Skocz do zawartości
kill

We've Got A Psn Down, We've Got A Psn Down!

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro ktos sie wlamal i wykradl dane to chyba logiczne, prawda? Poza tym nie Ty jeden dostales takiego maila wiec w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skoro ktos sie wlamal i wykradl dane to chyba logiczne, prawda? Poza tym nie Ty jeden dostales takiego maila wiec w czym problem?

Nie sprawdzłam, czy ktoś dostał wcześniej ale dla mnie to też logiczne, że sam tego nie otrzymałem. No ale SONY nadal nie było pewne co do tego czy dane zostały wyciągnięte z serwerów,

Edytowane przez Deadshot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co nie pogramy dzisiaj??? :(

Tak nie pogramy dzisiaj. Ludzie ile jeszcze takich durnych tekstów będzie. Jak nie odblokują to nie będzie psn i takie gadanie w niczym nie pomoże. Trzeba czekać i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak macie mozille firefox'a to w tych "Aktualnościach" u mnie z gazeta.pl jest news że hakerzy znów wykradli dane użytkowników, tym razem 25 mln. Wtf?

Firma Sony poinformowała o kolejnej kradzieży danych, której ofiarą padło 24,6 mln użytkowników systemu gier online Sony Online Entertainment (SOE). Hakerzy mogli także wykraść informacje bankowe tysięcy użytkowników.

Hakerzy przejęli osobiste dane, w tym adresy domowe i elektroniczne, daty urodzenia czy numery telefonów "pochodzące z 24,6 mln kont SOE oraz niektóre informacje ze starej bazy danych z 2007 roku" - poinformowało Sony w komunikacie wydanym w nocy z poniedziałku na wtorek.

- Informacje pochodzące ze starej bazy danych zawierają numery kart i daty ważności (ale nie kody zabezpieczające) ok. 12,7 tys. kart kredytowych i kart debetowych użytkowników spoza Ameryki oraz ok. 10,7 tys. poleceń zapłaty niektórych klientów z Austrii, Niemiec, Holandii i Hiszpanii - wyjaśniło Sony.

W niedzielę japońska grupa ogłosiła wprowadzenie nowych środków w celu ochrony danych i przeprosiła klientów za wcześniejszy atak hakerski na bank danych Sony PlayStation i Qriocity. Nastąpił on między 17 a 19 kwietnia br. i w jego rezultacie hakerzy przejęli dane z kont 77 mln użytkowników.

Firma wyjaśniła, że najnowszy atak hakerski wykryto przy okazji "intensywnego śledztwa" dotyczącego wcześniejszej kradzieży danych.

Po wykryciu ataku, który nastąpił między 16 a 17 kwietnia br., wszystkie serwery SOE zostały wyłączone.

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie mozille firefox'a to w tych "Aktualnościach" u mnie z gazeta.pl jest news że hakerzy znów wykradli dane użytkowników, tym razem 25 mln. Wtf?

W radiu też już o tym mówili. Eh... zobaczymy co z tego wyjdzie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli miarka sie przebiera, maja czas do niedzieli. Oszukali mnie juz dwukrotnie, banda decydentow. Jesli sytuacja sie powtorzy to good bye ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli miarka sie przebiera, maja czas do niedzieli. Oszukali mnie juz dwukrotnie, banda decydentow. Jesli sytuacja sie powtorzy to good bye ps3

Kto Cie niby oszukal? Kolejny raz to wina sony, ze jakas banda idiotow sie wlamuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto Cie niby oszukal? Kolejny raz to wina sony, ze jakas banda idiotow sie wlamuje?

sony poczatkowo mowilo o przywroceniu psn w przeciagu 1-2 dni, potem do konca tygodnia, teraz podali czas do niedzieli dlatego czekam do niedzieli. Jesli sie okaze ze nie przywroca psn do tego czasu to znaczy ze sony robi sobie jaja z uzytkownikow i ich bezczelnie oklamuje po to zeby nie podejmowali radykalnych srodkow typu zmiana konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady. Ja nie mam zamiaru kupowac xboxa tylko dlatego, ze naprawa psn sie wydluza

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mnie też cholera już trafia.

Według mnie nie można już sony usprawiedliwiać, że źli hakerzy. A co oni zrobili?

Jeśli ktoś się do nich znowu włamuje, to oznacza że ich zabezpieczenia są beznadziejne. Dlaczego nikt do banków się nie włamuje, to xboxa, sony zawiodło całkowicie moje zaufanie, gdyby nie możliwośc oglądania bluray, oraz przyjaźnie i kumpli których spotkałem online i ligi w których gram, oraz jednak darmowego online,to już chyba przykro mi to pisać ale wymieniłbym na xboxa.

Bo to tylko te różnice są miedzy 2 konsolami

Tak naprawdę to hakerzy nie z nas robią idiotów, tylko z sony, ośmieszają ich na każdym kroku, w sony powinno polecieć wiele głów.

Jeśli prawdą jest z ponownym włamaniem to przerwa może potrwać kilka miesięcy, bo dobrych zabezpieczeń nie zrobi się w 2 tygodnie, a tu tak naprawdę wszystko trzeba robić od nowa.

Mimo wszystko im kibicuje, ale czarno to widze.

Edytowane przez Kamil908

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony Corporation and Sony Computer Entertainment announced today that their ongoing investigation of illegal intrusions into Sony Online Entertainment LLC (SOE, the company) systems revealed yesterday morning (May 2, Tokyo time) that hackers may have stolen SOE customer information on April 16th and 17th, 2011 (PDT). SOE is based in San Diego, California, U.S.A.

Zero info o ponownym wlamie. W calym artykule nie ma ani jednej wzmianki o drugim ataku. Ponioslo mnie, sorry guys. Oni sie tylko przyznali, ze wykradziono im dane osobowe i dane kart kredytowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie czytalem ze 2 razy i sie zastanawialem skad wziales ta informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie czytalem ze 2 razy i sie zastanawialem skad wziales ta informacje :)

Tak jakby polecialem z tlumem :confused: Sorry za wprowadzanie w blad. Nawet mnie sie udzielo :verymad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sony poczatkowo mowilo o przywroceniu psn w przeciagu 1-2 dni, potem do konca tygodnia, teraz podali czas do niedzieli dlatego czekam do niedzieli. Jesli sie okaze ze nie przywroca psn do tego czasu to znaczy ze sony robi sobie jaja z uzytkownikow i ich bezczelnie oklamuje po to zeby nie podejmowali radykalnych srodkow typu zmiana konsoli.

Przełożyli znów? Gdzie jest o tym informacja? Czytałem bloga i nie ma wzmianki o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli nie czekamy do niedzieli? :)

Zresztą niebyło tam wzmianki o niedzieli.

Edytowane przez crash5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz ludziki :thumbsup: W tym tygodniu powinien byc PSN. Dzis i jutro Liga Mistrzow wiec spokojnie mozna brak multi przebolec :thumbsup:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za panika - czytam - i odkrywam jedynie, że śledztwo wykazało iż skradziono ok 24,6 mln kont itd. itd. w ataku z 16 na 17

A nie że nastąpiło nowe włamanie - czytać powoli i 2 razy a nie po łepkach bez zrozumienia i siać plotki - albo poprosić o przetłumaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz ludziki :thumbsup: W tym tygodniu powinien byc PSN. Dzis i jutro Liga Mistrzow wiec spokojnie mozna brak multi przebolec :thumbsup:

A w czwartek Porto znowu miażdży także emocji nie zabraknie :P

Poza tym o co ten bulwers? Zdarzenie było 16-17 kwietnia i to w SOE, a nie PSN. O kartach z PSN dalej nic nie wiadomo. Zresztą na głównej jest news

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm w sumie faktycznie jak czytam to na oficjalnym blogu wcale nie chodzi o ponowny włam ani nic w tym stylu. Sorry za zamieszanie ale przeczytałem ten tekst na gazeta.pl który zaczynał się od tego że Sony poinformowało o ponownym włamie i trochę mnie to zmieszało. Cóż tamten news już znikł przynajmniej z moich aktualności na mozilli więc może i tam w redakcji już się kapnęli że ktoś się pieprznął z tłumaczeniem oświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chodzi mi o rzekome terminy przywrocenia PSN przez Sony.

21.04.2011 (playstation blog)

"While we are investigating the cause of the Network outage, we wanted to alert you that it may be a full day or two before we’re able to get the service completely back up and running"

26.04.2011 (playstation blog)

"We have a clear path to have PlayStation Network and Qriocity systems back online, and expect to restore some services within a week."

1.05.2011 (playstation blog)

"Some PlayStation Network And Qriocity Services To Be Available This Week"

Jesli moje przewidywania sie potwierdza i do niedzieli nie wlacza psn to wnioskuje, ze sony celowo oklamuje uzytkownikow zeby zminimalizowac straty. Bo gdyby podali ze beda naprawiac psn przez miesiac to czesc uzytkownikow kupilaby xboxa, a tak ludzie sobie mysla, ze te kilka dni nie robi roznicy tylko ze z tych kilku dni zrobilo sie juz 2 tyg.

Przełożyli znów? Gdzie jest o tym informacja? Czytałem bloga i nie ma wzmianki o tym.

na konferencji sony powiedzialo ze do konca tygodnia przywroci pierwsze funkcje psn, u nich tydzien konczy sie w sobote z tego co wiem. poszperaj na blogu jest tam wszystko

Edytowane przez bany1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam od razu oszukiwani. Przy pierwszej informacji wydaje mi się, że Sony jeszcze nie miało pojęcia o prawdziwej skali problemu. Stąd te info o 1-2 dniach. Natomiast co do tej info że w ciągu tygodnia PSN wróci to pamiętaj że w trakcie przywracania wszystkiego do życia, co być może jest w tej chwili robione, mogą wystąpić jakieś nieoczekiwane trudności co przedłuży wszystko o kilka dni. Myślę, że powinniśmy im zaufać w tym sensie, że dążą do uruchomienia PSN tak żeby było wszystko tip top, a nie na odwal. Chyba nie chciałbyś żeby PSN wrócił na dzień czy 2 a potem znów padł na kilka dni z powodu jakichś prac nazwijmy to renowacyjnych. Dajmy tym ludziom wykonać swoją prace i wykonać ją dobrze. Jak to wyjdzie będzie można osądzić po nie wiem tygodniu czy 2 od uruchomienia PSN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chodzi mi o rzekome terminy przywrocenia PSN przez Sony.

21.04.2011 (playstation blog)

"While we are investigating the cause of the Network outage, we wanted to alert you that it may be a full day or two before we’re able to get the service completely back up and running"

26.04.2011 (playstation blog)

"We have a clear path to have PlayStation Network and Qriocity systems back online, and expect to restore some services within a week."

1.05.2011 (playstation blog)

"Some PlayStation Network And Qriocity Services To Be Available This Week"

Jesli moje przewidywania sie potwierdza i do niedzieli nie wlacza psn to wnioskuje, ze sony celowo oklamuje uzytkownikow zeby zminimalizowac straty. Bo gdyby podali ze beda naprawiac psn przez miesiac to czesc uzytkownikow kupilaby xboxa, a tak ludzie sobie mysla, ze te kilka dni nie robi roznicy tylko ze z tych kilku dni zrobilo sie juz 2 tyg.

na konferencji sony powiedzialo ze do konca tygodnia przywroci pierwsze funkcje psn, u nich tydzien konczy sie w sobote z tego co wiem. poszperaj na blogu jest tam wszystko

Wkurwię się. Specjalnie dzisiaj z nikim się nie umawiałem z nadzieją, że odpalą PSN i trochę pogram, to jest nie profesjonalne i po prostu nie fair względem klienta. Jedyny plus to to, że w końcu znalazłem czas i naprawiłem dwóm osobom kompy, ale tworzenie takich nadziei jest poniżej pasa, już nie pisząc o niszczeniu autorytetu firmy.

Oh usunęli oświadczenie...

Edytowane przez bzykacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×