Skocz do zawartości
Natsu

Risen 2: Dark Waters

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w skrócie o tej grze. Grafika beznadziejna udźwiękowienie nie mam zastrzeżeń, dubbing powiem krótko niech cenędza zostanie przy kinowych napisach tylko. Nasz bohater jest upośledzony umysłowo i nie odróżnia płci i większosci wypadkach w napisach jest co innego a co innego wypowiadają aktorzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem już platynowe trofeum, ukończyłem oba dodatki, zwiedziłem dokładnie wszystkie wyspy, zdobyłem najlepszy ekwipunek i wszystko zajęło około 60 godzin. Ciężko wycisnąć więcej, ale myślę, że to przyzwoity wynik jak na RPG'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grę trzeba przejść 1,5 raza (są 2 frakcje). Trzeba wziąć pod uwagę, że trofea wymagają wymaksowania każdej ścieżki rozwoju do 10 (11 z legendarnym przedmiotem) i wykupienia każdej umiejętności do danej ścieżki rozwoju. Nie można tego zrobić przy jednym przejściu gry, najlepiej jest posiadać zapis gry z 60k doświadczenia i rozwinąć drzewko rozwoju do maksimum, wykupić wszystkie umiejętności, wczytać grę i rozwinąć kolejne. Natomiast przy drugim przechodzeniu gry w zależności od frakcji rozwinąć ostatnie drzewko - voodoo lub broń palną (wybierając inkwizycję nie ma się pełnego dostępu do czarów, a voodoo nie ma pełnego dostępu do broni palnej). Drugą sprawą jest grindowanie przeciwników. Po dwóch (1,5) przejściach gry ma się około 1000 zabitych wrogów, więc drugi tysiąc trzeba wbić najlepiej tworząc trzeci save na którym jest się na Antigui i nie zabijało się tam przeciwników. Wtedy wczytuje się grę i obiega całą wyspę zabijając stwory (~8 stworów na minutę). Po wszystkim wystarczy wczytać zapis i znowu obiec całą wyspę. Podobnie trzeba zrobić z trofeum polegającym na wykopywaniu skarbów. W grze nie ma 50 skrzyń do odkopania, jest może 25-30 i kolejne dwadzieścia trzeba robić metodą wczytaj-zapisz. Jest jeszcze trofeum za 300k złota - można je zdobyć w kółko sprzedając i odkupując jakiekolwiek przedmioty. Na koniec dodam że jeden z NPC nie dał mi legendarnego przedmiotu po wykonaniu odpowiedniego questa i przez ten bug nie mogłem zdobyć trofeum za 20 takowych fantów. Sytuacje uratowało DLC wyspa skarbów, gdzie można zdobyć 21 przedmiot.

Tak więc platyna trochę pogmatwana i można sporo ominąć. Reszta trofeów jest za fabułę lub wpada naturalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, co trzeba zrobić by zdobyć ukryte trofeum w DLC wyspa sztormów?

EDIT:

Jakie stworzenia zaliczają się do trofea Pet Cemetery

Edytowane przez Ak-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to musisz zrobić wszystkie zadania dla Eldrica. Zabij wszystkie gargulce na każdej z wysp i zbierz wszystkie jaja. Eldric jest na Antigui, potem przenosi się na Twój statek.

Nie jestem pewien, ale myślę że chodzi o szczury, małpki, indyki.

Edytowane przez Duszol_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś posiada zapis z 60k punktami chwały i goldem za które można wykupić umiejętności ? :biggrin:

Edytowane przez Ak-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o wbiciu trofeów za pomocą cudzego save'a to tak się nie da w żadnej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można w grze jakoś sprawdzić ile się potworków wybiło i inne takie rzeczy bo nie widzę nigdzie.

To drugie dlc - Wyspa Skarbów najlepiej kupić teraz jak zaczynam grę czy pod koniec dajmy na to też można?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grze nie ma statystyk. DLC musisz zainstalować przed świątynią wody, bo potem nie ma jak wrócić na poprzednie wyspy. Lepiej kupić wcześniej ze względu na premię do doświadczenia jaką daje legendarny przedmiot z tego dodatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do stworów się zalicza?

Trofeum All-Rounder muszę wykupić te zdolności które da się rozwinąć na drugi i trzeci poziom żeby mi zaliczyło?

Edytowane przez Ak-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jestem wielkim fanem gier PB i chciałem zadać kilka pytań dotyczących wydania Risen 2 na PS3. Do tej pory we wszystkie crpg, Gothiki i pierwszą część Risena grałem na komputerze, natomiast dwójkę chciałem kupic na playstation. Głównie chodzi mi o to jak wygląda sterowanie padem w cRPG np. w walkach. Myszka wydawała mi się do tego gatunku optymalnym rozwiązaniem i trochę obawiam się pada. Warto wydawać te 3 stówy na adapter? Druga sprawa to optymalizacja - z tego co tu piszecie wynika, że grafika będzie dużo gorsza, ale jak jest z innymi rzeczami (mechanika, błędy)? Czy wersja konsolowa różni się od komputerowej?

Krótko mówiąc, czy popsuję sobie zabawę kupująć Risen 2 na konsolę, czy wręcz przeciwnie?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz trochę gameplay'a z wersji na XBOX'a, wiec od ps3 nie odstaje

. Na padzie gra się wyjątkowo komfortowo, wydaje mi się że lepiej niż na myszce i klawiaturze, chociaż jedynym mankamentem (nie wiem jak jest w wersji na PC) to trzeba przeskakiwać między zakładkami, nie można przejść od razu do tej której się chce. Błędy to, doczytująca się grafika na naszych oczacz, beznadziejne AI kompanów, w niektórych miejscach kiepska optymalizacja, ale ogólnie jest dobrze. Na PC jest ładniejsza grafika i tańsza gra, ale na ps3 możesz śmiało brać tą grę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki sposób na grindowanie przeciwników:

Na Tacarigui,niedaleko miejsca gdzie zdobyliśmy głowy trzech niewolników,znajdują się grupy 3 i 4 dzikich świnek.Zbieramy je razem,ostrożnie pozbawiamy większości życia(tak by były na jedno trafienie) i robimy save.Po wgraniu zapisu mamy 7 killi w 10 sekund,następnie znowu load i tak w kólko.

Bólem jest tylko długi czas wgrywania.W okolicy są jeszcze 2 małpki i jaguar,więc można zrobić imprezę na 10 osób,ja w każdym razie robiłem z siedmioma,długo zajmuje zebranie wszystkich do kupy.

Tym sposobem wychodzi około 450 killi w godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi dokładnie z tym pucharkiem? All-Rounder

Edytowane przez Ak-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi dokładnie z tym pucharkiem? All-Rounder

Trzeba z każdej dziedziny nauczyć się każdej umiejętności.Na przykład z dziedziny broń palna - muszkiety1,muszkiety 2,muszkiety3 itd.

Najlepiej nazbierać sobie 62 000 punktów chwały i 17 000 złota,zrobić save,wykupić wszystko z jednej dziedziny,potem load i wykupujemy wszystko z następnej.

Grając normalnie trzeba by grę 5 razy przejść,a tak wystarczy tylko 1,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba z każdej dziedziny nauczyć się każdej umiejętności.Na przykład z dziedziny broń palna - muszkiety1,muszkiety 2,muszkiety3 itd.

Najlepiej nazbierać sobie 62 000 punktów chwały i 17 000 złota,zrobić save,wykupić wszystko z jednej dziedziny,potem load i wykupujemy wszystko z następnej.

Grając normalnie trzeba by grę 5 razy przejść,a tak wystarczy tylko 1,5

Aha, czyli przy robieniu pucharków za umiejętności ten wpadnie automatycznie, ok dzięki :)

Edytowane przez Ak-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest z dlc dla Risen 2. Wchodząc do PSStore nie ma żadnych dlc do Risen 2. Czy kupuje sie je razem z grą w sklepach, ile jest tych dlc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma jak są?

Jedno darmowe a drugie dodawane gratis do wersji pudełkowej. Normalnie kosztuje 36zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem ze 30 minut i powiem że gra aż błaga o pełną instalację. Takiego wczytywania danych i pop up nie widziałem chyba nigdy. Ale najbardziej denerwują polscy "aktorzy" ze swoją manierą teatralną. Odczucia poprawia przestawienie języka w konsoli.

Gra zapowiada się fajnie. Lubię takie siermiężne produkcje. W przeciwieństwie do molochów typu ME czy Skyrim tutaj widać pasję jaką ludzie włożyli w produkcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem, przynajmniej mi się tak wydaje...

Wygrałem na tej pierwszej wyspie mapę pirata w konkursie picia ale gdzie tą mapę mogę odczytać, nawet tej misji nie mam w dzienniku (nie maiłem jako aktywnej ani teraz jako ukończonej), ogólnie paru innych też jak np. odszukać skarb zaginionego pirata.

Czy to normalne, każdy tak miał czy coś się schrzaniło?

EDYTA:

Ok pytanie odwołuje ... w końcu to znalazłem ... to też wymyślili ... dla tych co mają podobną zagwozdkę co ja dodam że misje te nie są w zakładce z lokacją na której nam dali tylko pod głównym zadaniem ... broń tytanów i zostań piratem :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Edytowane przez AXA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabiłem marę no i wiadomo koniec gry i moje pytanie czy jest możliwość wrócenia do wcześniejszego stanu gry przed zabiciem mary żeby sobie jeszcze polatac? dodam jeszcze że save nie zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy opłaca się kupić Risena 2 na PS3 i czy ta gra jest w miare długa i wciągająca jak Gothic 1 i 2 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy opłaca się kupić Risena 2 na PS3 i czy ta gra jest w miare długa i wciągająca jak Gothic 1 i 2 ???

Naprawdę warto kupić mnie ona bardzo przypomina serię Gothic a nawet za bardzo ;p ja grę przeszedłem w około 40h , mnie się gra naprawdę podobała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×