Skocz do zawartości
Emir

Gran Turismo 5 - Archiwum

Rekomendowane odpowiedzi

Jak te zniszczenia maja tak wyglądać to lepiej niech z nich zrezygnują

Maska w powietrzu, zderzak a lakier jak z pod igły

Do tego żadnych śladów hamowania jak nie było tak nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie mam zrobic ustawienia zeby samochod robił MOCNE DRIFTY ??????????????????

wyłączyć wszystkie kontrole trakcji itd. tryb jazdy na professional i opony N1 ja tak jeżdżę w drifcie i IMO to najlepsze ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że zniszczenia będa tylko wizualne - http://www.gamersyde.com/stream_gran_turismo_5_gamescom_damages-12436_en.html - przyglądnijcie się dokładnie zachowaniu samochodu gdzieś w okolicy 10-11s i dalej - troszkę go "trzepie" czyż nie ?

A co do braku rys i "mniejszych" uszkodzeń:

3836034527_ceb756076a_o.jpg

3836036407_d8f91721ae_o.jpg

Oczywiście są to tylko wyłapywanki i nic nie zostało potwierdzone i jest to najlepszy dowód na to aby nie spekulować i nie mówić, że czegoś nie ma (rys lub uszkodzeń mechanicznych) skoro nie wiemy na na 100%.

No to jak są rysy czy nie ma ? Są uszkodzenia mechaniczne czy nie ma ? Ktoś chętny jednoznacznie powiedzieć ? Nie ? No jak to - przecież przed chwilą niektórzy "tryskali" pewnym pesymizmem :D

Edit:

Są zniszczenia mechaniczne, będzie można nie dojechać do mety (terminal damage).

Edytowane przez Gerath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

So at last Gran Turismo 5. .. Tokyo Game show 2009 Date of the game!

PS. Forza 3 :whoops: :starwars:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze poprawia te zniszczenia bo jeśli chcą wypuścić tak jak jest to dziękuje wolał bym

opcje wyłanczania podczas gry albo wcale...bo są daremne :sick:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze poprawia te zniszczenia bo jeśli chcą wypuścić tak jak jest to dziękuje wolał bym

opcje wyłanczania podczas gry albo wcale...bo są daremne :sick:

Spodziewam się, że Polyphony Digital nie wie co to jest ''wylanczanie''... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zniszczenia dają tylko efekt wizualny, bo z tego co widać na filmikach, samochody nadal chaczą, czyli fizyka uderzeń pozostaje niezmieniona. W sumie to mnie najbardziej martwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi takie zniszczenia jak subaru wystarczą, w końcu w GT chodzi o to, żeby było widać jak się zrobi błąd, a nie o demolkę ;)

Ale jedna rzecz mnie martwi... podczas wyścigów na GC tylko nasz samochód ulegał zniszczeniu, pozostałe pomimo kraks z naszym samochodem były całe, dobrze to widać na nowym filmiku na GTPlanet - klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuje się GT dla zniszczeń, tylko dla obłędnej fizyki, kozackiej grafiki, niesamowitej ilości wyścigów, oraz setkom hektolitrów miodu. Zniszczenia wprowadzone w tej części ja osobiście bede oglądał u przeciwników bo zawsze gram z bumper cam, więc leje na to. Nawet gdyby ich nie było nie czuł bym się rozczarowany. Chcecie efektownych zniszczeń?? grajcie w Burn Out.

Osobiście wole żeby P. skoncetrowało się na jak najlepszym odwzorowaniu fizyki pojazdów, i prowadzeniu, oraz na torach, to dzięki tym cechom GT siedzi na tronie od tych kilkunastu już lat.

Czekamy na TGS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rembix

Właśnie głównie o fizykę się martwię. Nie chcę powtórki z GT5P

PS

A co do tronu to chyba jest nią inna gra, bo GT5P nie biore pod uwagę.

Edytowane przez PROT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie o fizykę się nie martwię. Zajrzyj na gtplanet.net tam jest nowy materiał z gameplayem i fruwającymi oponami. Generalnie poza brakiem konkretnej daty premiery nie martwi mnie nic związanego z GT5. Na pewno się nie zawiodę. Wracając do tronu, to jak dla mnie bez apelacyjnie spoczywa na nim GT4, mimo ze to jeszcze stara generacja, abdykuje gdy pojawi się godny następca czyt. GT5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to ten cały GT5 to padaka na maxa! Pomijając grafikę która jest genialna chodz nadal z tekturowymi drzewami na krzyż:] poprostu musze się do tego doczepić bo to śmieszne szczególnie że taki GRID ma rewelacyjną roślinność. Powiecie że podczas jazdy tego nie widać ale już na powtórkach tak!! Po drugie beznadziejna fizyka zniszczeń i kraks - Tu znów rządzi GRID a moge się założyć że i w tej edycji samochody w magiczny sposób nigdy nie będą dachować co będzie śmieszne na wyścigach WRC!!! Po trzecie chłopaki sami sobie strzelili karniaka z tymi 1000mi samochodów gdzie tylko 100 się będzie niszczyć! to jest normalnie śmiech na sali bo pewnie znowu z tego tysiaka to jakieś 100 to będzie mitsubishi który różni się tylko pojemnością oleju:] Niestety poza grafiką ta gra nie robi na mnie wrażenia i raczej zakupie prędzej NFS nowego niż GT5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, to jest symulacja. Tu masz za wszelką cenę uderzeń unikać, a nie do nich dążyć. Gość na tvgry.pl mówi, że może wykorzystwać odbijanie się od band, ale... czy o to w tej grze chodzi ?? Chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@3kycat

Jak lubisz arcade...

@

SDRaid

Ja pirdo*e, ten typ jest żałosny, pozwolę sobie przeanalizować jego słowa:

* Jaki loading - potworne... 5sekund, co to jest 5 sekund ładowania trasy? Normalka, w wielu grach jest dłużej... Pierwszy fail

* Dużo więcej samochodów na torze? - 10?? Przecież już w Prologu było 12/16... 2gi fail

* Widok z kokpitu - kolejna nowość - no tak, kto by pomyślał, że w GT5 będzie widok z kokpitu... szok! 3ci fail

Co do drzew, to sam nie mogę ocenić, bo jakość filmiku jest... średnia, chociaż wydaję się, że i tak wygląda lepiej niż w GT5: P

A teraz fail dla Polyphony - faktycznie z tymi barierkami to dali dupy, mogli chociaż już po takim otarciu dać zniszczenie, bo wygląda na to, że trzeba 200 w mur przypieprzyć, żeby zderzak się odgiął... poza tym fizyka przy kontakcie z barierką - poziom Prologue :/

Aha, trzeba pamiętać o tym, że fizyka to nie tylko zderzenia, ale przede wszystkim prowadzenie samochodu - o tym chyba ten pan zapomniał...

Podsumowując cały filmik opiera się na narzekaniu na zniszczenia, gościu naprawdę nienawidzi GT, skoro porównuje go do zabawy w kartonach, chociaż jest trochę racji w narzekaniu na rozwijanie się gry, tu (pomijając model jazdy) panowie z Polyphony zajmują się tylko polygonami pojazdów, a efektów świetlnych, pogodowych, wspominanych (100krotnie w zadowalającej formie) zniszczeń nadal nie widać... jak to jest, że inni potrafią, a oni nie?

Chociaż ja zdaję sobie sprawę doskonale z tego czym jest seria Gran Turismo i i tak nie mogę się doczekać aż ponownie dosiądę swojego kółka i zacznę się uczyć perfekcyjnie wszystkich tras (bez obijania się o barierki) :)

Edytowane przez Melon PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie chłopaki sami sobie strzelili karniaka z tymi 1000mi samochodów gdzie tylko 100 się będzie niszczyć!

skąd taki info ?

Niestety poza grafiką ta gra nie robi na mnie wrażenia i raczej zakupie prędzej NFS nowego niż GT5.

tylko, że NFS to arcodowka a GT5 znacznie bliżej do symulacji a co za tym idzie do realizmu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że w GT5 będziemy grać online. Wszelkie stłuczki czy odbijanie od band ma znaczenie

Gramy z żywymi przeciwnikami i odpowiednie zachowanie aut to podstawa

Edytowane przez PROT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga, czuję, że online to tak, czy inaczej nie będzie najmocniejsza strona GT5 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Gran Turismo 5 to żaden "The Real Driving Simulator". Bądźmy szczerzy, zero interakcji z otoczeniem, kolizji zero, zniszczenia są nierealistyczne, a model jazdy praktycznie przypomina pierwszą część gry. Model jazdy jest super, choć zależy pod jakim kontem się spojrzy na to wszystko. Jeżeli jeździmy po asfalcie to naprawdę fajnie się jeździ. Jeżeli zaś będzie WRC Rally, i fizyka jazdy będzie przypominać grę GT2, to jest to ogromny minus. Tak samo jest z bolidem Formuły 1, żalośnie się jeździ. Nie wiem, jak jest w przypadku Forza Motorsport 3, ale w tej grze znacznie lepiej prezentują się kolizje, możliwe jest "koziołkowanie pojazdów". Ja GT5 sobie kupie najwyżej za dwa lata, jak stanieje do 99 zł :tongue: Wolę już sobie kupić Race Driver Grid (za 99zł), gdzie w tej grze naprawdę będzie pasować tytuł "The Real Driving Simulator" No niestety porażka z tym GT5 :confused:

Edytowane przez Mkkala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac ze sami niedzielni kierowcy. Dla mnie Gran Turismo zawsze bedzie seria najlepszych wyscigow, przede wszystkim ze wzgledu na mozliwosci, roznorodnosc i miod splywajacy po ekranie. mam w pupie czy beda zniszczenia, cze bedzie mozliwe walniecie baranka i robienie fikolkow. Interesuje mnie dzwiek Supry biturbo i smiganie po zakretach Nurbringu, a nie to czy bedzie mozna wlaczyc text chat w multiplayerze. Mam wrazenie ze niektorzy to juz zapomnieli na czym polega idea serii GT, tu chodzi o FUN ! to jest gra dla maniakow motoryzacji, reszta nie powinna nigdy rezygnowac z NFS'a. Kupilem dla tej gry ps3 i wiem ze nie pozaluje tej decyzji.

Ps. Kazunori napomknal w jednym z wywiadow ze GT5 wyjdzie zaraz po GT PSP, czyzby listopad ?

Edytowane przez djNneon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o sam gameplay to GT5 brakuje sporo do idealnego odwzorowania rzeczywistości, ale innym grom brakuje znacznie więcej i takimi kryteriami powinno się kierować oceniając tą grę, a nie jojczyć, że gra jest do kitu bo samochód nie dachuje, albo na szutrze jest słaba fizyka. Wolę fizykę z GT2, niż tą z Dirta. Jak chce się 100% realizmu na chwilę obecną trzeba wziąć kluczyki przejechać się prawdziwym samochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę już sobie kupić Race Driver Grid (za 99zł), gdzie w tej grze naprawdę będzie pasować tytuł "The Real Driving Simulator"

Co??? Grid to arcadówka baaardzo daleko jej do symulatora a co za tym idzie ten tytuł całkowicie nie oddaje teg oczym jest Grid :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JWolę już sobie kupić Race Driver Grid (za 99zł), gdzie w tej grze naprawdę będzie pasować tytuł "The Real Driving Simulator" No niestety porażka z tym GT5 :confused:

Porażka to jesteś ty. Zgaduję, że nigdy nie jeździłeś samochodem, a już szczególnie choć troche w taki sposób jak w Gran Turismo. Wiem, bo ze mną kiedyś też tak było, że podniecasz się supel hipel efektownymi dachowaniami i zniszczeniami i myślisz, że to jest cool. Ale kiedyś przejrzysz na oczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT5 to symulator jazdy, a nie monster truck'ow ;-) Oczywiscie fajnie, ze w jakims stopniu te zniszczenia beda. Jedyna wada GT5 jest to, ze po odbiciu od bandy cisniesz dalej, a nawet mozna na tym zyskac i to powazny blad ;-)

Ale co do fizyki GT5 i odwzorowania rzeczywistosci zarzuce jednym filmem :

Tyle w temacie "rzeczywistosc" w GT5

Edytowane przez ravage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krom napisał/a :

Porażka to jesteś ty. Zgaduję, że nigdy nie jeździłeś samochodem, a już szczególnie choć troche w taki sposób jak w Gran Turismo. Wiem, bo ze mną kiedyś też tak było, że podniecasz się supel hipel efektownymi dachowaniami i zniszczeniami i myślisz, że to jest cool. Ale kiedyś przejrzysz na oczy...

Porażka to Ty jesteś, skoro porównujesz rzeczywistą jazdę samochodem z GT5. Żadna gra w historii nigdy nie oddała w 100% to, co jest w rzeczywistości. I nie to, że ja się podniecam zniszczeniami itd. Tylko po prostu, jeżeli gra ma być "symulatorem" to powinna odzwierciedlać wszystkie aspekty tego, czego możemy spodziewać się w rzeczywistości czyli np. w przypadku wyścigach : kolizje, zniszczenia, interakcje z otoczeniem itd. GT5 nie spełnia tego więc według mnie nie jest symulatorem i koniec... Mam GT5 prologue więc wiem, o czym piszę. Oprócz świetnej grafiki tak naprawdę przypomina Gran Turismo 1. Po prostu stwierdzam, że np. gra GRID znacznie bardziej oddaje to, co jest w rzeczywistości (grałem w demo). Nie stwierdzam, że GT5 to porażka na całej linii, ale troszeczkę porażki jest, skoro w ciągu tylu lat praktycznie oprócz grafiki nic się nie zmieniło. A to, czy gra jest dla kogoś symulatorem czy nie, to jest jego wyłącznie subiektywne zdanie.

Zresztą podam też definicje symulacji z wikipedii :

Symulacja - przybliżone odtwarzanie zjawiska lub zachowania danego obiektu za pomocą jego modelu. Szczególnym rodzajem modelu jest - model matematyczny, często zapisany w postaci programu komputerowego, ale czasem niezastąpione jest wykorzystanie modelu fizycznego w zmniejszonej skali np. do badań aerodynamicznych. Symulacja znajduje szerokie zastosowanie w każdej dziedzinie nauki i techniki. Wykorzystywana jest też do celów wojskowych jak i czystej rozrywki np. w grach komputerowych.

I tu słowo kluczowe "przybliżone", tak jak pisałem na początku. ŻADNA GRA nie jest w stanie oddać w 100% tego, co jest w rzeczywistości. A samą grę GT5 zakupię, bo lubię takie gry i na pewno ją kupię jak stanieje. Za co najbardziej chwalę grę to na pewno liczba pojazdów, bardzo dobry model jazdy oraz grafikę. Reszta czynników fizyki w tej grze prezentuje się tragicznie. To tyle co chciałem napisać :tongue:

Edytowane przez Mkkala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×