Skocz do zawartości
Emir

Mafia II

Rekomendowane odpowiedzi

Nie grałem jeszcze nigdy w Mafie, zagram jak będzie dostępna w Plusie, ale grałem za to w LA NOIRE. Jarałem się tą grą ale po 2 godzinach mi się jej odechciało. M II wygląda nieźle i może bardziej mnie wciągnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie inne gry. Łączy je tylko trochę podobny klimat chociaż L.A. to Noire a Mafia jest bardziej w klimacie Chłopców z Ferajny ( świetny film ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak świetną grą była dla mnie pierwsza mafia którą przeszedłem na blaszaku. Wciągnęła mnie jak bagno dzięki swojej fabule i grywalności. W dwójkę też grałem na PC ale przyznaję się że przeszedłem z połowę i odstawiłem na półkę. W sierpniu zrobię drugie podejście, zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dwójkę też grałem na PC ale przyznaję się że przeszedłem z połowę i odstawiłem na półkę. W sierpniu zrobię drugie podejście, zobaczymy...

Ja przeszedłem całą i po dziś dzień nie grałem w grę, której zakończenie bardziej by mnie zdenerwowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przynajmniej wiadomo, że będzie kolejna część :)

Ta gra jest na to skazana :)

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwanie tego czegoś na końcu zakończeniem jest sporym nadużyciem. Poszli po bandzie na maksa. W jedynce zakończenie to była wisienka na torcie, dzięki niemu tyle osób tak miło wspomina pierwszą część. Druga? Przejść, zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trollujesz, czy jesteś przekonany do tego "czegoś" co napisałeś ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma zupełną rację. Mafia II ma z jedynką wspólną nazwą, reszta to porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Każdy ma prawo do swojego zdania ;)

Ty również.

Jednak nie widzę w twoich statystykach śladu M2. Chyba, że grałeś na PC. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszą odsłonę gry nie miałem przyjemności grać, ale druga część to naprawdę solidna produkcja. Mnie osobiście fabuła jakoś kosmicznie nie wessała, ale była interesująca i dobra, zakończenie ni fenomenalne, ni tragiczne, po prostu na dobrym poziomie.

Najmocniejszy atut to KLIMAT i jeszcze raz KLIMAT!

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać, nic ująć :)

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie, że Mafia II ma z jedynką wspólną tylko nazwę, jest w moim mniemaniu śmieszne. Zgadzam się z Sushi, że gra nie jest idealna, ale zalicza się do grona "lepszych gier", w które warto zagrać i po pewnym czasie do nich wrócić :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z pisaniem że Mafię 1 z 2 łączy tylko tytuł. Te gry są do siebie bardzo podobne. Zarówno 1 jak i 2 były słabymi sandboxami ale bardzo dobrymi grami z ciekawą fabułą. Mafia fajnie kontrastuje na tle GTA. W GTA mamy masę rzeczy do zrobienia poza wątkiem głównym który tak naprawdę tylko w Vice City mi się podobał. Mafia z kolei stawia na ciągłość i dobrą fabułę. Do tego dodajmy świetny klimat i mamy przynajmniej bardzo dobrą produkcję. Ludzie zawsze porównywali Mafię do GTA bo akurat przełomowe Mafia 1 i GTA 3 wyszły w podobnym momencie. Na papierze to gry podobne jednak tak naprawdę są zupełnie różne. Obie równie dobre.

W drugą Mafię trzeba zagrać chociażby dla klimatu i genialnej ścieżki dźwiękowej.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, mafia sandboxem nie jest, ale ten genialny świat aż się o to prosi. Na szczęście z pomocą przychodzą DLC, które dodają właśnie to, czego mi brakowało - side questy. Szkoda tylko, że nie udało się tych DLC wpleść do fabuły, bo od klepanie w kółko misji z DLC byłoby lepsze klepanie DLC i podstawki na przemian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia jest dobrą grą jak się jej nie porównuje do jedynki. Każdy kto ma sentyment do pierwszej części to przyzna. Przecież nawet ocen nie dostała wysokich. Kto ograł Mafię II przed plusem? Założę się, że szkoda wam było kasy na przeciętną grę i woleliście kupić coś lepszego :p

Edytowane przez Nesh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z plusa nie korzystam i nawet nie wiem kiedy mafia tam była, a w wersji pudełkowej nabyłam ją już jakiś czas temu, więc Twoje założenie upada ;) Nie zawsze oceny są wyznacznikiem dobrej gry, a co za tym idzie fajnie spędzonego z nią czasu. Mafia 2 jest dobrą grą, nawet jak porównuje się ją do jedynki, tylko trzeba do niej podejść z odpowiednim dystansem, bo to jest kilka lat różnicy między nimi i wiadomo, że musieli coś zmienić - dla jednych to dobrze, dla innych, ze względu na sentyment do jedynki, nie. To jest moje zdanie, ale oczywiście każdy ma swoje :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia jest dobrą grą jak się jej nie porównuje do jedynki. Każdy kto ma sentyment do pierwszej części to przyzna. Przecież nawet ocen nie dostała wysokich. Kto ograł Mafię II przed plusem? Założę się, że szkoda wam było kasy na przeciętną grę i woleliście kupić coś lepszego :P

 

Wszystko OK.

Ale z tymi ocenami to proszę Cię :)

Jeszcze by tego brakowało, bym sugerował się ocenami pismaków. To też ludzie i swój gust mają - tak do tego podejdź :)

 

M2 ograłem kiedy miała ona start na PS3.

Podobnie jak Ola stwierdzam zatem, że w moim przypadku Twoja teza również upadła :)

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo metacritic :

Mafia II PS3

Branża 75

Gracze 75

Średnia gra. Zaraz pewnie napiszcie, że kto by patrzył na oceny, że to pewnie hejterzy, że to gra 10/10... Prawda jest taka, że gra jest przeciętna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie myle to srednia bylaby przy 5/10. Ja w 2 jeszcze nie mialem okazji pograc, ale ze jestem fanem pierwszej czesci (jedna z najbardziej klimatycznych gier w historii imho) to na pewno nie przepuszcze okazji zeby przynajmniej sprobowac pograc w dwojke. Z ciekawosci: ma sie jakos ta czesc fabularnie do jedynki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo metacritic :

Mafia II PS3

Branża 75

Gracze 75

Średnia gra. Zaraz pewnie napiszcie, że kto by patrzył na oceny, że to pewnie hejterzy, że to gra 10/10... Prawda jest taka, że gra jest przeciętna.

 

Kolejny raz wypowiadasz się z przekonaniem o tym co kto myśli -> że pewnie tak jest, że pewno napiszecie itp.....  Wyluzuj Kolego, bo nie o emocje tu chodzi, normalnie rozmawiamy, jeśli tego nie potrafisz, skończmy rozmowę i po kłopocie.

 

Co do reszty:

Dalej się nie rozumiemy :)

Nikt nie pisze, że hejterzy czy jakieś tam inne dziwne nazwy oceniały grę.

Chodzi o to, że nie ma się co sugerować ocenami innych, gdyż niejednokrotnie gra miała super oceny a była do d...py, i odwrotnie.

 

Zresztą chyba jesteśmy rozumnymi istotami, nie ma potrzeby by recenzenci nami sterowali, i decydowali co jest OK a co crap.

Chyba, że się wyłamujesz ? :)

 

Ja w swoim prywatnym rankingu oceniam tę grę 8/10 (mając głęboko gdzieś oceny innych w tym pismaków). Masz inne zdanie - Twoja sprawa.

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugą Mafię trzeba zagrać chociażby dla klimatu i genialnej ścieżki dźwiękowej.

Nie warto...warto dla tych dwóch rzeczy za to zagrać w jedynkę - bo tam zarówno klimat jak i ścieżka dźwiękowa zasługują na miano genialnych, tu co najwyżej są bardzo dobre  :) Mafia 2 nie jest grą dla fanów jedynki i tyle...dla każdego fana pierwszej części zakończenie dwójki wkurza i to bardzo, dla mnie jest to najgorsze zakończenie ever i wcale nie nastraja mnie do czekania na następną cześć. Sama w sobie Mafia 2 zasługuję na pewno na ocenę dobrą, może nawet na 8/10, bo jest kilka naprawdę ciekawych misji, sama rozgrywka również stoi na wysokim poziomie, jednak ja po obejrzeniu zakończenia dosłownie żałowałem, że straciłem te paręnaście godzin z tą grą...

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto.............. Sama w sobie Mafia 2 zasługuję na pewno na ocenę dobrą, może nawet na 8/10, bo jest kilka naprawdę ciekawych misji, sama rozgrywka również stoi na wysokim poziomie, jednak ja po obejrzeniu zakończenia dosłownie żałowałem, że straciłem te paręnaście godzin z tą grą...

 

Według Ciebie nie warto zagrać w grę, którą oceniasz jako dobrą, gdzie nawet zgadzasz się z oceną 8/10 :D

Grasz tylko w te, które mają 10/10 ? :biggrin:

 

Dilerus - proszę Cię :)

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla klimatu i ścieżki dźwiękowej lepiej zagrać w jedynkę...i proszę Cię - nie wycinaj wypowiedzi z kontekstu :) Dla mnie jako fana części pierwszej ta gra jest jedną z gorszych w jakie grałem, a to za sprawą najgorszego zakończenia jakie można było wymyślić i to ono wpływa na negatywny odbiór przeze mnie tej gry, mimo że analizując poszczególne czynniki (grafikę, dźwięk itd.) gra z pewnością zasługuje na ocenę dobrą.

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła socjotechnika :)

Niech tak będzie :)

 

Ale skoro twierdzisz, że gra zasługuje na ocenę dobrą, dlaczego stawiasz tezę, że nie warto w nią grać :biggrin: - bo jedynka miała lepszy klimat ? :D

Pierwszy raz spotykam się z taką retoryką :)

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plączesz się w zeznaniach, ponieważ przyczepiłem się do Twojej wypowiedzi odnośnie ocen branży. Kiedy dostałeś czarno na białym, że społeczeństwo też oceniło grę na poziomie średnim to wyskakujesz : a w mojej ocenie 8. To o czym dyskusja? O gustach? Wystarczyło napisać, że dla Ciebie gra super i skonczyłbym temat.

.

Edytowane przez Nesh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×