Skocz do zawartości
kakaroto

Pro Evolution Soccer 2012

Rekomendowane odpowiedzi

a co jest teraz inaczej z odbiorem piłki? ja cały czas trzymam X i wydaję mi się że jest po staremu

Można oczywiście odbierać piłkę samym x-em, ale teoretycznie i z tego co głosiło konami w swoich zapowiedziach to skuteczny odbiór gwarantuje dopiero przytrzymanie R2 które włącza takie krótkie krycie, zwolnienie biegu i wówczas należy wyczuć moment na wkroczenie, tj puszczenie R2 i natychmiastowe naduszenie X-a.

W praktyce moim zdaniem warto po prostu rozważniej interweniować samym x-em (najlepiej bez udziału R1 czyli w truchcie lub zwyczajnie stojąc) a R2 używać niekiedy. Ja osobiście robię najczęściej pressing kwadratem i staram się wchodzić x-em jak piłka jest nieco dalej od nogi zawodnika dryblującego, a R2 używam do blokowania ciałem piłki, np na skrzydle przy wrzutkach dobrze sie to sprawdza, obrońca kryje po prostu bez próby odbioru, a w momencie wrzutki blokuje piłkę czasami wystawiając też nogę do przodu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no jako fan PESa poprzedniej generacji muszę powiedzieć po ograniu drugiej wersji demo że Konami nareszcie zrobiło coś pozytywnego i jest światełko w tunelu... aczkolwiek mam kilka zastrzeżeń...

Strzały z dystansu to 6/10 lecą w bramkarza czyli środek bramki pozostałe to zazwyczaj w poprzeczkę albo w trybuny... mam po prostu wrażenie że nie mam żadnej kontroli nad kierunkiem strzału... co ciekawe już z desperacji dla śmiechu spróbowałem podczas strzału wychylić analog w przeciwną stronę tak jakbym chciał w swoją bramkę strzelić i jaki efekt ? bomba w okienko... okazało się że akurat okno to przypadek ale że strzał w światło bramki to już nie.... praktycznie 8/10 strzałów tym sposobem leci w światło bramki ale nadal nie mam kontroli nad tym na który słupek i większość nadal leci w bramkarza który wypluwa piłkę przed siebie...

Kolejna sprawa że prawie każdy strzał to bomba tak jakby zawsze przy piłce był R. Carlos albo C. Ronaldo... tak jakby nie było technicznych mierzonych strzałów.... nawet z R2 to nie wychodzi...

I jak zwykle zdążają się sytuacje ala Shoulin Soccer czyli podkręcona bomba ze skrzydła po przewrotce :P może wygląda to efektownie ale z realizmem to ma niewiele wspólnego...

Reszta na duży plus animacje w końcu przypominają ruch człowieka a nie robota... fajnie są zrobione te wszystkie animacje manewrów piłkarzy jak ze sprintu chce zawrócić lub się zatrzymać

Jest ogromny krok naprzód ale brakuje mi jeszcze większej swobody w poczynaniu moich piłkarzy...

Edytowane przez Chris de la Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak zwykle zdążają się sytuacje ala Shoulin Soccer czyli podkręcona bomba ze skrzydła po przewrotce :P może wygląda to efektownie ale z realizmem to ma niewiele wspólnego...

Hmm, ale przecież PES od dawna ma niewiele wspólnego z realizmem. Przewagą PES'a od kilku lat było co innego - dużo ciekawszy arkade, grafika (nie animacja) i efektowne zagrania. Każdy na pewno pamięta jak jednym zawodnikiem przechodziło się przez pół boiska, czy bomby z 30 metrów w samo okienko.

Teraz dołożone zostało poprawione AI, przede wszystkim poruszanie się piłkarzy po boisku, ale też poprawiona obrona. Nie śmiałbym PES 2012 zarzucić że nie zbliża się ku realizmowi - bo wydaje się, że właśnie w tej odsłonie został poczyniony ten - tak oczekiwany przeze mnie - krok w kierunku prawdziwego meczu.

Od lat PES kusił, tylko online szwankował. Niechby online naprawili (od PES2008 kuleje) i gra jest must have.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale przecież PES od dawna ma niewiele wspólnego z realizmem. Przewagą PES'a od kilku lat było co innego - dużo ciekawszy arkade, grafika (nie animacja) i efektowne zagrania. Każdy na pewno pamięta jak jednym zawodnikiem przechodziło się przez pół boiska, czy bomby z 30 metrów w samo okienko.

Teraz dołożone zostało poprawione AI, przede wszystkim poruszanie się piłkarzy po boisku, ale też poprawiona obrona. Nie śmiałbym PES 2012 zarzucić że nie zbliża się ku realizmowi - bo wydaje się, że właśnie w tej odsłonie został poczyniony ten - tak oczekiwany przeze mnie - krok w kierunku prawdziwego meczu.

Od lat PES kusił, tylko online szwankował. Niechby online naprawili (od PES2008 kuleje) i gra jest must have.

Co za bzdury wypisujesz!! Moze zdefiniuj co masz na mysli piszac realizm? Czasy gdzie sie przechodzilo pol boiska to byly za PES 5. Teraz jak przejdziesz pol boiska to tylko jakims mega dobrym zawodnikiem i sie trafila dobra sytuacja. Jak w prawdziwym meczu. Mozliwosci rozgrywania pilki i tworzenia akcji wlasnie w PES sa realistyczne. Kazdy kto gra w pilke na prawde to zauwaza. Sa zawsze rozne akcje i sytuacje. A nie w kolko to samo jak w Fifie. Prosze Cie :)

Online od PES 2010 dziala bez zarzutu. Nie tak dobrze jak w Fifie ale nie jest to zaden problem juz i argument tak jak wczesniej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury wypisujesz!! Moze zdefiniuj co masz na mysli piszac realizm? Czasy gdzie sie przechodzilo pol boiska to byly za PES 5. Teraz jak przejdziesz pol boiska to tylko jakims mega dobrym zawodnikiem i sie trafila dobra sytuacja. Jak w prawdziwym meczu. Mozliwosci rozgrywania pilki i tworzenia akcji wlasnie w PES sa realistyczne. Kazdy kto gra w pilke na prawde to zauwaza. Sa zawsze rozne akcje i sytuacje. A nie w kolko to samo jak w Fifie. Prosze Cie :)

Online od PES 2010 dziala bez zarzutu. Nie tak dobrze jak w Fifie ale nie jest to zaden problem juz i argument tak jak wczesniej.

Hmm. Nie wiem czy chcemy dyskutować o poprzednich częściach w tym akurat wątku, ale odniosę się :)

Arkadowość to nie jest żaden zarzut. To jest gra komputerowa.

Czasy, gdy przechodziło się jednym zawodnikiem to PES 2010. W 2008 z kolei to biegło się tylko po skrzydle i wrzuta.

Strzały - od zawsze są wspaniałe, mocne, soczyste - niestety zbyt wspaniałe, zbyt mocne, zbyt soczyste etc.

W 2011 podania były nieziemskie, celne, silne, wspaniałe - ale też przez to przegięte.

Rozgrywanie piłki i tworzenie akcji - to raczej nie zależy od gry tylko od osób które trzymają pad'a. W obu grach piłkarskich można było tworzyć wspaniałe akcje, PES trochę mniej "pomagał" tzn. gorzej (mniej) piłkarze wychodzili na pozycje czy po prostu zle ustawiali się w ataku. Czesto też zle czytali trajektorie lotu dlugiego podania etc. Moim zdaniem to właśnie słabe AI konsoli na tyle spowalniało rozgrywkę, że niektórzy odbierali to za realizm (co do mnie nie przemawia).

I dlatego PES był w odwzorowywaniu realnej piłki jednak słabszy (ocena subiektywna, rozumiem jak masz inną).

"Kazdy kto gra w pilke na prawde to zauwaza" - argument na poziomie "Komukolwiek to się może podobać, bawić się to znaczy, że nie kochał nigdy swojej matki." więc odpuszczę. Nie generalizujmy.

Z kolei widziałem dużo meczy w obu grach i na pewnym poziomie wszyscy grają schematami. To kwestia bardziej podejścia do gry (win win win) - nie da się zablokować automatyzmów u graczy - zwłaszcza na poziomie turniejów.

Online w PES2011 mi odradzano nawet na tym forum jak chciałem kupić PESa jeszcze na wiosnę... Dlatego z niecierpliwością czekam na premierę i opinie - bo to jednak PES. Grę należy cenić, że nie poszła w kierunku FIFY tylko pozostała unikatem :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazywanie pesa arkejdem a fify symulatorem - bezcenne :D ubaw po pachy

Online w 2011 działał bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazywanie pesa arkejdem a fify symulatorem - bezcenne :D ubaw po pachy

Online w 2011 działał bez zarzutu.

Rozumiem że to do mnie. Nie nazwałem fify symulatorem - wypraszam sobie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnosnie wychodzenia drugim zawodnikiem do pilki (kierunek+R3). Nie kumam jak to dziala, Tzn moge zawodnika zmotywowac do tego, zeby zaczal biec przed siebie zostawiajac obroncow w tyle na chwile. Ale jak wykonac manewr sterowania tym zawodnikiem? Z tego co zrozumialem, jest mozliwosc kontrolowania lewym analogiem zawodnika z pilka, a prawym analogiem tego wychodzacego na pozycje, ale jeszcze mi sie nie udalo... czy to kwestia ustawien gry, wylaczenia jakiegos asystenta? z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejhej rodacy

Stoje przed wyborem pes vs fifa ( fight! ). Czy moglby mi ktos przedstawic tryby multiplayerowe w pesie ? Po sieci gralem tylko w fifowe ultimate team i troche nie podobalo mi sie, ze niektorzy kupowali sobie zawodnikow za prawdziwa kase. Jak to wyglada w pesie? Czy jest jakis podobny tryb?

Jest MASTER LEAGUE ONLINE. Nie wydajesz prawdziwej kasy, a tłuczesz mecz za meczem, turniej za turniejem i zarabiasz wirtualne pieniądze, za które rozwijasz skład. Sprzedajesz gorszych, kupujesz lepszych i grasz swoim indywidualnym zespołem. Zaczynasz w 5 Dywizji i pniesz się wyżej. Oczywiście zakup gwiazd to wielki wydatek, ale dzięki temu gra jest ciekawa, bo trzeba się sporo napocić z kopaczami, których dostajemy na starcie. Do tego moge dodać, że MLO strasznie wciąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazywanie pesa arkejdem a fify symulatorem - bezcenne :D ubaw po pachy

Online w 2011 działał bez zarzutu.

a kto tu nazywa Fifę symulatorem ? jedna i druga gra to Arcade... jedynie kiedy w fifię wyłączymy wszystkie asysty i mamy nad wszystkim kontrolę czyli dokładny kierunek i siłę to wtedy Fifa jest bliżej symulacji od PESa ale to nadal nie symulacja... bo symulacją może być gameplay a nie ludziki od pielęgnacji murawy na boisku przed meczem... zresztą nie chodzi tu o kolejną wojnę Fifa VS PES tylko o rozsądne i obiektywne wypunktowanie mocnych i słabych stron jednego i drugiego produktu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arkade to jest fifa street. Zarówno fifa 12 jak i pes 12 równaja do symulatora pilki noznej, wiec gadanie ze jedna z nich to totalny kwas albo gra arkadowa to dla mnei szczyt ignorancji. Dostajemy 2 różne podejścia do futbolu i chwała za to. Każdy wybierze to, co mu bardziej podoba.

Ja nie dostrzegam płonących piłek, kopów w klatę, salt przed wykonaniem przewrotki i szczupaków 10 metrowych w żadnej z obu wymienionych produkcji a to właśnie tym w moim odczuciu legitymuje się gra arkadowa.

Edytowane przez Maty15
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj idealnie pasują słowa Seabassa z jakiegoś wywiadu. Rzekł on następująco: FIFA wygląda bardziej realistycznie, ale tylko wtedy kiedy będzie można ustawić mecz na 90 min. W związku z tym, że w grze komputerowej ustawia się mecz na 10 -15 min to sztuką jest zrobić tak by oddać ten 90 min w 10 min. Tutaj właśnie wygrywa PES. Emocję z gry są w krótkim czasie oddane by właśnie czuć po skończonym spotkaniu jakby rozegrało się pełny 90 minutowy mecz. W tym właśnie jest sęk. FIFA robi super robotę, ale właśnie zapomina o tej podstawowej rzeczy. Tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Nie jest sztuką jechać po bandzie na zasadzie robienia na siłę symulacji, jeżeli i tak w krótkim meczu 10 minutowym nie pokaże się meczu 90 minutowego. Bo wtedy z tej wielkiej symulacji wychodzi bardziej nudna parodia prawdziwego meczu piłkarskiego.

Edytowane przez lons
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest MASTER LEAGUE ONLINE. Nie wydajesz prawdziwej kasy, a tłuczesz mecz za meczem, turniej za turniejem i zarabiasz wirtualne pieniądze, za które rozwijasz skład. Sprzedajesz gorszych, kupujesz lepszych i grasz swoim indywidualnym zespołem. Zaczynasz w 5 Dywizji i pniesz się wyżej. Oczywiście zakup gwiazd to wielki wydatek, ale dzięki temu gra jest ciekawa, bo trzeba się sporo napocić z kopaczami, których dostajemy na starcie. Do tego moge dodać, że MLO strasznie wciąga.

Zawodników kupuje się od innych graczy czy z "systemu"? Jeżeli od innych graczy, to jak pozyskuje się ich wcześniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawodników kupuje się od innych graczy czy z "systemu"? Jeżeli od innych graczy, to jak pozyskuje się ich wcześniej ?

Graczy kupuje się z systemu, im więcej graczy ma danego zawodnika to jego wartość rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kazdy kto gra w pilke na prawde to zauwaza" - argument na poziomie "Komukolwiek to się może podobać, bawić się to znaczy, że nie kochał nigdy swojej matki." więc odpuszczę. Nie generalizujmy.

Przyznaje ze zle to ujalem i niepotrzebnie uzylem slowa "kazdy". Chodzilo mi o to ze gram w pile kilka razy w tygodniu z przeroznymi ludzmi (nawet z innych krajow) i zauwazylem taka tendencje ze Ci co graja w pilke preferuja PES bo bardziej odwzorowuje podejmowanie decyzji i ich wykonywanie na boisku, jest wieksza kontrola i swoboda gry (nieschematycznosc). Natomiast Ci ktorzy lubia pilke nozna ale nie kopia sami, preferuja Fife bo (i tu cytuje jednego) "wyglada jak mecz w TV".. Oczywiscie nie jest to jakies miarodajne badanie opinii publicznej tylko moje spostrzezenia w moim otoczeniu. Ale na tyle czesto sie to zdarzalo ze zwrocilem na to uwage. Naprawde wiekszosc ludzi z ktorymi gram na prawdziwym boisku, ciupie w PES a nie w Fife.

Odnosnie reszty to tak jak sam napisales, jest to ocena subiektywna. Ale zdania ze "PES jest daleki od realizmu i ma ciekawszy arcade" nie puszcze plazem. Stad moja riposta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś w tym jest. Ja trenowałem przez 12 lat i wszyscy z mojej drużyny co mieli konsole, to zawsze wybierali PESy (zarówno w juniorach jak i seniorach) - i wcale nie demonizuje.

Edytowane przez Maty15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje ze zle to ujalem i niepotrzebnie uzylem slowa "kazdy". Chodzilo mi o to ze gram w pile kilka razy w tygodniu z przeroznymi ludzmi (nawet z innych krajow) i zauwazylem taka tendencje ze Ci co graja w pilke preferuja PES bo bardziej odwzorowuje podejmowanie decyzji i ich wykonywanie na boisku, jest wieksza kontrola i swoboda gry (nieschematycznosc). Natomiast Ci ktorzy lubia pilke nozna ale nie kopia sami, preferuja Fife bo (i tu cytuje jednego) "wyglada jak mecz w TV".. Oczywiscie nie jest to jakies miarodajne badanie opinii publicznej tylko moje spostrzezenia w moim otoczeniu. Ale na tyle czesto sie to zdarzalo ze zwrocilem na to uwage. Naprawde wiekszosc ludzi z ktorymi gram na prawdziwym boisku, ciupie w PES a nie w Fife.

Odnosnie reszty to tak jak sam napisales, jest to ocena subiektywna. Ale zdania ze "PES jest daleki od realizmu i ma ciekawszy arcade" nie puszcze plazem. Stad moja riposta :)

hmmm nie brałbym takiego kryterium na poważnie... np. zawodowi piłkarze z reguły wybierają Fifę... więc chyba nigdy nie dojdzie do ostatecznego werdyktu która gra jest lepsza... każdy gra w to co lubi i co mu bardziej podchodzi...

a odnośnie osób które grają w piłkę to ja też gram po kilka razy w tygodniu na naszych polskich orlikach :) i powiem tak... fakt że ludzie z którymi gram w większości wybierają PESa ale wg mnie dlatego że nie chce im się uczyć innej gry... są po prostu przyzwyczajeni do PESa i nawet nie mają ochoty spróbować fify bo w ich opinii Fifa to dalej ta sama gra co za czasów ISS a oni także nadal mają opinię o PESie jak za dawnych International Superstar Soccer :) a dlaczego to wiem że myślą swoimi przekonaniami sprzed ładnych paru lat ? bo w PESa grają strzałkami a nie analogiem... a to mówi wszystko... po prostu strach przed nowym... i lenistwo...

Zresztą ja byłem taki sam... grałem zawsze w ISS WE PES aż do 2009 roku kiedy w końcu się przemogłem i spróbowałem Fify tak w 100 % czyli nie myślałem wg swoich stereotypów tylko spróbowałem tej gry jako zupełnie nowy produkt na rynku bez oglądania się na poprzednie Fify z poprzednich generacji...

Edytowane przez Chris de la Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. zawodowi piłkarze z reguły wybierają Fifę...

Jakies zrodlo tej reguly? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje ze zle to ujalem i niepotrzebnie uzylem slowa "kazdy". Chodzilo mi o to ze gram w pile kilka razy w tygodniu z przeroznymi ludzmi (nawet z innych krajow) i zauwazylem taka tendencje ze Ci co graja w pilke preferuja PES bo bardziej odwzorowuje podejmowanie decyzji i ich wykonywanie na boisku, jest wieksza kontrola i swoboda gry (nieschematycznosc). Natomiast Ci ktorzy lubia pilke nozna ale nie kopia sami, preferuja Fife bo (i tu cytuje jednego) "wyglada jak mecz w TV".. Oczywiscie nie jest to jakies miarodajne badanie opinii publicznej tylko moje spostrzezenia w moim otoczeniu. Ale na tyle czesto sie to zdarzalo ze zwrocilem na to uwage. Naprawde wiekszosc ludzi z ktorymi gram na prawdziwym boisku, ciupie w PES a nie w Fife.

Odnosnie reszty to tak jak sam napisales, jest to ocena subiektywna. Ale zdania ze "PES jest daleki od realizmu i ma ciekawszy arcade" nie puszcze plazem. Stad moja riposta :)

Na pierwszą kwestię:

Znajomi piłkarze (nawet nie amatorzy, swojego czasu poznałem kilku "ekstraklasowców") za czasów moich studiów grali ze mną w PES'a. Ja też grałem w PES'a bo nic innego nie było.

Część z nich dalej gra w PES'a. Część gra w FIFĘ. A część nie gra wcale. Nijak to się ma do Twoich teorii... nie idzie tego nawet zweryfikować (ja mogę nie wierzyć Tobie, a Ty mnie). Więc argumentu tak jakby nie było.

Pamiętaj też, że dużo znaczy środowisko w jakim przebywasz, czy community. Mam kolegę, co gra w PESa bo wszyscy znajomi w niego grają, mają cotygodniowe całonocne turnieje etc.

PES ma ciekawszy arkade - tak póki co jest i zdania raczej nie zmienię. Gra jest trudniejsza w opanowaniu, a boskie strzały czy te osławione podania 2011 - odróżniają ją od konkurencji i według mnie oddaliły ją od realizmu. Nie wiem czemu uważasz tą arkadowość za zarzut, przecież to właśnie dzięki niej i emocjom które daje - PES ma zagorzałych fanów.

Edytowane przez Cycorus
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cycorus>>> Sprawdź, czym jest "arcade" a potem analizuj, co jest czym. Zerknij na poniższą wypowiedź Maty15, a zrozumiesz (przy odrobinie dobrej woli) w czym rzecz.

Arkade to jest fifa street. Zarówno fifa 12 jak i pes 12 równaja do symulatora pilki noznej, wiec gadanie ze jedna z nich to totalny kwas albo gra arkadowa to dla mnei szczyt ignorancji. Dostajemy 2 różne podejścia do futbolu i chwała za to. Każdy wybierze to, co mu bardziej podoba.

Ja nie dostrzegam płonących piłek, kopów w klatę, salt przed wykonaniem przewrotki i szczupaków 10 metrowych w żadnej z obu wymienionych produkcji a to właśnie tym w moim odczuciu legitymuje się gra arkadowa.

Bardzo ładnie napisane.

Zawodników kupuje się od innych graczy czy z "systemu"? Jeżeli od innych graczy, to jak pozyskuje się ich wcześniej ?

Z systemu, ale gra analizuje działania graczy. Im więcej osób zakupi danego grajka, tym droższy się staje. Mamy tu coś na wzór giełdy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cycorus>>> Sprawdź, czym jest "arcade" a potem analizuj, co jest czym. Zerknij na poniższą wypowiedź Maty15, a zrozumiesz (przy odrobinie dobrej woli) w czym rzecz.

Zgodnie z definicją arcade to były te maszynki do grania na monety :P

W dyskusjach o grach piłkarskich częściej pojawia się to stwierdzenie w kontekście dwóch przeciwieństw: arcade i symulacja.

Myślę, że nie ma co czepiać się słówek - jeżeli coś miałbym postawić bliżej symulacji a coś bliżej arcade - to PES byłby bliżej arcade.

Zresztą lons to dość dobrze podsumował cytując Boga Seabassa :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cycorus błagam ciebie nie pisz mi, że PES ma lepszą arcadowość od FIFA. W FIFA 90% osób gra na asyście w podaniach. Dlaczego? Bo jest fajnie, łatwo, przyjemnie i przede wszystkim arcadowo. Hardcor na FIFA praktycznie nigdy nie istniał. Dobrze wiesz, że gra ta jest celem dla casuali. Powiem więcej ta gra zawsze będzie kręcić czysty casual. Ty to jako były fan PES wiesz i ja, także nie oszukujmy się nawzajem :biggrin:

EDIT: Pod warunkiem 90 min meczu, a to jest nierealne.

Edytowane przez lons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osóbCycorus błagam ciebie nie pisz mi, że PES ma lepszą arcadowość od FIFA. W FIFA 90% gra na asyście w podaniach. Dlaczego? Bo jest fajnie, łatwo, przyjemnie i przede wszystkim arcadowo. Hardcor na FIFA praktycznie nigdy nie istniał. Dobrze wiesz, że gra ta jest celem dla casuali. Powiem więcej ta gra zawsze będzie kręcić czystu casual. Ty to jako były fan PES wiesz i ja, także nie oszukujmy się nawzajem :biggrin:

FIFA jest fantastyczna dla casuali. Casual nigdy w PESa nie zagra, bo gra go przerasta. Tu masz absolutną rację.

Ale... nie gram tam na pełnych asystach, może stąd moja taka a nie inna opinia...

Zresztą - subiektywna i nie ma co się tutaj kłócić.

Skończmy ten temat. Myślę, że odeszliśmy niezauważenie od tematu. Możecie mnie traktować jako drugiego Jarosława K. który świat widzi inaczej niż wszyscy ;-)

Edytowane przez Cycorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies zrodlo tej reguly? :)

Cóż źródła jako takiego Ci nie podam ale lubuję się namiętnie w lidze hiszpańskiej i angielskiej czytałem parę wywiadów w których np piłkarze Realu Madrid wypowiadali się że Pepe jest u nich w drużynie najlepszy w Fifkę... sam Messi w jakimś wywiadzie się wygadał że gra w Fifę a przecież był główną twarzą PESa... w Anglii miedzy innymi piłkarze ManU grają w Fifę... także stąd taki wniosek :) zresztą spójrz na wyniki sprzedaży na wyspach w cotygodniowych rankingach Fifa 11 utrzymywała się w pierwszej trójce do Lipca a to przecież 10 miesięcy po premierze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FIFA jest fantastyczna dla casuali. Casual nigdy w PESa nie zagra, bo gra go przerasta. Tu masz absolutną rację.

Ale... nie gram tam na pełnych asystach, może stąd moja taka a nie inna opinia...

Zresztą - subiektywna i nie ma co się tutaj kłócić.

Skończmy ten temat. Myślę, że odeszliśmy niezauważenie od tematu. Możecie mnie traktować jako drugiego Jarosława K. który świat widzi inaczej niż wszyscy ;-)

Dokładnie fani FIFA w PES nie zagrają bo ta gra ich przerastała, przerasta i będzie przerastać. Tu się z tobą zgadzam w 100%. Krótko mówiąc PES jest dla nich za trudny. Wolą pograć na spokojnie, patrząc na przepiękne animacje z dużą ilością licencji. Taka jest prawda.

Edytowane przez lons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×