Skocz do zawartości
kakaroto

Pro Evolution Soccer 2012

Rekomendowane odpowiedzi

ehh... a ja nadal bez normalnego netu w domu... muszę czekać na premierę dry.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demo na EU już jest 1,6 Gb :)

A jest w Latest czy trzeba szukac? Bo mi brat sciagnie na PS3 i akurat bedzie jak wroce z pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest w Latest czy trzeba szukac? Bo mi brat sciagnie na PS3 i akurat bedzie jak wroce z pracy...

w nowościach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demo2 dużo lepsze od dema1.

Właściwie w tym roku mogę powiedzieć, że walka między obiema kopankami będzie wyrównana.

Jak będzie info, ze online działa bez zarzutu to biorę w ciemno.

Edytowane przez Cycorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demo2 dużo lepsze od dema1.

Właściwie w tym roku mogę powiedzieć, że walka między obiema kopankami będzie wyrównana.

Jak będzie info, ze online działa bez zarzutu to biorę w ciemno.

Nie będę się rozpisywał poprostu dodam , że potwierdzam. Ja z kolei kupię obie gry.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jazda bez trzymanki jak dla mnie bo PES i FIFA podobają mi się tak samo :D Nie wiem co kupić. Dwie gry są według mnie wypasione. Różnią się od siebie, ale dwie są dobre. Powiem szczerze, że jak zagrałem pierwszy raz w FIFA to powiedziałem, że kupuje bo PES nie da rady mając doświadczenie pierwszego dema. Odpalam drugie demo PES i jestem w szoku bo gra jest naprawdę mocna! Jaja ogólnie. Gram na przemian w jedną i drugą i jak powiedziałem wcześniej dwie są wypasione.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jesteś sam lons hehe mam ten sam problem ;) obie piłki mi się podobają , kto wie moze zdecyduje się na obie, pozdr !

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jazda bez trzymanki jak dla mnie bo PES i FIFA podobają mi się tak samo :D Nie wiem co kupić. Dwie gry są według mnie wypasione. Różnią się od siebie, ale dwie są dobre. Powiem szczerze, że jak zagrałem pierwszy raz w FIFA to powiedziałem, że kupuje bo PES nie da rady mając doświadczenie pierwszego dema. Odpalam drugie demo PES i jestem w szoku bo gra jest naprawdę mocna! Jaja ogólnie. Gram na przemian w jedną i drugą i jak powiedziałem wcześniej dwie są wypasione.

ZDRAJCA!!!!!!

:D

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam FIFA nie podeszła wiec ciupie w PESa az do premiery xD

Ps.ten filmik przed odpaleniem dema juz mnie drażni :/

Edytowane przez Pasiak85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliby w końcu wrzucić nowy silnik graficzny... Może za rok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie macie te drugie demko? Dopiero sprawdzałem amerykański sklepik i nic tam nie znalazłem..jedynie pierwsze jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź europejski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie sprawdziłem przed chwilą amerykańskie i niema więc na Europe najpierw rzucili chyba :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem chwilkę w 2 demo i muszę przyznać, że jest duża poprawa w porównaniu z pierwszym. Nie kupię w tym roku żadnej kopanki, bo PES 2011 daje mi nadal mnóstwo frajdy, ale cieszy mnie to, że KONAMI odrabia pracę domową. Być może w przyszłym roku zakupię edycję z datą 2013.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się rozpiszę na temat drugiego dema. Podobno mieli być poprawieni bramkarze? Owszem są lepsi ale miałem już chyba ze 3 takie sytuacje gdy piłka leciała prosto na bramkarza a ten wybijał futbolówkę tak że wpadała do bramki. Trochę mnie to razi ale MOŻE jeszcze poprawią. Strzały jakieś lepsze, nawet udało mi się ładną petardę uderzyć z dystansu. Generalnie gra tak jak się spodziewałem, bardzo mi się podoba i już wiem co wybiorę w tym roku. Słyszałem jeszcze, że w tym nowym demku ma być poprawiona grafika. Odpaliłem i jest dalej taka sama, czyli brzydka. Mam tu dokładniej na myśli tekstury twarzy. Przestraszony szybko pobrałem demo na PC żeby sprawdzić jak to tam wygląda. Okazało się, że pomimo większego blura to grafika się NICZYM nie różni od wersji na PS3 (na playstation są lepsze kolory ale to pewnie spowodowane telewizorem). Postanowiłem zrobić małe dochodzenie w tej sprawie (oczywiście chodzi mi o tekstury twarzy).

O to przykład tekstury twarzy z PES2011:

hehewx.png

A o to przykład tekstury twarzy z PES2012:

hihim.png

Widać różnicę? Oczywiście, że tak! Zmniejszając rozmiar tekstury automatycznie pogorszyła się jakość. Pytanie jest tylko, czemu KONAMI zrobiło takie coś? Ja to tłumaczę, że na potrzebę dema żeby mniej zajmowało. Jeżeli ktoś ma jakieś screeny z pełnej wersji gdzie widać dobrze ryja grajków to od razu będzie widać czy poprawione czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejhej rodacy

Stoje przed wyborem pes vs fifa ( fight! ). Czy moglby mi ktos przedstawic tryby multiplayerowe w pesie ? Po sieci gralem tylko w fifowe ultimate team i troche nie podobalo mi sie, ze niektorzy kupowali sobie zawodnikow za prawdziwa kase. Jak to wyglada w pesie? Czy jest jakis podobny tryb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno mieli być poprawieni bramkarze?

Podobno.

Niestety strzeliłem bramkę z 30 metra.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że strzał był bardzo bardzo słaby a bramkarz robiąc szpagat puścił piłkę między nogami.

Za to największy plus należy się za poruszanie się graczy po boisku. Wreszcie przestali grać statycznie i to co się dzieje na ekranie przypomina prawdziwy mecz. I właśnie to sprawiło, że przekonałem się do demo2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno.

Niestety strzeliłem bramkę z 30 metra.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że strzał był bardzo bardzo słaby a bramkarz robiąc szpagat puścił piłkę między nogami.

No wiesz, to jeszcze nic nie znaczy, można to podciągnąć pod babole bramkarskie, które są nieodłączną cześcią futbolu. Gorzej jak na powiedzmy 10 meczy strzelisz 5-6 takich bramek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje ze bramkarze nie zostali do konca naprawienie (w 2011 az tylu baboli nie bylo) czesto nie potrafia najprostszej pilki zlapac , np jak jest wrzutka przeciwnika czesto uzywam super unik i zostawiam pilke bramkarzowi a on nie wie co zrobic i czesto wypuszcza pilka z rak w 2011 zawsze uzywalem tej taktyki i zawsze moglem liczyc na bramkarza tutaj jest loteria.

Najgorzej co mnie denerwuje to odbieranie pilki , byc moze teraz jest realniej ale ja sie przyzwyczailem to klasycznego X :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje ze bramkarze nie zostali do konca naprawienie (w 2011 az tylu baboli nie bylo) czesto nie potrafia najprostszej pilki zlapac , np jak jest wrzutka przeciwnika czesto uzywam super unik i zostawiam pilke bramkarzowi a on nie wie co zrobic i czesto wypuszcza pilka z rak w 2011 zawsze uzywalem tej taktyki i zawsze moglem liczyc na bramkarza tutaj jest loteria.

Najgorzej co mnie denerwuje to odbieranie pilki , byc moze teraz jest realniej ale ja sie przyzwyczailem to klasycznego X :P

a co jest teraz inaczej z odbiorem piłki? ja cały czas trzymam X i wydaję mi się że jest po staremu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociupalem w drugie demo i z usmiechem na twarzy czekam na pelna wersje :). Nie bede porownywal do pierwszego dema ktore dla mnie bylo takim malym zwiastunem zmian a nie czyms konkretnym, wole porownac do PES 2011.

- Obrona: bardzo duza poprawa w zachowaniu wlasnych obroncow, duzo lepiej sie zachowuja w przypadku bezpanskiej pilki, do tego rozpoczete animacje jakiegos zawracania czy wyhamowywania juz nie skazuja zawodnika na strate tylko szybciej sie ogarnia i moze biec za pilka. Poza tym ogolne ich rozstawianie sie w defensywie wydaje sie byc duzo lepsze. No i w koncu mozna (w obronie) wybierac ktorego sie chce zawodnika a nie najblizszego pilce. Odbior pilki jest teraz trudniejszy ale duzo realistyczniejszy. W poprzedniej czesci bylo to zbyt latwe i przesadzone (obroncy 90+ praktycznie nie do przejscia). Teraz trzeba wyczuc dobry moment zeby wcisnac :x:. I dzieki bogu poprawili to gwizdanie kazdego nieudanego odbioru pilki ktore bylo w pierwszym demku bo to juz bylo przegiecie.

- Bramkarze: rozegralem z 10 meczy i nie widzialem jednego babola. Nie twierdze ze ich nie ma bo w to nie wierze ale znaczna poprawa widoczna od pierwszego meczu, nie tylko wzgledem pierwszego dema ale tez wzgledem 2011. Nawet w kilku chaotycznych sytuacjach podbramkowych, ktore w 2011 pewnie skonczyly by sie jakims kretynskim samobojem, bramkarz zachowywal zimna krew, podbiegal do pilki i ja zgarnial. Fajnie tez bronia dobitki ktore w poprzednich czesciach w 95% konczyly sie bramka.

- Atak: kiwka is back :D. W koncu. I to nie jest przesadzona (jak Szewczenko w PES 5 ;)) tylko trzeba sie postarac zeby ladnie wchodzily kiwki. Ale w koncu w sytuacji gdzie kompletnie nie ma komu podac, mozna sie ratowac kiwka. Kontrolowania innego zawodnika jeszcze nie ogarnialem bo kilka pierwszych prob zamienilo sie w chaos :), ale wypuszczanie ich do przodu jak najbardziej robi robote. I w ogole mam wrazenie ze sie lepiej wystawiaja, szukaja miejsca i stwarzaja mozliwosc podania. Przez to akcje sie buduje jeszcze lepiej niz w PES 2011. Chociaz wolniej, co na poczatku mnie troche denerwowalo ale po ilus tam meczach juz sie przestawilem i w teraz juz tak jest lepiej (bardziej realistycznie). Powodem tego sa glownie podania.

- Podania: sa slabsze, wolniejsze i mniej dokladne. Duzo wieksza roznice widac miedzy podajacymi i ich statystykami. Sneijder podaje prawie do nozki, ale juz ktos ze slabym statem dluzsze podanie niedokladnie wykona, chocby nawet assist bylo na 4. Samo assist jest dziwne. Na manualu (assist 0) wymaga za duzej dokladnosci jak na moj gust. Wiele akcji ciezko wypracowanych konczylo sie spartaczonym podaniem bo za bardzo odchylilem galke w ktoras strone. Z kolei na assist 1 troche za bardzo to koryguje. Przez to traci sie ta swobode ktora byla w PES 2011, gdzie mozna bylo podac nimalze do kazdego zawodnika na boisku. Teraz zeby podac do kogos dalej na assist 1, czesto wybiera zlego zawodnika. Mozliwe ze jest to kwestia wprawy, ale poki co dokladnosc podan wydaje mi sie lepsza w PES 2011. Chociaz tam te podania byly zdecydowanie za mocne i za szybkie. W sensie ze az nierealne czasami. Balans pomiedzy obecnym a poprzednim systemem bylby idealny. Ale jak mowie, mozliwe ze jest to kwestia wprawy i bedzie dobrze :).

- Grafika: wydaje sie byc lepsza. W koncu jest AA. Podobaja mi sie nowe ujecia przy powtorkach (powtorki cieszynek w slo-mo). Fajnie tez ze jest tloczno wokol murawy. Bardziej realistycznie to wyglada. Kilka nowych animacji tez zauwazylem, chociaz wielkich zmian tu nie ma. Twarze zawodnikow wydaje mi sie ze sa gorsze. Nie wygladaja zle, ale mniej realistycznie. Tak jakby to byly rysowane portrety zawodnikow a nie modele 3d.

- Menu: Dobrze ze jest takie same jak w PES 2011. Jest intuicyjne i przejrzyste. Moglo by byc lepsze (to moje zboczenie zawodowe) ale jest w porzadku. Wole zeby japonce nie staraly sie na sile poprawiac bo znowu przesadza. Menu Formacji dzieki bogu jest takie same i niech go juz nie zmieniaja bo w/g mnie jest idealne (graficznie i rozkladowo). Oczywiscie moga usprawniac drobne ustawienia itp, ale ogolna idea niech zostanie taka jaka jest. Swoboda ustawien i przejrzystosc. Tu PES bije Fife na leb i szyje.

Podsumowujac, rewolucji nie ma (tak jak rok temu), ale sa ewidentne usprawnienia tych glupich bledow z poprzedniej czesci i chwala im za to. Ja osobiscie wlasnie tego oczekiwalem i wyglada na to ze to dostalem. Okaze sie w praniu ale poki co jest bardzo dobrze :). Japonce w koncu nauczyly sie sluchac fanow i to duzo szerzej niz wczesniej. Poprawki sa seryjne, a nie jak wczesniej, poprawili pare bledow ale dodali kilka nowych.

Obadam dzis wieczorem demo Fify, ale czytajac dotychczasowe wrazenia naprawde nie wyobrazam sobie zeby moglo zmienic moje zdanie co do gry. Nie przy tak dobrym PESie :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja samego X uzywam bardzo rzadko... Glownie r2 + x i puszczam x jak chce atakować pilke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×