Skocz do zawartości
tank-mania

A Może Jakiś Mini Turniej Przed Premierą Bf3?

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem jak reszta, ale ja się na noże nie piszę

Ja też nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nie wiem jak reszta, ale ja się na noże nie piszę

Nie musisz, ma być jedna osoba z drużyny.

Ja też nie lubię walk na noże, ale 40% ludzi jest wybredna jeżeli chodzi o terminy. Jeżeli potrafisz w najgorszym wypadku zmusić 60 osób żeby stawili się w jedną sobotę na dogrywki to ja chętnie z noży zrezygnuję.

Edit: Sorry, ale to silniejsze ode mnie, bo mi się taki obraz wkręcił w wyobraźnię.

Przed meczem kilku piłkarzy podchodzi do sędziego i mówią:

-po co tyle treningów było, już wszyscy narzekali

-ja mam obawy co do składu zespołów, nie są chyba równe

-mi się wydaje, że spalonych nie powinno być, a jeżeli tak to 5 metrów od bramki

-nie wiem jak inni, ale ja na rzuty karne w wypadku remisu się nie piszę

:scare:

Edytowane przez tank-mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zrobił w dogryce 1 vs 1 Heavy Metal :biggrin:

Na noże i muszą iść ze swoich kampów? :sweat:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, zabronione pojazdy, bdb pomysł

Głosujemy nad tym? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosujemy nad tym? :P

jako, że sporo w turnieju rasowych nożowników to nasz pomysł poddany głosowaniu zaduszą w zarodku :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz, ma być jedna osoba z drużyny.

Ja też nie lubię walk na noże, ale 40% ludzi jest wybredna jeżeli chodzi o terminy. Jeżeli potrafisz w najgorszym wypadku zmusić 60 osób żeby stawili się w jedną sobotę na dogrywki to ja chętnie z noży zrezygnuję.

Edit: Sorry, ale to silniejsze ode mnie, bo mi się taki obraz wkręcił w wyobraźnię.

Przed meczem kilku piłkarzy podchodzi do sędziego i mówią:

-po co tyle treningów było, już wszyscy narzekali

-ja mam obawy co do składu zespołów, nie są chyba równe

-mi się wydaje, że spalonych nie powinno być, a jeżeli tak to 5 metrów od bramki

-nie wiem jak inni, ale ja na rzuty karne w wypadku remisu się nie piszę

:scare:

Jeżeli przez to, że nie mam zamiaru biegać z nożem mam być ciężarem dla mojej drużyny to nie muszę grać. Możesz dobrać kogoś z rezerwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przez to, że nie mam zamiaru biegać z nożem mam być ciężarem dla mojej drużyny to nie muszę grać. Możesz dobrać kogoś z rezerwy

Przeczytaj to, że nikt Cię do tego nie zmusza i troszkę dystansu. Ja też nie mam zamiaru gonić z nożem, chyba jeszcze bardziej od Ciebie.

cytat z informacyjnego:

"...Dowódca wytypuje jednego zawodnika (może siebie) który zmierzy się z zawodnikiem drużyny przeciwnej..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wynik meczu rozstrzygnie jeden z najbardziej zbugowanych elementów BC2?

Nie lepiej rozegrać jedną dodatkową rundę na Arice lub innej mapie? To chyba bardziej fair niż walka na noże, której wynik często zależy tylko od szczęścia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wynik meczu rozstrzygnie jeden z najbardziej zbugowanych elementów BC2?

Nie lepiej rozegrać jedną dodatkową rundę na Arice lub innej mapie? To chyba bardziej fair niż walka na noże, której wynik często zależy tylko od szczęścia...

Popieram Basa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Basa.

Ja też! Siedmioma rękami się pod tym podpisuję, chyba wszyscy wiedzą jakim jestem przeciwnikiem noży, tylko szkoda, że dając dobre rady nie próbujecie zrozumieć konstrukcji rozgrywek wewnątrz grupowych.

Proszę bardzo Holek i Bas. Ostatni mecz wewnątrz grupowy jest 17.06, pierwszy finałowy być może będzie trzeba rozegrać 19.06.

Dogrywki w trakcie spotkań nic nie dadzą bo remisy i tak mogą wyniknąć po ostatnim meczu wewnątrz grupowym, czyli 17.06.

Kilka razy to przerabialiśmy, kilka razy tłumaczłem, więc teraz Wy mi wytłumaczcie jak to zrobić. Bo ja nichuchu nie rozumiem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo niepotrzebnie babrasz się w remisy/przegrane/wygrane, to Ci komplikuje sprawę. Im prościej, tym lepiej, system wygrana:1-przegrana:0 (założenie, że każdy mecz musi się skończyć wygraną którejś z drużyn) z zapisem ilości wygranych rund, a w przypadku remisu przy wyjściu z grup decyduje ilość wygranych rund, a jeśli to nie rozstrzyga to wynik bezpośredniego starcia między dwoma zespołami zabiegającymi o dane miejsce - jak w piłce nożnej.

Lepiej się nad tym zastanowić teraz, bo jakby doszło do sytuacji gdzie rozstrzygnąć miałaby "nożówka" to podejrzewam, że skończy się to nieprzyjemnie - kłótniami i zarzutami, a nie o to przecież chodzi. W większości FPS-ów "nożówki" lub temu podobne operacje służą tylko do wybierania stron (analogicznie do rzutu monetą przed meczem piłkarskim).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo niepotrzebnie babrasz się w remisy/przegrane/wygrane, to Ci komplikuje sprawę. Im prościej, tym lepiej, system wygrana:1-przegrana:0 (założenie, że każdy mecz musi się skończyć wygraną którejś z drużyn) z zapisem ilości wygranych rund, a w przypadku remisu przy wyjściu z grup decyduje ilość wygranych rund, a jeśli to nie rozstrzyga to wynik bezpośredniego starcia między dwoma zespołami zabiegającymi o dane miejsce - jak w piłce nożnej.

To ma sens! Zrobię symulację i odpiszę.

system wygrana:1-przegrana:0 (założenie, że każdy mecz musi się skończyć wygraną którejś z drużyn) z zapisem ilości wygranych rund, a w przypadku remisu przy wyjściu z grup decyduje ilość wygranych rund, a jeśli to nie rozstrzyga to wynik bezpośredniego starcia między dwoma zespołami zabiegającymi o dane miejsce - jak w piłce nożnej.

Wiem, że praktycznie prawie niemożliwe, ale nie chcę się zastanawiać 18 czerwca co robić.

Zespoły A, B, C, D, E

Mecze i wyniki:

AB - 1:0

AC - 1:0

AD - 0:1

AE - 0:1

BC - 0:1

BD - 1:0

BE - 1:0

CD - 0:1

CE - 1:0

DE - 0:1

Punktacja:

A-2

B-2

C-2

D-2

E-2

Wszyscy po dwa wygrane i trzy przegrane mecze. Nie będę tutaj robił posta na 100 metrów, ale mogą być 3-4 drużyny z takim samym stosunkiem, a to już bardziej prawdopodobne.

Mniejsze prawdopodobieństwo byłoby przy punktacji 3-wygrana, 1-remis, 0-przegrana. Daje to więcej możliwości różnicy punktów i stosunków wygrana/remis/przegrana

Sugestie?

PS Jeżeli tylko uda się uniknąć dogrywek na kosy to ja też będę szczęśliwy. Abstrahując od obrzydzeń, ansów i bugów to mi odejmie roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co wszystko utrudniać? Najlepszy system punktowy jest 3-wygrana, 1 - remis i 0 za przegraną, albo podobnie jak jest w hokeju, wynik rundy to 2:1 więc 2 punkty za wygraną i 1 dla przegranej, jeśli jest 2:0 to na czysto 3 pkt za win i 0 za przegraną<br>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co wszystko utrudniać? Najlepszy system punktowy jest 3-wygrana, 1 - remis i 0 za przegraną, albo podobnie jak jest w hokeju, wynik rundy to 2:1 więc 2 punkty za wygraną i 1 dla przegranej, jeśli jest 2:0 to na czysto 3 pkt za win i 0 za przegraną<br>

Same punktacje bez stosunków wygr/przegr daje dużo więcej możliwości remisów niż się wydaje. Chodzi o to żeby był taki system który do tego nie dopusci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być punktacja 3/1/0. Zresztą powiedzmy sobie szczerze, że w obu grupach znajdą się po 2 zespoły które wygrają większość spotkań i to one będą walczyć o wyjście. Wydaje mi się, że lepiej zaryzykować z proponowanym systemem niż narażać się na rozwiązanie "nożowe". Tak naprawdę to remisów w bezpośrednich starciach nie będzie dużo - pomimo tego, że system dobierania zawodników jest najlepszy, na jaki można wpaść, to widać wyraźnie, które drużyny są lepsze, a które gorsze i to wyjdzie w meczach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może być punktacja 3/1/0. Zresztą powiedzmy sobie szczerze, że w obu grupach znajdą się po 2 zespoły które wygrają większość spotkań i to one będą walczyć o wyjście. Wydaje mi się, że lepiej zaryzykować z proponowanym systemem niż narażać się na rozwiązanie "nożowe". Tak naprawdę to remisów w bezpośrednich starciach nie będzie dużo - pomimo tego, że system dobierania zawodników jest najlepszy, na jaki można wpaść, to widać wyraźnie, które drużyny są lepsze, a które gorsze i to wyjdzie w meczach :)

Masz rację, ale pamiętaj, że wszyscy grają finałach, nawet o przedostatnie miejsce i nie może być żadnego remisu. System który podałeś stosuje się w grupach cztero-zepołowych prz 6 meczach w grupie jest to niepodzielne. Natomiast przy 5 w grupie i 10 meczach jest podzielne bez reszty co pozwala na więcej remisów. Remis przy tym co napisałeś czyli stosunkach wygr/przegr byłby bezproblemowy jednak gorzej jak zremisują 3 drużyny.

Zrobimy zatem 3/1/0, stosunek wygr/remis/przegr, a na koniec wynik bezpośredniego spotkania. Ale musimy pamiętać, że teoretycznie może być remis i nie widzę innego wyjścia jak noże.

Może ktoś ma jakiś inny ewentualnie pomysł bo ja nie, chyba, że rzut monetą.

Edytowane przez tank-mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeśli będzie ten teoretyczny remis to wtedy rozegrać jedną rundę na wybranej mapie i drużyna, która ją wygra wychodzi zwycięsko z całego spotkania - nie zostawiajmy decydujących spraw przypadkowi, jakiemu jest walka na noże :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica czy za wygraną jeden punkt czy trzy skoro w przykładzie tanka dalej wszyscy mają po tyle samo punktów? System zero-jedynkowy jest najlepszy. Dwie mapy, 4 rozgrywki, jeżeli jest remis to jedna połówka ariki i tyle. Prościej się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeśli będzie ten teoretyczny remis to wtedy rozegrać jedną rundę na wybranej mapie i drużyna, która ją wygra wychodzi zwycięsko z całego spotkania - nie zostawiajmy decydujących spraw przypadkowi, jakiemu jest walka na noże :)

OK, ale tak jak pisałem, może być konieczność rozegrania takiego meczu/meczów/meczy w sobotę 18.06 i jeżeli 5 na 6 osób nie da rady to, albo jedna będzie grała, albo odpadną walkowerem.

Co za różnica czy za wygraną jeden punkt czy trzy skoro w przykładzie tanka dalej wszyscy mają po tyle samo punktów?

Ale są inne przykłady tak jak napisałem pod tym przykładem, które pozwolą zremisować 3-4 drużynom, a system 3/1/0 daje to, że takich możliwości jest mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Są 2 mapy czyli 4 mecze jak system piłkarski nie pomoże to dawaj za każdą wygraną rundę 1pkt czyli albo będzie 4;0 , 3;1 , 2;2 , 1;3 lub 0;4 ( za wygrane na każdym starciu możesz uzyskać 4 pkt )

A w przypadku remisu zagrać rundkę na Arice beza zmian stron ( losowo ) kto wygra ten przechodzi :thumbsup: ( by holek_ )

Szczerze zamiast kos wolę zagrać dziki zachód :biggrin: Od początku mi się nie podobał ten pomysł z kosami ale nie chciałem Cię mieszać bo już się dosyć napociłeś by wszystkim terminy pookładać itp rzeczy .

Pasowało by zrobić jakąś tabelę by było wiadomo na czym stoimy :thumbsup:

Edytowane przez KJN86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewątpliwie zgadzam się z Basem i Holkiem.

Wierzę że organizator na pewno sobie poradzi z tym tematem bo i tak do tej pory zadziwił mnie swoją wytrwałością i skrupulatnością.

Brawa dla tank-mania!

PS. Dla mnie liczy się zabawa i to że gra turniejowa różni się od zwykłej na multi tym iż wszyscy łapią i chcą grać jak najlepiej.

To czyni każdego przeciwnika twardym i trudnym do pokonania i wręcz nieprzewidywalnym.

Jasne że liczy się wygrana itp. Ale już na wstępie chcę życzyć wszystkim powodzenia i niech nikt nie liczy na farta bo na prawdę niech wygra determinacja i zgranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tank wklej proszę daty meczy turniejowych do tematu http://www.ps3site.p...ii-battlefield/ co by było widocznie

Tak pamiętam tylko jeszcze małe wyjaśnienie.

Grafik zrobiłem na podstawie tego co każdy zadeklarował i w niektórych przypadkach czekałem dwa tygodnie na odpowiedź. Nie jestem cudotwórcą i jeżeli teraz coś komuś nie przyapasuje to ja już na to nic nie poradzę. Zmiana terminu wiąże się z kolejnymi czekaniami na odpowiedzi i przestawianiu wszystkich w grupie. Mam nadzieję, że nie trzeba mieć wielkiej wyobraźni żeby sobie to uzmysłowić. Jeżeli coś komuś wypadnie proszę sobie to załatwiać wewnętrznie między drużynami. Mecze mają się odbyć pomiędzy 27.05, a 17.06 i dla mnie nie ma problemu jeżeli jakieś drużyny przeniosą to np. na czwartek. Jeżeli jednak nie uzyskam deklaracji obu dowódców to niestawienie się drużyny w terminie uznam za przegraną walkowerem 0:4.

To samo tyczy się zastępstw, mam nadzieję, że wszyscy są na tyle dorośli żeby zdawać sobie z tego sprawę co deklarowali. Rezewistów jeszcze ubędzie i nie mogę obiecać, że jakieś zastępstwo znajdę. Jeżeli nie to drużyna będzie grała w osłabieniu. Temat wałkujemy już od takiego czasu, że nie licząc nieszczęślwych wypadków nie powinno nic wypaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×