Skocz do zawartości
Emir

Gran Turismo 5 - Archiwum

Rekomendowane odpowiedzi

W eventach specjalnych. Wchodzi się w wyzwanie AMG na torze nurburgring i trzeba przejść to drugie (bodajże amator) gdzie jeździ się Mercem SLS AMG. Jak się przejdzie wszystko co najmniej na brąz to się ma Nurburgring Northsleife też w wersji zmiana pory/pogody. Na srebro to jest wersja wyścigu 4 godzinnego. Na złoto to jest wersja 24h. :thumbsup:

wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem właśnie przygodę z ogórkami i powiem szczerze, że za trzecim razem dojechałem na drugim miejscu i gdyby nie błąd na przed ostatnim zakręcie to byłoby złotko.. Ale wyścig jest tak denny, że nie mam zamiaru rozpoczynać go npo raz czwarty i walczyć o złoto jak narazie. Jeszcze przyjdzie na to czas ;)

a teraz zasiadam do walki z Lotusem ;)

EDIT: ŻŻŻŻŻŻENADA, tylko tak można podsumować ten wyścig z Lotusami.. Tym małym gównem rzuca jak robotnikiem po wypłacie, zebranie normalnie łuku to cud nad wisłą, komputer wali mi w tyłek wylatuje z toru i oczywiście może sobie jechać dalej, przeciwnicy nie popełniają żadnych błędów, ale jadą cały czas gaz opór, oni nie mają tylnego napędu, równie dobrze mogliby kazać ścigać się lotusem z Evo lub Imprezą, bo te auta są tak samo stabilne jak lotusy kierowane przez komputer. Niewiem co kaz miał w głowie, że postanowił wdrożyć ten kretyński plan ścigania się tym anglikańskim gównowozem, ale trzeźwy to on nie był.

Edytowane przez pizipizi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych specjalnych eventów to najgorsze są wyzwania od Loeba, to jest jakaś masakra a szczególnie ten ostatni zimowy tor.

Co do wyzwań na torze top gear to zdecydowanie najtrudniejsze są z Lotusami. Mi się udało za którymś razem zaliczyć na złoto i dobrym sposobem jest wcześniejsze i delikatne oraz pulsacyjne hamowanie co sprawia że auto tak nie tańczy na torze. Pozostałe wyzwania z toru top gear są do ogrania bez problemu.

W tych rajdach do 250KM być może warto sprawdzić Lancia Delta HF Integrale? Napęd na wszystkie koła do tego ponad 200KM w serii, więc auto chyba w sam raz.

W ogóle to jak zagrać online? Niby wchodzę do mojej poczekalni i jestem założycielem gry ale nikt się nie dołącza, jak dołączyć do jakiejś innej gry??

Edytowane przez rydz87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na dziś bastuje, na siłe napewno nie dam rady tego przejść.. Jutro na spokojnie siąde to może jakieś sreberko wpadnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Lotusa, da się go wygrać z wszystkim na off, także TCSem. Przynajmniej mi się udało, ale fakt próbowałem kilka (naście?) ładnych razy. Jedyne co mogę w teorii podpowiedzieć to nawet nie pulsacyjnie, bo można za agresywnie takie jedno mocniejsze hamowanie zrobić i wtedy "Gwiazdy tańczą z Lotusem na torze", ale po prostu hamować, nie na maxa tylko być gotowym na kontrę, szczególnie na pierwszym zakręcie. Albo po prostu hamować na prostych kołach. No i pamietać, że mimo stosunkowo niewielkiej mocy i tak ten silnik niesie taką małą masę. Więc wniosek z tego jeden "Asia! Noga z gazu, Asia!" przynajmniej na wyjściach. No i pilnować linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktos kiedys pisal ze auta sie nie brudza itp wlasnie gralem w czasowke w arcede mode na trasie Nurburgring i moje biale bmw jest ciemno szare i posiada pare rys na karoserii bez jakis mocnych i specjalnych uderzen w bandy lvl 16 :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się już ale nie uzyskałem odpowiedzi. Będę jeździł z wszystkim na OFF tylko nie wiem na ile ustawić TCS? Podpowie mi ktoś na ile to najlepiej ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się już ale nie uzyskałem odpowiedzi. Będę jeździł z wszystkim na OFF tylko nie wiem na ile ustawić TCS? Podpowie mi ktoś na ile to najlepiej ustawić?

dziwne pytanie....ustaw TCS pod siebie, żeby Ci odpowiadało.

Edytowane przez rydz87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktos kiedys pisal ze auta sie nie brudza itp wlasnie gralem w czasowke w arcede mode  na trasie Nurburgring i moje biale bmw jest ciemno szare i posiada pare rys na karoserii bez jakis mocnych i specjalnych uderzen w bandy lvl 16 :biggrin:

to jest naprawde swietna nowina :) ja jestem na lvl 14 i fury po wyscigu sa czyste jak z salonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się już ale nie uzyskałem odpowiedzi. Będę jeździł z wszystkim na OFF tylko nie wiem na ile ustawić TCS? Podpowie mi ktoś na ile to najlepiej ustawić?

Skoro masz zamiar jeździć ze wszystkim na off to i TCS na 0. Jest to kontrola trakcji im większa wartość tym na zakręcie koła będą bardziej przyhamowywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

83391048075209507546.jpg

zeby nie byc goloslownym <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym TCS w sumie racja. Chyba w ogóle tego nie będę ruszać bo i tak każdy samochód ma inaczej to ustawione a o to właśnie chodzi, żeby samochody się różniły w prowadzeniu. Jednym po lekkim dodaniu gazu robimy bączka a inny jedzie jak po szynach :) Dziwnie by było mieć ustawione w jakimś samochodzie z 60' TCS na 10 :D Zastanawia mnie tylko jedno. Jeśli gram przez internet z wszystkim na OFF, a przeciwnicy grają z wszystkim na ON to mają jakąś przewagę? Trochę bez sensu się tak pojedynkować, że inni bez wysilania jeżdżą jak po sznurku a ja muszę walczyć z samochodem na każdym ostrzejszym zakręcie. Jest może jakiś podział na serwery z konkretnymi ustawieniami?

EDIT: @UP Skoro tak mówisz to zobaczę jak się będzie jeździć z tym na 0. ABS myślę, że ustawię na 1. Chodzi mi o takie ustawienia żeby najbardziej odwzorowywały jazdę prawdziwym samochodem, a przecież nowsze samochody posiadają TCS. Dlatego każdy ma to w grze inaczej ustawione. Mam rację? Jeśli nie to proszę mnie poprawić i wyjaśnić na czym to polega :D

Edytowane przez Tom1422

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak gram online ja stawiam pokój i blokuje wszelkiego rodzaju wspomagacze. Ktoś kto wchodzi i chce grać z nimi niestety musi sobie poszukać innego pokoju.

Nie ma każdy inaczej. Gra zawsze jak grasz na amatorskim sterowaniu pakuje 5.Ja gram na symulacji i wtedy zawsze mam wszystko off.

Edytowane przez seba842005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak gram online ja stawiam pokój i blokuje wszelkiego rodzaju wspomagacze. Ktoś kto wchodzi i chce grać z nimi niestety musi sobie poszukać innego pokoju.

Nie ma każdy inaczej. Gra zawsze jak grasz na amatorskim sterowaniu pakuje 5.Ja gram na symulacji i wtedy zawsze mam wszystko off.

U kolegi ustawiałem kierownice na symulację, i wyłączałem wszystko. Później patrzyłem w ustawienia w następnym wyścigu i TCS było włączone chyba właśnie na 5. Ktoś tu już mówił, że każdy samochód ma inaczej i nie da się ustawić tak samo do wszystkich samochodów tylko zawsze trzeba zmieniać. Może coś mi się pomyliło, ponieważ gry jeszcze nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kolegi ustawiałem kierownice na symulację, i wyłączałem wszystko. Później patrzyłem w ustawienia w następnym wyścigu i TCS było włączone chyba właśnie na 5. Ktoś tu już mówił, że każdy samochód ma inaczej i nie da się ustawić tak samo do wszystkich samochodów tylko zawsze trzeba zmieniać. Może coś mi się pomyliło, ponieważ gry jeszcze nie mam.

Witam,

Jestem nowy w swiecie GT. Niedawno zakupilem gre i troszke sie gubie. Spotykam sie z okresleniami trybu arcade i symulacji. Niestety nie wiem gdzie to sie ustawia:(

Czy mowiac tryb symulacji, mamy na mysli ustawienia kierownicy - Symulacja, a arcade to tryb - Amator?

Wspominaliscie tez, ze gra automatycznie ustawia wszystkie "wspomagacze" na 5 jezeli wybrane jest sterowanie amatorskie. U mnie to ustawienie nic nie zmienialo we wspomagaczach. Nie wiem czy jest to zwiazane z tym, ze sam wczesniej recznie wylaczalem wszystkie opcje, czy po prostu szukam nie tam gdzie trzeba...

Pozdrawiam

Edytowane przez ric079

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35731514847871640018.jpg

standardy tez sie brudza :mellow: a nie wiem czy bylo jak chcecie jezdzic swoim furami w arcade mode trzeba najpierw dodac je jako ulubione :thumbsup:

Edytowane przez spy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Ja gram na symulacji i wtedy zawsze mam wszystko off.

To nie ma znaczenia na jakich ustawieniach grasz , zawsze masz TC 5 i abs 1 wiec bajek nie opowiadaj

Edytowane przez psyho997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych specjalnych eventów to najgorsze są wyzwania od Loeba, to jest jakaś masakra a szczególnie ten ostatni zimowy tor.

Co do wyzwań na torze top gear to zdecydowanie najtrudniejsze są z Lotusami. Mi się udało za którymś razem zaliczyć na złoto i dobrym sposobem jest wcześniejsze i delikatne oraz pulsacyjne hamowanie co sprawia że auto tak nie tańczy na torze. Pozostałe wyzwania z toru top gear są do ogrania bez problemu.

W tych rajdach do 250KM być może warto sprawdzić Lancia Delta HF Integrale? Napęd na wszystkie koła do tego ponad 200KM w serii, więc auto chyba w sam raz.

W ogóle to jak zagrać online? Niby wchodzę do mojej poczekalni i jestem założycielem gry ale nikt się nie dołącza, jak dołączyć do jakiejś innej gry??

Te eventy Loeb'a są takie lajtowe na padzie, że to aż śmieszne. Za pierwszym razem na każdym odcinku miałem co najmniej ponad 2 sek przewagi. No chyba, że jeździsz na TCS=5 tak jak jest domyślnie ustawione to nie ma nawet o czym gadać :)

A w tych rajdach do 250KM u mnie się sprawdziła Celica GT Four 91' bodajże (242KM i pierwszy pakiet odchudzania)

A tutaj mogę się pochwalić wszystkimi licencjami na złoto. Jak na GT to były one bardzo lajtowe, szczególnie zdziwiłem się tą S, bo niby ostatnia, ale jakiegoś skilla większego nie trzeba było mieć..

54088344818819765497_thumb.jpg

Edytowane przez Mihau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przenosił ktoś samochody z Gran Turismo PSP do GT5 . ?

jak to wyglada i na jakiej zasadzie to działa .?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy w swiecie GT. Niedawno zakupilem gre i troszke sie gubie. Spotykam sie z okresleniami trybu arcade i symulacji.

Wspominaliscie tez, ze gra automatycznie ustawia wszystkie "wspomagacze" na 5 jezeli wybrane jest sterowanie amatorskie. U mnie to ustawienie nic nie zmienialo we wspomagaczach. Nie wiem czy jest to zwiazane z tym, ze sam wczesniej recznie wylaczalem wszystkie opcje, czy po prostu szukam nie tam gdzie trzeba...

Pozdrawiam

"Symulacja" to Świat GT, a "Arcade" to Szybka Gra. Wybierasz z głównego menu. A jeśli chodzi o kierownice to od samego początku mam tryb symulacji ustawiony i kontrola trakcji ciągle mi wskakuje na 5 poziom jak zmieniam autko na takie którym jeszcze nie jeździłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z tą trakcją jest jednak tak jak mówiłem tylko myślałem, że w każdym samochodzie inaczej się ustawia. Czyli polecacie mieć TCS ustawiony na 0? Chciałbym mieć to ustawione tak bym czuł się jak w prawdziwym samochodzie, a nie żeby było jak najtrudniej bo i tak mam wszystko na OFF i wcale nie jest jakoś super łatwo. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć coś więcej na temat trybu 3D.Otóż na początku gry wyświetlane jest ostrzeżenie o stosowaniu trybu 3D, po czym gra uruchamia się dalej lecz nie ma żadnej informacji że gra wykryła telewizor 3D (jak to bywa w innych grach). Jak można włączyć tryb 3D. Drugie pytanie związane jest z kamerą PlaystationEye. Posiadam właśnie tą kamerę a na pudełku z grą jest informacja o tym iż gra wykorzystuje ten sprzęt. Proszę wytłumaczenia na czym polega współpraca z kamerą i jak ją włączyć.

Dziękuję za pomoc

Voytheck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć coś więcej na temat trybu 3D.Otóż na początku gry wyświetlane jest ostrzeżenie o stosowaniu trybu 3D, po czym gra uruchamia się dalej lecz nie ma żadnej informacji że gra wykryła telewizor 3D (jak to bywa w innych grach). Jak można włączyć tryb 3D. Drugie pytanie związane jest z kamerą PlaystationEye. Posiadam właśnie tą kamerę a na pudełku z grą jest informacja o tym iż gra wykorzystuje ten sprzęt. Proszę wytłumaczenia na czym polega współpraca z kamerą i jak ją włączyć.

Dziękuję za pomoc

Voytheck

Na pierwszym ekranie(tam gdzie wybierasz tryby gry) jest też zakładka OPCJE. W niej pośród różnych ustawień m.in obrazu i dzwieku sa zakładki do ustawienia obrazu 3D i kamerki.

Zwróc tylko uwagę,ze jak już wejdziesz w OPCJE, to mozesz przesuwać zakładki do przeglądania zarówno w dół jak i w bok. I właśnie trzeba przesunac obraz w bok(na prawo) żeby pokazały sie opcje odpowiedzialne za ustawienia 3D i kamery.

Kamera działa niestety tylko w trybie arcade.

Edytowane przez Sipap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wyhaczylem moja ulubiona fure subaru 22 B STI '98 :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy widok z kokpitu jest zarezerwowany tylko i wyłącznie w samochodach premium ?:unsure:

Edytowane przez pachwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×