Skocz do zawartości
Emir

Gran Turismo 5 - Archiwum

Rekomendowane odpowiedzi

Krom napisał/a :

Porażka to Ty jesteś, skoro porównujesz rzeczywistą jazdę samochodem z GT5. Żadna gra w historii nigdy nie oddała w 100% to, co jest w rzeczywistości. I nie to, że ja się podniecam zniszczeniami itd. Tylko po prostu, jeżeli gra ma być "symulatorem" to powinna odzwierciedlać wszystkie aspekty tego, czego możemy spodziewać się w rzeczywistości czyli np. w przypadku wyścigach : kolizje, zniszczenia, interakcje z otoczeniem itd. GT5 nie spełnia tego więc według mnie nie jest symulatorem i koniec... Mam GT5 prologue więc wiem, o czym piszę. Oprócz świetnej grafiki tak naprawdę przypomina Gran Turismo 1. Po prostu stwierdzam, że np. gra GRID znacznie bardziej oddaje to, co jest w rzeczywistości (grałem w demo). Nie stwierdzam, że GT5 to porażka na całej linii, ale troszeczkę porażki jest, skoro w ciągu tylu lat praktycznie oprócz grafiki nic się nie zmieniło. A to, czy gra jest dla kogoś symulatorem czy nie, to jest jego wyłącznie subiektywne zdanie.

Zresztą podam też definicje symulacji z wikipedii :

Symulacja - przybliżone odtwarzanie zjawiska lub zachowania danego obiektu za pomocą jego modelu. Szczególnym rodzajem modelu jest - model matematyczny, często zapisany w postaci programu komputerowego, ale czasem niezastąpione jest wykorzystanie modelu fizycznego w zmniejszonej skali np. do badań aerodynamicznych. Symulacja znajduje szerokie zastosowanie w każdej dziedzinie nauki i techniki. Wykorzystywana jest też do celów wojskowych jak i czystej rozrywki np. w grach komputerowych.

I tu słowo kluczowe "przybliżone", tak jak pisałem na początku. ŻADNA GRA nie jest w stanie oddać w 100% tego, co jest w rzeczywistości. A samą grę GT5 zakupię, bo lubię takie gry i na pewno ją kupię jak stanieje. Za co najbardziej chwalę grę to na pewno liczba pojazdów, bardzo dobry model jazdy oraz grafikę. Reszta czynników fizyki w tej grze prezentuje się tragicznie. To tyle co chciałem napisać :tongue:

bzdura gra symulator to taka która przede wszystkim jak najdokładniej oddaje realizm jazdy... a GT jest w tym najlepsze ze wszystkich konsolowych gier... choć do symulatora i tak mu daleko :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT5 to przede wszystkim grafika. Fizyka jazdy z poprzedniej generacji konsol.

Mam pytanie co sie zmieni poza zniszczeniami w stosunku do GT4 ? jeżeli nic to ja dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając niektóre posty można naprawde sie pośmiać. Fizyka jazdy rodem z poprzedniej generacji? Dobre sobie. Polecam GT5: Prologu i profesjonalny tryb jazdy. Jeżeli ktoś mi powie, że ten model jazdy pochodzi z poprzedniej generacji, to powinien puknąć się w głowe. Jeżeli ktoś narzeka na zniszczenia, pragnę poinformnować, że nad tym elementem gry trwają jeszcze prace. W ostatecznej wersji powinno byc lepiej. Poza tym większość z was chyba już grało w GT5, czytając wasze posty odniosłem takie wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając niektóre posty można naprawde sie pośmiać. Fizyka jazdy rodem z poprzedniej generacji? Dobre sobie. Polecam GT5: Prologu i profesjonalny tryb jazdy. Jeżeli ktoś mi powie, że ten model jazdy pochodzi z poprzedniej generacji, to powinien puknąć się w głowe. Jeżeli ktoś narzeka na zniszczenia, pragnę poinformnować, że nad tym elementem gry trwają jeszcze prace. W ostatecznej wersji powinno byc lepiej. Poza tym większość z was chyba już grało w GT5, czytając wasze posty odniosłem takie wrażenie.

dokładnie, GT to symulator i jest jedyna gra tego typu na konsole. A mównienie ze GRID czy NFS jest lpeszy to szczyt głupoty bo to tak naprawdę całkiem inny rodzaj gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze watpie, ze ciagle trwaja jakies intensywne prace nad GT5 jezeli mieliby ja wypuscic w okolicach listopada. Albo gra jest juz skonczona i trwaja precedury przygotowywanioa tytulu do wydania, albo jezeli ciagle cos skrobia w kodzie to gra sie nie pojawi w listopadzie.

Porazka to, porazka tamto .... marek, mkkala, krom, porazka jest waszych oistatnich kilka postow. Lepiej zobaczcie czy wasze babki ciagle stoja przy piaskownicy.

GT jest dobre o ile nie dochodzi do kolizji. Jak juz dojdzie to zaczyna sie matrix. I niestety ostatnie filmiki pokazuja ze jest to matrix 4 a nie gt5, na ktore wszyscy czekali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Koledzy Mkkala i PROT

Wiem Panowie, że gracie na padzie... ;)

I to tyle w temacie, nie mam nic więcej do powiedzenia :P

#EDIT:

No zobaczyłem powyższy posta qgara i muszę coś jednak jeszcze napisać:

Też wątpię w listopad, to niebawem wcale nie musi oznaczać kolejnego miesiąca, ale np. święta albo nawet początek przyszłego roku.

Taa... z tymi wypadkami to racja, jednak powtórzę się, że w GT nie o to chodzi... jednak przy już piątej odsłonie mogliby się naprawdę do tego przyłożyć, tak czy inaczej, dla mnie zniszczenia nie są wyrocznią i i tak biorę na 100% ;)

Edytowane przez Melon PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porazka to, porazka tamto .... marek, mkkala, krom, porazka jest waszych oistatnich kilka postow. Lepiej zobaczcie czy wasze babki ciagle stoja przy piaskownicy.

hę a co ja mam do tego ? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem, nigdy nie dogodzisz każdemu. Właśnie sprzedałem GT5:P i Grida więc mam jako takie pojęcie o tych grach. Obie wymaksowałem i wycisnąłem mase radości. @melon wiem, że nie mając L:g25 tak jak Ty nie poznam prawdziwego znaczenia "symulatora". Niestety nie każdego stać na wydatek co najmniej 750zł za kierownice. Może kiedyś...@mkkala owszem, żadna gra nie osiągnęła 100% symulacji i na to nie licz. Nigdy tego nie będzie. Mówię tylko, że seria GT jest najbliżej tego, choć i tak im daleko. Proponuję wyłączyć wszystkie wspomagacze i nastawić jazde na professional. Naprawdę dobrze daje rade (w gt5:P), a model jazdy w GT5 jest tworzony od nowa. Może być tylko lepiej...@qgar nie wiem o co Ci chodzi. Coś powiedziałem nie tak? To zostawie bez komentarza.

Kazunori Yamauchi powiedział: “I really understand that lots of peopleare interested in GT5, and we will do everything we can so that the gameis released quickly. But we are focusing our priorities and Gran Turismo will come out on the PSP the 1st of october first. The only thing I want to tell you today, is that GT5 will be releasedshortly after this date.“ i ja mu wierze. Nie pozwoli, żeby konkurencja (Forza3 - wychodzi 27 października) zabrała im graczy. Myślę, żę w okolicach listopada gra powinna się pojawić. Zresztą nie ma co spekulować, aż to TGS. Wtedy będzie wszystko wiadome. Sorry za przydługi post :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@melon wiem, że nie mając L:g25 tak jak Ty nie poznam prawdziwego znaczenia "symulatora". Niestety nie każdego stać na wydatek co najmniej 750zł za kierownice.

bez przesady G25 nie jest jedyną dobrą kierownicą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, chodzi mi w ogóle o kółko (oczywiście logitecha), które można dostać już za 300zł (patrz Black Market).

Poza tym G25 można dostać za ok. 600zł ;)

Edytowane przez Melon PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, chodzi mi w ogóle o kółko (oczywiście logitecha), które można dostać już za 300zł (patrz Black Market).

Poza tym G25 można dostać za ok. 600zł ;)

ja ma formula ex co prawda jakas wypasiona nie jest ale grać się da :> Driving Force Pro czy Driving Force GT (czy jakos tak) można mieć za okolo 350 zl nowe a one praktycznie niczym G25 nie ustepuja. Tak wogóle to G25 sporo stanieje bo w drodze jest G27 :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ONE

Grałeś w GT5P ?

Próbowałeś wyjść z poslizgu ? praktycznie nie można.

Druga sprawa dlaczego przy redukcji biegów samochód nie hamuje

Dlaczego samochody wydaja dzwięk zupełnie nieprawdziwy.

Dlaczego nie ma śladów opon na asfalcie ?

Kolizje,bandy też zupełnie nierealne

To jet twoim zdaniem nowa generacja ?

Kto ma sie puknąc w głowę ?

Edytowane przez PROT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ONE

Grałeś w GT5P ?

Próbowałeś wyjść z poslizgu ? praktycznie nie można.

Druga sprawa dlaczego przy redukcji biegów samochód nie hamuje

Dlaczego samochody wydaja dzwięk zupełnie nieprawdziwy.

Dlaczego nie ma śladów opon na asfalcie ?

Kolizje,bandy też zupełnie nierealne

To jet twoim zdaniem nowa generacja ?

Kto ma sie puknąc w głowę ?

spokojnie GT5P na pewno będzie różniło się czymś więcej od GT5 niż tylko ilością samochodów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie GT5P na pewno będzie różniło się czymś więcej od GT5 niż tylko ilością samochodów :)

Chyba GT5 od GT5P :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a szkoda, bo dobrze prawi. fizyka zderzen jest ble, srednie zniszczenia, i brak AA na drzewach. od siebie dodam jeszcze dzwiek jak z odbytu bo badz co badz ale te samochody wydaja dzwieki jak resoraki. prawde powiedzial. dalej nie rozumiem czemu nie moga uszkodzen zrobic na miarce wspomnianego w filmiku GRID'a czy tez DIRT'a. tez mi Real Driving Simulator ;/ jestesmy w nowej generacji a jedyne co w GT sie poprawilo to grafika i wprowadzenie jakichstam uszkodzen.

Edytowane przez afwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba GT5 od GT5P :thumbsup:

ważne, że przesłanie zostało zrozumiane poprawnie :>

ja mam skromną nadzieję, gdy gra trafi do sprzedaży zniszczenia będą realistyczne...choć zapewne tak nie będzie bo w tej grze nie o to chodzi. Po za tym wątpię żeby produceńci samochodów zgodzili się aby ich samochody mogły być rozwalane, twierdza, że niby antyreklama ale ja się z tym zupełnie nie zgadzam...Oczywiscie zaraz będą głosy, żę w gridzie zniszczenia są, owszem są ale nie ma tam seryjnych samochodów.

Ja tą grę i tak kupie bo po pierwsze nie mam żadnych wyscigów na konsolę a GT jest/będzie napewno jednym z najbardziej wymagających tytułów. Po drugie... hmm... będą Ferrari.... :P

Edytowane przez marek1234itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba powinienem sie ugryzc w jezyk bo GT5 jeszcze nie wyszlo ale cos czuje ze wyjdzie taka kila jak z ostatnim PESem. Innowacje ktorych mozna pod mikroskopem szukac. Glownym wabikiem gt5 jest grafika, ale Forza 3 pokazuje ze tez moze byc ladna i mozna ja zrobic w okresie kilkakrotnie krotszym. 10% aut bedzie podatnych na zniszczenia? Przeciez to juz brzmi zenujaco. Ja bym sie wstydzil takie cos wypuscic.

Piszecie ze fizyke beda robic od podstaw? Ze od nowa nagrywane dzwieki silnikow/opon? Wy chyba nie macie zadnego pojecia o informatyce. Informatyk to takie zyjatko, ktore robi cos najminejszym kosztem i jezeli ma juz cos gotowego to sie tym posluguje w kolejnych projektach. Z reszta widac to na kazdym kolejnym kroku. Przeciez piszac gre od nowa, auta nie zachowywaly by sie identycznie podcza]s kolizji tak jak w prologu. Bedzie to po prostu odgrzay kotlet tylko dodatkowo odwrocony na druga strone i posypany kolejna porcja przypraw w postaci dziesiatek tras i samochodow (ale tutaj tez sie zaloze ze PD strasznie mydla oczy, liczac tryby reverse i mirror jako zupelnie inne trasy, podobnie z autami, gdzie miedzy modelami roznica polega na spojler jest/spojlera nie ma).

Tak wiem, mialem okazje ugzyzc sie 10 razy piszac to wszystko, ale moje zniecierpliwienie i zniesmaczenie materialami o gt5 caly czas sie nasila.

PS, GT5 i tak kupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że jest zupełnie inna fizyka (wystarczy popatrzeć np na Forzę i przejść w tryb, gdzie widać WSZYSTKIE zmieniające się parametry naszego samochodu, a to wszystko liczone w czasie rzeczywistym), gra działa w full hd (60fps) i jest ostra jak brzytwa (bez filtrów zakrywających słabe tekstury). Do tego na trasie może być 16 GENIALNIE wymodelowanych samochodów.

Porównanie do GRID`a, który to przykład podał afwi.

Edytowane przez Reven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10% aut bedzie podatnych na zniszczenia? Przeciez to juz brzmi zenujaco.

10% WNĘTRZ aut będzie podatne na zniszczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu sprawa nie jest jasna niestety. I co można rozumieć przez wnętrza ??

Edytowane przez Reven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy słyszeliście, ale Kazunori Yamauchi powiedział, iż zniszczeniom ulegać będą tylko pojazdy sportowe.

Wprost genialnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu sprawa nie jest jasna niestety. I co można rozumieć przez wnętrza ??

lusterko ci na glowe spadnie ^^ :P

niewiem... najgorszą pocją byłoby to, że tylko w tych samochodach widać np. pękniętą szybę... ale wątpię w takie rozwiązanie bo to byłaby porażka... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×