli mamy tutaj mnostwo, od szermierki, broni palnych, cwaniactwa (perswazja kradziez skradanie a nawet tresowanie malpki lub papugi [ktore sie przydadza]) po wytrzymalosc i voodoo [magia], kazda z tych kategorii oczywiscie oprocz atrybutow ktore w nie ladujemy za pkt chwaly ma jakies 10 osobnych skilli ktore sa drogie do nauczenia, takze podczas rozwijania postaci na pewno cos kosztem czegos bedziemy miec i to mi sie bardzo podoba.

Jak z dubbingiem from Cenega ?

Calkiem dobrze ale z jednym mankamentem, glos glownego bohatera, moim zdaniem jest strasznie nieadekwatny do jego wygladu i profesji, cobyscie sobie mogli zobrazowac glos podklada Jaskier z Wiedzmina 2, cala reszta jest ok, duzo kur* chuj*ow jak rozmawiamy z piratami i duzo wyniosle pompatycznych dyrdymalow kiedy rozmawiany z gubernatorem, jest prawidlowo.

Edytowane przez Bansai
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×