Skocz do zawartości
Emir

Gran Turismo 5 - Archiwum

Rekomendowane odpowiedzi

moja mini recenzja;)

GT5 to niezla porazka. Zagrywalem sie w GT4 do czasu az mi sie zwyczajnie znudzilo, oczekiwalem sporej ewolucji/rewolucji (w koncu developing zajal niby 5 lat),a co dostalem w zamian? generalnie odgrzewany kotlet (i to taki co spadl na podloge podczas podrzucanai patelni):

- te same dzwieki w menu co zwykle (czyt. GT4) ktore juz po godzine zaczynaja draznic, ten sam pisk opon gdy ciut za szybko wchodzimy zakret, czyli krotko mowiac - OPRAWA

- co z tego ze niby 1000 autek, jak ponad polowa to kopia z GT4

- to samo z trasami, niektore zywcem wziete z czworki (lub przynajmniej takie sprawiaja wrazenie)

- model zniszczen to czysta parodia, juz nie mowie o tym jak wygladaja zniszczenia przy kontakcie z banda z predkoscia 200km/h, ale to jak reaguje sam pojazd po kontakcie z mateiralem ktory wazy czesto 100x mniej:D niewidzialne przeszkody w postaci snopow siana, plastikowych siatek czy band, ktorych zwyczajnie nie da sie 'skosic' tlyko odbijamy sie od nich jak pileczka.

- do tego dochodza spowolnienia animacji i horyzontalny tearing!

No pieknie!

Tylko ktos tu wspomnial, ze bedzie to symulator, a poprawna fizyka to ciut za malo by nazwac to pelnowartosciowym produktem. W zasadzie mogli zrobic GT4 w HD i wypuscic jak PSN classic;)

pozdrawiam trzezwo myslacych graczy nie dajacym sie zwiesc marketingowym specom;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne pytanie:

Jak można odblokowac tor Top Gear do normalnych wyscigow/prob czasowych ? Jesli przejde szkolke top gear to bedzie on dostepny ??

sprawdzilbym kilka aut, a te testy top gear to jakas masakra jest :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa, ale należy także pamiętać o plusach GT5 ;) Mnie osobiście najbardziej drażni, to że przez tak długi okres developingu wydają tak niedopracowaną gre. Ciekawe nad czym oni stracili tyle czasu? Inne studia potrafią zrobić świetny tytuł w rok czy dwa..

Edytowane przez pizipizi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie pod pytanie jak odblokować TG track zrobiłem wszystkie 3 próby na TG track i dostałem tylko auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem cos takiego (z jakiegos forum):

Top Gear Test Track Easy: You can find the track Top Gear Test Track in arcade mode and drive.

Top Gear Test Track Intermediate: Lotus Elise Type 72 '01 (S)

Top Gear Test Track Advanced: Jaguar XFR '10 (S)

Trzeba zloto zdobyc w tych ogorkach ? Czy na jakimkolwiek medalu sie odblokuje juz ? Złoto jest awykonalne :P jak dla mnie ;) emocje tam sa jak na rybach.

Edytowane przez alieen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zdobyłem złoto w ogórkach i dostałem tor Top Gear do jazdy wolnej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie ktoś czemu jest tak mało samochodów w opcji szybki wyścig? one są gdzieś ukryte?

w "świecie gt" w salonach i w używanych też jakoś malutko ich. gdzie te 1000 aut?!

wie ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie ktoś czemu jest tak mało samochodów w opcji szybki wyścig? one są gdzieś ukryte?

w "świecie gt" w salonach i w używanych też jakoś malutko ich. gdzie te 1000 aut?!

wie ktoś coś?

modele aut uzywanych zmeniaja sie co wyscg , wiec jakbys zliczyl to by wyszlo cos okolo 800 sztuk .... do tego dostajesz w wyscigach itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapito.

a co z autami w opcji szybki wyścig? tam jest do wyboru chyba tylko kilkadziesiąt autek. nie ma podziału na marki, jest tylko pasek z autami różnymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w karierze musisz kupywac auta, dodawać do ulubionych i wtedy masz możliwość jeżdżenia nimi w szybkim wyściug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej zrezygnowano z toru ulicznego w Nowym Jorku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja ponowie swoje pytanie: Czy ktoś ma może ochotę sprzedać swój podręcznik Apex ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Martyna się jeszcze odezwie?

Gram już trochę (14lvl) a odezwała się do mnie dwa razy - przy pierwszej i drugiej licencji. Czy tylko przy licencjach się odzywa czy gdzieś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jest już recka na głównej... jakbym miał oceniać jako człowiek nie w temacie który lubi motoryzację i kupił dla siebie egzemplarz gry o której wcześniej nie słyszał to dałbym 8 (moze nawet z minusem)... jesli patrzeć z punktu człowieka który czekał na gt5 tyle czasu i każdy trailer podnosił ciśnienie to dałbym 5...

Edytowane przez caligator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę jestem zawiedziony.... zawiedziony waszymi opiniami na temat GT5.

Ludzie czy wy nie widzicie że to jest tylko gra i nie ma jeszcze takiej technologii żeby wszystko było na picuś glancuś. A nawet gdyby była to ile by zajmowała - 50 GB, 60 GB? Przecież dla niektórych to cały HDD.

Ja jestem bardzo ucieszony że GT5 wreszcie wyszło. Do grafiki się ne przypiepszam bo dla mnie jest świetna. Niektóre kawałki muzyczne są po prostu Boskie. Trasy ok, ja nie wiem czemu narzekacie że GT5 ma takie same trasy jak w GT4 przecież one są oparte na prawdziwych torach więc o co wam do cholery chodzi? Myślicie że Tory wyścigowe wyrastają jak grzyby po deszczu?

Ja osobiście daje tej grze 9+ \ 10... Mam gdzieś co o mnie myślicie, jestem szczęśliwy że GT5 wreszcie wyszło i moge sobie pograć a jak komuś coś się nie podoba w GT5 to niech się przeniesie do dziecięcego NFS albo niech stworzy coś lepszego niż GT5.

Nikogo nie chce tu obrazić ale słysze czasami tak powalone argumenty na minus jak np. mój przykład w poście to mnie krew zalewa i wydaje mi się że to pisała 10 letnia osoba która nie ma najmniejszego pojęcia o życiu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością można by polemizowac. Dla mnie grafika nie jest świetna, bo spróbuj jadąc premiumem, z kamerą z kokpitu, dostrzec na zegarach ile jedziesz. W większości aut, ich nie dostrzeżesz, bo są za bardzo rozmyte. Ale nie zaczynajmy znowu dyskusji, która i tak do niczego nie doprowadzi. Przeczytałem recke na głównej i jak najbardziej się z nią zgadzam. Świetne zadanie postawił przed sobą autor "...jak zrecenzować ten tytuł, nie zrażając do siebie fanów motoryzacji i racerów spod szyldu Gran Turismo, a jednocześnie zbytnio nie zachęcać do kupienia GT5 osób postronnych, które nie docenią wszystkich zalet gry." Moim skromnym zdaniem, naprawdę świetnie mu to wyszło. Brawo Pyszny, brawo ps3site.pl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę jestem zawiedziony.... zawiedziony waszymi opiniami na temat GT5.

Ludzie czy wy nie widzicie że to jest tylko gra i nie ma jeszcze takiej technologii żeby wszystko było na picuś glancuś. A nawet gdyby była to ile by zajmowała - 50 GB, 60 GB? Przecież dla niektórych to cały HDD.

Ja jestem bardzo ucieszony że GT5 wreszcie wyszło. Do grafiki się ne przypiepszam bo dla mnie jest świetna. Niektóre kawałki muzyczne są po prostu Boskie. Trasy ok, ja nie wiem czemu narzekacie że GT5 ma takie same trasy jak w GT4 przecież one są oparte na prawdziwych torach więc o co wam do cholery chodzi? Myślicie że Tory wyścigowe wyrastają jak grzyby po deszczu?

Ja osobiście daje tej grze 9+ \ 10... Mam gdzieś co o mnie myślicie, jestem szczęśliwy że GT5 wreszcie wyszło i moge sobie pograć a jak komuś coś się nie podoba w GT5 to niech się przeniesie do dziecięcego NFS albo niech stworzy coś lepszego niż GT5.

Nikogo nie chce tu obrazić ale słysze czasami tak powalone argumenty na minus jak np. mój przykład w poście to mnie krew zalewa i wydaje mi się że to pisała 10 letnia osoba która nie ma najmniejszego pojęcia o życiu.

Pozdrawiam.

W 100% popieram kolegę. GT5 jest zajefajne. No i ma B-spec, dla tych co już mogą walnąć parę browarków idealne rozwiązanie bo po alkoholu nie prowadzę wacko.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością można by polemizowac. Dla mnie grafika nie jest świetna, bo spróbuj jadąc premiumem, z kamerą z kokpitu, dostrzec na zegarach ile jedziesz. W większości aut, ich nie dostrzeżesz, bo są za bardzo rozmyte. 

Pięknie, kpina z graczy, ja na razie nie kupuję GT5 ze względu na brak kokpitów, dla mnie taka gra jest totalnie bez sensu.. dlatego mam nadzieje że wyjdzie jakiś dodatek z widokami z wnętrza dla większości aut, niech przynajmniej dadzą jeden taki sam kokpit dla reszty aut !! 

100 lat temu w Midtown Madness nie było problemu a teraz jest ? Żenada.

Edytowane przez Alpine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 100% popieram kolegę. GT5 jest zajefajne. No i ma B-spec, dla tych co już mogą walnąć parę browarków idealne rozwiązanie bo po alkoholu nie prowadzę wacko.gif

Dokładnie !!! B-spec po kilku browach jak znalazł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście to porównanie? Mógłby się ktoś wypowiedzieć na ten temat? Najbardziej zastanawia mnie ten spadek jakości w samochodach Premium podczas wyścigu! WTF?! Po co są tak super zrobione te auta, dla trybu Photo Travel?!

http://www.youtube.c...h?v=V9AVEOdbV_U

http://www.youtube.c...h?v=X4s9lV9x4QM

Wypowiedzcie się na ten temat bo mnie krew zalewa. Grałem przez jeden dzień w GT5 u kolegi i zdawała się świetna. Ja muszę czekać niestety na kierownice ale z biegiem czasu ta gra mnie coraz bardziej odpycha.

Edytowane przez Tom1422

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle iz ludzie szybko zaczna swoje kierownice sprzedawac a nowych widze duzo schodzi na allegro , kupie jak stanieje jak nie zrobie wszystkiego padem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne zadanie postawił przed sobą autor "...jak zrecenzować ten tytuł, nie zrażając do siebie fanów motoryzacji i racerów spod szyldu Gran Turismo, a jednocześnie zbytnio nie zachęcać do kupienia GT5 osób postronnych, które nie docenią wszystkich zalet gry." Moim skromnym zdaniem, naprawdę świetnie mu to wyszło. Brawo Pyszny, brawo ps3site.pl ;)

Ej ej, momento - to moje zdanie, to ja napisałem recenzję, pyszny dorzucił kilka słów od siebie na końcu. :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ej, momento - to moje zdanie, to ja napisałem recenzję, pyszny dorzucił kilka słów od siebie na końcu. :)

Fajna recenzja Przeczytałem ją całą, jako jedyną zresztą gdyż interesuje Mnie temat Gt5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ej, momento - to moje zdanie, to ja napisałem recenzję, pyszny dorzucił kilka słów od siebie na końcu. :)

W takim razie przepraszam i zwracam honor oczywiście ;)

PS: Brawo Arab, brawo ps3site.pl, no i dla Pysznego też ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×