Skocz do zawartości
kill

We've Got A Psn Down, We've Got A Psn Down!

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma to jak wujek google, co?? :thumbsup:

Każdy człowiek posiada wiadomości zdobyte za pomocą przekazu pisemnego lub ustnego. Widzisz coś dziwnego w tym, że czytam żeby czegoś się dowiedzieć? Widzisz tę różnicę? Ja czytam...

Reszta to konfabulacje więc się do tego nie odniosę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy człowiek posiada wiadomości zdobyte za pomocą przekazu pisemnego lub ustnego. Widzisz coś dziwnego w tym, że czytam żeby czegoś się dowiedzieć? Widzisz tę różnicę? Ja czytam...

Reszta to konfabulacje więc się do tego nie odniosę.

tak tak gliniane tabliczki i te sprawy, nie widzę nic złego w poszerzaniu swoich horyzontów ,ale cytowanie Wikipedii jest zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

...ale cytowanie Wikipedii jest zbędne.

Znasz się na kartach kredytowych których nie używasz, na konstytucjach których nie czytałeś, a które są od zawsze. Teraz widzę, że chcesz mnie oświecić swoją wiedzą na temat zasadności używania cytatów w konwersacji... :biggrin:

Dobra ja wymiękam i kończę tę nierówną walkę. :thumbsup:

Edytowane przez tank-mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zaufania do kont internetowych i nie dokonują żadnych płatności tego tupu. Nigdy nie wprowadziłem i nie wprowadzę numeru jakiejkolwiek karty, bo istnieje spore ryzyko wystąpienia takiej "awarii", przez co mogę zostać okradziony. Jeśli chcę coś kupić z PSS, to kupuję zdrapkę i tyle. Podałeś numer karty kredytowej? Niedobrze, masz teraz problem i powód do stresu. Współczuję, ale sam to sobie ściągnąłeś na głowę.

A posiadasz stuprocentowe zaufanie do tego, że kiedy idziesz z gotówką w kieszeni do sklepu po zdrapkę, to nikt Cię po drodze nie okradnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja pierdziele, przez 40 lat mojego życia nikogo nie interesowała ochrona danych osobowych i nikt z tego powodu nie umarł, a jak tę ochronę wprowadzili to nagle zrobiła się narodowa histeria. Okazało się, że w Polsce żyją same Dżejmsy Bondy z najwyższym szczeblem tajności...

A nie pomyślałeś, że przez te 40 lat dopiero od kilku(nastu?) pojawiły się w Polsce tak mocne agencje reklamy PR itd? I może stąd ta ustawa i potrzeba jej przestrzegania? Nie każdy ma ochotę na ciągłe zapychanie skrzynek (nie tylko mailowych) reklamami i wszelkim innym śmieciem adresowanymi bezpośrednio naszym imieniem, nazwiskiem i adresem.

Mam wrażenie, że tym wtrętem dyskretnie sugerującym ile masz lat chciałeś zastosować socjotechniczny chwyt, żeby wzbudzić posłuch wśród "małolatów". I nawet na czterech operacja się udała, bo oplusowali tę Twoją wypowiedź, czego nie rozumiem.

Skoro przez 40 lat nie była potrzebna żadna zmiana, to i teraz nie potrzeba - tyle wynika z Twojej wypowiedzi. To ja odpowiem Ci jak kiedyś mój znajomy w podobnej dyskusji - licz na liczydle! kiedyś nie było kalkulatorów i "nikt z tego powodu nie umarł" ;)

Bez urazy, nie chcę się kłócić, tylko zwrócić uwagę, że może coś przeoczyłeś w swoim poglądzie. Pozdrawiam.

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając wasze opinie, na temat ich opinii, które są sprzeczne z moimi opiniami, chociaż niejednokrotnie zgadzają się z moimi opiniami. Wyrażę opinię na temat opinii i będę opiniotwórcą: "PIERDZIELICIE HIPOLICIE" połowa z was nie wie co to jest ochrona danych osobowych, a druga połowa też udaje, że coś wie a w zasadzie nie wie.

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że tym wtrętem dyskretnie sugerującym ile masz lat chciałeś zastosować socjotechniczny chwyt, żeby wzbudzić posłuch wśród "małolatów". I nawet na czterech operacja się udała, bo oplusowali tę Twoją wypowiedź, czego nie rozumiem.

Powinien Ci dać do myślenia ten wewnętrzny niepokój nad brakiem własnej percepcji, może masz nieodpartą potrzebę zrozumienia wszystkiego, a w razie jego braku próbujesz to robić "na siłę"... ale to tylko taki przydługawy wstęp bo jak rozumiem z Twojej wypowiedzi bawimy się w psychoanalityków-amatorów.

W kwesti głownej natomiast nie wiem szczerze pisząc jak Ci pomóc zrozumieć, że życie to nie skrajności. Może ustawa jest potrzebna, ale jak jest powstała sytuacja to nie warto z tego powodu histeryzować... nie wiem, sam coś tam sobie wymyśl...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No więc wyobraź sobie, że ja nie panikuję, zresztą uspokajałem już poniektórych w tym temacie. Sam robiłem zakupy na PSS i jakoś nie pobiegłem do banku blokować karty. Moim postem chciałem Ci tylko pokazać inny punkt widzenia, nic więcej, ale jak widzę ubodło Cię to, gdyż musiałeś natychmiast zareagować popisując się przytykiem w moją stronę. Tak więc jako psychoanalityk amator stwierdzam w swej immanentnej skrajności, że chyba znów szukasz poklasku. Na tym kończę dyskusję z Tobą zapożyczając z Ciebie samego (poczuj mój poklask, a co!): "ja wymiękam i kończę tę nierówną walkę". Ot sobie wymyśliłem...

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim postem chciałem Ci tylko pokazać inny punkt widzenia, nic więcej, ale jak widzę ubodło Cię to, gdyż musiałeś natychmiast zareagować popisując się przytykiem w moją stronę.

Kpisz sobie ze mnie? To Ty się pierwszy do mnie zwróciłeś i to Ty napisałeś:

"Mam wrażenie, że tym wtrętem dyskretnie sugerującym ile masz lat chciałeś zastosować socjotechniczny chwyt, żeby wzbudzić posłuch wśród "małolatów". I nawet na czterech operacja się udała, bo oplusowali tę Twoją wypowiedź, czego nie rozumiem."

Narzuciłeś styl i poziom, a teraz tupiesz nóżką jak rozkapryszony bachor? Erystyka w najczystszym wydaniu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie podałem numeru karty kredytowej ale postanowiłem wypowiedzieć się w imieniu osób ,które to zrobiły (chyba nikt się nie obrazi). Twój poprzedni post również tłumaczył mi oczywistą oczywistość, lecz tak jak napisałem sprowadziłeś wszystko do jednego wora, bo mail a numer karty kredytowej to dwie różne sprawy.

Tak, ale pozostaje pytanie, czy czytałeś wszystkie moje posty w tym temacie, czy tylko uczepiłeś się ostatniego, który jest kontynuacją, rozpoczętego x stron wcześniej, wątku.

Ale Ciemnogród zlikwiduj też konto i trzymaj kasę w skarpecie jak Jarek K. bo przecież bank też mogą cyberprzestępcy okraść, nie płać kartą w sklepie bo jeszcze sobie numery Pan/i spisze. Lataj na pocztę i płać tam rachunki niech oni na tobie zarobią, a przecież nic innego nie robią tylko przelew do innego banku za który Cię kasują.

Jaki powód do stresu anulujesz kartę i zapominasz o całej sytuacji kilka dni później mam ładną nową kartę za darmo.

Mam nadzieję że sie nie obrazisz bo to tylko dyskusja.

Pozdro

Nie obraziłem się, choć z tym Jarkiem K przegiąłeś. :P

Ciemnogród? Bo nie mam zaufania do płatności internetowych? Jak się okazało moje obawy są uzasadnione. Na tę chwilę wielkie korporacje i instytucje miewają kłopoty z hakerami, bo organy prawa nie potrafią nad tym zapanować. Zmieni się prawo, pojawią się konkretne przepisy i wymierne kary, za określone przestępstwa internetowe (słowem, wszystko będzie bardziej namacalne i zbliżone do tego co czeka złodziej, którzy okradają banki/mieszkania, czy też oczyszczają ludziom kieszenie na ulicy), to chętnie porzucę mój "ciemnogród".

Co do stresu, to zauważ, że wiele osób spanikowało i szaleje teraz na forum (nawet ci, którzy nie dokonali żadnego zakupu na PSN). O tych ludziach i o ich sytuacji pisałem.

A posiadasz stuprocentowe zaufanie do tego, że kiedy idziesz z gotówką w kieszeni do sklepu po zdrapkę, to nikt Cię po drodze nie okradnie?

Nie, ale napaść i rabunek jest wymiernym, konkretnym przestępstwem, a złodziej konkretnym oprawcą, którego policja może schwytać. Z hakerami tak nie jest. Dopóki pozostaną praktycznie bezkarni, dopóty nie przerzucę się na płatności internetowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie, ale napaść i rabunek jest wymiernym, konkretnym przestępstwem, a złodziej konkretnym oprawcą, którego policja może schwytać. Z hakerami tak nie jest. Dopóki pozostaną praktycznie bezkarni, dopóty nie przerzucę się na płatności internetowe.

No tu trochę przesadziłeś - pozwolę sobie wtrącić do waszej dyskusji - uszkodzenie mienia, kradzież itp. mam z policji kilka dokumentów które kończą się słowami: "sprawców nie znaleziono, sprawę umorzono"

Włamanie na serwery i kradzież danych jest takim samym przestępstwem jak włamanie do mieszkania czy też kradzież czegokolwiek - wiadomo inne paragrafy ale jest przestępstwem także i tu i tu znalezienie jest problematyczne - a przestępstwo przestępstwem

HOWGH

PS. odnośnie waszych tajnych danych osobowych i na pocieszenie wszystkim e-mail gdzie się nie rejestrowałem PSN lada dzień wróci

"Witam Cię,

Jestem o tym przekonana!

W ciągu najbliższych 30 dni spotka Cię wielce szczęśliwe wydarzenie.

Sprawdź jak najszybciej, co Cię czeka : tu był link bzdurny

Z wyrazami sympatii, Twoja oddana przyjaciółka,

Tara Medium Jasnowidz"

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem kiedy PSN rusza!!!!! 14.05 albo 16.05 albo 17.05 albo........................29.05 lub 30.05. Myślę że którąś z tych dat trafię. Rozwalają mnie próby niektórych z was odgadnięcia kiedy przywrócone będzie PSN :fool: . No tak jak się trafi to będzie sie zajebiaszczym kolesiem który wszystko wie. hehehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakieś ciężkie czasy nadeszły :confused:

Luknijcie to:

http://uk.kotaku.com...ormation-stolen

Kto następny?

O... nieźle. Wydaje mi się, że atak na Sony mógł wywołać lawinę takich ataków, więc chyba należy spodziewać się ataków tam, gdzie tylko są spore bazy danych, więc różne allegra, ebaje, xboxy lajwy, amazon już dostał raz...

Edytowane przez eldery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak trafią jeszcze M$ to chcę widzieć tych miny co chcą się przenieść i już się przenieśli

A tak apropo yoshi - sarkazm tu nawet chyba wiki Ci podpowie

tak przy okazji trochę historii

http://media2.pl/int...h-serwisow.html

http://www.securitys...anych.2007.html

Dobra resztę sobie wygoglujcie

Miłego dnia wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

We mnie każda kolejna informacja o tym, że włamano się na jakieś serwery, ukradziono bazę danych itd. budzi już wstręt, nie wiem jak u Was. To będzie jak telenowela, raczej szybko się nie skończy. Oby tylko PSN znów nie padło w przeciągu tygodnia po wznowieniu usługi.

Edytowane przez Lars06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We mnie każda kolejna informacja o tym, że włamano się na jakieś serwery, ukradziono bazę danych itd. budzi już wstręt, nie wiem jak u Was. To będzie jak telenowela, raczej szybko się nie skończy. Oby tylko PSN znów nie padło w przeciągu tygodnia po wznowieniu usługi.

Jestem przekonany,że tak będzie! Hakerzy nie "odpuszczą"- bo to ambitny ludek i nie zniosą sytuacji,w której "nowe zabezpieczenia" pozostaną niezłamane!!!Myślę,że na naszych oczach odbywa się "początek końca" jakiejś Ery..Ery swobodnego,darmowego grania w Sieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnijcie się ludziska. Co wy wczoraj się urodziliście???. Od kiedy pojawiły się pierwsze kompy w domach to pojawili się także hackerzy. Włamują się do pentagonu a wy panikujecie bo sa włamy na Naszą Klasę????? Nie mogę ze śmiechu hahahahahahha. Hacki były, są i będą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myślę,że na naszych oczach odbywa się "początek końca" jakiejś Ery..Ery swobodnego,darmowego grania w Sieci...

Myslę że od darmowej usługi zbyt dużo nie mozna oczekiwać i wymagać

Kłóci się to ze zdrowym rozsądkiem

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

saracen - a powiedz mi co jest darmową usługą - czy użytkownicy Xboxa, albo WII mogą korzystać z PSN, w ten czy inny sposób płaci się za to, polecam przemyślenia, a moderatorowi usunięcia mojego jak i twojego postu

Możliwe, że inni wyskakują jeszcze z lepszymi informacjami jak Filip z konopii, ale cóż niżej ten wątek już nie upadnie - w zasadzie czytam go by wyłowić 2 - 3 informacje z 10 stron produkując, tyleż samo zbędnych postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Programiści od Sony jakoś nie napawają mnie optymizmem :)

Ja mam wręcz odwrotnie - spójrz na pierwsze firmware i te obecne i zobacz ile rzeczy zmieścili wciąż w tych samych zasobach. Druga sprawa - dokonali wręcz niemożliwego i po całkowitym rozniesieniu w pył zabezpieczeń (z kluczami włącznie) 3.55 dość szybko wypuścili 3.60, którego do dziś nie można rozwalić. To duże osiągnięcie (klucze!). Może kod sieciowy nie jest ich mocną stroną, ale nie istnieją takie zabezpieczenia sieciowe, których się nie da złamać i jak zajebiście dobrze by to nie było zrobione po stronie Sony to i tak by ich zhackowali.

Edytowane przez prart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę że od darmowej usługi zbyt dużo nie mozna oczekiwać i wymagać

Kłóci się to ze zdrowym rozsądkiem

No to źle myślisz. Usługa owszem darmowa, ale kupujesz PS3 z możliwością takie usługi, więc dlaczego mam nie oczekiwać? A pewnie, oczekuje, i to bardzo wiele. A PSN jest darmowe, bo to walka o klienta. XBox Live płatny, PSN darmowe. I 100% jestem pewny, że Sony pracuje nad tym, żeby taka muka się nie trafiła z PSN'em znów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo macie zamair się tak spierać ? Kuźwa już nie moge z tym tematem, wchodzę żeby dowiedzieć się czy coś nowego na horyzoncie się pojawiło, a czytam tylko jakieś wypociny przekomarzających się Pana X z Panem Y... Ludzie... Od memłania jęzorem PSN nie wróci.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×