Skocz do zawartości
kill

We've Got A Psn Down, We've Got A Psn Down!

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem problemem nie jest fakt czy potrafią, czy nie potrafią. Problem moim zdaniem leży w tym, że "kto pierwszy, ten lepszy". Takie firmy jak np. Microsoft patentują wiele rzeczy, które dotyczą oprogramowania. Stąd pewnie problem w ulepszaniu pewnych rzeczy, bowiem odkrywać Amerykę na nowo nie jest łatwo, skoro już została odkryta. My natomiast nie dostajemy zielonej karty, aby nacieszyć się jej widokiem.

Co do kwestii, że skoro płatne, to i bezpieczniejsze. Windows jest płatny, Linux darmowy. Ja posiadam Linuxa i nie mam problemów z "wirusami". Bo coś prawdziwego jest jednak w opinii, iż dobre wirusy są zazwyczaj pisane przez samych antywirusowców.

Natomiast na upartego nie ma sposobu; i tak jak gryzoń znajduje lukę w Twoim szczelnym pałacu, tak każdy, uparty oraz inteligentny haker znajdzie lukę w zabezpieczeniach. A jeśli nie złamie systemu, to tak, jak Mitnick, zacznie łamać ludzi ;)

Nie znam sie na patentach... myslisz ze microsoft ma patent na chat glosowy podczas gry i na sprawnie funkcjonujaca przegladarke internetowa i nie da sie tego zaimplementowac w ps3?

Co do linuxa to uwazam, ze nie ma na niego wirusow, bo jest to niszowy system operacyjny, ktorego uzywa mala czesc uzytkownikow komputerow, a co za tym idzie efektywnosc wirusow bylaby zdecydowania mniejsza.

Rozumiem, ze nie ma bata na hakerow i potrafia wiele ale ponad 3 tygodnie naprawy to kompletny knockout dla sony. Przed calym wydazeniem nie potrafilem sobie wyobrazic, ze sony nie jest przygotowane na podobne ewentualnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do linuxa to uwazam, ze nie ma na niego wirusow, bo jest to niszowy system operacyjny, ktorego uzywa mala czesc uzytkownikow komputerow, a co za tym idzie efektywnosc wirusow bylaby zdecydowania mniejsza.

Przepraszam za cytat z wiki i lekkiego offtopa (jednakże nie napisałbym tego lepiej) ale tu człowieku małej wiary nie wiesz co czynisz

Linux stosowany jest jako podstawowy system operacyjny serwerów (w tym WWW, FTP, pocztowych, baz danych), zapór sieciowych, routerów, a także w systemach osadzonych oraz w niektórych odtwarzaczach DVD i tunerach DVB.

Ze względu na powstanie i rozwój dystrybucji o łatwej instalacji i dużych zasobach oprogramowania, Linux znajduje również zastosowanie na rynku komputerów biurowych i domowych. Rządy kilku państw europejskich prowadzą wdrożenia Linuksa na komputerach administracji państwowej. Ponadto, ze względu na bezpieczeństwo, stabilność, możliwość audytu i łatwość modyfikacji kodu źródłowego, z Linuksa korzystają agencje wywiadowcze, kontrwywiad i wojsko.

Linux wykorzystywany jest przez niektóre banki i instytucje finansowe. Przykładowo, system notowań Wall Street oparty jest na tym systemie operacyjnym, jak i również Londyńska Giełda.

Linux jest używany w większości superkomputerów z listy TOP500. Znalazł również zastosowanie w przemyśle filmowym – zarówno na serwerach jak i stacjach roboczych. Jest najpopularniejszym systemem na komputerach wykorzystywanym do tworzenia animacji i efektów specjalnych. Z jego możliwości korzystają między innymi studia Dreamworks, Pixar czy Industrial Light & Magic.

Również aparatura medyczna, np. tomografy komputerowe firmy GE, korzysta z systemu operacyjnego Linux. Popularne punkty dostępu sygnału Wi-Fi również opierają się na uproszczonym jądrze Linuksa i procesorach ARM, coraz częściej pojawiają się też telefony komórkowe z tym systemem.

Edit)

Zapewne jak masz nowszy telewizor i zobaczysz na jego firmware stawiam piwo jeżeli nie będzie tam słowa o linuxie

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed calym wydazeniem nie potrafilem sobie wyobrazic, ze sony nie jest przygotowane na podobne ewentualnosci.

Nie można być przygotowanym na takie ewentualności w sensie zaplecza. To nie jest tak, że masz w zanadrzu patcha i jak Cię zhakują to go wdrażasz. Albo go masz i uruchamiasz od razu, albo go nie masz i musisz stworzyć. Nie wiadomo też co Sony robi za rewolucję, bo nie sądzę żeby skupiali się tak długo tylko na jakiejś aktualizacji antywira.

Co do chatu głosowego to nie jestem pewien, ale chyba podawali, że po returnie ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za cytat z wiki i lekkiego offtopa (jednakże nie napisałbym tego lepiej) ale tu człowieku małej wiary nie wiesz co czynisz

sprawdz sobie statystyki uzywalnosci poszczegolnych systemow operacyjnych na wikipedii to zobaczysz co mam na mysli

tu link: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Operating_system_usage_share.svg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na PS3 nie jest możliwy Cross game chat bo na to cell nie pozwala

Własna muza

Własny Antyaliasing

Kiedy wy wreszcie zrozumiecie że PS3 nie obsługuje takich rzeczy sprzętowo

Kompatybilnośc wsteczna z PS2 też nie jest możliwa. Za cienki sprzęt żeby emulować

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziwia mnie wiedza niektórych osób !

Na PS3 nie jest możliwy Cross game chat bo na to cell nie pozwala

Twoja też mnie zadziwia, bo nie potrafię zrozumieć co stoi na przeszkodzie ;)

Może nam wyjaśnisz dlaczego "cell nie pozwala" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skoro jest możliwy to zgłoście to do Sony kilka milionów dolarów zarobicie :)

Powiedzcie jak to zrobić ?

Jak zamierzacie Cella podzielic bez synchronizacji danych. Macie Nobla !

Jest potrzebny drugi rdzeń a jak wiadomo PS3 to jedno-rdzeniowiec z pomocnikami

i bez zgody głownego mózgu nic nie zrobią

@szlachcic Co stoi na przeszkodzie ? A czy pralka może robic jako lodówka ?

Nie ! bo nie obsługuje sprzętowo tych funkcji. Podobnie PS3

Ja pier...ę usiadłem na telewizor i nie mozna na nim jeździć :) Rozumiesz ? :

Edytowane przez saracen
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Siemka, znalazlem na necie taki oto filmik

http://www.youtube.c...h?v=sYYjnoZkFL4

gra "na lanie online" jest mozliwa, poniewaz kiedys robilem tak gdy mialem psp :P

na ps3 nie mam niestety okazji tego sprobowac, ale moglby ktos to sprawdzic :]

Pozdrawiam.

Edytowane przez bili
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze wprowadzenie abonamentu w usludze xbox live nie jest glupim pomyslem, bo dzieki temu jest kasa na zabezpieczenia i rozne udogonienia a te 100 kilka zlotych na rok to znowu nie jest taki duzy wydatek

Powiem wiecej, bylbym w stanie zaplacic 100 pare zlotych za mozliwosc uzywania psn gdybym mial wieksza pewnosc, ze sony zacznie szanowac uzytkownikow i wprowadzac potrzebne usprawnienia do psn, bo z tym ze nie umieja ulepszyc przegladarki przez tak dlugi czas czy tez nie potrafia wprowadzic niezaleznego od gier chata glosowego to juz smiech na sali

Poczekaj aż ktoś dobierze się do zadka Microsoftu. Wtedy zobaczysz, jak wygląda ich szacunek dla klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dasqez

Jutro mijają 2 tygodnie od konferencji i 5 dni od ostatniej, jakże obszernej, wiadomości od Sony. Nie wiem jak Wy, ale wg mnie ich psim obowiązkiem powinno być informowanie nas na bieżąco, co dzień, nawet jeśli miałoby to brzmieć "dalej jesteśmy w czarnej dupie, czekajcie dalej". Komunikacja z klientami stoi na na prawdę niskim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro mijają 2 tygodnie od konferencji i 5 dni od ostatniej, jakże obszernej, wiadomości od Sony. Nie wiem jak Wy, ale wg mnie ich psim obowiązkiem powinno być informowanie nas na bieżąco, co dzień, nawet jeśli miałoby to brzmieć "dalej jesteśmy w czarnej dupie, czekajcie dalej". Komunikacja z klientami stoi na na prawdę niskim poziomie.

A czego byś chciał? Żeby codziennie zdawali Ci raport z obecnej sytuacji? A może codziennie "jesteśmy w 1/4 pracy' na drugi dzień "dziś jesteśmy 2/4 pracy"? I tak byś tego nie czytał, podejrzewam. Bo gdyby zaczęli pisać, co naprawiają ok.90 proc. byś nie zrozumiał. Ja z resztą też.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do linuxa to uwazam, ze nie ma na niego wirusow, bo jest to niszowy system operacyjny, ktorego uzywa mala czesc uzytkownikow komputerow, a co za tym idzie efektywnosc wirusow bylaby zdecydowania mniejsza.

A ja myślę , że na linuxa nie ma wirusów , bo zdecydowana większość hakerów czy crackerów działa właśnie z tego systemu i nie ma sensu robić , tak naprawdę sobie złośliwego oprogramowania. Poza tym z linuxa łatwo usunąć niechciane pliki , wchodząc do Gruba czy Lilo i bez większych problemów sprzątnąć syf z odpowiednich katalogów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ja myślę , że na linuxa nie ma wirusów , bo zdecydowana większość hakerów czy crackerów działa właśnie z tego systemu i nie ma sensu robić , tak naprawdę sobie złośliwego oprogramowania. Poza tym z linuxa łatwo usunąć niechciane pliki , wchodząc do Gruba czy Lilo i bez większych problemów sprzątnąć syf z odpowiednich katalogów ...

Tak,masz rację.Panowie,może coś na ochłode

http://www.youtube.com/watch?v=Axks9YWR6Zg

Edytowane przez made_in_KRAKOW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dasqez

A czego byś chciał? Żeby codziennie zdawali Ci raport z obecnej sytuacji?

Tak, tego bym właśnie chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, znalazlem na necie taki oto filmik

http://www.youtube.c...h?v=sYYjnoZkFL4

gra "na lanie online" jest mozliwa, poniewaz kiedys robilem tak gdy mialem psp :P

na ps3 nie mam niestety okazji tego sprobowac, ale moglby ktos to sprawdzic :]

Pozdrawiam.

Witam

I musze powiedziec, ze nawet dzial. Musialem chwile poszukac dobrych pingow ale daje rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym filmiku co udostepniles to chyba nie nabija poziomow, co? bo tak chcica chwyta na ten upragniony 10 prestiz.

Po 500 godzinach gry w batlefielda jak zagralem w black opsa mowilem ze ta gra taka sobie jest, a teraz widze jak mi brakuje tego callla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na PS3 nie jest możliwy Cross game chat bo na to cell nie pozwala

Własna muza

[..]

Kompatybilnośc wsteczna z PS2 też nie jest możliwa. Za cienki sprzęt żeby emulować

Nie rozumiem jaki problem może być w sprzęcie. Czemu w NFS Hot Pursuit mogę mieć własną muzę w czasie jazdy? Na to sprzęt pozwala?

No i wsteczna kompatybilność. Czy ci, co tu piszą kłamią? Link

Edytowane przez osm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie rozumiem jaki problem może być w sprzęcie. Czemu w NFS Hot Pursuit mogę mieć własną muzę w czasie jazdy? Na to sprzęt pozwala?

No i wsteczna kompatybilność.

Wsteczna kompatybilność jest możliwa programowo - zastosowane to było w pierwszych konsolach ps3 dostępnych na rynku w europie (60gb i 20gb). Sam posiadam fata 60gb zakupioną zaraz po premierze w Polsce i większość tytułów z PS2 działa bez problemu.

Konsole które trafiły na rynek japoński i amerykański posiadały sprzętowe wsparcie w postaci Emotion Engine.

SONY zrezygnowało z emulowania programowego z prostego powodu - ps2 nadal się ma dobrze.

Tak samo jak jest możliwa programowa emulacja, tak samo jest możliwy programowy antyaliasyng, cross game voice etc.

@down

przeczytaj uważnie to co napisałem, kluczowe zdania pogrubiłem :D

Edytowane przez pchylin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam piszą o pierwszych modelach które miały w sobie chipy z ps2. Teraz musieli by zrobić emulację programową ale tego nie robią z oczywistych przyczyn - ps2 w Japonii ciągle lepiej się sprzedaje od XO :D.

No i zawsze mogą wyhaczyć dodatkowy hajs z wydawanych na psstore starociach z ps2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego byś chciał? Żeby codziennie zdawali Ci raport z obecnej sytuacji? A może codziennie "jesteśmy w 1/4 pracy' na drugi dzień "dziś jesteśmy 2/4 pracy"? I tak byś tego nie czytał, podejrzewam. Bo gdyby zaczęli pisać, co naprawiają ok.90 proc. byś nie zrozumiał. Ja z resztą też.

Może nie chciałbym statystyk podawanych w taki sposób jak Ty to napisałeś ,ale konkretnych informacji co do postępów nad PSN ( oczywiście nie co dziennie) a nie starać znaleźć chodź źdźbło prawdy w tym co piszą i podają inne portale... Tego bym oczekiwał ja i to tylko moja subiektywna opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja jest już dostępna, już ją pobieram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×